Dodaj do ulubionych

Drobne AGD

30.06.21, 21:47
Wczoraj zauwazylam, ze moce przerobowe mojego blendera sa na wykonczeniu, a dzis padl mikser. W zwiazku z tym zastanawiam sie, czy jest moze jakis kombajn, ktory mozna kupic w miejsce tych dwoch sprzetow? Kombajn pewnie bedzie mial jeszcze jakies opcje, z ktorych do tej pory nie korzystalam, ale moze sie przekonam.

Czyli: cos chce, nie wiem co - zadanie w sam raz dla ematki wink Podczytuje watki kuchenne, ale wiekszosc pisana jest takim jezykiem, ze tylko posiadacze wiedza do czego dany sprzet sluzy, a ja potrzebuje tak troche bardziej lopatologicznie. Z pewnoscia nie pojde w Termomixa, potrzebny mi sprzet zeby humus zrobic, czy tapenade, wymieszac ciasto na gofry czy nalesniki, koktajl zrobic - jest takie 2w1 mikseroblender?

Obserwuj wątek
        • kautokeino Re: Drobne AGD 30.06.21, 23:12
          Szlag! Pierwsze wyszukiwanie i znalazlam "Bosch StartLine MUM50123" - czyli jednak jakies rozszerzenia sa!
          Nie zostawiac mnie z tym prosze, ja wole o fizyce kwantowej poczytac albo chinskiego sie zaczac uczyc, niz wbijac sie w swiat mum5XXXX!
          Dlaczego to musi byc takie skomplikowane, skoro w zalozeniu mialo byc prosciej i jedno urzadzenie zamiast 2+?
          • mysiulek08 Re: Drobne AGD 30.06.21, 23:21
            marka i model, potem wybierasz wariacje jaka ci pasuje, czyli z maszynka do mięsa czy bez itp

www.bosch-home.pl/lista-produktow/roboty-kuchenne/roboty-kuchenne-mum/roboty-kuchenne-mum-5

wersja 50123 to jedna z wielu, podstawowa

dokładnie w 5 sie nie rozeznaje, z nim 4 przesiadłam sie po latach na mum9 optimum ale zasada ta sama
              • kautokeino Re: Drobne AGD 02.07.21, 14:29
                Jak ktos jest przywiazany do np. Audi, to mowa o wiernosci marki, a jak ktos ma akcesoria do jednej maszynki kuchennej, to juz "pies do budy" big_grin Dla mnie akurat to przywiazanie do jednego sprzetu, do ktorego daje sie dokupic rozne akcesoria, to 3/4 sukcesu. Marze o tym, zeby miec jedna rzecz, ktora jest wielofunkcyjna, ale tak na zasadzie Mum. Obudowa z silnikiem, czyli trzon urzadzenia i do tego podpinac to co akurat potrzebne, albo blender, albo mikser, albo cos innego. Pomysl posiadania osobnych maszynek do kazdej czynnosci kuchennej to dla mnie -100 do atrakcyjnosci oferty.
                • engine8 Re: Drobne AGD 02.07.21, 19:38
                  Ja to raczej bym porownal do rodziny ktora posiada duza lodz, duza rodzine i posiada samochod duze kombi z silnikiem diesla i z hakiem holowniczym i bagaznikiem na dachu.
                  No i narzekaja - slusznie zreszta, ze auto za slabe do ciagniecia lodzi i za duze do miasta i pali jak smok a na wiksze wyjazdy ni ema miejsca na bagaz.
                  A mogliby miec male auto na zakupy plus wygodna limuzyne na male wycieczki i duzgo trucka z przedluzana kabina i silnikiem diesla do ciagniecia lodzi.
                  • kautokeino Re: Drobne AGD 02.07.21, 19:51
                    Coz, ja mam zamiar kupic cos z duza moca (pociagnie "lodz") a rownoczesnie ma stopniowanie mocy (da sie tym jezdzic po miescie). Zastanawiam sie, czy moze pojawilo sie na rynku cos jeszcze, co moze byc ciekawa opcja, na przyklad auto Jetsona, skladane do walizki (bo zaoszczedza miejsce w garazu) wink
                • engine8 Re: Drobne AGD 02.07.21, 19:42
                  Mozna byc wiernym marce np Audi ale miec Q7, S3 i A2.
                  Jesli trzymasz Motor caly czas na wierzchu blatu i nie masz miejsca na inne rzeczy to wtedy dla ciebie moze to byc rozsadny kompromis... razsadny ale komprimis.
        • engine8 Re: Drobne AGD 02.07.21, 03:22
          Gary myje i jestem odwiedzialany za wszytko co ma srubki smile

I aby wykonac szybko niewielkie zadanie - np cos rozmiksowac majc jedynie kombajn to nalezy wczesniej wyciagnac ten ciezki i ogromny kombajn z szafy czy polki, poszukac wlaciwej przystawki i to zmontowac a potem uzyc. Po uzycie znow musimy to wszytko rozmontowac i wszystko umys, wytrzec poskadac i pochowac...
          A tak wyciagamy prosty mikser, wlaczmy do wtyczki i robota zrobiona a potem mamy do mycia jedna rzecz..
          Potrzebny jest kombajn ale do powaznych robot - tak jak ten prawdziwy rolniczy ma swoaj role na dyzch polach a na dzialce kosa lepsza.
          Mamy KitchenAid i ki;kanascie przystawek a do tego specjalistyczne urzadzenia do wiekoszosci rzeczy w kombajnie. Np wolnistjacy blender jest o wile lepszy niz taprzystaeka w kombajnie i jest o wiel latwiejszy w uzyciu.
          • kautokeino Re: Drobne AGD 01.07.21, 15:24
            Hmm, o tym nie pomyslalam, tzn. nie konkretnie o braku podgrzewania, ale ja jestem bardzo przyzwyczajona, ze mikser podreczny wsadzam tam gdzie chce, a nie uzywam tylko w duecie z misa i stacjonarnie. Co prawda przez ostatnie 50 lat ani razu nie mialam potrzeby ubijac z rownoczesnym podgrzewaniem, wiec moze przez nastepne 10--15 tez dam rade bez tego?
              • kautokeino Re: Drobne AGD 01.07.21, 16:16
                Ale ja takowego nie mam (od wczoraj) i myslalam, ze juz miec nie bede, skoro kupie Mum. Jak mam kupowac maly reczny, to posiadanie duzego mija sie w mojej kuchni z celem. Ja nie jestem "kuchenna" i chcialam sobie ograniczyc, a nie rozbudowac AGD smile
    • triismegistos Re: Drobne AGD 01.07.21, 07:56
      Mam Boscha mum 5 i uzywam do wyrabiania ciasta, bicia piay, mielenia mięsa, etc. Ale mam też leciwego już nieco Brauna, o takiego i do ucierania past, blendowania warzyw, zrobienia majonezu, tarcia warzyw etc wyciągam właśnie jego, bo imho jest bardziej poręczny.
      Ale ja niestety nie mam opcji, żeby Mum stał na blacie stale, możliwe, ze gdybym ją miała optyka by mi sięę zmieniła.
      • grey_delphinum Re: Drobne AGD 01.07.21, 08:41
        Ja akurat (mimo miejsca na blacie) zrezygnowałam z jednego robota na rzecz konkretnych sprzętów - teraz mam osobno mikser, blender, maszynkę do mięsa, wyciskarkę...
        W mojej kuchni lepiej sprawdza się takie rozwiązanie.
        • mysiulek08 Re: Drobne AGD 01.07.21, 15:36
          oprocz dwoch planetarnych z przystawkami, mam maszynke do miesa, dwie zyrafy (jedna z przystawkami), wyciskarke do cytrusow, sokowirowke, maly reczny mikser, rozdrabniacz a wczoraj doszedl blender z bardzo duzym pojemnikiem, bo te przystawkowe do robota sa jednak male, wiec to zalezy co kto lubi 😋
          • kautokeino Re: Drobne AGD 01.07.21, 16:20
            A blender z duzym pojemnikiem jaki? Corka chciala, ale owi ze same male widuje, a ona chciala zestaw zyrafa + kielich blendera napedzany zyrafa, tyle ze jak najwieksza pojemnosc.
            • mysiulek08 Re: Drobne AGD 01.07.21, 17:20
              Oster (zmielilam bez problemu 4 ananasy, normalnie na kilka razy musialam) ale nie wiem czy w PL jest dostepny, dosc duzy pojemnik ma ten blender:

mpm.pl/produkty/wyposazenie-kuchni/miksery-i-blendery/blender-reczny-zestaw-mbl-11/

kupowalam mojej mamie i ciotce, byly zadowolone
                • mysiulek08 Re: Drobne AGD 01.07.21, 20:00
                  to jest ten konkretny model
                  www.oster.cl/multiprocesador-de-alimentos-oster-fpstfp4263-dfl/p
                  ale to linia na am pld produkowana w meksyku wiec nie wiem jak reszta swiata smile
    • evee1 Re: Drobne AGD 01.07.21, 08:40
      Dla mnie dobry reczny blender to podstawa i nie wyobrazam sobie, zeby nie miec go jako czesci kombajnu, tym bardziej, ze wtedy to raczej tylko kubek miksujacy wchodzi w gre i gara zupy sie nim nie zmiksuje. Na dodatek nie jest to sprzet ani drogi, ani zbyt duzy.
      No, ale to ja. U nas taki blender jest w niemal codziennym uzyciu i jako czesc kombajnu musialoby to cale ustrojstwo stac na wierzchu. A ja nie lubie miec wielu sprzetow w kuchni na wierzchu i wieksze sprzety chowam i wyciagam tylko jak ich uzywam.
        • kautokeino Re: Drobne AGD 01.07.21, 15:27
          Tez mam obecnie cos takiego, i pewnie odczuje brak "zyrafki". Kurcze, a juz wybralam i prawie kupilam, a tu sie moze okazac ze ja jednak nie jestem na to gotowa. Szlag, szlag i jeszcze raz szlag!
      • engine8 Re: Drobne AGD 02.07.21, 03:27
        Okazuje sie ze maly reczny bleender jest potrzebny ale rownie przydatny jest bardzo solidny i mocny wolnostojacy blender ktory zmiksuje wszystko - nie tylko lod do drinkow i ziemniaki na placki i te dwa uzywamy..
        Ten w zestawiej kombajnu? Ani wygodny ani mocny - a wiec rzadko, wrecz bardzo rzadko uzywany.
    • madame_edith Re: Drobne AGD 01.07.21, 16:00
      Ja mam Bosch Mum z pierdylionem opcji, używam go regularnie i do pewnych rzeczy jest nie do pobicia. A i tak blender ręczny jest mi niezbędny. Absolutnie do szybkiego zmiksowania ciasta na naleśniki czy pomidorów z puszki nie chce mi sie z tym kombajnem bawić (a stoi na blacie).
    • volta2 Re: Drobne AGD 01.07.21, 19:34
      2 tyg. temu padł mi blender tzw. żyrafa, pojechałam kupić (koniecznie chciałam przymierzyć do ręki i dobrze, że to zrobiłam) taki sam i lipa, w euro agd nie było nic podobnego, to co było to wyglądało tak samo ale nie leżało w ręku

w końcu poszłam na halę marketu i kupiłam brauna, prawie takiego samego jak miałam

mikser mi działa więc kombajnu nie chciałam, generalnie wolę szybką w obsłudze żyrafę, reszta to utrapienie
      • kautokeino Re: Drobne AGD 02.07.21, 14:21
        U mnie sprzet byl laskaw pasc rownoczesnie, caly jakim dysponuje big_grin Uznalam to za znak do upgrade'u, ale u mnie sie chyba Mum nie sprawdzi, wiec jutro pojade do sklepu i kupie Brauna zyrafa+mikser+costam. Wczoraj spedzilam ponad godzine na sieci i znalazlam miedzy innymi ladnie wygladajacy bodajze KitchenAid, za cene duzo wyzsza od "mojego" Brauna, za to o mocy niespelna 1/5 braunowskiej surprised W trzech miejscach sprawdzalam, bo to jak moc zabawkowa brzmi, ale wszyscy twierdza to samo. W ogole Braun jakis taki tani jest, szczegolnie ten ktory mi najbardziej wyposazeniem pasuje, ale nie potrafie dojsc dlaczego. Ciekawa jestem, czy do Brauna daje sie dokupic inne koncowki, tak jak do Mum.

A Mum sobie moze kupie pozniej, jak przez kilka tygodni (moze miesiecy?) mi na niego ochota nie przejdzie i znajde jakies zastosowania.
        • mysiulek08 Re: Drobne AGD 02.07.21, 17:31
          musisz sie siebie dopytac tongue_out co robisz w kuchni i czy mum jest ci potrzebny

ja robie wszystko, od pieczenia chleba/bulek/ciast/pizz, robienia makaronu, po przetwory typu salatki czy kapusta kiszona, w mumie9 ubijam tez dwa jajka smile ale mam duzy blat i ma gdzie to to stac, ale tez uzywam zyrafy jak miksuje pasztet, rozdrabniam sol, orzechy, blendera tez uzywam (po to kupilam z duzym pojemnikiem, bo ten z mum4 maly jest), a i jeszcze maszyna do chleba u mnie ciezko pracuje smile

tak, ze jesli duzo nie robisz, okazjonalnie np nalesniki, to tak, zyrafa z trzepaczka i pojemnikiem rozdrabniajacym wystarczy
          Kitchen aid jest niewygodny do reki, sprawdzilam

mam od lat boscha, wymienialam juz elementy, nie chce sie zepsuc, juz tego modelu nie ma ale chetnie bym np taki kupila:

www.bosch-home.pl/lista-produktow/drobny-sprzet-kuchenny/blendery-reczne/maxomixx/MS8CM61X1

sa tez inne modele ale patrz na moc

do blenderow nie ma innych koncowek niz te w zestaw a i sa dosc drogie
          • volta2 Re: Drobne AGD 02.07.21, 17:44
            mi wystarcza goła żyrafa, bez żadnej końcówki
            robię nią ciasto na naleśniki i gofry, ostatnio często mieliłam mięso na pasztet i może tym przyczyniłam się do szybszego zgonu
            ubijałam też kilka razy śmietanę na masło, za każdym razem 2 litry miałam do przerobenia
            zupy bardzo często miskuję ale nic nie przelewam, wkładam żyrafę do gara i jadę
            truskawki to raz do roku przez cały sezon to nie ma co w ogóle dysutować
            pastę do curry też tym robię
            ciasta i chleby robię ręcznie, ostatnio nauczyłam się robić bezę i tiramisu i tu żyrafka sie nie sprawdziła, odkurzyłam mikser (zapomniałam że go mam i zwierzyłam się matce, że zamierzam kupić a ona na to, że przecież mam swój mikser u niej na przechowaniu - na czas przeprowadzki wywiozłam i zapomniałam na 10 lat, poczciwy zelmer wciąż działa a beza jest wyborna)
            • kautokeino Re: Drobne AGD 02.07.21, 18:52
              Tez sobie radze, wrecz posiadanie zurafy mnie na nowy poziom wciagnelo wink Ale tu nie chodzi o radzenie sobie, a o wejscie na nowy poziom.

Zup nie miskuje, cokolwiek by to nie mialo oznaczac, gora 4 razy na rok robie zupe krem i wtedy tez zyrafa po garnku jezdze - ktorys z ogladanych przeze mnie zestawow mial specjalna nakladke na zyrafe, zeby garnka nie rysowac, ale cos innego mi w tym zestawie nie pasowalo i juz nawet nie pamietam co to bylo. Mam zyrafe + blender (w sensie kubelka) napedzany tym samym elementem, i w tym blenderze robie humus, tapenade, ciasto jednoosobowe, czasem cos zmiele - po prostu jak sie cos ma, to czlowiek jakies sposoby na wykorzystanie znajdzie. Dlatego teraz chce to co mialam + cos jeszcze, a tymczasem corka mowi, ze obecnie ten kubek od blendera robia mniejszy, niz ten ktory ja mam tongue_out
                  • mysiulek08 Re: Drobne AGD 02.07.21, 20:48
                    a takie cos smile

north.pl/karta/rozdrabniacz-kompletny-350ml-do-blendera-recznego-bosch-00659058,704-YZ-2541.html

to tak, ja mialam na mysli ten pojemnik z podzialka, ktory do kazdego blendera dodaja
                    • kautokeino Re: Drobne AGD 02.07.21, 20:57
                      Jak kupie ten, co zalinkowalas, to tam juz takie cos jest w zestawie. Ja myslalam, ze tego juz nie prowadza, ale tam jest link do sklepu i normalnie z cena figuruje. Wolalabym, zeby byl u nas na miejscu, ale ostatecznie moge wziac wysylkowo.
                    • kautokeino Re: Drobne AGD 02.07.21, 20:59
                      A pojemnika z podzialka tez nie uzywam, nawet nie wiedzialam, ze ma podzialke (moze moj nie ma?). U mnie sluzy jako wydzielone miejsce do trzymania zyrafy, przynajmniej mi nie lata w szufladzie (trzymam to w glebokiej szufladzie z garnkami, jakos tak wypadlo).
          • kautokeino Re: Drobne AGD 02.07.21, 18:39
            Jasne, ze musze sie sama z soba dogadac smile

U nas ciasto rzadko, chleb/bulki wcale, pizze recznie a makaron wcale (chociaz czasem mam ochote, bo makarony uwielbiam). Blatu mam malo, jesli kupie Mum to po prostu dokupie szafke zeby go tam trzymac i przy okazji bedzie dodatkowy kawalek blatu. Mam tez nadzieje, ze kupno kombajnu mnie zmobilizuje do pewnych aktywnosci kuchennych, moze ciut optymistycznie big_grin Skoro przez ostatnie 30 lat dawalam sobie rade najpierw tylko z mikserem, a ostatnie 10 z prostym blenderm/zyrafa, to i kolejne 10+ dam rade, ale ja jestem zaprzeczeniem powiedzenia, ze starego psa sie nowych sztuczek nie nauczy wink Forum bywa dla mnie inspiracja, przypadkiem mozna sie tu niesamowitych rzeczy dowiedziec, w tym kuchennych smile

Bylam przekonana, ze zyrafe mama Brauna, ale przeszlam sie do kuchni i jednak mam Philipsa. W zwiazku z tym przeszukalam net w poszukiwaniu zyraf++ Philipsa (nie znalazlam) i zachaczylam o Bosha - i kurka wodna, akurat dokladnie ten ktory linkujesz! Moja wyszukiwarka wypluwa z siebie rezultaty w sposob dosc oryginalny, bo pokazuje mi filmy instruktazowe po wegiersku (chyba, slowa nie zrozumialam), sklepy niemieckojezyczne (bo Bosh niemiecki jest?) a nawet do czegos z chinskimi znaczkami sie dokopalam big_grin Z Brauna juz bylam sklonna na rzecz tego ms8cm6... zrezygnowac, a tu jeszcze Ty mowisz, ze masz i jestes zadowolona? To moze wroce do tych poszukiwan i jezeli to ten Bosh byl, to mam siostre w Austrii i kolezanke w Niemczech, ktoras mi to dowiezie (wakacje i obie sie do PL wybieraja). Wkurza mnie, ze nie widze jak sie z tych czesci korzysta, chodzi mi o to kolko z przodu po srodku i te na lewo od niego. Pojemnik z wyjsciem ajak sokowirowka to domyslam sie, ze do szatkowania sluzy, i "frytkownice" rozpoznaje, bo kiedys mialam i postanowilam "nigdy wiecej". Jak sie okaze, ze jednak tego na rynku nie ma, to albo jednak Braun, albo szukam dalej. Widzialam slicznego KitchenAid, ale az przecieralam oczy ze zdumienia: moc 180W! Nosz kurna, toz to zabawka dla dzieci tongue_out
            • mysiulek08 Re: Drobne AGD 02.07.21, 19:31
              drobny sprzet boscha jest robiony glownie w Slowenii i Turcji ale trafia sie tez produkcja chinska niestety, w Niemczech produkuja tylko duzy sprzet typu wyzsze modele zmywarek czy lodowek/zamrazarek
              po kolei to tak mam:

zmywarka/lodowka/zamrazarka (dwie osobne szafy) robiona Niemczech
              pralka/suszarka w PL smile
              mum 4 i 9, zyrafa, mlynek do kawy, krajalnica Slowenia
              odkurzacze: bezprzewodowy athlet i bezworkowy relaxxx cos (najgorszy odkurzacz jaki moze byc) to chiny

i nie liczalabym na to, ze w Niemczech czy Austrii beda inne kraje produkcji, nie oplaca sie smile

Kitchen Aid mnie w ogole zadziwia, tzn wiem, ze ich robot planetrany ma inne przelozenia i z 300W jakas tam moc do pracy wyciaga a jak z malymi sprzetami to nie wiem, zyrafa mi w reku nie lezala, bosch od razu (mam ladny czerwony smile) a i tak maja swietny marketing

u mnie nie bardzo jest wybor, stad opieram sie glownie na boschu w sprzetach domowych i oprocz odkurzaczy to wiekszych wpadek nie bylo

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka