Dodaj do ulubionych

UE ukarze Polskę za ogromny deficyt.

24.06.09, 13:21
www.dziennik.pl/gospodarka/article402992/Unia_zabierze_Polsce_fundusze_Za_deficyt.html



Walą w nas jak w bęben z każdej strony a my im tylko policzki
nadstawiamy.Jak długo jeszcze?
Obserwuj wątek
    • alfa.alfa13 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 24.06.09, 13:27
      perwers-luz napisała:

      > www.dziennik.pl/gospodarka/article402992/Unia_zabierze_Polsce_fundusze_Za_deficyt.html
      >
      >
      >
      > Walą w nas jak w bęben z każdej strony a my im tylko policzki
      > nadstawiamy.Jak długo jeszcze?


      To juz rozumiem tę obrone przez atak "nie będzie obwodnic autostrad dróg"
    • zoil44elwer Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 24.06.09, 13:41
      Przeca UE jest zadowolnione gdy w Polsce jest deficyt-ROZUMU!!
    • etwas-geheimnis Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 24.06.09, 13:44
      Tak samo nam zabiora ,jak tym ponad 20 krajom unii, które maja wiekszy niż 3%
      deficyt.
      • zoil44elwer Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 24.06.09, 13:47
        UE zabierze z deficytu?Przecież deficyt to jest mniej niż zero.
        • perwers-luz Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 24.06.09, 14:06
          zoil44elwer napisał:

          > UE zabierze z deficytu?Przecież deficyt to jest mniej niż zero.



          On wie tyle o deficycie co min. "Bez PESELa"
        • snajper55 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 24.06.09, 19:49
          zoil44elwer napisał:

          > UE zabierze z deficytu?Przecież deficyt to jest mniej niż zero.

          Nie z deficytu. Fundusze może zamrozić. Przecież jest napisane w artykule.
          Trzeba było przeczytać.

          S.
    • snajper55 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 24.06.09, 19:47
      perwers-luz napisała:

      > Walą w nas jak w bęben z każdej strony a my im tylko policzki
      > nadstawiamy.Jak długo jeszcze?

      rzeczywiście, walą w nas tymi funduszami unijnymi aż huczy. ;)

      "Komisja podkreśla, że winny jest nie tyle kryzys, co zaniechania kolejnych
      polskich rządów. "Ostatnie, dobre dla gospodarki czasu nie zostały w pełni
      wykorzystane na konsolidację finansów publicznych i wdrożenia reform po stronie
      wydatków" - czytamy w raporcie"

      Straciliśmy czas ścigając nieistniejących agentów i istniejących ministrów
      własnego rządu. A deficyt i tak trzeba będzie obciąć, aby wejść do strefy euro.

      S.
      • greg-7 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 25.06.09, 11:19
        Straciliśmy to minione dwa lata gdy rudy tuskomatoł nie rządzi tylko
        prowadzi ciągle kampanię wyborczą. Za rok wybory, za dwa lata
        nestępne.
        Żadnych reform PO nie przeprowadzi, żeby sondaże nie spadły o jeden
        procent. A od nowego roku podwyżki podatków i ostre dojenie, a
        niektóre ciemniaki nadal wierzą w cuda.
        • ojca Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 25.06.09, 11:29
          Zaniechanie i asekuranctwo to główny grzech Polskiej klasy politycznej, bez
          wyjątków. Może gdyby raz jakaś partia wygrała z 51% poparciem to nie musieliby
          się bać buntu planktonu koalicyjnego typu PSL,LPR,Samoobrona.

          Co do deficytu...kolejny raz dziękuje Bogu za to, że Polska jest w UE :) w
          przeciwnym wypadku deficyt by rósł, rósł, a my byśmy byli informowani, że
          kryzys- cóż poradzić.
        • snajper55 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 25.06.09, 16:07
          greg-7 napisała:

          > Straciliśmy to minione dwa lata gdy rudy tuskomatoł nie rządzi tylko
          > prowadzi ciągle kampanię wyborczą. Za rok wybory, za dwa lata
          > nestępne.

          W raporcie jest napisane o poprzednich rządach. Czytaj uważniej. Jakie reformy
          zrobiło PiS ?

          > Żadnych reform PO nie przeprowadzi, żeby sondaże nie spadły o jeden
          > procent.

          A jak ma to robić, skoro wszystkie ważniejsze ustawy są wetowane przez Prezydenta ?

          > A od nowego roku podwyżki podatków i ostre dojenie, a niektóre
          > ciemniaki nadal wierzą w cuda.

          Po co nam cuda. Wystarczą takie jak dotychczas, rozsądne rządy PO.

          S.
          • greg-7 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 25.06.09, 18:28
            > A jak ma to robić, skoro wszystkie ważniejsze ustawy są wetowane
            przez Prezyden
            > ta ?
            A co ważnego zawetował?

            > Po co nam cuda. Wystarczą takie jak dotychczas, rozsądne rządy PO.
            To jest rząd trwania i ściemniania. Jedno okienko - niewypał,
            autostrady - niewypał, uwolnienie cen energii dla przemysłu - prawie
            dwukrotny wzrost cen, tolerowanie chorego KRUS-u, zero ułatwień dla
            prowadzenia firm - już w 3 państwach z Afryki lepiej prowadzi się
            biznes niż w Polsce, bardzo wysokie koszty pracy itd. To są mierne
            rządy na miarę Białorusi, a nie Polski która powinna szybko
            zmniejszać dystans. Irlandii w ten sposób nigdy nie dogonimy, grozi
            nam powtórka z Portugalii.

            > Jakie reformy zrobiło PiS ?
            PIS w ciągu dwóch lat obniżył koszty pracy i podatki dochodowe,
            zaczął wreszcie na poważnie walczyć z korupcją.

            A tak w ogóle to nie wracał bym ciągle do przeszłości, bo to Tusk z
            kolegami reformował szpitale, stworzył OFE i ponad 50 tys. armię
            darmozjadów w powiatach. Żadna z jego poprzednich reform nie wyszła
            jakbyś nie pamiętał a Kaczyński nie dawał milionów prywatnym mediom
            żeby o nim pięknie mówili. A że media prywatne mają rodowód ubecki
            to chyba nie wątpisz i każde ujawnianie prawdy z przeszłości
            doprowadza niektórych do szału.
            • ojca Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 25.06.09, 19:21
              greg-7 napisała:


              > A co ważnego zawetował?


              Haha...a czego nie zawetował? Będzie prościej ;). Mały rezydent zawetowałby
              nawet podwyżkę dla Jarka gdyby to był pomysł PO.
            • ojca a teraz na serio 25.06.09, 19:35
              greg-7 napisała:


              > A co ważnego zawetował?

              ...pf...hy hy


              > PIS w ciągu dwóch lat obniżył koszty pracy i podatki dochodowe,
              > zaczął wreszcie na poważnie walczyć z korupcją.

              Łohoho PiS obniżył podatek w chwili wzrostu, a wzrost poprostu przejedli i
              rozdali...faktycznie zajefajna doktryna ekonomiczna...podpowiedz jak się ona
              nazywa?

              Korupcja? Mówisz o Herr Ziobro tym tępym magistrze prawa z kiepską fryzurą?

              Mądre rządy w czasach wzrostu przeprowadzają reformy bo wtedy ich skutki są
              najmniej uciążliwe dla społeczeństwa, a PiS dorwało się do kasy i ją poprostu
              rozdało.


              > A tak w ogóle to nie wracał bym ciągle do przeszłości, bo to Tusk z
              > kolegami reformował szpitale,

              Szkoda, że nie sprywatyzował większości z nich, bo opieka zdrowi to fikcja.


              >stworzył OFE i ponad 50 tys. armię
              > darmozjadów w powiatach.

              O reformach Buzka mówisz? O cholerka...wiesz kto był w AWS?


              >Żadna z jego poprzednich reform nie wyszła

              Pretensje do AWS i UW czyli do PiS i PO :)

              > jakbyś nie pamiętał a Kaczyński nie dawał milionów prywatnym >mediom żeby o
              nim pięknie mówili.

              Kiedy dał

              > A że media prywatne mają rodowód ubecki

              ...o jaaaa i pewnie dziadków w UPA i wermachcie mają

              > to chyba nie wątpisz i każde ujawnianie prawdy z przeszłości
              > doprowadza niektórych do szału.

              Powiedz...a kogo to obchodzi? PiS... i w tym problem, że tak bardzo oglądali się
              do tyłu, że zapomnieli o przyszłości


    • zbigniews1934 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 27.06.09, 15:34
      perwers-luz napisała:

      > www.dziennik.pl/gospodarka/article402992/Unia_zabierze_Polsce_fundusze_Za_deficyt.html
      >
      >
      >
      > Walą w nas jak w bęben z każdej strony a my im tylko policzki
      > nadstawiamy.Jak długo jeszcze?
      RE:Popieram ta wypowiedz i dadam ze jest to zasluga kiepskiego rzadu
      Pana Tuska.Pani komisarz Uni od konkurecji rozwalila polskie
      stocznie to moze sa jej nastepcy ktorzy maja wieksze checi
      rozwalania Polski.W tej Uni sa jednak rowni i rowniejsi.Co wolno
      Francji ,Niemcom ,Wlochom,Hiszpanom to nie wolno Polsce.
      • snajper55 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 27.06.09, 17:44
        zbigniews1934 napisał:

        > perwers-luz napisała:
        >
        > > www.dziennik.pl/gospodarka/article402992/Unia_zabierze_Polsce_fundusze_Za_deficyt.html
        > >
        > >
        > >
        > > Walą w nas jak w bęben z każdej strony a my im tylko policzki
        > > nadstawiamy.Jak długo jeszcze?
        > RE:Popieram ta wypowiedz i dadam ze jest to zasluga kiepskiego rzadu
        > Pana Tuska.

        Kiedy deficyt budżetowy był wyższy ? Za rządów PiS, gdy żadnego kryzysu
        światowego nie było, czy teraz, za rządów PO ? Dla ułatwienia przypomnę, że tak
        zwana "kotwica budżetowa" rządu PiS, czyli wielkość deficytu budżetowego,
        którego PiS za wszelką cenę usiłował nie przekroczyć wynosiła 30 mld PLN, a
        deficyt 2009 po korekcie wynosi 27 mld PLN.

        > Pani komisarz Uni od konkurecji rozwalila polskie
        > stocznie to moze sa jej nastepcy ktorzy maja wieksze checi
        > rozwalania Polski.W tej Uni sa jednak rowni i rowniejsi.Co wolno
        > Francji ,Niemcom ,Wlochom,Hiszpanom to nie wolno Polsce.

        Stocznie rozwaliła załoga i związki zawodowe przejadjąc pomoc oraz rząd PiS nie
        tworząc programu naprawy.

        S.
        • greg-7 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 28.06.09, 00:26
          > deficyt 2009 po korekcie wynosi 27 mld PLN.

          Na razie. Dodaj:
          5 mld zł z dojenia państwowych spółek,
          5 mld zł lub więcej ma zadłużyć się w bankach ZUS (będzie to o wiele
          droższe niż gdyby to zrobili poprzez budżet, bo ZUS-owi na 6% nikt
          nie pożyczy),
          przynajmniej 1 mld zł braknie w NFZ - też ma brać kredyty
          około 2 mld zł zabiorą z Funduszu Pracy,
          10 mld zł przynajmniej ma pożyczyć w bankach Krajowy Fundusz Drogowy

          W budżecie oprócz zapisanych 19 mld zł braknie jeszcze 30-40 mld zł,
          faktyczna dziura wyniesie więc około 50-60 mld zł.
          Kreatywna księgowość i kłamstwa budżetowe pod koniec ubiegłego roku
          i tak wyszły na jaw. W tym roku Tusk robi dokładnie to samo,
          wcześniej zapomniał że jego dziadek służył w wehrmachcie. Wyborów w
          ten sposób nie wygra, a według Gomułki tegoroczny budżet i tak
          będzie nowelizowany pod koniec roku po raz drugi, bo tak duże są
          ubytki w kasie.
          • ojca Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 28.06.09, 19:46
            greg-7 napisała:


            > Kreatywna księgowość i kłamstwa budżetowe pod koniec ubiegłego roku
            > i tak wyszły na jaw. W tym roku Tusk robi dokładnie to samo,

            :) każdy rząd tak liczy i tak robił- to nie patent Tuska ;).

            > wcześniej zapomniał że jego dziadek służył w wehrmachcie.

            Dla ciebie to jakiś merytoryczny powód do dyskusji o budżecie?
            :)....pfff...hahaha! Jednak "ciemny lud" kupił to ;)
            • greg-7 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 28.06.09, 22:24
              > > wcześniej zapomniał że jego dziadek służył w wehrmachcie.
              >
              > Dla ciebie to jakiś merytoryczny powód do dyskusji o budżecie?

              Dla mnie to dowód że Tusku lubi mówić nieprawdę.


              > :) każdy rząd tak liczy i tak robił- to nie patent Tuska ;).

              Nikomu nie zabrakło jeszcze tyle co im. A po wtóre, o niższych
              wpływach wiedzieli już jesienią i mimo to przeforsowali zawyżony
              wzrost PKB i zawyżone wpływy.
              W jakim normalnym państwie w lutym zaczyna się mówić o oszczędzaniu
              bo wiadomo że braknie pieniędzy skoro zaledwie miesiąc wcześniej
              podpisany został budżet?
              Po trzecie: Tusku bez nowelizacji budżetu nie miał prawa zmieniać
              wydatków bez odpowiedniej ustawy sejmowej. To jest omijanie prawa,
              tak się nie robi w cywilizowanych krajach, a królem póki co na razie
              go nie obwołano.
              • ojca Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 29.06.09, 08:49
                greg-7 napisała:


                > Dla mnie to dowód że Tusku lubi mówić nieprawdę.

                O ile pamiętam to Tusk nie skłamał, to Jacek Kur...ski grzebał w przeszłości
                dziadka Tuska i użył tego jako dobrego argumentu dla rozhisteryzowanych
                staruchów (co się okazało skuteczne). Dla mnie ten "argument" jest żenujący.

                >
                >
                >
                > Nikomu nie zabrakło jeszcze tyle co im. A po wtóre, o niższych
                > wpływach wiedzieli już jesienią i mimo to przeforsowali zawyżony
                > wzrost PKB i zawyżone wpływy.
                > W jakim normalnym państwie w lutym zaczyna się mówić o oszczędzaniu
                > bo wiadomo że braknie pieniędzy skoro zaledwie miesiąc wcześniej
                > podpisany został budżet?
                > Po trzecie: Tusku bez nowelizacji budżetu nie miał prawa zmieniać
                > wydatków bez odpowiedniej ustawy sejmowej. To jest omijanie prawa,
                > tak się nie robi w cywilizowanych krajach, a królem póki co na razie
                > go nie obwołano.

                :) no właśnie dlatego tak bardzo cieszę, się, że jesteśmy w UE tam żadna ściema
                nie przejdzie :)

                • greg-7 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 29.06.09, 16:40
                  > :) no właśnie dlatego tak bardzo cieszę, się, że jesteśmy w UE tam
                  żadna ściema
                  > nie przejdzie :)

                  W UE według Niemców znika co roku 1-2% budżetu. Absolutnie nikt nie
                  ma prawa do wglądu do rachunków, a byłą szefową finansów z UK
                  wywalili za to że chciała ujawnić wszystkie wydatki i machlojki.
                  Tam się przewala naprawdę duże pieniądze. Piękna fasada i kosztowne
                  reklamy ukrywają zgniliznę i raka korupcji. Pora wreszcie przejrzeć
                  na oczy!
                  • snajper55 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 29.06.09, 18:45
                    greg-7 napisała:

                    > W UE według Niemców znika co roku 1-2% budżetu.

                    A według Polaków 60 - 70%. Według niektórych Polaków, oczywiście.

                    > Absolutnie nikt nie ma prawa do wglądu do rachunków, a byłą szefową
                    > finansów z UK wywalili za to że chciała ujawnić wszystkie wydatki i machlojki.

                    Tak w ogóle kasę bez rachunków wydajOM. Idzie taki, kupuje pizze i żadnego
                    rachunku nie bierze.

                    > Tam się przewala naprawdę duże pieniądze.

                    Bardzo duże. Część z nich dostajemy w postaci dopłat bezpośrednich dla rolników,
                    inną część w postaci różnych funduszy.

                    > Piękna fasada i kosztowne reklamy ukrywają zgniliznę i raka korupcji.

                    Oraz ruja i poróbstwo. Tfuj !

                    > Pora wreszcie przejrzeć na oczy!

                    Ważne, że Ty już przejrzałeś. Niewielu jest takich. ;)

                    S.
    • adalberto3 Co za problem ? W razie czego trzeba bedzie .... 29.06.09, 19:11
      .. rozpoczac wlasna masowa produkcje ladnych banknotow euro.
    • greg-7 Przewały w UE 29.06.09, 23:03
      Do Snajper55:
      Podaję link do raportu Europejskiego Trybunału Obrachunkowego
      SPRAWOZDANIE ROCZNE
      BUDŻET UE 2007
      z którego wynika np. że w Obszarze Spójności (42 mld €)
      "Na podstawie badania próby Trybunał szacuje, że odsetek całkowitej
      kwoty zwrotów, które nie
      powinny były zostać wypłacone, wynosi co najmniej 11%".
      W innych obszarach też nieźle kręcą.

      eca.europa.eu/portal/pls/portal/docs/1/1571551.PDF
      Chyba musisz być tym co na UE kręci lody, bo inaczej twojej żarliwej
      wiary w UE nie mogę sobie wytłumaczyć.
      • ojca Re: Przewały w UE 30.06.09, 09:46
        Jak masz jakieś dowody to napisz tutaj
        ec.europa.eu/dgs/olaf/index_pl.html
        Pozatym powołujesz się na ETO widzisz, ktoś to kontroluje.

        W funduszach zwroty są normalne, nikt nie jest jasnowidzem, żeby przewidzieć co
        dany beneficjent z kasą zrobi, raz psioczycie, że za dużo biurokracji, a potem
        mówicie coś z czego wynika, że biurokracja jest jednak za mała.
        • greg-7 Re: Przewały w UE 30.06.09, 18:48
          Dowodów nigdy nikt nie dostarczy, mafia urzędnicza jest za sprytna.
          System mają rozpracowany perfekcyjnie, a nad nimi nie działa tak
          naprawdę żadna prokuratura - jedyną karą za zbytnią pazerność i nie
          odpalenie działki kolegom jest dymisja z urzędu.

          Problem z unijną biurokracją jest taki, że ona jest tak naprawdę
          nikomu niepotrzebna, stworzyli sobie swój własny świat i w tym
          bagienku się taplają.
          Szkoda tylko że ja muszę za ten cyrk płacić.
          • snajper55 Re: Przewały w UE 30.06.09, 22:02
            greg-7 napisała:

            > Dowodów nigdy nikt nie dostarczy, mafia urzędnicza jest za sprytna.

            Powiem więcej. Brak dowodów jest najważniejszym dowodem. To oczywista oczywistość.

            S.
          • ojca Re: Przewały w UE 01.07.09, 13:29
            Wiesz to dość męczące, ciągle "ktoś", "gdzieś", "kiedyś" "coś" "komuś"...napisz
            chłopie konkrety to pogadamy. Wiesz o czymś to dzwoń do OLAF, spróbuj, a nie
            narzekaj, możesz zrobić coś dobrego...chyba,ze to co mówisz to gdzieś
            usłyszałeś co się komuś wydaje. Wcale nie twierdze, że unijna biurokracja jest
            wolna od błędów, ale żadna instytucja nie jest od nich wolna.

