Dodaj do ulubionych

wymiana oleju

09.10.06, 11:58
Witam!
Mam pytanko, chciałam wymienić olej w swoim seicento 900, kupiłam Lotos mineralny 15W/40 i teraz nie wiem czy dobrze?
Proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • jacek671 Re: wymiana oleju 09.10.06, 13:35
      jeśli jeżdziłeś do tej pory na mineralnym to może byc , producent zaleca do
      tego silnika właśnie mineralny.Od siebie dodam że zmieniałbym nie co 15 tyś
      km , ale powiedzmy co 10 tyś km. Przy następnej wymianie polecałbym M1 ,
      Schell , albo np. Middland , bo ten lotos to może i dobry jest ale ja go juz
      nie wleje do żadnego swojego auta.
    • omd54 Re: wymiana oleju 09.10.06, 18:00
      Nie ma najmniejszego problemu, ja w swoim sc 900 jeździłam na mobilu, teraz stosuję mineralny lotos i wszystko jest w porządku, żadnych zmian.
      • chaziaj Re: wymiana oleju 09.10.06, 18:20
        Najlepsze oleje to syntetyczne.Jesli jakis producent
        zaleca "swoj mineralny" to jest to zwykle oszostwo.
        Jedziesz do supermarketu i kupujesz olej 5w-40.
      • ramonka27 Re: wymiana oleju 13.10.06, 16:43
        orginalny VS-MAX to gó.. większe od LOTOSA. Robi się czarny zanim jeszcze
        wlejesz do samochodu. To już lepsze była SELENIA.
        Natomiast wsród ,,normalnych,, olejów ja polecam CASTROLA
    • uki145 Re: wymiana oleju 13.10.06, 17:13
      Witam!to konstrukcyjnie silnik bardzo stary ,ale wbrew pozorom mineralny 15w40
      to bardzo zły pomysł (chyba ,ze jednostka jest w fatalnym stanie ,lub
      wczesniej bardzo długo jezdziła na mineralnym )producent zaleca półsyntetyk
      10w40 . olej mineralny zle sie sprawdza w tym silniku z uwagi na hydrauliczna
      kompenacje luzu zaworowego i podparcie wału jedynie na 3 panewkach głownych.
      mineralny ,szczególnie w warunkach zimowych doprowadzi do szybkiego zuzycia
      kompensatorów i skróci okres do remontu kapitalnego tej jednostki.proponuje
      zakupic jakiejkolwiek marki połsyntetyczny 10w40 SL .Pozdrawiam Łukasz
      • ramonka27 Re: wymiana oleju 13.10.06, 23:27
        uki145 napisał:

proponuje zakupic jakiejkolwiek marki połsyntetyczny 10w40 SL
        To ja zamiast jakiegokolwiek półsyntetyka - (słowo jakiegokolwiek oznacza
        często bylejaki) zaproponuję nejlepszy olej mineralny CASTROL GTX3 15W40.
        Idealnie schładza silnik przy bardzo dynamicznej jeździe. Ja zalałem bo BMW bo
        niewiedziałem jaki olej wlano wczesniej. Stwierdzam, że na tym oleju nigdy nie
        udało mi się przekroczyć pozycji pionowej na wskaźniku temperatury, podczas gdy
        moi koledzy na syntetykach w BMW zagrzewali silnik do momentu wygotowania płynu
        z chłodnicy. Dodam że BMW przy dynamicznej jeździe grzeje się bardzo.
        POZDRAWIAM
        • uki145 Re: wymiana oleju 14.10.06, 11:36
          Witam!oj ,to chyba znajomi w beemkach maja problemy z układem chłodzenia;-),bo
          zalanie minerala do eksploatowanego na wyokich obr silnika bmw ,to proszenie
          sie o kłopoty . olej mineralny ma 2 podstawowe wady w porównaniu z
          półsyntetykiem :słabo smaruje elementy silnika w niskich temperaturach :(vide
          kompensatory ) ,a w warunkach jazdy bardzo dynamicznej (wysokie obroty ,nie
          zapewnia stabilnego filmu olejowego miedzy poszczególnymi elemetami silnika-juz
          po 5 minutach jazdy w przedziale 5-6000 obr traci swoje własciwosci ( wskaznik
          lepkosci:mineralne maja nizszy niz oleje połsynteyczne). nikt nie przeprowadził
          obiektywnych testów zuzycia silnika na olejach róznych producentów ,dlatego nie
          ma dowodów na to ,ze castrol jest lepszy od produktów lotos czy orlen,nalezy to
          brac pod uwage ,bo okazuje sie ,ze przy wyborze oleju kierujemy sie jedynie
          jego popularnoscia . reasumujac : z zalecen producenta i mojego doswiadczenia
          z silnikiem 900 wynika wiec ,ze tylko półsyntetyk zapewni prawidłowe
          smarowanie w kazdych warunkach pracy jednostki i mineralny ,nie wazne czy
          castrol ,czy jakikolwiek inny ,przyspieszy zuzycie tego silnika.Pozdrawiam
          łukasz
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka