perwers-luz 24.06.09, 13:21 www.dziennik.pl/gospodarka/article402992/Unia_zabierze_Polsce_fundusze_Za_deficyt.html Walą w nas jak w bęben z każdej strony a my im tylko policzki nadstawiamy.Jak długo jeszcze? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
alfa.alfa13 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 24.06.09, 13:27 perwers-luz napisała: > www.dziennik.pl/gospodarka/article402992/Unia_zabierze_Polsce_fundusze_Za_deficyt.html > > > > Walą w nas jak w bęben z każdej strony a my im tylko policzki > nadstawiamy.Jak długo jeszcze? To juz rozumiem tę obrone przez atak "nie będzie obwodnic autostrad dróg" Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 24.06.09, 13:41 Przeca UE jest zadowolnione gdy w Polsce jest deficyt-ROZUMU!! Odpowiedz Link Zgłoś
etwas-geheimnis Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 24.06.09, 13:44 Tak samo nam zabiora ,jak tym ponad 20 krajom unii, które maja wiekszy niż 3% deficyt. Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 24.06.09, 13:47 UE zabierze z deficytu?Przecież deficyt to jest mniej niż zero. Odpowiedz Link Zgłoś
perwers-luz Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 24.06.09, 14:06 zoil44elwer napisał: > UE zabierze z deficytu?Przecież deficyt to jest mniej niż zero. On wie tyle o deficycie co min. "Bez PESELa" Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 24.06.09, 19:49 zoil44elwer napisał: > UE zabierze z deficytu?Przecież deficyt to jest mniej niż zero. Nie z deficytu. Fundusze może zamrozić. Przecież jest napisane w artykule. Trzeba było przeczytać. S. Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 24.06.09, 19:47 perwers-luz napisała: > Walą w nas jak w bęben z każdej strony a my im tylko policzki > nadstawiamy.Jak długo jeszcze? rzeczywiście, walą w nas tymi funduszami unijnymi aż huczy. ;) "Komisja podkreśla, że winny jest nie tyle kryzys, co zaniechania kolejnych polskich rządów. "Ostatnie, dobre dla gospodarki czasu nie zostały w pełni wykorzystane na konsolidację finansów publicznych i wdrożenia reform po stronie wydatków" - czytamy w raporcie" Straciliśmy czas ścigając nieistniejących agentów i istniejących ministrów własnego rządu. A deficyt i tak trzeba będzie obciąć, aby wejść do strefy euro. S. Odpowiedz Link Zgłoś
greg-7 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 25.06.09, 11:19 Straciliśmy to minione dwa lata gdy rudy tuskomatoł nie rządzi tylko prowadzi ciągle kampanię wyborczą. Za rok wybory, za dwa lata nestępne. Żadnych reform PO nie przeprowadzi, żeby sondaże nie spadły o jeden procent. A od nowego roku podwyżki podatków i ostre dojenie, a niektóre ciemniaki nadal wierzą w cuda. Odpowiedz Link Zgłoś
ojca Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 25.06.09, 11:29 Zaniechanie i asekuranctwo to główny grzech Polskiej klasy politycznej, bez wyjątków. Może gdyby raz jakaś partia wygrała z 51% poparciem to nie musieliby się bać buntu planktonu koalicyjnego typu PSL,LPR,Samoobrona. Co do deficytu...kolejny raz dziękuje Bogu za to, że Polska jest w UE :) w przeciwnym wypadku deficyt by rósł, rósł, a my byśmy byli informowani, że kryzys- cóż poradzić. Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 25.06.09, 16:07 greg-7 napisała: > Straciliśmy to minione dwa lata gdy rudy tuskomatoł nie rządzi tylko > prowadzi ciągle kampanię wyborczą. Za rok wybory, za dwa lata > nestępne. W raporcie jest napisane o poprzednich rządach. Czytaj uważniej. Jakie reformy zrobiło PiS ? > Żadnych reform PO nie przeprowadzi, żeby sondaże nie spadły o jeden > procent. A jak ma to robić, skoro wszystkie ważniejsze ustawy są wetowane przez Prezydenta ? > A od nowego roku podwyżki podatków i ostre dojenie, a niektóre > ciemniaki nadal wierzą w cuda. Po co nam cuda. Wystarczą takie jak dotychczas, rozsądne rządy PO. S. Odpowiedz Link Zgłoś