            Integracja europejska po II wojnie była jedyna nadzieją europy (ludziska są na
            tyle głupi, że dopiero po drugiej tragedii to zrozumieli), a nie można zrobić
            tego tylko przy pomocy uśmiechów bez konkretnych wspólnych działań. Jak zatem
            przeprowadzić wspólne działania? Kto ma obsługiwać te wspólne działania? itp. itd.

            Tzn. jak ty za to płacisz? Wiesz wogóle skąd biorą się pieniądze na obsługę tej
            biurokracji? Napewno nie z twojej kieszeni.
            • greg-7 Re: Przewały w UE 01.07.09, 19:08
              > Tzn. jak ty za to płacisz? Wiesz wogóle skąd biorą się pieniądze
              na obsługę tej
              > biurokracji? Napewno nie z twojej kieszeni.

              Większych bzdur dawno nie czytałem. Składka na UE jest finansowana z
              podatków, które płacą Polacy, min. ja. W tym roku w budżecie
              zapisane jest 12,1 mld zł, dodatkowo 0,4 mld zł trzeba dorzucić na
              EBI.
              Z czyjej kiesznie to jest płacone? Z twojej, a może tuskomatoła?
              • ojca Re: Przewały w UE 01.07.09, 19:44
                Hehe tak myślałem ,że nie wiesz :). Słyszałeś coś takiego jak dochód własny z
                cła? Może zaraz powiesz, że cło to też twoje pieniądze?
                • greg-7 Re: Przewały w UE 01.07.09, 20:54
                  Główny dochód to VAT, dlatego stawki w UE należą do najwyższych na
                  świecie. Są jeszcze opłaty "cukrowe" i inne bzdety. Rozpisać to
                  można na kilkadziesiąt sposobów i wszystko udowodnić.

                  Składka do UE 12,5 mld : 38,2 mln (liczba mieszkańców) = 327,2 zł
                  (przeciętna danina płacona rocznie przez 1 obywatela RP).
                  • snajper55 Re: Przewały w UE 01.07.09, 21:38
                    greg-7 napisała:

                    > Składka do UE 12,5 mld : 38,2 mln (liczba mieszkańców) = 327,2 zł
                    > (przeciętna danina płacona rocznie przez 1 obywatela RP).

                    Fundusze unijne wypłacone w 2008 roku 7 387 186 748,50 euro : 38,2 mln
                    mieszkańców = 193,38 euro = 845, 08 zł.

                    Tak więc każdy obywatel RP dostał z UE w 2008 roku przeciętnie ponad 845 złotych.

                    S.
                  • ojca Re: Przewały w UE 02.07.09, 08:11
                    Cło jest jednym z kluczowych źródeł dochodu własnego UE i z tego utrzymywana
                    jest administracja. Mówimy o administracji, a nie ogólnie o wpłatach to budżetu UE.
                    Tak na marginesie, w administracji UE pracuje 40 000 osób, na 500 mln
                    mieszkańców UE to naprawdę niedużo.

                    Dochód z cła i opłat celnych w budżecie na rok 2009- 19 059 300 000
                    Dochód z VAT w budżecie na rok 2009- 15 302 126 900



                    • mike0l Re: Przewały w UE 02.07.09, 12:49
                      > Tak na marginesie, w administracji UE pracuje 40 000 osób, na 500
                      > mln mieszkańców UE to naprawdę niedużo.

                      profesor parkinson w ksiazce pt „prawo parkinsona w pogoni za
                      postepem” udowodnia na roznych przykladach, ze w ciagu roku liczba
                      urzednikow wzrasta o okolo 5-6% niezaleznie od tego czy pracy
                      przybywa czy nie. latwo obliczyc ze za 10 lat urzedasow w UE bedzie
                      az 62-67tys.

                      na dowod polski przyklad: na poczatku lat dziewiedziesiatych liczba
                      urzedasow wynosila ok 200tys. za pomoca ciagu geometrycznego,
                      zakladajac 6% w skali roku, z liczby poczatkowej 200tys, w ciagu 20
                      lat otrzymujemy 605tys. czyli ~tyle ile mamy obecnie. a to jest
                      przerazajaca liczba.

                      do owych 40tys nalezalo by dodac „polskie” 600tys plus urzednikow z
                      poszczegolnych krajow czlonkowskich wtedy moglibysmy sie przekonac
                      ile ich jest na 500milionow mieszkancow.
                      • ojca Re: Przewały w UE 02.07.09, 15:01
                        Aha czyli serwujesz nam jakieś teorie z lat 50 tych...super ;)
                        Połącz to tylko z Keynesizmem to zobaczysz skąd takie wyliczenia.

                        Jakby jeszcze ktoś miał wątpliwości to powtórzę...mowa o administracji unijnej.


                        Rozdęta administracja w Polsce jest problemem, ale uważasz, że nie będąc w UE
                        jakoś cudownie się zmniejszy ilość urzędników? ;)
                        • snajper55 Re: Przewały w UE 02.07.09, 18:50
                          ojca napisał:

                          > Rozdęta administracja w Polsce jest problemem, ale uważasz, że nie będąc w UE
                          > jakoś cudownie się zmniejszy ilość urzędników? ;)

                          No co ty. Przecież to by było sprzeczne z "prawami" Parkinsona. Biurokracja by
                          rosła tak samo, niezależnie czy byśmy byli w UE, czy nie. ;)

                          S.
                          • mike0l Re: Przewały w UE 02.07.09, 21:04
                            > No co ty. Przecież to by było sprzeczne z "prawami" Parkinsona. Biurokracja
                            >by rosła tak samo, niezależnie czy byśmy byli w UE, czy nie. ;)

                            prawa parkinsona sa uniwersalne. zostały udowodnione na rożnych przykładach z
                            zeszłego stulecia. wykazałem ze maja zastosowanie w polsce dla lat 89-09.
                            (dokładnie ta sama wartość 6% słuszna jest dla lat 2003-2009, co już kiedyś
                            wykazałem).
                            moim zdaniem gdyby nie UE machina biurokratyczna stworzyła by sobie inne zadania
                            uzasadniając swoja ekspansje wiec ojca ma racje.
                            zobaczymy za parę lat obawiam sie tylko ze w przypadku UE oraz biorąc pod uwagę
                            obecne zawirowania czyli nowe zadania moze byc wiecej niz owe 6%.
                            • snajper55 Re: Przewały w UE 02.07.09, 21:13
                              mike0l napisał:

                              > prawa parkinsona sa uniwersalne. zostały udowodnione na rożnych przykładach z
                              > zeszłego stulecia.

                              Radzę więcej poczytać o tych "prawach" i PArkinsonie. ;)

                              "W 1958 r. podczas pobytu w Singapurze Parkinson opublikował swoją
                              najsłynniejszą książkę Prawo Parkinsona, która była rozwinięciem humorystycznie
                              krytykującego biurokrację rządową artykułu opublikowanego wcześniej w tygodniku
                              the Economist. Praca stanowi zbiór krótkich satyrycznych studiów wyjaśniających
                              nieuchronny rozrost biurokracji."

                              Niedługo pewnie "profesor" Palikot napisze jakąś książkę o prawach dotyczących
                              małpek. ;)

                              S.
                              • mike0l Re: Przewały w UE 03.07.09, 00:25
                                "Prawo Parkinsona traktująca o rozroście biurokracji stała się bestsellerem i
                                uczyniła autora uznanym ekspertem w sprawach administracji publicznej.

                                Podane przykłady były konkretne i jak widać potwierdza je rzeczywistość. Radze
                                przeczytać to będziemy mogli dyskutować.

                                "Prawo Parkinsona - Wykonywanie zadań wydłuża się, wypełniając cały czas pracy.
                                (oryg. ang. Work expands as to fill the time available for its completion)."



                                • snajper55 Re: Przewały w UE 03.07.09, 03:29
                                  Podobną wartość naukowa mają książki Jerzego Wittlina takie jak "Vademecum
                                  grafomana", "vademecum dla petenta" czy "Vademecum dla snobki i snoba". Są tak
                                  samo odkrywcze i sprawdzają się w rzeczywistości. ;)

                                  S.
    • greg-7 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 02.07.09, 18:40
      snajper55 napisał:
      Fundusze unijne wypłacone w 2008 roku 7 387 186 748,50 euro : 38,2
      mln
      mieszkańców = 193,38 euro = 845, 08 zł.

      Tak więc każdy obywatel RP dostał z UE w 2008 roku przeciętnie ponad
      845 złotych.

      Nieprawda. Wg szacunkowych danych o wykonaniu budżetu za 2008 r. –
      zamiast planowanych 35,3 mld zł, które miały zostać
      przetransferowane z kasy unijnej do Polski, udało nam się pozyskać
      jedynie 15,1 mld. Zrealizowano więc zaledwie 43 proc. zakładanych
      dochodów ze środków unijnych!

      W 2008 r. Polska netto "zarobiła": 15,1 mld - 12,5 mld zł = 2,6 mld
      zł.
      Przeciętny obywatel RP otrzymał marne 68,1 zł.

      Rolnicy otrzymali w 2008 r. 10 mld zł, więc pozostali obywatele RP,
      w tym ja - nie będący rolnikami - w ubiegłym roku dopłacili do UE
      7,4 mld zł.

      Utrzymanie ARiMR w ubiegłym roku kosztowało 2,5 mld zł, a MRR 265
      mln zł.

      Końcowy wniosek jest taki, że przeciętny nie-rolnik dużo dopłaca do
      UE oraz - po raz drugi - płaci za utrzymanie urzędników, których
      jedynym sensem istnienia jest obsługa programów unijnych.
      • snajper55 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 02.07.09, 18:57
        greg-7 napisała:

        > Nieprawda. Wg szacunkowych danych o wykonaniu budżetu za 2008 r. –
        > zamiast planowanych 35,3 mld zł, które miały zostać
        > przetransferowane z kasy unijnej do Polski, udało nam się pozyskać
        > jedynie 15,1 mld.

        Ileż razy można cytować te same, dokładne a nie szacunkowe, dane ?

        Suma wpływów w 2008 roku to 7 387 186 748,50 euro.
        Możesz odjąć sobie od niej wielkość zwrotów do budżetu UE wynoszącą 7 826 156,61
        euro.
        Składka - 3 402 108 329,88 euro.
        Saldo +3 977 252 262,01.

        www.mf.gov.pl/_files_/unia_europejska/programy_i_fundusze_ue/przeplywy_finansowe/2008/na_strone_grudzien_08.pdf

        S.
        • greg-7 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 02.07.09, 21:43
          > Suma wpływów w 2008 roku to 7 387 186 748,50 euro.

          Tyle to by wpłynęło gdyby wykorzystanie środków wyniosło 100%.
          Faktycznie wpłynęło do budżetu 16,5 mld zł, a wykorzystanie środków
          unijnych było najniższe w historii.
          MF powinno dane podawać nie w euro, a w złotówkach - taką mamy
          walutę, chyba specjalnie zaciemniają sytuację, podobnie jak z
          rolnikami - euro przeliczyli im po 3,39 zł, chociaż w innych
          państwach mogą płacić w euro.

          • snajper55 Re: UE ukarze Polskę za ogromny deficyt. 02.07.09, 22:41
            greg-7 napisała:

            > > Suma wpływów w 2008 roku to 7 387 186 748,50 euro.
            >
            > Tyle to by wpłynęło gdyby wykorzystanie środków wyniosło 100%.
            > Faktycznie wpłynęło do budżetu 16,5 mld zł, a wykorzystanie środków
            > unijnych było najniższe w historii.

            Nie. Tyle dokładnie wpłynęło. To są przepływy finansowe.

            > MF powinno dane podawać nie w euro, a w złotówkach - taką mamy
            > walutę, chyba specjalnie zaciemniają sytuację, podobnie jak z
            > rolnikami - euro przeliczyli im po 3,39 zł, chociaż w innych
            > państwach mogą płacić w euro.

            Przelewy dokonywane były w euro, więc podawane są w euro.

            S.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka