Dodaj do ulubionych

Ludziom odbija

01.05.21, 22:21
Rozmawiam ze znajomymi. I stwierdzam, że nie mam z kim rozmawiać. Jedna znajoma ma folię na głowie, druga moher, trzecia (wyemancypowana feministka) stała się kurą domową. Nauczycielka- skarży się na konieczność pracy z dziećmi.

Po prostu wszyscy mają bzika. Boję się jakiego bzika mam ja. Najlepsze jest to, że żadna z nich nie widzi jak daleko odjeżdża w swoim szaleństwie.
Obserwuj wątek
        • szeptucha.z.malucha Re: Ludziom odbija 02.05.21, 08:00
          Nigdy trudne czasy nie zbliżały. No, może niektórych z niektórymi. Przy wzroście poziomu lęku, wzrasta agresja, przy poczuciu zagrożenia, dbanie tylko o siebie (i swoich), przy utracie kontroli, próba pojęcia świata przez czasem dziwne łączenie kropek, by pojąć niepojęte. W spokojnych czasach dobrobytu ludzie są wyluzowani, tolerancyjni i chętni do współpracy.
          • kura17 Re: Ludziom odbija 02.05.21, 09:44
            > Nigdy trudne czasy nie zbliżały.

czytalam, ze to nieprawda. w czasie drugiej wojny robiono badania zwiazane z nalotami na UK na poczatku i na niemieckie miasta pod koniec - i w obu wyszlo, ze choc ludzie mieli straszne zycie wtedy, morale bylo lepsze, niz wczesniej i to przez lepsze zachowania ludzi w stosunku do siebie.
            • wapaha Re: Ludziom odbija 02.05.21, 09:57
              kura17 napisała:

> > Nigdy trudne czasy nie zbliżały.
              >
              > czytalam, ze to nieprawda. w czasie drugiej wojny robiono badania zwiazane z na
              > lotami na UK na poczatku i na niemieckie miasta pod koniec - i w obu wyszlo, ze
              > choc ludzie mieli straszne zycie wtedy, morale bylo lepsze, niz wczesni
              > ej i to przez lepsze zachowania ludzi w stosunku do siebie.
              >
              >
              wiadomo- każdy z nas ocenia wg siebie- widzi coś innego, interpretuje to inaczej. Jedna sytuacja może zostać różnie zinterpretowana przez każdego z jej świadków
              Ja wiosną zauważałam bardzo duży wzrost empatii wśród ludzi - pomaganie innym, wspieranie, dobre słowo
              Teraz z kolei - widzę więcej postaw pełnych znieczulenia

Jeżeli chodzi o covid konkretnie -jako chorobę która dotyka jednostke a nie pandemię ogólnie - również dwa różne podejścia. Ludzi którzy przechorowali dość ciężko o wciąż borykają się z powikłaniami- oni sa inni...nie wdają się w foliarskie dyskusje, udowadnianie bóg wie czego..Kończą rozmowę, odchodzą z towarzystwa, machają ręką. Ci co chorowali i rozmawiali z innymi , którzy chorowali po prostu mówią : wiem co to znaczy...i naprawdę wiedzą. To straszna choroba, straszna bo nieprzewidywalna, falowa i nie wiadomo na kogo trafi..młody-stary, chory-sprawny, facet-kobieta...nie ma znaczenia
              • tiszantul Re: Ludziom odbija 02.05.21, 13:30
                "oni sa inni...nie wdają się w foliarskie dyskusje, udowadnianie bóg wie czego..Kończą rozmowę, odchodzą z towarzystwa, machają ręką. Ci co chorowali i rozmawiali z innymi , którzy chorowali po prostu mówią : wiem co to znaczy...i naprawdę wiedzą. To straszna choroba, straszna bo nieprzewidywalna"

Wiemy, wiemy. Po prostu wybrani, Świadkowie Kowida, mędrcy, którzy poznali prawdę. Patrzą z góry na szarą masę, która nie dostąpiła wtajemniczenia. Widzę, ze kowidianom wciąż humor dopisuje. Co z tymi 80%, co przeszli kowida bezobjawowo i nawet nie zauważyli, albo przeszli jak przeziębienie? Też są mędrcami kowida czy nie bardzo?
              • tiszantul Re: Ludziom odbija 02.05.21, 13:39
                "To straszna choroba, straszna bo nieprzewidywalna, falowa i nie wiadomo na kogo trafi..młody-stary, chory-sprawny, facet-kobieta...nie ma znaczenia"

Wiemy wiemy. Rak, zawał, udar to normalne choroby, przewidywalne, wiadomo na kogo trafi - a kowid straszny, śmiertelny, atakuje zarówno kobiety, jak i mężczyzn...
            • szeptucha.z.malucha Re: Ludziom odbija 02.05.21, 10:07
              Przewlekłe stany inaczej działają niż incydentalne. Gdyby wojna skończyła się na kampanii wrześniowej, ludzie by sobie pomagali. Stan przewlekły okupacji sprawił, ze każdy walczył o przetrwanie. Mniejszość czuła solidarność z innymi.
              Gdyby pandemia skończyła się w kwietniu zeszłego roku, mielibyśmy przede wszystkim wspomnienie solidarności.
    • kkalipso Re: Ludziom odbija 01.05.21, 22:58
      Też takie mam obserwacje. Ale nie wiem czy to nasza wina czy czasów - wszyscy wolą się wygadać na forach, fejsie, czy też insta ....w domach czy też twarzą w twarz jesteśmy idealnymi obywatelami.
    • makurokurosek Re: Ludziom odbija 01.05.21, 23:05
      Gdyby można było zobaczyć swoje szaleństwo, to by go nie było.
      Każdy z nas miał swoje ideały, swoje marzenia życie jednak mocno weryfikuje nasze poglądy. Każde doświadczenia z których przychodzi nam się zmierzy wywiera na nas ogromny wpływ, z czasem dostrzegamy błędy zarówno swoje jak i innych, możemy połączyć realny skutek z przyczyną, a to sprawia, że nasze poglądy stają się coraz bardziej radykalne
    • taniarada Re: Ludziom odbija 01.05.21, 23:19
      Moher dla Ciebie gorszy sort.To samo co dziecko w oknie życia.Z ludźmi trzeba umieć rozmawiać.Niezależnie od przekonań politycznych lub religijnych.Trochę tu co niektórym to brakuje.
        • bulzemba Re: Ludziom odbija 02.05.21, 00:05
          Można być szczęśliwym gotując obiadki i piastując zgraję bombelków ale... Znając tą kobietę spodziewałam się wcześniejszego końca świata niż tego że będzie gospodynią na 200%!
              • chococaffe Re: Ludziom odbija 02.05.21, 09:52
                Rozumiem pierwsze zaskoczenie, ale akurat w takich sytuacjach powodów do wątpliwości nie widzę. Feminizm zakłada wolny wybór i równe prawa, bez względu na płeć. Jeżeli wyborem takiej osoby jest na daną chwilę dom i dzieci to ok. Problemem byłoby gdyby nagle zaczęła oceniać innych pod kątem ich wyborów (zakładając, ze te wybory nie krzywdzą innych)
                • wapaha Re: Ludziom odbija 02.05.21, 09:58
                  chococaffe napisała:

> Rozumiem pierwsze zaskoczenie, ale akurat w takich sytuacjach powodów do wątpl
                  > iwości nie widzę. Feminizm zakłada wolny wybór i równe prawa, bez względu na pł
                  > eć. Jeżeli wyborem takiej osoby jest na daną chwilę dom i dzieci to ok. Proble
                  > mem byłoby gdyby nagle zaczęła oceniać innych pod kątem ich wyborów (zakładając
                  > , ze te wybory nie krzywdzą innych)

Zgadzam się w całości
                  WOLNY WYBÓR
                  takie proste-a takie trudne do zrozumienia
      • berdebul Re: Ludziom odbija 02.05.21, 07:36
        Jeżeli przez 3/4 życia kogoś znasz i nagle z normalnej babki, która miała pasje i zainteresowania pojawia się osoba, która mówi wyłącznie o mężu i dzieciach, zainteresowania porzuciła, to jest to dziwne. Znam taki egzemplarz, nie poznaję jej, a znamy się ponad 20 lat, bo to znajomość ze szkolnej ławki.
    • wapaha Re: Ludziom odbija 02.05.21, 09:37
      Pandemia jak papierek lakmusowy ukazała wiele. Dla mnie osobiście- okazję do zweryfikowania pewnych znajomości- niektóre do ochłodzenia, niektóre do ucięcia. Bez żalu
      Wśród dalszych-ale jednak znajomych-zaobserwowałam wzmożenie...religijne. Pisałam już kiedyś na forum o tym. Nie uderza to we mnie osobiście, kontakt osobisty mam baaaaardzo rzadki , jednakże odchył w stronę boga, apokalipsy, pokuty jest dla mnie...przerażający ( wszystko dotyczy kobiet w średnim wieku )
    • mid.week Re: Ludziom odbija 02.05.21, 09:50
      Folia na głowie chroni przed deszczem, moher grzeje, a kura domowa w ogóle nie zmoknie bo siedzi w domu. Myślę że te zmiany wynikają z pogody, wiosna w tym roku mokra i zimna. Ja zaraz zakładam swoja folię, bo wyjdę z psem ale potem zmienię się w kurę domowa. Moher zawsze mnie drapał, więc odpada
    • nuclearwinter Re: Ludziom odbija 02.05.21, 11:06
      Chyba trochę tak, sama widzę po sobie, że mi trochę odwala a mam raczej stabilną sytuację i obiektywnie brak większych powodów do świrowania. Ale jestem okrutnie zmęczona pandemią i niepewną sytuacją, brakuje mi już czasami takiej mojej zwykłej radości z życia, cieszenia się z byle powodu. Żyję w takim trochę poczuciu zagrożenia.

Nie dziwię się więc kompletnie ludziom, którym pandemia np. przeorała życie zawodowe czy osobiste, trochę ciężko być normalnym i stabilnym w takich okolicznościach.
    • dyzurny_troll_forum Re: Ludziom odbija 02.05.21, 12:58
      bulzemba napisała:

> Rozmawiam ze znajomymi. I stwierdzam, że nie mam z kim rozmawiać. Jedna znajoma
      > ma folię na głowie, druga moher, trzecia (wyemancypowana feministka) stała się
      > kurą domową. Nauczycielka- skarży się na konieczność pracy z dziećmi.
      >
      > Po prostu wszyscy mają bzika. Boję się jakiego bzika mam ja. Najlepsze jest to,
      > że żadna z nich nie widzi jak daleko odjeżdża w swoim szaleństwie.

Mam o tym sygnaturkę.
      • bulzemba Re: Ludziom odbija 03.05.21, 10:19
        Co, że rzadko się spotykamy i usiłuję to sama przed sobą się wytłumaczyć, że mi się nie chce z nimi widywać?

Nie, jedna neofitka mi tak pojechała, że w każdych warunkach po takim tekście koleżanka zmienia status na znajomą, a właściwie na byłą znajomą, taką z którą nie idzie sie na kawę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka