Dodaj do ulubionych

Rozładowanie akumulatora

22.05.04, 17:05
Co oznacza rozładowaywanie się akumulatora po kilkudniowym postoju w garażu w
rocznym Clio? Przecież on powinien chyba "wytrzymywać" bez ładowania (kiedy
nie ma mrozów).
Obserwuj wątek
    • flower12 Re: Rozładowanie akumulatora 23.05.04, 22:25
      Chiałbym sie podłaczyć do pytania poniewaz mam podobny problem z rozładowanym
      akumulatorem. Tyle tylko ze problem dotyczy niespelna miesiecznego Opla
      Corsy... Jeszcze nie moge w to uwierzyc aby ?nowy? akumulator byl sie w stanie
      tak szybko rozladowac. Wspomne tylko o tym ze niedawno bylem z samochodem w ASO
      Opla, aby usunac jedna usterke. Czyzby to byl przypadek? Czy jest
      mozliwa "podmiana" akumulatora w tak "powaznej" firmie?
      • drac0 Re: Rozładowanie akumulatora 24.05.04, 08:44
        Hipopetycznie nie, ale przeciez ASO ma ilus tam pracownikow. Jak jeden podmieni
        akumulator to przeciez sie nikt nie kapnie. A ty masz go i tak na gwarancji,
        wiec kalkulacja jest prosta :)
        On ma nowy akumulator, a Tobie przy next wizycie tez go wymienia :)
        • flower12 Re: Rozładowanie akumulatora 24.05.04, 15:54
          Oczywiscie w sytuacji gdy sie okaze, ze nie jest on pierwszej swiezosci ASO
          powinno go wymienic:), ale chodzi raczej o sam fakt i o to ze musze przez to
          stracic troche czasu:(. A moze jest on po prostu wadliwy, albo w instalacji
          elektrycznej wystepuje wiekszy pobor mocy (to rowniez moze byc mozliwe). Juz
          niedlugo sie przekonam co powiedza o tym fachowcy z ASO...
      • ktbb Re: Rozładowanie akumulatora 27.05.04, 18:00
        Proponuję zacząć od inspekcji kontrolek czy nie wskazują czegoś po wyjęciu
        kluczyka ze stacyjki. Czasem po prostu rozładowuje oświetlenie bagażnika
        (sygnalizowane) lub schowka w desce (rzadko) Moze się do tego przyczynić
        kiepskie lub zapomniane radio itd, różne niepsrawdzone elektroniczne bajerki,
        lub niestety problem w instalacji, który trzeba zacząć lokalizowaćtak, jak
        opisał to pan MK
    • marcin.klonowski Re: Rozładowanie akumulatora 24.05.04, 16:27
      Njaczęściej oznacza to zbyt duzy upływ prądu, spowodowany np. uszkodzonym
      alarmem. Proszę po wyjęciu kluczyka zdjąć klemę i szeregowo podłączyć
      multimetr - prąd nie powinien byc zbyt duży np. 1 amper oznacza że 45
      amperogodzinny akumulator wyłąduje się już po półtorej doby. Powinny byc ułamki
      ampera
    • cichad Re: Rozładowanie akumulatora 24.05.04, 20:42
      Witam. Mój przedmówca ma rację. Trzeba sprawdzić pobór prądu przy wyłączonym
      silniku (nie zapomnij zamknąć drzwi - żeby oświetlenie wnętrza się nie paliło).
      Jeż;i okaże się że prąd pobierany jednak jest większy trzeba sprawdzać obwody.
      To zleciłbym warsztatowi jeże;i masz problem z obwodami. Jeżeli z prądem jest
      ok to sprawdz akumulator czy nie ma zwarcia. Najprościej zrobić to tak, że
      odkręcasz korki (mam nadzieję że są) i włączasz np. długie światła. Jeżeli w
      którejś celi zauważysz "idące bańki" to w tej celi jest zwarcie. I wszystko
      jasne. Pozdrawiam.
      • flower12 Re: Rozładowanie akumulatora 26.05.04, 18:59
        Witam
        Dzis wrocilem z ASO z tym akumulatorem. Okazalo sie ze jest on w 100% sprawny i
        w 100% naladowany (przynajmniej tak wynika z badania). A z pomiarow wynika
        ponoc ze zadna czesc instalacji elektrycznej nie pobiera zbyt wiele pradu. W
        takim razie aby rozladowac akumulator musialem na kilka godzin zostawic
        wlaczone swiatla (czy w tak krotkim czasie moze sie rozladowac akumulator na
        parkingu?) W tym momencie nasuwa mi sie kolejne pytanie, czy jezeli akumulator
        rozladowal sie na parkingu w te kilka godzin, to czy jest mozliwe aby po
        rozruchu dokonanym przez Assistance Opla, 30 minutach chodzenia na biegu
        jalowym i jakis 40 km jazdy mogl sie on sam naladowac do "pelna"? Serwisant
        powiedzial ze to w zupelnosci wystarczylo, ale ja nie jestem do konca
        przekonany. Czy urzadzenia diagnostyczne sa w stanie wykazac, ze jest to "nowy"
        akumulator, ktory nie jest w znacznym stopniu zuzyty?

Pozdrawiam.
        I z gory dziekuje za wszyskie porady.
        • petervdo Re: Rozładowanie akumulatora 29.05.04, 09:38
          Witam
          też miałem problem z akumulatorem w Oplu, tzn. zostawiłem na światłach
          postojowych auto na ok. 3 godziny (specjalnie bo miejsce bylo "niesympatyczne")
          i padł prawie do zera ! pojechałem do opla i od ręki wymienili na nowy !
          a co do tego, że naładował się po 40 km to niezbyt to chyba dobrze światczy o
          jego sprawności :) - najlepiej wydać parę złotych i jechać do stacji
          spcjalizującej się sprzedażą akumulatorów, żeby sprawdzili .... póki masz
          jeszce gwarancję !
          • flower12 Re: Rozładowanie akumulatora 29.05.04, 14:36
            Ja tez jakos nie moglem w to uwierzyc zeby tak szybko sie podladowal, ale w ASO
            zdiagnozowali, ze jest sprawny. (moze nie za bardzo chcieli wymienic;) Zeby
            miec 100% pewnosci ze jest naprawde sprawny postaram sie go sprawdzic w miare
            obiektywnych warunkach, czyli na jakiejs stacji diagnostycznej. Czy po dluzszej
            jezdzie moze sie ten akumulator doladowac "samodzielnie"??
            • etom Re: Rozładowanie akumulatora 30.05.04, 23:29
              flower12 napisał:

> Ja tez jakos nie moglem w to uwierzyc zeby tak szybko sie podladowal....

Kazdy akumulator ,ktory naladuje sie duzo szybciej niz powinien ( przy pelnej
              sprawnosci ) skonczy szybko swoj zywot.
              Swiadczy to o tym ,ze ma juz mniejsza pojemnosc niz powinien.

PS
              czy tak jest w tym przypadku ?
              nie wiem czy 40 km wystarcza do pelnego naladowania :-((
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka