to-wlasnie-ja Re: Parwowiroza - pytanie 04.11.07, 19:20 Za szybko poszlo, przepraszam. Mam pytanie dotyczace parwowirozy. Na poczatku pazdziernika stracilam pieska ( szczeniaczka ) z powodu parwowirozy. Wiem, ze to bardzo zadliwy wirus i w domu, w sprzyjajacych warunkach moze utrzymywac sie do pol roku. W grudniu chcialabym kupic kolejnego pieska , ale juz po trzech szczepienich i okresie kwarantanny od ostatniego szczepienia rowniez.Mialby okolo 4 miesiecy. Oczywiscie mieszkanie jest dokladnie wysprzatane , podlogi wymyte Virkonem a rzeczy po poprzednim piesku wyrzucone na smietnik. Weterynarz powiedzial mi, ze piesek trzy razy zaszczepiony ma praktycznie pelna ochrone przed parwowiroza i innymi chorobami zakaznymi atakujacymi szczeniaczki i sprawa pieska chorujacego poprzednio w tym mieszkaniu nie ma dla niego znaczenia. Jesli zachoruje to zachorowalby nawet od potencjalnie przyniesionego wirusa z podworka . Ja jednak mam pytanie czy moge cos zrobic dodatkowo, cokolwiek aby szczeniaczka ochronic jeszcze bardziej i czy dla spokoju zrobic mu badanie krwi , aby zbadac poziom przeciwcial na parwowiroze? Czy to ma sens? Odpowiedz Link Zgłoś
anna.jozwik Re: Parwowiroza - pytanie 04.11.07, 20:17 Jeśli Wasz potencjalny nowy piesek będzie rzeczywiscie trzykrotnie zaszczepiony i po kwarantannie, to praktycznie nie ma żadnej możliwości, by mógł zarazić się jakimkolwiek wirusem pozostającym ewentualnie w Waszym mieszkaniu. Tak wiec sądzę, że profilaktyka parwowirozy w postaci szczepienia powinna zupełnie wystarczyc. Badanie krwi możecie zrobic dla ciekawosci - po 3 szczepienaich pies będzie miał na pewno bardzo wysoki poziom przeciwciał. Niestety obawiam sie, że takie badanie możecie wykonac tylko w Puławach, chyba ze cos sie w ostanim czasie zmieniło. Odpowiedz Link Zgłoś
to-wlasnie-ja Re: Parwowiroza - pytanie 04.11.07, 20:37 Bardzo serdecznie dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam. W takim razie badan chyba nie dam rady zrobic, bo mieszkam za daleko od Pulaw :( ale mimo wszystko jestem spokojniejsza. Odpowiedz Link Zgłoś