greg-7 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 25.06.09, 18:28 > A jak ma to robić, skoro wszystkie ważniejsze ustawy są wetowane przez Prezyden > ta ? A co ważnego zawetował? > Po co nam cuda. Wystarczą takie jak dotychczas, rozsądne rządy PO. To jest rząd trwania i ściemniania. Jedno okienko - niewypał, autostrady - niewypał, uwolnienie cen energii dla przemysłu - prawie dwukrotny wzrost cen, tolerowanie chorego KRUS-u, zero ułatwień dla prowadzenia firm - już w 3 państwach z Afryki lepiej prowadzi się biznes niż w Polsce, bardzo wysokie koszty pracy itd. To są mierne rządy na miarę Białorusi, a nie Polski która powinna szybko zmniejszać dystans. Irlandii w ten sposób nigdy nie dogonimy, grozi nam powtórka z Portugalii. > Jakie reformy zrobiło PiS ? PIS w ciągu dwóch lat obniżył koszty pracy i podatki dochodowe, zaczął wreszcie na poważnie walczyć z korupcją. A tak w ogóle to nie wracał bym ciągle do przeszłości, bo to Tusk z kolegami reformował szpitale, stworzył OFE i ponad 50 tys. armię darmozjadów w powiatach. Żadna z jego poprzednich reform nie wyszła jakbyś nie pamiętał a Kaczyński nie dawał milionów prywatnym mediom żeby o nim pięknie mówili. A że media prywatne mają rodowód ubecki to chyba nie wątpisz i każde ujawnianie prawdy z przeszłości doprowadza niektórych do szału. Odpowiedz Link Zgłoś
ojca Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 25.06.09, 19:21 greg-7 napisała: > A co ważnego zawetował? Haha...a czego nie zawetował? Będzie prościej ;). Mały rezydent zawetowałby nawet podwyżkę dla Jarka gdyby to był pomysł PO. Odpowiedz Link Zgłoś
ojca a teraz na serio 25.06.09, 19:35 greg-7 napisała: > A co ważnego zawetował? ...pf...hy hy > PIS w ciągu dwóch lat obniżył koszty pracy i podatki dochodowe, > zaczął wreszcie na poważnie walczyć z korupcją. Łohoho PiS obniżył podatek w chwili wzrostu, a wzrost poprostu przejedli i rozdali...faktycznie zajefajna doktryna ekonomiczna...podpowiedz jak się ona nazywa? Korupcja? Mówisz o Herr Ziobro tym tępym magistrze prawa z kiepską fryzurą? Mądre rządy w czasach wzrostu przeprowadzają reformy bo wtedy ich skutki są najmniej uciążliwe dla społeczeństwa, a PiS dorwało się do kasy i ją poprostu rozdało. > A tak w ogóle to nie wracał bym ciągle do przeszłości, bo to Tusk z > kolegami reformował szpitale, Szkoda, że nie sprywatyzował większości z nich, bo opieka zdrowi to fikcja. >stworzył OFE i ponad 50 tys. armię > darmozjadów w powiatach. O reformach Buzka mówisz? O cholerka...wiesz kto był w AWS? >Żadna z jego poprzednich reform nie wyszła Pretensje do AWS i UW czyli do PiS i PO :) > jakbyś nie pamiętał a Kaczyński nie dawał milionów prywatnym >mediom żeby o nim pięknie mówili. Kiedy dał > A że media prywatne mają rodowód ubecki ...o jaaaa i pewnie dziadków w UPA i wermachcie mają > to chyba nie wątpisz i każde ujawnianie prawdy z przeszłości > doprowadza niektórych do szału. Powiedz...a kogo to obchodzi? PiS... i w tym problem, że tak bardzo oglądali się do tyłu, że zapomnieli o przyszłości Odpowiedz Link Zgłoś
zbigniews1934 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 27.06.09, 15:34 perwers-luz napisała: > www.dziennik.pl/gospodarka/article402992/Unia_zabierze_Polsce_fundusze_Za_deficyt.html > > > > Walą w nas jak w bęben z każdej strony a my im tylko policzki > nadstawiamy.Jak długo jeszcze? RE:Popieram ta wypowiedz i dadam ze jest to zasluga kiepskiego rzadu Pana Tuska.Pani komisarz Uni od konkurecji rozwalila polskie stocznie to moze sa jej nastepcy ktorzy maja wieksze checi rozwalania Polski.W tej Uni sa jednak rowni i rowniejsi.Co wolno Francji ,Niemcom ,Wlochom,Hiszpanom to nie wolno Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 27.06.09, 17:44 zbigniews1934 napisał: > perwers-luz napisała: > > > www.dziennik.pl/gospodarka/article402992/Unia_zabierze_Polsce_fundusze_Za_deficyt.html > > > > > > > > Walą w nas jak w bęben z każdej strony a my im tylko policzki > > nadstawiamy.Jak długo jeszcze? > RE:Popieram ta wypowiedz i dadam ze jest to zasluga kiepskiego rzadu > Pana Tuska. Kiedy deficyt budżetowy był wyższy ? Za rządów PiS, gdy żadnego kryzysu światowego nie było, czy teraz, za rządów PO ? Dla ułatwienia przypomnę, że tak zwana "kotwica budżetowa" rządu PiS, czyli wielkość deficytu budżetowego, którego PiS za wszelką cenę usiłował nie przekroczyć wynosiła 30 mld PLN, a deficyt 2009 po korekcie wynosi 27 mld PLN. > Pani komisarz Uni od konkurecji rozwalila polskie > stocznie to moze sa jej nastepcy ktorzy maja wieksze checi > rozwalania Polski.W tej Uni sa jednak rowni i rowniejsi.Co wolno > Francji ,Niemcom ,Wlochom,Hiszpanom to nie wolno Polsce. Stocznie rozwaliła załoga i związki zawodowe przejadjąc pomoc oraz rząd PiS nie tworząc programu naprawy. S. Odpowiedz Link Zgłoś
greg-7 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 28.06.09, 00:26 > deficyt 2009 po korekcie wynosi 27 mld PLN. Na razie. Dodaj: 5 mld zł z dojenia państwowych spółek, 5 mld zł lub więcej ma zadłużyć się w bankach ZUS (będzie to o wiele droższe niż gdyby to zrobili poprzez budżet, bo ZUS-owi na 6% nikt nie pożyczy), przynajmniej 1 mld zł braknie w NFZ - też ma brać kredyty około 2 mld zł zabiorą z Funduszu Pracy, 10 mld zł przynajmniej ma pożyczyć w bankach Krajowy Fundusz Drogowy W budżecie oprócz zapisanych 19 mld zł braknie jeszcze 30-40 mld zł, faktyczna dziura wyniesie więc około 50-60 mld zł. Kreatywna księgowość i kłamstwa budżetowe pod koniec ubiegłego roku i tak wyszły na jaw. W tym roku Tusk robi dokładnie to samo, wcześniej zapomniał że jego dziadek służył w wehrmachcie. Wyborów w ten sposób nie wygra, a według Gomułki tegoroczny budżet i tak będzie nowelizowany pod koniec roku po raz drugi, bo tak duże są ubytki w kasie. Odpowiedz Link Zgłoś
ojca Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 28.06.09, 19:46 greg-7 napisała: > Kreatywna księgowość i kłamstwa budżetowe pod koniec ubiegłego roku > i tak wyszły na jaw. W tym roku Tusk robi dokładnie to samo, :) każdy rząd tak liczy i tak robił- to nie patent Tuska ;). > wcześniej zapomniał że jego dziadek służył w wehrmachcie. Dla ciebie to jakiś merytoryczny powód do dyskusji o budżecie? :)....pfff...hahaha! Jednak "ciemny lud" kupił to ;) Odpowiedz Link Zgłoś
greg-7 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 28.06.09, 22:24 > > wcześniej zapomniał że jego dziadek służył w wehrmachcie. > > Dla ciebie to jakiś merytoryczny powód do dyskusji o budżecie? Dla mnie to dowód że Tusku lubi mówić nieprawdę. > :) każdy rząd tak liczy i tak robił- to nie patent Tuska ;). Nikomu nie zabrakło jeszcze tyle co im. A po wtóre, o niższych wpływach wiedzieli już jesienią i mimo to przeforsowali zawyżony wzrost PKB i zawyżone wpływy. W jakim normalnym państwie w lutym zaczyna się mówić o oszczędzaniu bo wiadomo że braknie pieniędzy skoro zaledwie miesiąc wcześniej podpisany został budżet? Po trzecie: Tusku bez nowelizacji budżetu nie miał prawa zmieniać wydatków bez odpowiedniej ustawy sejmowej. To jest omijanie prawa, tak się nie robi w cywilizowanych krajach, a królem póki co na razie go nie obwołano. Odpowiedz Link Zgłoś
ojca Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 29.06.09, 08:49 greg-7 napisała: > Dla mnie to dowód że Tusku lubi mówić nieprawdę. O ile pamiętam to Tusk nie skłamał, to Jacek Kur...ski grzebał w przeszłości dziadka Tuska i użył tego jako dobrego argumentu dla rozhisteryzowanych staruchów (co się okazało skuteczne). Dla mnie ten "argument" jest żenujący. > > > > Nikomu nie zabrakło jeszcze tyle co im. A po wtóre, o niższych > wpływach wiedzieli już jesienią i mimo to przeforsowali zawyżony > wzrost PKB i zawyżone wpływy. > W jakim normalnym państwie w lutym zaczyna się mówić o oszczędzaniu > bo wiadomo że braknie pieniędzy skoro zaledwie miesiąc wcześniej > podpisany został budżet? > Po trzecie: Tusku bez nowelizacji budżetu nie miał prawa zmieniać > wydatków bez odpowiedniej ustawy sejmowej. To jest omijanie prawa, > tak się nie robi w cywilizowanych krajach, a królem póki co na razie > go nie obwołano. :) no właśnie dlatego tak bardzo cieszę, się, że jesteśmy w UE tam żadna ściema nie przejdzie :) Odpowiedz Link Zgłoś
greg-7 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 29.06.09, 16:40 > :) no właśnie dlatego tak bardzo cieszę, się, że jesteśmy w UE tam żadna ściema > nie przejdzie :) W UE według Niemców znika co roku 1-2% budżetu. Absolutnie nikt nie ma prawa do wglądu do rachunków, a byłą szefową finansów z UK wywalili za to że chciała ujawnić wszystkie wydatki i machlojki. Tam się przewala naprawdę duże pieniądze. Piękna fasada i kosztowne reklamy ukrywają zgniliznę i raka korupcji. Pora wreszcie przejrzeć na oczy! Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 29.06.09, 18:45 greg-7 napisała: > W UE według Niemców znika co roku 1-2% budżetu. A według Polaków 60 - 70%. Według niektórych Polaków, oczywiście. > Absolutnie nikt nie ma prawa do wglądu do rachunków, a byłą szefową > finansów z UK wywalili za to że chciała ujawnić wszystkie wydatki i machlojki. Tak w ogóle kasę bez rachunków wydajOM. Idzie taki, kupuje pizze i żadnego rachunku nie bierze. > Tam się przewala naprawdę duże pieniądze. Bardzo duże. Część z nich dostajemy w postaci dopłat bezpośrednich dla rolników, inną część w postaci różnych funduszy. > Piękna fasada i kosztowne reklamy ukrywają zgniliznę i raka korupcji. Oraz ruja i poróbstwo. Tfuj ! > Pora wreszcie przejrzeć na oczy! Ważne, że Ty już przejrzałeś. Niewielu jest takich. ;) S. Odpowiedz Link Zgłoś
adalberto3 Co za problem ? W razie czego trzeba bedzie .... 29.06.09, 19:11 .. rozpoczac wlasna masowa produkcje ladnych banknotow euro. Odpowiedz Link Zgłoś
greg-7 Przewały w UE 29.06.09, 23:03 Do Snajper55: Podaję link do raportu Europejskiego Trybunału Obrachunkowego SPRAWOZDANIE ROCZNE BUDŻET UE 2007 z którego wynika np. że w Obszarze Spójności (42 mld €) "Na podstawie badania próby Trybunał szacuje, że odsetek całkowitej kwoty zwrotów, które nie powinny były zostać wypłacone, wynosi co najmniej 11%". W innych obszarach też nieźle kręcą. eca.europa.eu/portal/pls/portal/docs/1/1571551.PDF Chyba musisz być tym co na UE kręci lody, bo inaczej twojej żarliwej wiary w UE nie mogę sobie wytłumaczyć. Odpowiedz Link Zgłoś
ojca Re: Przewały w UE 30.06.09, 09:46 Jak masz jakieś dowody to napisz tutaj ec.europa.eu/dgs/olaf/index_pl.html Pozatym powołujesz się na ETO widzisz, ktoś to kontroluje. W funduszach zwroty są normalne, nikt nie jest jasnowidzem, żeby przewidzieć co dany beneficjent z kasą zrobi, raz psioczycie, że za dużo biurokracji, a potem mówicie coś z czego wynika, że biurokracja jest jednak za mała. Odpowiedz Link Zgłoś
greg-7 Re: Przewały w UE 30.06.09, 18:48 Dowodów nigdy nikt nie dostarczy, mafia urzędnicza jest za sprytna. System mają rozpracowany perfekcyjnie, a nad nimi nie działa tak naprawdę żadna prokuratura - jedyną karą za zbytnią pazerność i nie odpalenie działki kolegom jest dymisja z urzędu. Problem z unijną biurokracją jest taki, że ona jest tak naprawdę nikomu niepotrzebna, stworzyli sobie swój własny świat i w tym bagienku się taplają. Szkoda tylko że ja muszę za ten cyrk płacić. Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: Przewały w UE 30.06.09, 22:02 greg-7 napisała: > Dowodów nigdy nikt nie dostarczy, mafia urzędnicza jest za sprytna. Powiem więcej. Brak dowodów jest najważniejszym dowodem. To oczywista oczywistość. S. Odpowiedz Link Zgłoś
ojca Re: Przewały w UE 01.07.09, 13:29 Wiesz to dość męczące, ciągle "ktoś", "gdzieś", "kiedyś" "coś" "komuś"...napisz chłopie konkrety to pogadamy. Wiesz o czymś to dzwoń do OLAF, spróbuj, a nie narzekaj, możesz zrobić coś dobrego...chyba,ze to co mówisz to gdzieś usłyszałeś co się komuś wydaje. Wcale nie twierdze, że unijna biurokracja jest wolna od błędów, ale żadna instytucja nie jest od nich wolna. Integracja europejska po II wojnie była jedyna nadzieją europy (ludziska są na tyle głupi, że dopiero po drugiej tragedii to zrozumieli), a nie można zrobić tego tylko przy pomocy uśmiechów bez konkretnych wspólnych działań. Jak zatem przeprowadzić wspólne działania? Kto ma obsługiwać te wspólne działania? itp. itd. Tzn. jak ty za to płacisz? Wiesz wogóle skąd biorą się pieniądze na obsługę tej biurokracji? Napewno nie z twojej kieszeni. Odpowiedz Link Zgłoś
greg-7 Re: Przewały w UE 01.07.09, 19:08 > Tzn. jak ty za to płacisz? Wiesz wogóle skąd biorą się pieniądze na obsługę tej > biurokracji? Napewno nie z twojej kieszeni. Większych bzdur dawno nie czytałem. Składka na UE jest finansowana z podatków, które płacą Polacy, min. ja. W tym roku w budżecie zapisane jest 12,1 mld zł, dodatkowo 0,4 mld zł trzeba dorzucić na EBI. Z czyjej kiesznie to jest płacone? Z twojej, a może tuskomatoła? Odpowiedz Link Zgłoś
ojca Re: Przewały w UE 01.07.09, 19:44 Hehe tak myślałem ,że nie wiesz :). Słyszałeś coś takiego jak dochód własny z cła? Może zaraz powiesz, że cło to też twoje pieniądze? Odpowiedz Link Zgłoś
greg-7 Re: Przewały w UE 01.07.09, 20:54 Główny dochód to VAT, dlatego stawki w UE należą do najwyższych na świecie. Są jeszcze opłaty "cukrowe" i inne bzdety. Rozpisać to można na kilkadziesiąt sposobów i wszystko udowodnić. Składka do UE 12,5 mld : 38,2 mln (liczba mieszkańców) = 327,2 zł (przeciętna danina płacona rocznie przez 1 obywatela RP). Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: Przewały w UE 01.07.09, 21:38 greg-7 napisała: > Składka do UE 12,5 mld : 38,2 mln (liczba mieszkańców) = 327,2 zł > (przeciętna danina płacona rocznie przez 1 obywatela RP). Fundusze unijne wypłacone w 2008 roku 7 387 186 748,50 euro : 38,2 mln mieszkańców = 193,38 euro = 845, 08 zł. Tak więc każdy obywatel RP dostał z UE w 2008 roku przeciętnie ponad 845 złotych. S. Odpowiedz Link Zgłoś
ojca Re: Przewały w UE 02.07.09, 08:11 Cło jest jednym z kluczowych źródeł dochodu własnego UE i z tego utrzymywana jest administracja. Mówimy o administracji, a nie ogólnie o wpłatach to budżetu UE. Tak na marginesie, w administracji UE pracuje 40 000 osób, na 500 mln mieszkańców UE to naprawdę niedużo. Dochód z cła i opłat celnych w budżecie na rok 2009- 19 059 300 000 Dochód z VAT w budżecie na rok 2009- 15 302 126 900 Odpowiedz Link Zgłoś
mike0l Re: Przewały w UE 02.07.09, 12:49 > Tak na marginesie, w administracji UE pracuje 40 000 osób, na 500 > mln mieszkańców UE to naprawdę niedużo. profesor parkinson w ksiazce pt „prawo parkinsona w pogoni za postepem” udowodnia na roznych przykladach, ze w ciagu roku liczba urzednikow wzrasta o okolo 5-6% niezaleznie od tego czy pracy przybywa czy nie. latwo obliczyc ze za 10 lat urzedasow w UE bedzie az 62-67tys. na dowod polski przyklad: na poczatku lat dziewiedziesiatych liczba urzedasow wynosila ok 200tys. za pomoca ciagu geometrycznego, zakladajac 6% w skali roku, z liczby poczatkowej 200tys, w ciagu 20 lat otrzymujemy 605tys. czyli ~tyle ile mamy obecnie. a to jest przerazajaca liczba. do owych 40tys nalezalo by dodac „polskie” 600tys plus urzednikow z poszczegolnych krajow czlonkowskich wtedy moglibysmy sie przekonac ile ich jest na 500milionow mieszkancow. Odpowiedz Link Zgłoś
ojca Re: Przewały w UE 02.07.09, 15:01 Aha czyli serwujesz nam jakieś teorie z lat 50 tych...super ;) Połącz to tylko z Keynesizmem to zobaczysz skąd takie wyliczenia. Jakby jeszcze ktoś miał wątpliwości to powtórzę...mowa o administracji unijnej. Rozdęta administracja w Polsce jest problemem, ale uważasz, że nie będąc w UE jakoś cudownie się zmniejszy ilość urzędników? ;) Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: Przewały w UE 02.07.09, 18:50 ojca napisał: > Rozdęta administracja w Polsce jest problemem, ale uważasz, że nie będąc w UE > jakoś cudownie się zmniejszy ilość urzędników? ;) No co ty. Przecież to by było sprzeczne z "prawami" Parkinsona. Biurokracja by rosła tak samo, niezależnie czy byśmy byli w UE, czy nie. ;) S. Odpowiedz Link Zgłoś
mike0l Re: Przewały w UE 02.07.09, 21:04 > No co ty. Przecież to by było sprzeczne z "prawami" Parkinsona. Biurokracja >by rosła tak samo, niezależnie czy byśmy byli w UE, czy nie. ;) prawa parkinsona sa uniwersalne. zostały udowodnione na rożnych przykładach z zeszłego stulecia. wykazałem ze maja zastosowanie w polsce dla lat 89-09. (dokładnie ta sama wartość 6% słuszna jest dla lat 2003-2009, co już kiedyś wykazałem). moim zdaniem gdyby nie UE machina biurokratyczna stworzyła by sobie inne zadania uzasadniając swoja ekspansje wiec ojca ma racje. zobaczymy za parę lat obawiam sie tylko ze w przypadku UE oraz biorąc pod uwagę obecne zawirowania czyli nowe zadania moze byc wiecej niz owe 6%. Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: Przewały w UE 02.07.09, 21:13 mike0l napisał: > prawa parkinsona sa uniwersalne. zostały udowodnione na rożnych przykładach z > zeszłego stulecia. Radzę więcej poczytać o tych "prawach" i PArkinsonie. ;) "W 1958 r. podczas pobytu w Singapurze Parkinson opublikował swoją najsłynniejszą książkę Prawo Parkinsona, która była rozwinięciem humorystycznie krytykującego biurokrację rządową artykułu opublikowanego wcześniej w tygodniku the Economist. Praca stanowi zbiór krótkich satyrycznych studiów wyjaśniających nieuchronny rozrost biurokracji." Niedługo pewnie "profesor" Palikot napisze jakąś książkę o prawach dotyczących małpek. ;) S. Odpowiedz Link Zgłoś
mike0l Re: Przewały w UE 03.07.09, 00:25 "Prawo Parkinsona traktująca o rozroście biurokracji stała się bestsellerem i uczyniła autora uznanym ekspertem w sprawach administracji publicznej. Podane przykłady były konkretne i jak widać potwierdza je rzeczywistość. Radze przeczytać to będziemy mogli dyskutować. "Prawo Parkinsona - Wykonywanie zadań wydłuża się, wypełniając cały czas pracy. (oryg. ang. Work expands as to fill the time available for its completion)." Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: Przewały w UE 03.07.09, 03:29 Podobną wartość naukowa mają książki Jerzego Wittlina takie jak "Vademecum grafomana", "vademecum dla petenta" czy "Vademecum dla snobki i snoba". Są tak samo odkrywcze i sprawdzają się w rzeczywistości. ;) S. Odpowiedz Link Zgłoś
greg-7 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 02.07.09, 18:40 snajper55 napisał: Fundusze unijne wypłacone w 2008 roku 7 387 186 748,50 euro : 38,2 mln mieszkańców = 193,38 euro = 845, 08 zł. Tak więc każdy obywatel RP dostał z UE w 2008 roku przeciętnie ponad 845 złotych. Nieprawda. Wg szacunkowych danych o wykonaniu budżetu za 2008 r. – zamiast planowanych 35,3 mld zł, które miały zostać przetransferowane z kasy unijnej do Polski, udało nam się pozyskać jedynie 15,1 mld. Zrealizowano więc zaledwie 43 proc. zakładanych dochodów ze środków unijnych! W 2008 r. Polska netto "zarobiła": 15,1 mld - 12,5 mld zł = 2,6 mld zł. Przeciętny obywatel RP otrzymał marne 68,1 zł. Rolnicy otrzymali w 2008 r. 10 mld zł, więc pozostali obywatele RP, w tym ja - nie będący rolnikami - w ubiegłym roku dopłacili do UE 7,4 mld zł. Utrzymanie ARiMR w ubiegłym roku kosztowało 2,5 mld zł, a MRR 265 mln zł. Końcowy wniosek jest taki, że przeciętny nie-rolnik dużo dopłaca do UE oraz - po raz drugi - płaci za utrzymanie urzędników, których jedynym sensem istnienia jest obsługa programów unijnych. Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 02.07.09, 18:57 greg-7 napisała: > Nieprawda. Wg szacunkowych danych o wykonaniu budżetu za 2008 r. – > zamiast planowanych 35,3 mld zł, które miały zostać > przetransferowane z kasy unijnej do Polski, udało nam się pozyskać > jedynie 15,1 mld. Ileż razy można cytować te same, dokładne a nie szacunkowe, dane ? Suma wpływów w 2008 roku to 7 387 186 748,50 euro. Możesz odjąć sobie od niej wielkość zwrotów do budżetu UE wynoszącą 7 826 156,61 euro. Składka - 3 402 108 329,88 euro. Saldo +3 977 252 262,01. www.mf.gov.pl/_files_/unia_europejska/programy_i_fundusze_ue/przeplywy_finansowe/2008/na_strone_grudzien_08.pdf S. Odpowiedz Link Zgłoś
greg-7 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 02.07.09, 21:43 > Suma wpływów w 2008 roku to 7 387 186 748,50 euro. Tyle to by wpłynęło gdyby wykorzystanie środków wyniosło 100%. Faktycznie wpłynęło do budżetu 16,5 mld zł, a wykorzystanie środków unijnych było najniższe w historii. MF powinno dane podawać nie w euro, a w złotówkach - taką mamy walutę, chyba specjalnie zaciemniają sytuację, podobnie jak z rolnikami - euro przeliczyli im po 3,39 zł, chociaż w innych państwach mogą płacić w euro. Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 02.07.09, 22:41 greg-7 napisała: > > Suma wpływów w 2008 roku to 7 387 186 748,50 euro. > > Tyle to by wpłynęło gdyby wykorzystanie środków wyniosło 100%. > Faktycznie wpłynęło do budżetu 16,5 mld zł, a wykorzystanie środków > unijnych było najniższe w historii. Nie. Tyle dokładnie wpłynęło. To są przepływy finansowe. > MF powinno dane podawać nie w euro, a w złotówkach - taką mamy > walutę, chyba specjalnie zaciemniają sytuację, podobnie jak z > rolnikami - euro przeliczyli im po 3,39 zł, chociaż w innych > państwach mogą płacić w euro. Przelewy dokonywane były w euro, więc podawane są w euro. S. Odpowiedz Link Zgłoś