Dodaj do ulubionych

Audi A4 1.6

03.08.05, 18:20
mam bardzo duzy wyciek oleju na wysokosci sinika, skąd ten olej może
wyciekac, sam nie mam mozliwosci zobaczyc przez te zasrane osłony a u
mechanika jeszcze nie bylem, miał ktos moze taki problem , jak drogo to może
kosztować, aha czy możliwe ze do rury wydechowej tez dostaje sie olej?
Obserwuj wątek
    • dark13 Re: Audi A4 1.6 03.08.05, 18:33
      krzyskowalczyk napisał:

> mam bardzo duzy wyciek oleju na wysokosci sinika, skąd ten olej może
      > wyciekac, sam nie mam mozliwosci zobaczyc przez te zasrane osłony a u
      > mechanika jeszcze nie bylem, miał ktos moze taki problem , jak drogo to może
      > kosztować, aha czy możliwe ze do rury wydechowej tez dostaje sie olej?
      co to znaczy na wysokosci silnika?wiadomo ze olej jest w silniku to jesli
      cieknie u gory czy na samym dole to zawsze jest na wysokosci silnika.
      oslone jest dosc latwo adjac ja mialem co prawda silnik 2.8 ale powinno byc to
      samo rozwiazanie- wiec oslona przyczepiona jest zapewne spinkami wystarczy miec
      srubowkret i obrocic spinki po czym zdjac oslone i wtedy moze byc widac wyciek.
      Najczesciej cieknie z pokrywy zaworow to element na samej gorze -jesli tak
      trzeba wymienic uszczelke pokrywy koszt ok. 50zl czesc naprawa nie wiem ale to
      proste max 100zl samemu tez dosc latwo to zrobic.
      Moze tez cieknac z uszczelniacza walu to jest gdzies posrodku silnika i to juz
      troszke wiecej klopotu ,czesc tania ale naprawa choc prosta troche czasochlonna.
      Najlepiej sprobowac zdjac oslone to bedzie cos wiecej widac ,moze jakis przewod
      olejowy gumowy poscil- ogolnie nie powinno byc nic powaznego i kosztownegp
      • krzyskowalczyk Re: Audi A4 1.6 03.08.05, 18:48
        na wysokosci silnika to znaczy plamy pod samochodem sa pod silnikiem, bo akurat
        tam jast mala dziura w osłonie, u góry silnik jast suchy , tylko na dole
        masakra, dzieki za podpowiedzi
        • dark13 Re: Audi A4 1.6 03.08.05, 19:38
          krzyskowalczyk napisał:

> na wysokosci silnika to znaczy plamy pod samochodem sa pod silnikiem, bo
          akurat
          >
          > tam jast mala dziura w osłonie, u góry silnik jast suchy , tylko na dole
          > masakra, dzieki za podpowiedzi
          a to chodzilo o dolna oslone silnika. jesli gura jest sucha to duza szansa ze
          puscil uszczelniacz walu jesli tak to zalezy ktory jesli z przodu silnika to
          koszt nie az tak duzy ale jesli od strony skrzyni biegow to niestety zeby go
          wymienic trzeba wyjac skrzynie a to juz drozsza operacja. Mozliwe jest tez ze
          winny jest korek spustowy moze zostal zle dokrecony lub nieszczelna jest
          uszczelka korka
    • poldek16 Re: Audi A4 1.6 04.08.05, 08:26
      Jeśli wyciek jest duży a ciśnienie oleju ok to pewnie uszczelka miski. Trzeba ją
      wymienić i sprawdzić odpowietrzenie skrzyni korbowej może jest przytkane i
      dlatego wydmuchało.
      • dark13 Re: Audi A4 1.6 08.08.05, 20:57
        krzyskowalczyk napisał:

> mam jeszcze pytanko:
        > jest tam gdzies jakis czujnik, z pod ktorego moze wyciekac olej
        powinien byc gdzies w polowie wysokosci silnika ale raczej rzadko czujnik
        cieknie
        moze lepiej pojechac gdzies na myjnie i umyc silnik bedzie moze latwiej
        zlokalizowac wyciek
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka