Dodaj do ulubionych

Francuzi pomagają Chińczykom zagłuszać zagranic...

23.08.05, 18:45
Żabojad za dolary znienawidzonej Ameryki sprzedalby wlasna matke - taki narod.
Jednoczesnie chelpil by sie wielkoscia i osiagnieciami swojego narodu....
Obserwuj wątek
    • block-buster Franca-sprzedajna kobieta Europy 23.08.05, 18:57
      To wlasnie ohydna Franca.Dlatego tak protestowali przeciwko wejsciu USA do
      Iraku-bo sami krecili tam swoje lody...
      • dracek7 Re: Franca-sprzedajna kobieta Europy 23.08.05, 20:40
        Bo potem już kocha sie Wielkiego Brata.
        • mikronezja Kurcze a my PR1 ... 24.08.05, 02:08
          Nadajemy z produktu francuskiego (ileż razy ta firma zmieniła w międzyczasie
          nazwę by Thalesem zostać)
        • aaaaaby A to ciule 24.08.05, 09:53
          Zresztą ja i tak francuskie przestałem kupować. Wina za drogie w porównaniu do
          jakości, moje nowe Renault ciągle w serwisie, TPSA jaka jest każdy widzi,
          Chirac, Irak, Chiny... Stara Francja już nie isnieje.
          • podpisany Re:OJ POLACZKI - PRACA CZEKA WE WLOCHACH 24.08.05, 11:29
      • kamyk39 Re: Franca-sprzedajna kobieta Europy 23.08.05, 20:55
        block-buster napisał:

        > To wlasnie ohydna Franca.Dlatego tak protestowali przeciwko wejsciu USA do
        > Iraku-bo sami krecili tam swoje lody...

        USA niby poszla tam (do Iraku) za nic, bez lodow).

        Swiat bez Francji bylby nudniejszy.
        Dobrze, ze sa i niech beda.
        Lubie Francje.
        Nie widze nic zdroznego w jej poczynaniach - gorszych czy lepszych.
        • rezoon Re: Franca-sprzedajna kobieta Europy 24.08.05, 07:07
          Nie widzisz to zobaczysz to tylko kwestia czasu. Już sie zbratali z ruskami
          teraz mogą robić co chcą (tybet np.)
      • nenkam Re: Franca-sprzedajna kobieta Europy 23.08.05, 22:18
        Nienawidze zabojadow- aroganci
        • dox1 Re: Franca-sprzedajna kobieta Europy 23.08.05, 22:58
          nenkam napisał:

          > Nienawidze zabojadow- aroganci
          Wiesz z czego slyna polacy?
          CWANIACTWO I NAIWNOSC.
          • rezoon Re: Franca-sprzedajna kobieta Europy 24.08.05, 10:24
            lepsze to niż skłonność do zdrady i chytrość
          • velopedus Re: Franca-sprzedajna kobieta Europy 24.08.05, 10:31
            Obawiam się, że jad zalał logiczny sens twojej wypowiedzi. Nie uważasz, że
            cwaniactwo i naiwność nawzajem się wykluczają?
            • dox1 Re: Franca-sprzedajna kobieta Europy 24.08.05, 13:31
              Nie nieuwazam tak.
              To jest wlasnie polski paradox!
              • dragger :D 25.08.05, 16:15
                zostales zapytany, czy pojecia te sie nie wykluczaja. Piszesz:

                > Nie nieuwazam tak.

                czyli uwazasz, ze sie nie wykluczaja

                > To jest wlasnie polski paradox!

                a paradox to wlasnie sprzeczne pojecia :]
                • meerkat1 Ludzie! Dajcie spokoj Francji! 25.08.05, 18:06
                  Nie widzicie jakie jest bezrobocie?

                  Jakie tempo rozwoju gospodarczego?

                  Jaki procent ludnosci to mahmuty?

                  Ile jest procesow zbiorowych o pedofilie?


                  LEZACEGO SIE NIE BIJE!
                • dox1 Re: :D 25.08.05, 19:37
                  No wlasnie.
          • lungompa Re: Franca-sprzedajna kobieta Europy 24.08.05, 16:45
            Zaraz zaraz - to chyba sie nawzajem wyklucza ?
            - albo cwaniactwo albo naiwnosc.
            Widziales kiedys naiwnego cwaniaka ? :) Oxymoron..
            • dox1 Re: Franca-sprzedajna kobieta Europy 24.08.05, 16:51
              Polski paradox
        • wiesiex Re: Franca-sprzedajna kobieta Europy 24.08.05, 10:41
          Bo im do pięt nie dorastasz zawistny polaczku
        • podpisany Re: Franca-sprzedajna kobieta Europy 24.08.05, 11:31
          Ale nie glupole, nie pracuja w obozach pracy we Wloszech.

          H a,ha............. madrale?????????????????????
      • dox1 Re: Franca-sprzedajna kobieta Europy 23.08.05, 22:57
        block-buster napisał:

        > To wlasnie ohydna Franca.Dlatego tak protestowali przeciwko wejsciu USA do
        > Iraku-bo sami krecili tam swoje lody...

        Prawda ze krecili swoje lody......... tak jak USA to robia aktualnie, tylko ze
        USA aktualnie maza sie w wielkim G..... no i wy male slowiany po boku USA.
        Jesce pl niezginela puki.......... hahaha.
        • japas Re: Franca-sprzedajna kobieta Europy 23.08.05, 23:32
          Volksdeutch!
          • o.jarocin Dlaczego w Eurodisneylandzie w Paryżu... 24.08.05, 07:52
            ...nie ma pokazów sztucznych ogni? Bo Francuzi natychmiast by się poddali...
            • aiwaplatz Re: Dlaczego w Eurodisneylandzie w Paryżu... 24.08.05, 09:59
              D O B R E !!
              • tymon99 Dobre? To masz jeszcze jeden: 24.08.05, 18:51
                Po co Francuzi sadzą drzewa przy drogach?
                • tymon99 No jak to po co: 24.08.05, 18:52
                  Żeby niemieckie armie mogły maszerować w cieniu!
                  • dox1 Re: No jak to po co: 24.08.05, 19:49
                    tymon99 napisał:

                    > Żeby niemieckie armie mogły maszerować w cieniu!

                    Chlopcy obudzicie sie, armie niemiecke i francuskie pija piwko i maszeruja razem
                    czy to w Paryzu czy w Berlinie, jestesmy w 2005 roku a nie w 1943.
                    W roku 2005 to raczej armia polska ma klopoty, zakopana w piasku Irackim.
                    To nie jakis polski kawal to jest faktem.
            • dox1 Re: Dlaczego w Eurodisneylandzie w Paryżu... 24.08.05, 17:13
              o.jarocin napisał:

              > ...nie ma pokazów sztucznych ogni? Bo Francuzi natychmiast by się poddali...

              Jak to niema? 14 lipca w calej Francji sa.
              Te wasze kawaly polskie juz w latach 70 takie same opowiadaliscie.
              Wiesz te wasze ulubione gdzie zawsze jest mowa o Polaku, Niemcu, Amerykanie i
              Francuzie i gdzie na koncu to Polak zawsze wychodzi na wygrana.
              Widzisz biedaku tak tylko jest w tych waszych kawalach.
              A wiec smiejcie sie dalej i gnijcie w tej biedzie w kturej siedzicie.
        • cymber.gaj Re: Franca-sprzedajna kobieta Europy 24.08.05, 09:45
          dox1 napisał:

          > Jesce pl niezginela puki.......... hahaha.

          Póknij się w głowę.
    • warmi2 Re: Francuzi pomagają Chińczykom zagłuszać zagran 23.08.05, 18:58
      Cisco i Microsoft robia to same ale roznica jest taka , ze te korporacje sa zupelnie prywatne i jako takie nie reprezentuja USA rzadu w zadnym wymiarze.
    • rk111 Re: Francuzi pomagają Chińczykom zagłuszać zagran 23.08.05, 19:01
      Brawo nareszcie widać jak francuzi kochają demokrację
    • tysprag Re: Francuzsko -centryzm 23.08.05, 19:01
      A mnie to w ogóle nie dziwi, ten mały acz niezwykle szowinistyczny naród za nic
      ma standardy, ktore niby ma wypisane na sztandarach (liberte, egalite,
      fraternite). Już w czasie II wojnie św., (jako tzw. rep. vichy) walczyli z
      aliantami, szybko poparli sowietów, i ich rządy w Polsce i na wschodzie europy,
      i korzystali z kasy USA i ich ochrony demonstracyjnie wychodząc z tzw. struktur
      wojskowych NATO. Mieli ciasteczko i jedli sobie ciasteczko. I taka polityke
      próbują uprawiać do dzisiaj. A jak komuś się nie podoba - to niech milczy -
      zjadacze żab - mówią!
      • dox1 Re: Francuzsko -centryzm 23.08.05, 23:01
        tysprag napisał:

        > A mnie to w ogóle nie dziwi, ten mały acz niezwykle szowinistyczny naród za nic
        >
        > ma standardy, ktore niby ma wypisane na sztandarach (liberte, egalite,
        > fraternite). Już w czasie II wojnie św., (jako tzw. rep. vichy) walczyli z
        > aliantami, szybko poparli sowietów, i ich rządy w Polsce i na wschodzie europy,
        >
        > i korzystali z kasy USA i ich ochrony demonstracyjnie wychodząc z tzw. struktur
        >
        > wojskowych NATO. Mieli ciasteczko i jedli sobie ciasteczko. I taka polityke
        > próbują uprawiać do dzisiaj. A jak komuś się nie podoba - to niech milczy -
        > zjadacze żab - mówią!
        Tu pan mowi o polityce i o niczym wiecej.
        • lukciu Re: Francuzsko -centryzm 24.08.05, 07:32
          A czego dotyczy artykol i cala dyskusja francuski dupolizie??
          • dox1 Re: Francuzsko -centryzm 24.08.05, 17:07
            lukciu napisał:

            > A czego dotyczy artykol i cala dyskusja francuski dupolizie??
            Poniewaz wiezysz tej gazecie nastawionej na FR.
            Chodzi o koncern thales i jego biznes.
            Ja im D... nie lize, ja zyje w FR od lat 70 mam dobra sytuacje tutaj, ty maly
            wasiaty slowianie nawet niemozesz sobie wyobrazic jak mozna zyc tutaj.
            Ale wy polaczki tak na nas plujecie ale przeciez to wy przyjezdzacie nam Du..
            lizac zeby znalezc jakas robote za kilka groszy, poczytaj co sie dzieje we Italji.
            A wiec smierdzacy wasiaty slowianie CICHO SIEDZ!
      • giuseppe53 Francuzi wysylali Zydow do Auschwitz razem 24.08.05, 11:37
        z Niemcami i do dzisiaj sie z tego nie rozliczyli (wspolmordowali wlasnych
        obywateli(!)). Na wojnie zrobili najlepszy interes - baby dawaly dupy a ich
        mezowie robili kase na dostawach dla Niemiec hitlerowskich. A ten ich tzw. ruch
        oporu to bujda na resorach!
        • czlowiek4 Re: Francuzi wysylali Zydow do Auschwitz razem 24.08.05, 11:45
          Giuseppe - zamknij pysk. Nie obrazaj Francuskiego Ruchu Oporu.
          Nie bedziemy sie targowac kto zdradzal Zydow.Wroc do ankiety GW, na
          temat: "Dlaczego Zydzi nie lubia Polakow".
          Troche prawdy, nalalo sie w uszy panom z Polski.
          Skonczcie te tematy. Mamy nedze w Polsce, smrod i ubostwo - to powinno byc
          nasza najwieksza troska. Odluzcie na bok sprawy Amerykansko-Francuskie.
          Smierdzi to cebula!!!!!!!!!!

          WSTYD,WSTYD
      • czlowiek4 Re: Francuzsko -centryzm - UCZMY SIE OD FRANCJI 24.08.05, 11:40
        Wlasnie o to chodzi, "miec ciasteczko i jesc ciasteczko" - jak to ladnie
        napisales. W tym polega cala sztuka!!!!!
        Uczmy sie od Francuzow i dobrze na tym wyjdziemy.

        My, Polacy wolimy popierac bez konducji wujka Sama - i dziwimy sie, ze caly
        swiat sie z nas nasmiewa.

        Pies szczeka, karawana idzie dalej.

        UCZMY SWIE OD FRANCJI. SA GENIALNI, choc nie jestem ich fanatykiem, podziwiam
        ich polityczna dojrzalosc i odwage stawieniu twarzy przeciwko USA. Cos w tym
        jest. Brawo.
    • bazyliszek4 parafruzując pewnego francuskiego ministra... 23.08.05, 19:08
      l'ordre règne à Tibet...
      • mg2005 Francja -dziwka z kompleksem wyższości... 24.08.05, 07:23
        I to robi firma państwowa...
        Francja i Niemcy chcą także sprzedawać Chinom broń !

        Francja -"wzór" europejskości,postępu,tolerancji...
        • aiwaplatz Re: Francja -dziwka z kompleksem wyższości... 24.08.05, 10:03
          I tą broń chińczyki wykorzystają w marszu na północ - nie maja wyboru. Z
          drugiej strony różne Chiraki i Schoedery przymilają się do Putina!
        • otwarte-oko Re: Francja -dziwka z kompleksem wyższości... 24.08.05, 12:00
          Lepsza elegancka,wyperfumowana"dziwka" niz brudna,smierdzaca potem,
          zaniedbana "dewotka" z Polski.

          Kochane swietoszki z Polski - myjcie sie dziewczyny, skora nie mydlo - nie
          wymydli sie!!!!!!

          Ja tak lubie Francje, wlasnie lece do Paryza - NA DZIWKI - fajne babki!!!!!!!
          • tysprag Re: Francja -dziwka z kompleksem wyższości... 24.08.05, 19:21
            Ty ale one się nie myją tylko perfumują, jesteś pewny, że wiesz dokąd lecisz?
    • al.hurra To jak z karabinami w USA 23.08.05, 19:20
      Wolno sprzedawac, wolno uzywac, jest nawet instrukcja albo i kurs strzelania, a
      do czego nabywca strzela, to juz sprzedawcy nie obchodzi, i na tym wlasnie
      polega demokracja, nieprawdaz?
      • panzwarszawy Re: To jak z karabinami w USA 23.08.05, 22:10
        To nie demokracja, tylko kapitalizm. Gdyby Francja chciała postapić
        demokratycznie - postawiłaby przy granicy z Chinami rozgłośnię radiową i
        pozwoliła w niej zasiąść chińskiej " opozycji " ( tak, jak Polska próbuje
        zrobić z Białorusią ). Myślałem, że ideały ( niestety tylko ideały ) są Ci
        znane od 25 lat.
      • drewsaq Racja. To samo dotyczy noży. 24.08.05, 09:57
        Można z nimi krzywdę zrobić ale sprzedawcy to nie interesuje.
        Z samochodami to samo.
        Piguły antykoncepcyjne też mogą zrobić krzywdę.
        TO samo ze wszystkimi lekami

        WNIOSEK

        Dajmy sprzedawcy możliowć kontrolowania teg w jaki sosób używamy noża,
        strzelby, samochodu, pigułki.

        Albo najlepiej, idąc po linii nawiedzonych, zabrońmy używania noża, strzelby,
        samochodu, pigułki.

        "What a beautiful world it would be."
        • jaros77 Re: Racja. To samo dotyczy noży. 24.08.05, 10:59
          tego samego argumentu uzywal dostawca cyklonu b do Auschwitz. Ja tylko dostaczam
          produtk, nie mam wplywu na to, jak wykrorzysta go odbiorca...
    • zwierz.alpuhary dzisiaj Chiny, jutro Białoruś 23.08.05, 19:39
      tylko patrzeć jak Francuzi zaczną sprzedawać takie urządzenia Łukaszence, żeby
      mógł zagłuszać te niezależne radiostacje które będą nadawać z Polski i Litwy za
      pieniądze UE
    • i_love_china I bardzo dobrze 23.08.05, 20:14
      Gdyz te rzekome zagraniczne radiostacje propaguja interesy USA ktorym zalezy na
      oslabieniu Chin.
      • eptesicus Re: I bardzo dobrze 24.08.05, 11:31
        i_love_china napisał:

        > Gdyz te rzekome zagraniczne radiostacje propaguja interesy USA

        ludzie sami wybieraja ktore interesy im odpowiadaja. Wladza ma sluzyc narodowi
        jak pies a nie decydowac za niego
    • dracek7 Re: Francuzi pomagają Chińczykom zagłuszać zagran 23.08.05, 20:34
      Wolność równość braterstwo albo dolary. Thales wybrał.
      • i_love_china Bo USA zalezy na podziale Chin. 23.08.05, 20:38
        Rozmawialem niedawno z Singapurka ktora mieszka tutaj w Shanghai. Mowila mi ze
        byla w Tybecie i gdy zaplacila za malo kierowcy ( Tybetanczykowi ) za przejazd
        ten powiedzial do niej 'Wszyscy jestesmy Chinczykami'

        No i co Wy wszyscy maniakalni zwolennicy tzw. wolnego Tybetu?
        • eptesicus Achtung, rote Agenten ;-)) 24.08.05, 11:21
          i_love_china napisał:

          > Rozmawialem niedawno z Singapurka ktora mieszka tutaj w Shanghai (...) ten
          powiedzial do niej 'Wszyscy jestesmy Chinczykami'


          wg Ciebie nigdy nie bylo takiego panstwa jak Tybet i ze nigdy nie zostal on
          najechany i anektowany przez Chiny?

          i_love_china_too. But_only_free_China

          Nienaruszalnosc granic jest mniej wazna niz samostanowienie narodow. Ciekawe co
          bys powiedzial, gdyby to Chiny zostaly np. podbite i przylaczone do USA ;-)) 50-
          60 lat temu. Czy przeciwnikow takiej sytuacji
          nazywalbys "separatystami" "dazacymi do podzialu Ameryki"

          Poza tym Chiny Ludowe nie byly Chinami. Nie moze uwazac sie za Chinczyka ktos,
          kto niszczy chinska kulture, chinskie dziedzictwo, dazy do tego zeby wyrwac
          Chiny z korzeniami i posadzic je na betonie
        • ferris.b Re: Bo USA zalezy na podziale Chin. 24.08.05, 11:59
          To tylko swiadczy o tym jak bardzo wladza ludowa miesza ludziom w glowach. tybetanczycy nie sa
          chinczykami. niezaleznie od tego co twierdzi pewien taksowkarz w tybecie. podobnie jak ujgurowie
          chocby nie wiem jak bardzo probowal cie do tego przekonac spotkany przygodnie mieszkaniec
          Xinjiangu. Nie gadaj glupot.
    • bart_canada Co za debil 23.08.05, 21:18
      i co ta historyjka ma udowodnic? Chyba tylko twoje prostactwo intelektualne i
      oglupienie propaganda. Idz lepiej pisac na forum rosyjskich gazet, tam sie
      lepiej dogadasz.
      • i_love_china Rosji nie lubie jesli pytasz. 23.08.05, 21:21
        Wszystko oceniam pod katem zgodnosci z interesami Chin.

        Pozdrowienia z Shanghai gdzie masy na ulicach sa masy pieknych Chinek; jedna z
        nich jest moja kobieta : )
        • yem i hate china 24.08.05, 00:24
          ty: i love china , widać że zrobili ci tam niezłe pranie mózgu .
          czemu nie piszesz swoich proreżimowych bzdur tam gdzie mieszzkasz ?
          bo tam nie ma wolnego forum , tylko jest zamordyzm , wyroki śmierci dla inaczej
          myślących niż sekretarz partii, i praca dzieci i więźniów , tak jak u hitlera.
          • eptesicus Re: i hate china 24.08.05, 11:30
            nie pisz tak glupio. Chiny to wspanialy kraj, nie powinno sie go nienawidziec,
            tylko wspolczuc za tak parszywa wladze
    • kaczory11 Re: Francuzi pomagają Chińczykom zagłuszać zagran 23.08.05, 21:40
      I oto cala Francja i "naczelny zabojad" Czyrak. Komentarz zbedny......
      • polski_francuz Komentarz niezbedny 23.08.05, 21:51
        bo jest to czysta polityka informacyjna zwana czasem propaganda, aby taka
        informacje wybierac.

        Thales sprzedaje swoje uslugi, Chinczycy kupuja. Oto story.

        Takich historii sa setki dziennie i wadze moralnej o wiele gorszej niz ta
        (Rosja bron dla Iranu, Chinczycy gdzie indziej...).

        A tu GW wybrala wlasnie te...

        Dlaczego?

        PF
        • i_love_china No wlasnie dlaczego? Bo Polska pro-USA jest. 23.08.05, 21:56
          I jesli ktos nie popiera USA to nie jest Polakiem tylko czubkiem.
          Na szczescie mieszkam w Shanghai.
          • jan_r_k W Szanghaju, oszołomie 23.08.05, 23:21
            i_love_china napisał:

            > I jesli ktos nie popiera USA to nie jest Polakiem tylko czubkiem.
            > Na szczescie mieszkam w Shanghai.

            Poprawnie gramatycznie po polsku jest "Na szczęście mieszkam w Szanghaju".

            A tak przy okazji Chinek, pamiętam, że nie używały dezodorantów ani podpasek
            higienicznych. Rosjanki w Szanghaju były za to super!

            Jan K.
            • i_love_china Zalezy jakie Chinki czlowieku 23.08.05, 23:44
              Moja chinska dziewczyna akurat jest dobrze wyksztalcona, zadbana i prezentuje
              raczej zachodni sposob myslenia.
              • jan_r_k To nie o myślenie chodzi... 24.08.05, 00:02
                To nie o myślenie chodzi ale raczej o higienię osobistą.

                Mój kolega podesłał mi taką historyjkę z Chin, gdzie standard uzębienia jest
                raczej marny:

                "Wybierając chińską dzieczynę, bierz taką, która pali papierosy. Nie ma wtedy
                problemu ze stanem uzębienia (zapachem z ust)."

                Morał: Najlepsze są Amerykanki: wspaniale pachną w każdym milimetrze ciała.

                Jan K.
                • makalon ale za to tych milimetrów jest baaardzo dużo :) 24.08.05, 08:16
                • wiesiex Re: To nie o myślenie chodzi... 24.08.05, 10:49
                  E tam, ja spotykałem się z chinką przez dwa lata i to była najlepsza kobieta
                  jaką spotkałem - to jest uosobienie seksu. Nawet posłuszne murzynki są daleko
                  za nią:)
                • cubzas Re: To nie o myślenie chodzi... 24.08.05, 13:30
                  No i tych milimetrow a raczej cali zwykle duzo jest w kazdym kierunku...:))

                  jan_r_k napisał:

                  > To nie o myślenie chodzi ale raczej o higienię osobistą.
                  >
                  > Mój kolega podesłał mi taką historyjkę z Chin, gdzie standard uzębienia jest
                  > raczej marny:
                  >
                  > "Wybierając chińską dzieczynę, bierz taką, która pali papierosy. Nie ma
                  wtedy
                  > problemu ze stanem uzębienia (zapachem z ust)."
                  >
                  > Morał: Najlepsze są Amerykanki: wspaniale pachną w każdym milimetrze ciała.
                  >
                  > Jan K.
              • meerkat1 Re: Zalezy jakie Chinki czlowieku 24.08.05, 10:29
                i_love_china napisał:

                > Moja chinska dziewczyna akurat jest dobrze wyksztalcona, zadbana i prezentuje
                > raczej zachodni sposob myslenia.

                Zeby jeszcze tylko te podpaski i dezodoranty...:-(
        • karbat Re: Komentarz niezbedny 23.08.05, 21:57
          Kali spod Kaliska rozumuje

          amerykanin robic interesy w China byc dobry czlowiek
          francuz robic interesy w China byc zly czlowiek

          Kali tupiac nogami wrzeszczy ,wszyscy be
          nikt nie chce ze mna robic interesow
        • kaczory11 Re: Komentarz niezbedny 23.08.05, 21:58
          Cos mi to wyglada na francuska wersje "moralnosci Kalego". Cos bardzo.....
        • makalon bo to moralnie śmierdzi jak inne rzeczy które wym 24.08.05, 08:13
          ieniles
          i o wszystkich można w GW wyczytać
        • greg.pepe Re: Komentarz niezbedny 24.08.05, 08:20
          polski_francuz napisał:

          > ... Takich historii sa setki dziennie i wadze moralnej o wiele gorszej niz ta
          > (Rosja bron dla Iranu, Chinczycy gdzie indziej...).
          > A tu GW wybrala wlasnie te...
          > Dlaczego?

          Bo ani o Rosji ani o Chinach nikt nie myśli jak o demokratycznym państwie!
          Od Francji jednak można tego wymagać!
        • pralina1 Re: Komentarz niezbedny 24.08.05, 13:47
          Bo dawno już nic nie było na Francuzów.
          Informacja ta ukazała się na stronach RSF 8 października 2004
          można sprawdzić na www.rsf.org polecam cały artykuł a nie tylko fragment.
          Najbardziej bawi mnie opinia niektórych, że działalność państwowej firmy
          Thales (rząd ma 31,1% udziałów)
          jest poddana ocenie moralnej natomiast działalność prywatnych firm takich jak
          Cisco nie podlega takowej ocenie, no bo przecież oni robią „dobry” biznes w
          dodatku są z USA których nie krytykujemy.
          Pralina1
    • pp63 "Kapitaliści sami sprzedadzą nam sznur... 23.08.05, 21:58
      ...na którym ich powiesimy" - powiedział kiedyś Lenin, ale nie dożył spełnienia proroctwa. My
      niestety dożyjemy.
      • i_love_china A w Chinach jest jeszcze komunizm?? 23.08.05, 22:02
        Bo z tego co ja tutaj widze na miejscu to wszyscy generalnie zapie..ja jak
        woly w sposob zywcem wziety z XIX wiecznej Europy i USA ( tak buduja sie
        supermocarstwa - na dobrobyt jeszcze przyjdzie czas ).


        A osobiscie mam nadzieje ze USA zaatakuja Iran i totalnie ugrzezna w
        bliskowschodnim bagnie i skonczy sie era pieprzonego kraju hot-dogow.
        • nocnylot Re: A w Chinach jest jeszcze komunizm?? 23.08.05, 22:37
          Moze nie komunizm, ale oboz pracy. Zapierdzielaj i nie gadaj to dobrze ci
          bedzie. Rob to co karze ci wladza, mysl jak ona....
          nl
          • i_love_china Mieszkam w Chinach ale nie jestem obywatelem Chin 23.08.05, 22:44
            Wiec rzad Chin nie moze mi nic nakazac.
            • eptesicus Re: Mieszkam w Chinach ale nie jestem obywatelem 24.08.05, 11:22
              i_love_china napisał:

              > Wiec rzad Chin nie moze mi nic nakazac.

              no wlasnie. Nie mozesz wiec wypowiadac sie w imieniu Chinczykow, bo oni sa w
              nieporownywalnie gorszej sytuacji od Ciebie.
            • ferris.b Re: Mieszkam w Chinach ale nie jestem obywatelem 24.08.05, 12:12
              Owszem. Moze. Moze kazac ci wyp... jesli zaczniesz robic rzeczy ktorych on nie akceptuje. jestes
              grzeczny wiec cie lubia. zacznij spotykac sie z tybetanczykami ktorzy wcale nie uwazaja ze sa
              chinczykami i prawdopodobnie wladze chrl przestana cie lubic.

              Teoretycznie wszystkie panstwa moga eliminowac osoby niepozadane (np. terrorysci w UK) ale praktyka
              uczy (vide: bialorus) ze czesciej z tego prawa korzystaja rezimy autokratyczne.
        • makalon nie widzisz totalitaryzmu od wewnątrz?! nie dobrze 24.08.05, 08:19
      • makalon dobry komentarz 24.08.05, 08:17
    • arturpiotr Całe szczęście, że tam mieszkasz. Nie wracaj! 23.08.05, 22:01
      • polski_francuz Re: Całe szczęście, że tam mieszkasz. Nie wracaj! 23.08.05, 22:04
        Jeszcze troche takiej glupiej propagandy i rzeczywiscie strach bedzie wracac.
        Powitaja jak Zydow w 3 Rzeszy. Dadza trojkolorowy znak to przypiecia i jak
        zaprotestuje zamkna w obozie pracy. Z zabami na sniadanie, obiad i kolacje.
        PF
        • tees1 nie martw sie 24.08.05, 12:30
          W Polsce Francuzow sie lubi, chociaz nie powaza specjalnie. Nie boj sie zadnego
          zagrozenia, najwyzej wzruszenia ramionami.
    • panzwarszawy TEN NARÓD SPRZEDAJNOŚĆ MA WE KRWI 23.08.05, 22:03
      • polski_francuz Re: TEN NARÓD SPRZEDAJNOŚĆ MA WE KRWI 23.08.05, 22:06
        Ci Warszawiacy...juz od malosci mnie wkurzali.
        • panzwarszawy Re: TEN NARÓD SPRZEDAJNOŚĆ MA WE KRWI 23.08.05, 22:19
          ">Ci Warszawiacy...juz od malosci mnie wkurzali."

          Czy Ty jesteś ze wsi " Francja " ( z szacunkiem dla wszystkich mieszkajacych
          na wsi ) skoro nazywasz siebie " polski francuz " ?
          Ja myślę, że to " polski " oznacza coś w stylu " goldsmidt ", albo "
          blumenfeld ".
          • polski_francuz Re: TEN NARÓD SPRZEDAJNOŚĆ MA WE KRWI 23.08.05, 22:21
            Pytasz sie czy jestem Zydem albo wsiokiem? Albo Zydem-wsiokiem? Czy dobrze
            zrozumialem pytanie?

            PF
            • panzwarszawy Re: TEN NARÓD SPRZEDAJNOŚĆ MA WE KRWI 23.08.05, 22:30
              Ty jesteś " polskim francuzem ", czyli ani polskim, ani f(F)rancuzem.
              Tam na MIEJSCU pełno jest takich " niefrancuskich " Francuzów.
              Czyli jesteś Francuzem.
              • polski_francuz Re: TEN NARÓD SPRZEDAJNOŚĆ MA WE KRWI 23.08.05, 22:35
                Drogi kolego analiza semantyczna nickow nie prowadzi zbyt daleko. Wezmy sobie
                twoj nick. Tak dla przykladu.

                Pan znaczy plci meskiej ale tez znaczy ktos godny, szlachetny. Ale czytajac
                twoje wpisy raczej trudno to zauwazyc. A zatem zostanmy przy plci meskiej.

                Z Warszawy...moze znaczyc zes z Warszawy. Ale wielu Warszawiakow skadinad
                pochodzi. Czesto, gesto ze wsi podwarszawskiej. A zatem, jestes prawdopodobnie
                wsiokiem meskiej plci.

                Zgadza sie?

                PF
          • nocnylot Re: TEN NARÓD SPRZEDAJNOŚĆ MA WE KRWI 23.08.05, 22:35
            Widze, ze panzwaszawy tez daje popis swojej kultury... :(
            nl
    • colombina France is a fine country 23.08.05, 22:12
      "France has neither winter nor summer nor morals--apart from these drawbacks it
      is a fine country."

      Mark Twain
    • totus3 Re: Francuzi pomagają Chińczykom zagłuszać zagran 23.08.05, 22:22
      Tacy już są. Dla zysku zjedzą spod siebie. Honor mają tylko w gębie. Nie
      należy im ufać i tyle. Rząd i Prezydent nie mają żadnych zasad.
    • presentation1 W biznesie nie ma........... 23.08.05, 22:23
      skrupulow.O jakiej wy wolnosci i demokracji mowicie?Demokracja to ustroj gdzie
      podstawowe i elementarne potrzeby czlowieka zostana zaspokojone.A wiekszosc
      naszych internautow skakalaby z radosci ze w Chinach co miesiac pada z glodu 10
      milionow ludzi.I wtedy mozna by to skomentowac tak-zobaczcie u nas lepiej pada
      tylko setka.Mam gdzies demokracje ktora obchodzi tylko tych co chca sie
      napachac.I sie napychaja a spoleczenstwu kaza napchac sie demokracja mowiac
      przy tym ze to dzieki nam(nim)macie taki dobrobyt.Wielki szwindel i wielkie
      oszustwo.Ci co krzycza na Francuzow niech pokrzycza na USA gdzie z Iraku
      zrobiono pieklo w imie tej zakichanej demokracji.
      • i_love_china Skad Ty wziales te 10 milionow czlowieku??? 23.08.05, 22:26
        Rozumiem ze w USA zle ucza matematyki ale to juz przesada.
        • nocnylot Re: Skad Ty wziales te 10 milionow czlowieku??? 23.08.05, 22:33
          Ty akurat wiarygodny nie jestes. Napisalbys zle o chinach i pewnie odcieliby ci
          dostep do internetu...
          nl
          • i_love_china Przeciez ChRL nie monitoruje polskiego forum 23.08.05, 22:41
            wiec na polskim forum moglbym pisac co chce ale ja naprawde LOVE CHINA.
            Odciac dostep by mi mogli gdybym napisal cos zle na chinskich forach.
            • nocnylot Re: Przeciez ChRL nie monitoruje polskiego forum 23.08.05, 22:42
              I pewnie wydaje ci sie to ok? za to ich kochasz?
              nl
              • i_love_china Kocham kraj a nie wladze czlowieku..... 23.08.05, 22:45
                To tak jakby powiedziec ze ktos kto kocha USA automatycznie musi kochac Busha
                co prawda nie jest.
                • nocnylot Re: Kocham kraj a nie wladze czlowieku..... 23.08.05, 23:22
                  Alez my tu krytykujemy wladze, nie kraj... Czy ty tego nie widzisz? Chiny tez
                  mi sie podobaja i wlasnie z sympatii do niej krytykuje jej wladze i z
                  utesknieniem czekam na jej zreformowanie.
                  nl
                  • i_love_china No wiekszosc postow traktuje Chiny jako zagrozenie 23.08.05, 23:47
                    gdyz ich sila rosnie.
                    Przeciez to normalne ze wraz z rozwojem panstwo staje sie potezniejsze i nie ma
                    znaczenia czy jest demokratyczne czy nie ( przeciez w USA nawet Indie ktore sa
                    demokracja wielu nazywa zagrozeniem ).

                    Wiec wielu z Was ( nie mowie akurat o Tobie nocnylot ) raczej nie lubi
                    Chinczykow a nie wladzy.


                    Ale za jedno musze pochwalic komunistow chinskich, za to ze nie ida na pasku
                    zadnej zagranicznej sily tylko dbaja o rozwoj Chin nawet jesli czesto postepuja
                    zle.
                    • eptesicus jestes zaslepiony albo nie umiesz czytac 24.08.05, 11:26
                      i_love_china napisał:

                      > Wiec wielu z Was ( nie mowie akurat o Tobie nocnylot ) raczej nie lubi
                      > Chinczykow a nie wladzy.

                      to co mowisz to absurd. Gdyby nie lubili Chinczykow, cieszyli by sie z obecnych
                      rządow, gdyz te wlasnie rządy trzymaja Chinczykow "za twarz", uciskaja i
                      tlamsza ich wolnosc. Tylko jak kogos nie lubisz, mozesz zyczyc mu takiego zycia

                      > Ale za jedno musze pochwalic komunistow chinskich, za to ze nie ida na pasku
                      > zadnej zagranicznej sily tylko dbaja o rozwoj Chin

                      komunisci chinscy niszcza Chiny i ich dziedzictwo, ktore jest dziedzictwem
                      calego swiata.
                • eptesicus Re: Kocham kraj a nie wladze czlowieku..... 24.08.05, 11:35
                  jesli akceptujesz taka wladze, to nie kochasz Chin ale ich szczerze nienawidzisz
            • chomskybornagain1 Re: Przeciez ChRL nie monitoruje polskiego forum 24.08.05, 07:10
              ja tez mieszkam w chinach ale ciebie to powinni leczyc.
              no chyba ze jestes w chinach od dwu miesiecy i jeszcze nie widzisz drugiej
              strony medalu. Nie ma na swieciekaraju gdzie wszystko bylo by dobre albo
              wszystko zle.
            • meerkat1 Re: Przeciez ChRL nie monitoruje polskiego forum 24.08.05, 10:24
              Jestes pewien?

              A sam, co tu robisz? ;-)))
            • eptesicus Re: Przeciez ChRL nie monitoruje polskiego forum 24.08.05, 11:34
              i_love_china napisał:

              > wiec na polskim forum moglbym pisac co chce ale ja naprawde LOVE CHINA.
              > Odciac dostep by mi mogli gdybym napisal cos zle na chinskich forach.

              ale dlaczego to akceptujesz? Nie dostrzegasz oczywistego zla?
        • presentation1 Re: Skad Ty wziales te 10 milionow czlowieku??? 23.08.05, 22:40
          i_love_china napisał:

          > Rozumiem ze w USA zle ucza matematyki ale to juz przesada.
          WIDZE ZE CZYTAJAC NIC NIE ROZUMIESZ.Ale to nie twoja wina.Spytaj rodzicow -
          dlaczego?
      • polski_francuz Re: W biznesie nie ma........... 23.08.05, 22:27
        To raz. A dwa w kazdym dzisiejszym byznesie jest z 50 poddostawcow. Nie
        zdziwilbym sie, gdyby i polskie firmy dostarczaly Thalesowi.

        Tylko, ze wielu ludzi daje sie propagandzie tak manipulowac ze az strach
        ogarnia.

        PF
        • nocnylot Re: W biznesie nie ma........... 23.08.05, 22:31
          Ale to Thales jest finalowym dostawca i to jest wazne.
          nl
          • polski_francuz Re: W biznesie nie ma........... 23.08.05, 22:36
            Spytaje sie poddostawcow czy o ich zdanie. Onie sie ciesza, ze sprzedali. I
            czesc.

            PF
            • nocnylot Re: W biznesie nie ma........... 23.08.05, 22:40
              Chirac wlazi w tylek Chinom jak moze, to fakt. Bo wlasnie chce sprzedac jak
              najwiecej... Amerykanie w tym (konkretnym) wzgledzie zachowuja na szczescie
              pewne standardy. Zreszta nie tylko Amerykanie. W Unii tez sa jeszcze panstwa,
              ktore opieraja sie zniesienu ograniczen w handlu z Chinami o ktore tak walczy
              Francja.
              • presentation1 Re: W biznesie nie ma........... 23.08.05, 22:44
                nocnylot napisał:

                > Chirac wlazi w tylek Chinom jak moze, to fakt. Bo wlasnie chce sprzedac jak
                > najwiecej... Amerykanie w tym (konkretnym) wzgledzie zachowuja na szczescie
                > pewne standardy. Zreszta nie tylko Amerykanie. W Unii tez sa jeszcze panstwa,
                > ktore opieraja sie zniesienu ograniczen w handlu z Chinami o ktore tak walczy
                > Francja.
                I dlatego w Chinach wielkie interesy kreca magazyny Carrefour(nawiasem mowiac w
                Polsce tez)Druga sprawa porozmawiaj o Francji z chinczykami.Kazdy ci powie ze
                co francuskie to stylowe i dobra marka podobnie w Japonii.Na i o renome trzeba
                walczyc.
      • tzetze1 Re: W biznesie nie ma........... 24.08.05, 12:14
        presentation1 napisał:

        > W biznesie nie ma skrupulow.

        Primo: W biznesie moze nie ma skrupulow ale jest rachunek ekonomiczny - a tu
        renoma i marka koncernu sie liczy. Jezeli spoleczenstwo(klienci) byloby wrazliwe
        na takie wartosci jak wolnosc to szefostwo takiej firmy z obawy przed jej
        bojkotem nie pchaloby sie do chin z takim towarem. Skoro sie jednak pchaja, to
        znaczy ze nie obawiaja sie bojkotu, czyli wolnosc malo juz dla Francuzow znaczy.
        Secundo: Zauwaz, ze jest to firma z udzialem wlascicielskim panstwa - a to
        zmienia postac rzeczy!

        > O jakiej wy wolnosci i demokracji mowicie?Demokracja to ustroj gdzie
        > podstawowe i elementarne potrzeby czlowieka zostana zaspokojone.

        Nie wiem skad wziales ta definicje demokracji - to chyba postulat komuny
        francuskiej. Kto ma zaspokajac twoje potrzeby? Demokracja? To tylko ustroj,
        dzieki ktoremu sam zaspokoisz swoje potrzeby najefektywniej.

        > Ci co krzycza na Francuzow niech pokrzycza na USA gdzie z Iraku
        > zrobiono pieklo w imie tej zakichanej demokracji.

        Pieklo to tam bylo tez przedtem. Okres transformacji zawsze jest bolesny.
        Wlasnie silna demokracja i wiara w wartosci takie jak wolnosc powoduja ze USA to
        najwazniejszy straznik wolnosci na tej planecie.
    • bdx65 Te żabojady się kiedyś doigrają 23.08.05, 22:33
      Języka już się świat nie uczy, w Europie się błaźnią, poszli do Azji.
      • presentation1 Re: Te żabojady się kiedyś doigrają 23.08.05, 22:38
        bdx65 napisała:

        > Języka już się świat nie uczy, w Europie się błaźnią, poszli do Azji.
        Kogo Polacy lubia?Nawet sobie w twarz pluja z rana patrzac w lustro.Przykre.
        • bdx65 Re: Te żabojady się kiedyś doigrają 23.08.05, 23:11
          presentation1 napisał:

          > bdx65 napisała:
          >
          > > Języka już się świat nie uczy, w Europie się błaźnią, poszli do Azji.
          > Kogo Polacy lubia?Nawet sobie w twarz pluja z rana patrzac w lustro.Przykre.


          Mylisz się, ja jestem frankofilem od dziecka i dlatego tak mnie boli, że ten
          kraj się na własne życzenie staje w drugim szeregu.
          Piękny język, literatura, teatr, film, (tylko muzykę wolę niemiecką).
          Francja ma złego przywódcę...
      • czlowiek4 Re: Kiedy Polacy wkrocza do Paryza...... 24.08.05, 11:49
        z karabinami na sznurkach. Skad my to znamy. A moze z szabelkami? malowani
        chlopcy.
    • dox1 Re: Francuzi pomagają Chińczykom zagłuszać zagran 23.08.05, 22:42
      Zeczywiscie! ale niewspomniales o radyjku maryjka, bo tego radyjka Chinczycy
      mieli dosyc, male czarne krasnoludki w czarnych sukniach tam sa zle widziani.
      Tylko w USA wykozystuja malych krasnoludkow z pl, reszta swiata smieje sie i ja
      tez))))))))
      • i_love_china Popieram....ale mu dowaliles 23.08.05, 22:46

      • bigjoe Zeczywiscie - :)))))))) 24.08.05, 12:30
        dox1 napisał:

        > Zeczywiscie! ale niewspomniales o radyjku maryjka, bo tego radyjka Chinczycy
        > mieli dosyc, male czarne krasnoludki w czarnych sukniach tam sa zle widziani.
        > Tylko w USA wykozystuja malych krasnoludkow z pl, reszta swiata smieje sie i ja
        > tez))))))))

        i oto widzielismy klasyczny przyklad do czego moze prowadzic wolnosc slowa.
        niejaki dox1, kretyn dubeltowy wlasna osoba (co za poswiecenie!) dowodzi, ze
        wolnosc slowa daje mozliwosc wypowiedzi nawet takim oslom jak on, moze klecic tu
        swoje teoryjki razac zgromadzonych forumowiczow argumentacja oraz ortografia
        prosto 2 klasy podstawowki. panie dox1, bardzo sie ciesze, ze nawet tacy jak pan
        sa w stanie wpisac bezblednie adres strony internetowej, oznacza to, ze
        wspolczesne aplikacje sa bardzo user-friendly, ale w imieniu swoim -jezeli
        koniecznie musi pan przedstawiac tu swoje infantylne (przypuszczam, ze nie wie
        pan co to slowo znaczy, odsylam do slownika) wypociny- radzilbym panu sprawdzac
        czy nie robi pan z siebie totalnego idioty. o ile tylko pan potrafi ze slownika
        koRZystac

        Zeczywiscie - hahaha caly swiat sie smieje i ja tez
        • dox1 Re: Zeczywiscie - :)))))))) 24.08.05, 20:26
          bigjoe napisał:

          > dox1 napisał:
          >
          > > Zeczywiscie! ale niewspomniales o radyjku maryjka, bo tego radyjka Chincz
          > ycy
          > > mieli dosyc, male czarne krasnoludki w czarnych sukniach tam sa zle widzi
          > ani.
          > > Tylko w USA wykozystuja malych krasnoludkow z pl, reszta swiata smieje si
          > e i ja
          > > tez))))))))
          >
          > i oto widzielismy klasyczny przyklad do czego moze prowadzic wolnosc slowa.
          > niejaki dox1, kretyn dubeltowy wlasna osoba (co za poswiecenie!) dowodzi, ze
          > wolnosc slowa daje mozliwosc wypowiedzi nawet takim oslom jak on, moze klecic t
          > u
          > swoje teoryjki razac zgromadzonych forumowiczow argumentacja oraz ortografia
          > prosto 2 klasy podstawowki. panie dox1, bardzo sie ciesze, ze nawet tacy jak pa
          > n
          > sa w stanie wpisac bezblednie adres strony internetowej, oznacza to, ze
          > wspolczesne aplikacje sa bardzo user-friendly, ale w imieniu swoim -jezeli
          > koniecznie musi pan przedstawiac tu swoje infantylne (przypuszczam, ze nie wie
          > pan co to slowo znaczy, odsylam do slownika) wypociny- radzilbym panu sprawdzac
          > czy nie robi pan z siebie totalnego idioty. o ile tylko pan potrafi ze slownika
          > koRZystac
          >
          > Zeczywiscie - hahaha caly swiat sie smieje i ja tez

          Wielka prawda moj polski jezyk jest slaby, uczylem sie tego jezyka w szkole
          podstawowej, do 3 klasy, dalej uczylem sie i studiowalem w Francji.
          Zyje w tym kraju od lat 70.
          Ale polskiego juz "nieuprawialem" od tamtych lat i juz napewno nieporawie.
          Jezyk ten sluzy mi tylko do pisania na tym forum, jak juz to pisalem X razy
          francuski, angielski i troche niemieckiego bardziej mi sluza niz pl.
          Nie uwazam za potrzebne poprawic moj jezyk pl, poniewaz to co pisze niema duzej
          wartosci, jest poprostu wystarczajace na poziom tych "zgromadzonych
          formuowiczow" jak pan ich nazywa-wychodzi na to jakby ci "zgromadzeniy
          formuowicze" zgromadzali by sie tu na jakes wspaniale refleksje.
          Czy pan dostal sie tu od tygodnia? Ile chamstawa, xenofobi, rasizmu i innych
          anty co nie polskie mozna tu spodkac.
          Czytajac was wychodzi na to ze Polska jest najpozadniejszym krajem na swiecie a
          polacy to narud swiety. Otworzcie oczka, przyjzyjcie sie sobie sami.

          Nie martwie sie jak to jest odbierane, ifnatylnie czy inaczej.
          Zamiast krytkowac mnie moglbys idioto krytykowac 80% teg waszego wspanialego
          zgromadzenia.
          Nie pomyslales panie idioto ze w sumie to jestem LUSTREM waszych wypowiedzi i opnii.
          No cholera to ostatnie zdanie jest chyba infantylne, juz widze jak mnie nazwa
          tutaj "LUSTERKO"
          no smiejmy sie, ja tez.......
      • tysprag Re: Francuzi pomagają Chińczykom zagłuszać zagran 24.08.05, 23:29
        Ojoj, a gdzieżby ta "reszta świata" śmiała się nie śmiać, gdy ty też ... .
    • robert133 wolność równość braterstwo - wytarte słowa... 23.08.05, 22:48
      z rewolucyjnych sztandarów... FRA mnie rozczarowuje...
      • polski_francuz Tu 23.08.05, 22:50
        chodzi kolego o handel, kontrakty a w koncu o miejsca pracy.

        Tylko, ze GW robi z tego hece propagandowa.

        PF
        • nocnylot Re: Tu 23.08.05, 23:23
          jesli juz to nie GW tylko Reporterzy bez Granic, nawiasem mowiac - francuska
          organizacja!
          nl
    • dox1 Re: Francuzi pomagają Chińczykom zagłuszać zagran 23.08.05, 22:53
      grissley napisał:

      > Żabojad za dolary znienawidzonej Ameryki sprzedalby wlasna matke - taki narod.
      > Jednoczesnie chelpil by sie wielkoscia i osiagnieciami swojego narodu....

      Francuzi sprzedaja i wiedza co sprzedaja i komu sprzedaja.
      U was w PL narazie tylko glupi rydzyk sprzedaje jakes lekarstwo (nowa
      technologia polska) na wyleczenie raka a wiec leczcie sie ta woda swiecona.
      Pijcie jak najdluzej WODKE i szczyny rydzyka, reszta swiata bedzia z was zadowolona.
    • himax DZIEKI TEMU FRANCUZI ZYJA 3 X LEPIEJ 23.08.05, 22:54
      Niz Amerykanie. Po Paryzu jezdza same nowe samochody. Ulice sa piekne, czyste i
      bogate. 24 piwa kupilem za 4 Euro a w USA musze placic 12-20$.
      Za 20 Euro kupisz tyle jedzenia co w USA za 80$.
      Francuzi to madry narod ktory dba tylko o siebie.
      I maja racje bo wazne jest wlasne zycie i jak sie zyje.
      A nie zycie dla idei i smierc dla idei i bez sensu jak to bywa w wiekszosci krajow.
      • bart_canada No, rzeczywiscie swietne porownanie 23.08.05, 23:07
        ale szkoda, ze stac cie tylko na piwo i jedzenie (w normalnym kraju koszt
        wyzywienia jednej osoby to max. 5-10% pensji).
      • gieroy_asfalta Re: DZIEKI TEMU FRANCUZI ZYJA 3 X LEPIEJ 23.08.05, 23:09
        ale bzdury!:)) napisz jeszcze , ze we Francji beznyna tańsza:)
        • himax Re: DZIEKI TEMU FRANCUZI ZYJA 3 X LEPIEJ 23.08.05, 23:23
          w USA juz mam 3.10 za galon a wiec coraz blizej ale nie w tym rzecz. Jezdzilem
          po Francji volkwagenem do ktorego gdy wlalem ropy za 45 Euro przejezdzalem 1000 km.
          W USA mam samochod do ktorego wlewam za 45$ benzyny i przejezdzm 300 km.
          Rozbij wiec swoj argument o d...
          We Francji 90% samochodow to piekne dizelki a w Ameryce ciagle jezdza na
          konstrukcjach silnikow z lat 50 czy 60-tych a juz dawno ich na to nie stac.
          No i sami Amerykanie nie zauwazyli ze jezda starymi gruchotami w porownaniu do
          Francuzow i Niemcow.
          • nocnylot Re: DZIEKI TEMU FRANCUZI ZYJA 3 X LEPIEJ 23.08.05, 23:27
            A czemu takie auto sobie kupiles. Nie mogles dac przykladu i kupic cos
            mniejszego i oszczedniejszego? Tylko nie mow, ze to nie mozliwe bo ostatnio
            nawet smarty w USA zaczeli sprzedawac.
            nl
            • himax Re: DZIEKI TEMU FRANCUZI ZYJA 3 X LEPIEJ 23.08.05, 23:36
              nocnylot napisał:

              > A czemu takie auto sobie kupiles. Nie mogles dac przykladu i kupic cos
              > mniejszego i oszczedniejszego? Tylko nie mow, ze to nie mozliwe bo ostatnio
              > nawet smarty w USA zaczeli sprzedawac.
              > nl


              w Kaliforni dizelki sa zabronione bo ropa w Ameryce jest paskudna nie taka jak w
              Europie.
              Nie ma w Ameryce tez oszczednych samochodow. Probowalem rozne i pala najmniej 10
              litrow po miescie ale glowa dotykam do dachu.
              A cos wygodniejszego conajmniej 15-18 litrow/100 km
              • nocnylot Re: DZIEKI TEMU FRANCUZI ZYJA 3 X LEPIEJ 23.08.05, 23:49
                A Volkswageny, BMW, Subaru, volvo - wiekszosc europejskich samochodow jest
                sprzedawanych w USA wiec nie pitol!
                nl
          • zirby Re: DZIEKI TEMU FRANCUZI ZYJA 3 X LEPIEJ 23.08.05, 23:37
            Jak ja lubie jak sie taki matoł sam podstawia d... do kopania. Tylko mu w nią
            ładować kopy ile wlezie. Kilka FAKTÓW dla maszego wioskowego przygłupa:
            1 - samochody z silnikiem disela stanowią 26% samochodów osobowych w UE. W USA
            stanowia 31%.
            2 - sredni wiek samochodu w segmencie middle class w USA wynosi 4,6 roku. W
            Europie - 6,9 roku.
            4 - przecietny household (gospodarstwo domowe) w USA to posiadacze 2 lub wiecej
            samochodów. w EU jednego.
            5 - koszty utrzymania samochodu w USA wynosza srednio 9,7% rocznego dochodu
            przecietnej rodziny, wliczajac w to tolle czyli oplaty za korzystanie z
            autostrad. W UE koszty te to 18,2% rocznego odchodu (a pamietac trzeba ze
            wiekszosc autostrad jest w europie bezplatna!).
            6 - za srednia pensje amerykanin moze kupic okolo 5 razy wiecej paliwa niz
            europejczyk. Nawet zakladajac ze amerykanskie samochody pala o 50% wiecej niz
            europejskie sa okolo 2 do 3 razy tansze w eksploatacji.
            • bart_canada He, he, racja 24.08.05, 00:17
              faktem jest, ze himax to matolek. Ale co sie dziwic, koles raczej kariery nie
              zrobil ani we Francji, ani w USA. Paryz mu imponuje czystoscia, wiec nawet nie
              chce myslec skad pochodzi w Polsce (kazdy, kto zna Paryz, ktory jest w sumie
              pieknym miastem, wie, ze akurat czystoc ulic, metra, lotniska itp. pozostawia
              wiele do zycznenia).
            • dox1 Re: DZIEKI TEMU FRANCUZI ZYJA 3 X LEPIEJ 24.08.05, 20:50
              zirby napisał:

              > Jak ja lubie jak sie taki matoł sam podstawia d... do kopania. Tylko mu w nią
              > ładować kopy ile wlezie. Kilka FAKTÓW dla maszego wioskowego przygłupa:
              > 1 - samochody z silnikiem disela stanowią 26% samochodów osobowych w UE. W USA
              > stanowia 31%.
              > 2 - sredni wiek samochodu w segmencie middle class w USA wynosi 4,6 roku. W
              > Europie - 6,9 roku.
              > 4 - przecietny household (gospodarstwo domowe) w USA to posiadacze 2 lub wiecej
              >
              > samochodów. w EU jednego.
              > 5 - koszty utrzymania samochodu w USA wynosza srednio 9,7% rocznego dochodu
              > przecietnej rodziny, wliczajac w to tolle czyli oplaty za korzystanie z
              > autostrad. W UE koszty te to 18,2% rocznego odchodu (a pamietac trzeba ze
              > wiekszosc autostrad jest w europie bezplatna!).
              > 6 - za srednia pensje amerykanin moze kupic okolo 5 razy wiecej paliwa niz
              > europejczyk. Nawet zakladajac ze amerykanskie samochody pala o 50% wiecej niz
              > europejskie sa okolo 2 do 3 razy tansze w eksploatacji.
              >

              MLODY KOLEGO NIE PORUWNOJ USA Z UE LECZ Z FRANCJA LUB EUROPA ZACHODNIA.
              Rozumiesz? W UE jest polska i to bardzo zmienia statystyki.
          • galba Koleś, to po co siedzisz w tej strasznej Ameryce? 24.08.05, 10:10
            Nie było fajniej w Islamskiej Republice Francji?
      • nocnylot Re: DZIEKI TEMU FRANCUZI ZYJA 3 X LEPIEJ 23.08.05, 23:25
        Z ta czystaoscia ulic to chyba przesadziles. Cenami zywnosci chyba tez. Do piwa
        masz racje, ale 4 euro za 24 butelki to musialbys jakis koszmarny sikacz.
        Balbym sie takie piwo wypic.
        nl
        • himax Re: DZIEKI TEMU FRANCUZI ZYJA 3 X LEPIEJ 23.08.05, 23:39
          nocnylot napisał:

          > Z ta czystaoscia ulic to chyba przesadziles. Cenami zywnosci chyba tez. Do piwa
          >
          > masz racje, ale 4 euro za 24 butelki to musialbys jakis koszmarny sikacz.
          > Balbym sie takie piwo wypic.
          > nl

          piwo kupilem w LIDL i bylo b. dobre gdybys kupil najtansze piwo w USA to rano by
          ci glowa pekla od chemikalii.
          Paryz to jest jedno z piekniejszych misat na swiecie i bardzo czyste.
          • otwarte-oko Re: DZIEKI TEMU FRANCUZI ZYJA 3 X LEPIEJ 24.08.05, 12:08
            Paryz; kochany Paryz - niedostepny dla Polaczkow - za drogi. Z czym do gosci?
            W ostatnich sadazach Paryz zostal zklasyfikowany jako: najdrozsze miasto na
            swiecie, jako najbardziej wyrafinowane miasto swiata, jako stolica kultury
            swiatowej; jako najpopularniejsza stolica turystyczna.

            No i co????????? oszolomki???????

            Wlasnie lece do Paryza, genialka, nareszcze powdycham innego powietrza, a ta
            ich gastronomia - to 7-my cud swiata.

            Uwielbiam Francje, nie politykuje - mam to w nosie. Do USA nie jezdze bo
            nienawidze prostakow!
            • nocnylot Re: DZIEKI TEMU FRANCUZI ZYJA 3 X LEPIEJ 26.08.05, 03:25
              Ostro przesadziles z tym najdrozszym miastem swiata. Innymi slowy bzdury
              gadasz. Polecam zapoznanie sie z aktualnym rankingiem:
              www.finfacts.com/costofliving3.htm
              nl
      • makalon tylko że Francuzi posunęli ten model do absurdu 24.08.05, 08:22
        niczego poza czubkiem własnego nosa nie widzą!
        wiem co mówię, oserwuję to non stop od paru lat
        tak ograniczonych, chaotycznych i zakochanych w sobie ludzi ze świecą szukać
    • gieroy_asfalta "sprzedadzą nam sznur na którym ich powiesimy" 23.08.05, 22:56
      :)
      • i_love_china To sie odnosi do komunizmu ktory w Chinach dogoryw 23.08.05, 23:05
        a wiec raczej kapitalisci sprzedadza sznur kapitalistom i wspolnie powiesza
        kogos innego....
    • che.guevara A co do cholery złego w tym że Francuzi pomagają 23.08.05, 23:24
      Chińczykom zagłuszać propagandę wrogich państw, którym marzą się Chiny jak w XIX
      wieku, gdy były one całkiem podporządkowane obcym mocarstwom a ludzie umierali
      tam z głodu milionami.
      • nocnylot Re: A co do cholery złego w tym że Francuzi pomag 23.08.05, 23:28
        Nie chodzi o podporzedkowanie ale wolnosc slowa. Ale Ty, z tym nickiem, raczej
        tego nie zrozumiesz...
        nl
        • che.guevara Jaką wolność słowa naiwniaczku??? 24.08.05, 00:02
          Co, że niby jak w Chinach obalą komunistów to zwykli ludzie będą się jednoczyć w
          jakieś grupki i robic składki na własne telewizje. Bądź poważny człowieku, żadna
          prywatna stacja telewizyjna czy radiowa nie reprezentuje interesów zwykłego
          przeciętnego obywatela. Każda taka stacja ma swój koncern-sponsora i głosi jego
          ideologię, na ogół zgodną ze miej lub bardziej radykalną ideologią światowego
          korporacjonalizmu. I gdzie ty tu masz wolność słowa???
          No czasem pojawiają się stacje w rodzaju Radio Maryja czy TV Trwam, gdzie jeden
          spryciarz wykorzystujący naiwność czy wręcz głupotę ludzką dorabia się mega-fortuny.
          Ale ani jedno ani drugie nie jest alternatywą dla państwowych stacji
          reprezentujących interesy całego społeczeństwa.
          • nocnylot Re: Jaką wolność słowa naiwniaczku??? 24.08.05, 00:06
            Kwastia wole miec wybor. I telewizje panstwowa i prywatne. Gazety prawicowe,
            lewicowe, nalezace do duzych koncernow i wydawane przez zapalencow. Lubie sam
            wybrac to co mi sie podoba, a nie gdy to panstwo za mnie wybiera...
            nl
            • che.guevara Re: Jaką wolność słowa naiwniaczku??? 24.08.05, 00:18
              nocnylot napisał:

              > Kwastia wole miec wybor. I telewizje panstwowa i prywatne.
              W Polsce już niedługo stracisz taki wybór, bo PO sprywatyzuje telewizję publiczną.

              > Gazety prawicowe, lewicowe,
              W Polsce takiego wyboru już niema, bo poza małymi wyjątkami wszyskie media
              szczekają na prawicową nutę.

              > nalezace do duzych koncernow i wydawane przez zapalencow.
              Zapaleńcy są bez szans wobec wielkich koncerny, gdy wejdą im w drogę to najpierw
              koncerny będą próbowały ich ośmieszyć, a gdy to niepomoże i staną się zbyt
              niebezpieczni pójdą na odstrzał, tak działa globalny korporacyjny od którego
              Chiny są wolne i oby jak najdłużej.

              > Lubie sam
              > wybrac to co mi sie podoba, a nie gdy to panstwo za mnie wybiera...
              I szczerze tobie życzę byś miał na tyle inteligencji by przefiltrować
              propagandową papkę i mysleć po swojemu. Jednak niestety większości ludzi brak
              tej umiejętności i koncerny nie mają żadnych problemów by przy pomocy
              radia,prasy i TV "umodelować" ich myślenie na swoją modłę. Co zresztą idealnie
              wydać na przykładzie choćby preferencji wyborczych Polaków którzy jak stado
              tępych owiec dali się omamić wszechogarniającej prawicowej propagandzie, mimo że
              w większości tęsknią za PRLem, a jako biedne i pozbawione kontroli nad swoją
              gospodarką społeczeństwo, powinni głosować na lewicę.
              • bart_canada Kolejny beton sie pojawil 24.08.05, 00:24
                ...
                > niebezpieczni pójdą na odstrzał, tak działa globalny korporacyjny od którego
                > Chiny są wolne i oby jak najdłużej.

                No juz tak piramidalnej glupoty nie slyszalem od dawna. Jestes synku, tak
                kompletnym idiota, ze jest to po prostu rozbrajajace. Zycze ci, zebys spedzil
                jakis tydzien w skorze chlopa chinskiego, na ktorego polu ma powstac nowa
                fabryka, albo jeszcze lepiej, robotnika w Shenzen pracujacego
                u "niekorporacyjnego" szefa.
                • bigjoe HEJ CHE.GUEVARA!!!!! STCHORZYLES???? ODPOWIEDZ!!!! 24.08.05, 12:36
                  :)
              • nocnylot Re: Jaką wolność słowa naiwniaczku??? 24.08.05, 00:30
                che.guevara napisał:
                > W Polsce już niedługo stracisz taki wybór, bo PO sprywatyzuje telewizję
                publicz
                > ną.
                To akurat wielka strata nie bedzie...

                > > Gazety prawicowe, lewicowe,
                > W Polsce takiego wyboru już niema, bo poza małymi wyjątkami wszyskie media
                > szczekają na prawicową nutę.

                Ale sa wyjatki. I co wiecej masz wolny dostep do internetu w ktorym mozesz
                znalezc bardzo wiele, bardzo lewicowych serwisow. I na szczescie w Polsce - w
                przeciwienstwie do tak uwielbianych przez ciebie Chin - nikt tego nie filtruje.
                Moge tez na forum napisac ze nie lubie Kwasniewskiego i Cimoszewicza i nawet
                jesli podpisalbym sie imieniem i nazwiskiem nie zostane przez panstwo za to
                ukarany.

                > > nalezace do duzych koncernow i wydawane przez zapalencow.
                > Zapaleńcy są bez szans wobec wielkich koncerny, gdy wejdą im w drogę to
                najpier
                > w
                > koncerny będą próbowały ich ośmieszyć, a gdy to niepomoże i staną się zbyt
                > niebezpieczni pójdą na odstrzał, tak działa globalny korporacyjny od którego
                > Chiny są wolne i oby jak najdłużej.

                Bzdury. Wielu moich znajomych wydaje wlasne gazetki, czasopisma, robia witryny
                internetowe. Zaden z nich nie skarzyl sie, ze ktos z nimi walczy.

                Podoba mi sie tez to, ze w przeciwienstwie do Chinczykow i Kubanczykow moge
                kiedy chce wyjechac z kraju i jechac gdzie tylko mi sie podoba. Moge sie ozenic
                z cudzoziemka i mieszkac w jej kraju. A nie jak moj znajomy ktory miel to
                nieszczescie ze zakochal sie w Kubance i od trzech lat jest zmuszony zyc na
                Kubie poniewaz rezim nie chce dac jej paszportu...
                nl
                • che.guevara Re: Jaką wolność słowa naiwniaczku??? 24.08.05, 00:56
                  nocnylot napisał:

                  > > W Polsce już niedługo stracisz taki wybór, bo PO sprywatyzuje telewizję
                  > publicz
                  > > ną.
                  > To akurat wielka strata nie bedzie...
                  No widzisz sam jesteś przeciw wolności słowa. I opowiadasz się by głoszono tylko
                  aspołeczną prawicowo-liberalną ideologię.

                  > > > Gazety prawicowe, lewicowe,
                  > > W Polsce takiego wyboru już niema, bo poza małymi wyjątkami wszyskie medi
                  > a
                  > > szczekają na prawicową nutę.
                  >
                  > Ale sa wyjatki.
                  Bez większego wpływu na ideologię rządzącą Polską. Mają jeszcze mniejszą siłę
                  oddziaływanie niż te zakłócane w Chinach stacje.

                  > I co wiecej masz wolny dostep do internetu w ktorym mozesz
                  > znalezc bardzo wiele, bardzo lewicowych serwisow.
                  No i co z tego? Ludzi magluje się przy pomocy telewizji a nie internetu. Nawet w
                  USA wybory wygrywa się poprzez propagandę w TV i prasie a nie w internecie.

                  > I na szczescie w Polsce - w
                  > przeciwienstwie do tak uwielbianych przez ciebie Chin - nikt tego nie filtruje
                  > Moge tez na forum napisac ze nie lubie Kwasniewskiego i Cimoszewicza i nawet
                  > jesli podpisalbym sie imieniem i nazwiskiem nie zostane przez panstwo za to
                  > ukarany.
                  No i co z tego że możesz tak napisać, coś tym zmienisz? Równie dobrze możesz
                  sobie w gronie przyjaciół czy rodziny nadawać że nie lubisz tego i tego, ale
                  jaki to będzie miało wpływ na wybory w Polsce i ideologię rządzącą państwem?
                  Społeczną przychylność lub nienawiść do danych polityką mogą tylko rozbudzić
                  wielkie media, a nie twoje pisanie w internecie.

                  > > > nalezace do duzych koncernow i wydawane przez zapalencow.
                  > > Zapaleńcy są bez szans wobec wielkich koncerny, gdy wejdą im w drogę to
                  > najpier
                  > > w
                  > > koncerny będą próbowały ich ośmieszyć, a gdy to niepomoże i staną się zby
                  > t
                  > > niebezpieczni pójdą na odstrzał, tak działa globalny korporacyjny od któr
                  > ego
                  > > Chiny są wolne i oby jak najdłużej.
                  >
                  > Bzdury. Wielu moich znajomych wydaje wlasne gazetki, czasopisma, robia witryny
                  > internetowe. Zaden z nich nie skarzyl sie, ze ktos z nimi walczy.
                  A jaki posłuch mają ci twoi znajomi? Nie są groźni dla korporacyjnej ideologii
                  to są bezpieczni.

                  > Podoba mi sie tez to, ze w przeciwienstwie do Chinczykow i Kubanczykow moge
                  > kiedy chce wyjechac z kraju i jechac gdzie tylko mi sie podoba.
                  To pogratulować, bo jesli tak jest to musisz być bogatym i niepracującym
                  człowiekiem. Ale bardzo niewielu ludzi na to w Polsce stać, bo w większości
                  pracują bez wolnych sobót po 12 godzin na dobę, a o ile uda im im się wziąść
                  tydzień-dwa wolnego to i tak zarabiają tak mało że na wojarze zagraniczne ich
                  nie stać

                  > Moge sie ozenic
                  > z cudzoziemka i mieszkac w jej kraju.
                  Policz ile Chińczyków mieszka w zagranicą, ot chociażby żona Tymińskiego jest
                  Chinką.

                  > A nie jak moj znajomy ktory miel to
                  > nieszczescie ze zakochal sie w Kubance i od trzech lat jest zmuszony zyc na
                  > Kubie poniewaz rezim nie chce dac jej paszportu...
                  > nl
                  Przynajmniej ma lepszą opiekę medyczną niż w Polsce.
                  • tommix Re: Jaką wolność słowa naiwniaczku??? 24.08.05, 01:01
                    Ty chlopie jedz na Kube i z niej nie wracaj...
                    • tommix Re: Jaką wolność słowa naiwniaczku??? 24.08.05, 01:03
                      Albo do Korei Pln. Tam poczujesz sie jeszcze lepiej...
                      • che.guevara No to ja ciebie do Afganistanu zapraszam, 24.08.05, 01:04
                        kolejne w 100% podporządkowane USA państwo.
                    • che.guevara A ty wybierz się na Haiti, tam masz przykład tego 24.08.05, 01:03
                      co się staje z państwem które całkowicie podporządkowuje się dyktatowi USA, tak
                      by zapewne wyglądała Kuba gdyby nie Castro.
                      • tommix Re: A ty wybierz się na Haiti, tam masz przykład 24.08.05, 01:08
                        Ja nie jestem zwolennikiem USA. Ale wolbym byc obywatelem USA niz Chin, czy
                        Kuby. Tam przynajmniej moje zycie zalezaloby ode mnie, nie od kaprysow wladzy.
                        A gdyby zupelnie mi sie nie podobalo moglbym zawsze wyjechac...
                        • che.guevara Re: A ty wybierz się na Haiti, tam masz przykład 24.08.05, 01:20
                          tommix napisał(a):

                          > Ja nie jestem zwolennikiem USA.
                          To powinieneś lubić Chiny, bo one wybrały tzw. trzecią drogę, zerwali z
                          radzieckim komunizmem, ale nie stali pachołkiem USA i globalnych koncrnów.

                          > Ale wolbym byc obywatelem USA niz Chin, czy
                          Takie porównanie niema najmniejszego sensu. Oczywiście że w bogatszych USA życie
                          jest lepsze niż w Chinach, ale gdyby w Chinach zamiast trzeciej drogi wygrała
                          prokorporacyjna i proUSA opcja, to byłoby to dziś jedno z najbiedniejszych
                          państw świata.

                          > Kuby. Tam przynajmniej moje zycie zalezaloby ode mnie, nie od kaprysow wladzy.
                          Tam życie zależałoby od kaprysów szefów dla których harowałbyś jak wół.
                          Poza tym w USA o PKB per captia 40tys tylu ludzi żyje poniżej progu nędzy,
                          wyobraź sobie jaka byaby tam nędza gdyby mieli PKB na poziomie Chin (5tys na głowę).

                          > A gdyby zupelnie mi sie nie podobalo moglbym zawsze wyjechac...
                          Gdyby to było takie proste jak piszesz to Polska już dawno by opustoszała.
                          • nocnylot Re: A ty wybierz się na Haiti, tam masz przykład 24.08.05, 01:29
                            Jest proste. Ja wyjechalem. Trzeba chciec...
                            A w Chinach to nie pracuja??? Moim zdaniem oni maja wlasnie najgorzej - ta
                            trzecia droga jak ja nazywasz laczy w sobie najgorsze cechy kapitalizmu i
                            komunizmu. Czyli w duzym uproszczeniu - pogon za forsa i brak wolnosci. No
                            chyba, ze masz naprawde bardzo duzo pieniedzy. Wtedy nadal nie mozesz myslec
                            inaczej niz wladza, ale przynajmniej mozesz podrozowac. Dla mnie Chiny to
                            obecnie szczyt spolecznej niesprawiedliwosci. Z jednej strony chlopi, czy
                            gornicy pracjacy jak w XIX wieku praktycznie bez wynagrodzenia, a z drugiej
                            miliony mlodych yuppies w Szanghaju latajacy na zakupy do Hong Kongu.
                            nl
                      • tommix Re: A ty wybierz się na Haiti, tam masz przykład 24.08.05, 01:11
                        To pewnie tez ci sie podoba?
                        serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34174,2881302.html
                        • jakub76us Re: A ty wybierz się na Haiti, tam masz przykład 24.08.05, 08:31
                          No wlasnie che.guevara obron po tym lil' kim. porownaj korea pln i pld. tacy
                          sami ludzie, ten sam narod totalnie rozdzielony przez 50 lat, jedni maja
                          system "A" drudzy "B". masz do wyboru jedno z tych panstw, zeby spedzic w nim
                          reszte zycia jako przcietny obywatel. co wybiersz? jezeli koree pln to jestes
                          chory psychicznie (podobne porownanie, choc zdecydowanie mniej drastyczne,
                          mozna zrobic z NRD i RFN)
                          • che.guevara W latach 50-ych i 60-ych, gdy na Południu kwitł 24.08.05, 13:08
                            prawdziwy kapitalizm, to Północ się rozwijała szybciej i mimo mniejszej dwa razy
                            ludności mieli większą produkcję przemysłową. Dopiero gdy amerykanie pozwolili
                            Korei Południowej odejść od rujnującego biedne kraje kapitalizmu i zmienić go na
                            typowo socjalistyczną gospodarkę planowaną (podporządkowanie koncernów państwu,
                            interwencjonizm państwowy w gospodarkę, ochrona włansych rynków przed zalewem
                            importu, ostatnią pięciolatkę Korea Południowa zakończyła na początku lat
                            90-ych), to dopiero wtedy Koreańska gospodarka ruszyła z kopyta. No i była
                            jeszcze niewyobrażalna pomoc technologiczna i ekonomiczna, za którą bezpośrednio
                            płaciło USA, a pośrednio cały kapitalistyczny świat pracujący na amerykańską
                            gospodarkę.
                            Korea Północna jeszcze w latach 80-ych była lepiej uprzemysłowiona niż
                            Tajlandia, jadnak upadek Bloku Wschodniego który spowodowało totalną blokadę
                            ekonomiczną tego małego 20mln państewka i przymus utrzymywania ogromnej armii by
                            Korea nie skończyła jak Irak czy Afganistan, sprawił że KRLD jest dzisiaj na
                            takim właśnie poziomie.
                            Co do NRD i RFN to Niemcy Wschodnie już przed wojną były słabiej rozwinięte niż
                            Zachodnie, do tego najbogatszy region Wschodnich Niemiec (Śląsk) przejęła
                            Polska. Na dodatek NRD było dużo bardziej zniszczone bo walki z Armią Czerwoną
                            były nieporównywalnie bardziej zaciekłe niż poddawania się niemal bez walki
                            aliantom na zachodzie. Do tego, gdy w 1945 już było wiadomo że Wschodnie Landy
                            przypadną ZSRR, alianci wściekle bombardowali ten region. Zaś dysproporcje
                            między NRD i RFN z czasów zimnej wojny były nawet mniejsze niż różnice między
                            tymi regionami przed IIWŚ. No a dzisiaj większość byłych NRDowców uważa że ich
                            landy straciły na zjednoczeniu.
                  • bigjoe twoje argumenty sa z dupy wziete 24.08.05, 12:45
                    dlaczego uwazasz uzaleznienie od korporacji za cos gorszego niz uzaleznienie od
                    totalitarnego rezimu? korporacje przynajmnej nie mowia ci co masz myslec, moze i
                    sugeruja za pomoca tv ale nikt cie nie zamknie za to, ze nie lubisz kokakoli. za
                    to ze najzedzasz na komunizm, w chinach idziesz do pudla

                    siedzisz i klepiesz takie dyrdymaly ze az rzygac sie chce. ale mozesz to robic i
                    to jest wlasnie wolnosc slowa!!! :)
                    • che.guevara Re: twoje argumenty sa z dupy wziete 24.08.05, 13:16
                      bigjoe napisał:

                      > dlaczego uwazasz uzaleznienie od korporacji za cos gorszego niz uzaleznienie
                      > od totalitarnego rezimu?
                      Globalny korporacjonizm jest najgorszym totalitaryzmem, bo to zamordyzm
                      ekonomiczny. Zresztą nazywanie Chin totalitarmem to oczywiste nadużycie, można
                      powiedzieć co najwyżej autorytaryzm.

                      > korporacje przynajmnej nie mowia ci co masz myslec,
                      No i co z tego? W kraju komunistycznym też możesz sobie mysleć co chcesz,
                      jeszcze nie opracowano technologii czytania w myślach.

                      > moze
                      > i
                      > sugeruja za pomoca tv ale nikt cie nie zamknie za to, ze nie lubisz kokakoli.
                      Ale gdy zdobędziesz na tyle posłuchu że będziesz zagrożeniem dla cocacoli, to
                      zostaniesz zabity i to w taki sposób że nawet nikt za zamordowanie ciebie nie
                      odpowie.

                      > za
                      > to ze najzedzasz na komunizm, w chinach idziesz do pudla
                      Tak to było może za Mao. A ty nie myl najeżdżania na komunizm do działań
                      wywrotowych przeciw istniejącemu porządkowi w Chinach.

                      > siedzisz i klepiesz takie dyrdymaly ze az rzygac sie chce. ale mozesz to robic
                      > i
                      > to jest wlasnie wolnosc slowa!!! :)
                      W Chinach też mają internet i też mogą sobie pisać co chcą. Karane jest jedynie
                      należenie do organizacji chcących obalić istniejący w Chinach pożądek.
      • gieroy_asfalta Re: A co do cholery złego w tym że Francuzi pomag 23.08.05, 23:29
        z głodu to milionami umierali za rządów ideowego koleżki "Che", Mao:(
        • oddnosdam Francja dostanie nie dlugo nagrode 23.08.05, 23:36
          zobaczymy jak ich terrorysci zaatakuja!! wtedy sie posmieje!!
          • che.guevara Myślę że CIA czy inne terrorystyczne kliki z USA 24.08.05, 00:08
            jednak się nie odważą.

            oddnosdam napisał:

            > zobaczymy jak ich terrorysci zaatakuja!! wtedy sie posmieje!!
        • che.guevara Z głodu to umierali ludzie w Chinach niemal 24.08.05, 00:07
          nieprzerwanie od pierwszego stulecia przed naszą erą, aż do połowy XX wieku.
          Najbardziej zaś na przestrzeni XIX wieku (100-200mln ofiar), gdy Chiny były
          całkiem podporządkowane wielkim mocarstwom kapitalistycznym. Dopiero
          wprowadzenie komunizmu zakończyło trwającą niemal nieprzerwanie od 2000 lat
          klęskę głodu.
      • makalon proszę cię... skąd ty takie myślenie wytrzasnąłeś 24.08.05, 08:25
        • che.guevara O taaak, najłatwiej jest niemyśleć tylko wierzyć 24.08.05, 14:17
          w każde kłamstwo amerykańskiej propagandy, prawda?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka