17.06.20, 13:23
miejsce, które nigdy nie powinno było powstaćsad
Jest szansa, że WRESZCIE zniknie.
mail.google.com/mail/u/0/?tab=rm&ogbl#trash/FMfcgxwHNqLWKGGvwFjBdLgmDWZvqLrR
Obserwuj wątek
   • alicia033 Re: Radysy 17.06.20, 13:37
    prezent_urodzinowy napisała:

    > Link nie działa...

    to może lepiej, bo miał prowadzić do jednego z portali, zbierających środki na pomoc, a które moderatorki wycinają. A jest też na nim relacja z trwającej interwencji. Jak ktoś chcialby pomóc, łatwo poradzi sobie i bez tego linku.
  • alexis1121 Re: Radysy 17.06.20, 13:39
   Nie ma żadnej szansy na to, że Radysy znikną. Niby dlaczego? Działają zgodnie z prawem, na istnienie schronisk- molochów pozwala ustawa/bubel z 2011 roku, napisana przy pomocy trzech największych organizacji pro-zwierzęcych, a jest to toz, otoz i mondo cane. Jak myślicie? Dlaczego te fundacje przez lata nie protestowały przeciwko Radysom? Bo jest im to na rękę. Tworzą płaczliwe zbiórki, teraz na kwotę ponad 100.000 złotych. Na co te pieniądze? Na dojazd do Radys? Nawet jak wezmą stamtąd 500 psów, to zaraz kolejne 500 tam trafi. I to jest prawdziwy dramat. Gminy szukają oszczędności i nawet jak mają lepsze schronisko w pobliżu, to i tak wywiozą psa do Radys, bo jest taniej. Naprawdę nie tędy droga, żeby zrobić zbiórkę, z której część kasy i tak trafi do kieszeni prezesa. Trzeba zmienić ustawę, a to jest właśnie w rękach fundacji.
   • prezent_urodzinowy Re: Radysy 17.06.20, 13:48
    Nie wiem dokładnie co mówi ustawa, wiem natomiast że możliwe są zmiany. Na przykład schronisko-mordownia w Korabiewicach zostało przejęte przez Vivę i działa teraz bardzo dobrze. Zwierząt nikt z niego nie zabierał, zostały, wciąż są psy pamiętające stare Korabiewice...
    Trzymam kciuki za nowe życie dla radyskich psów.
   • alicia033 Re: Radysy 17.06.20, 13:55
    alexis1121 napisał(a):

    > Dlaczego te fundacje przez lata nie protestowały przeciwko Radysom?

    oczywiście, że protestowały. Nie raz, nie dwa, byly składane dziesiątki doniesień do policji i prokuratury na działania radys. Bo nawet polskie kulawe prawo nie pozwala na maltretowanie zwierząt. A schroniska dla zwierząt spełniać określone prawem wymagania. Tyle, że dotąd wymiar sprawiedliwości i inne służby miał tę sprawę w odwloku.

    > Na co te pieniądze? Na dojazd do Radys?
    bardzo latwo możesz to sprawdzić. Ale lepiej nic nie sprawdzić, nic nie zrobić, tylko z wygodnego fotela rzucić kamieniem w tych, którzy działają.
    • alexis1121 Re: Radysy 17.06.20, 14:10
     Znasz mnie? Wiesz, że nic nie robię? Na pewno nie zrobię zbiórki na kwotę 3 tysięcy na starego psa z nowotworem, nie wpisując jego wieku ani powodu, dla którego jest taki chudy. No i na koniec zbiórki nie zataję historii leczenia oraz prawdziwych kosztów jakie poniosłam. Naiwnych nie sieją, chcesz to wpłacaj. Jest trochę przejrzystych fundacji, które się rozliczają i nie naciągają, ale te pozostałe robią im zdecydowanie złą prasę.
     Proszę o linki do tych licznych protestów, najlepiej jak protestuje otoz i mondo cane, które współtworzyły prawo umożliwiające funkcjonowaniu Radysom i innym mordowniom.
     • ajaksiowa Re: Radysy 17.06.20, 14:30
      Mam nadzieję że dostaną dożywotni zakaz prowadzenia przytulisk,a wszyscy którzy przymykali ok0 na ten proceder zostaną ukarani✌✌
     • e-ness Re: Radysy 17.06.20, 17:03
      Co ty pie..lisz jak potłuczona. Przeciwko radysom jest cała masa spraw, interwencji, cała masa zaangażowanych ludzi, którzy od lat próbowali odmienić parszywy los zwierząt zamkniętych w tej umieralni.
      Wolontariusze, którym udało się przekroczyć progi tego piekielnego przybytku, wyrywali psy na własna rękę, zbierając jednocześnie dowody, przeciwko temu bydlaków co dorabiał się na krzywdzie zwierząt. Działalność tego schroniska, łańcuchy powiązań, gminy umywajace ręce- to wszystko jest jak mafia. Liczy się tylko pieniądz - ty tez patrzysz tylko przez pryzmat pieniędzy, żałosne to w obliczu wydarzeń jakie maja miejsce w Radysach.
      • alexis1121 Re: Radysy 17.06.20, 17:44
       No tak, liczy się tylko pieniądz, co widać po dzisiejszej zbiórce fundacji. Psów jest 3.000, fundacji które uczestniczą w interwencji jest 6. Czy wszystkie psy zostaną zabrane? Czy tylko szczeniaki, psy z parwo i parę beznadziejnych przypadków? Radysy chętnie się tych psów pozbędą, a w zamian trafi tam kolejnych 200. Czy ty nie rozumiesz, że część fundacji które dzisiaj tam pomagają są odpowiedzialne za sytuację prywatnych schronisk w kraju? Bo prezesi wspólnie z politykami pisali ustawę, która na to zezwala. Pisałam to w pierwszym poście i piszę w kolejnym. Wyobraź sobie że ja 9 lat temu przyklepuję powstanie Radys, a dzisiaj jadę tam pomagać, kiedy doszło przez lata do oczywistej tragedii. I jeszcze proszę ludzi o pieniądze, mimo że moja fundacja zarabia 3 miliony rocznie. Powtórzę, może coś dotrze. Nie da się zamknąć Radys i Wojtyszek bez zmiany ustawy. Albo inaczej. Zamkną Radysy, a inna osoba z pomysłem na siebie otworzy takie samo schronisko, w którym za 10 lat będą tysiące psów- bo prawo na to zezwala. Poza tym skupiasz się na Radysach, a takich miejsc w Polsce jest trochę, te wymienione fundacje mają też swoje schroniska, w których wcale dobrze się nie dzieje. Zrozum, moja mama w tym siedzi, wiem o wszystkim z pierwszej ręki, przez lata byłam wolontariuszką w tozie i nie rozmawiasz z pierwszym lepszym pelikanem. Wiem czym jest porządna fundacja, a czym mydlenie oczu medialną interwencją. Wróćmy do tego tematu za jakiś czas, zobaczymy kto miał rację.
       • alexis1121 Re: Radysy 17.06.20, 18:09
        Dodam jeszcze znaczący fakt. Fundacja, która zbiórkę założyła czyli Pogotowie dla Zwierząt od lat nie publikuje sprawozdań finansowych, mimo że wszystkie uczciwe organizacje tak robią. Natomiast były prezes Grzegorz B ma kilka prawomocnych wyroków za kradzieże zwierząt. Całe stowarzyszenie jest w trakcie sprawy o delegalizację ze względu na wielokrotne łamanie prawa. Słowo „Radysy” się dobrze sprzedaje. Niestety fundacje trzeba sprawdzać, a nie ślepo wierzyć w slogany i we wszystko co napiszą, że robią.
   • 35wcieniu Re: Radysy 17.06.20, 17:10
    "Niby dlaczego? Działają zgodnie z prawem"

    Od dawna nie. Począwszy od niewywiązywania się z umów z gminą, co też przyczyniło się do tego że taka interwencja w końcu była możliwa, na sprawach grubszego kalibru, którymi zajmie się obecna na miejscu prokuratura kończąc.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka