aszmir
05.05.09, 13:25
Nurtuję mnie czasownik stehen w konjunktivie Imperfekt. Wg reguły powinien on
wyglądać on w pierwszej osobie liczby poj tak: stande(a oczuwiście z
umlałtem), jednak spotkałem się z formą stunde. Czemu tak się dzieje i od
czego zależy budowa konjunktivu?