Dodaj do ulubionych

Odparzenia w fałdach na szyi

17.04.09, 12:20
moja młoda zawsze miała czerwieńsze te fałdy, ale po ostatnich gorących dniach
jej szyja wygląda naprawdę nieciekawie. od 2 dni smaruję sudocremem, tylko że
to nie za bardzo pomaga. zna ktoś coś lepszego? chyba ją piecze, bo jak
próbuję umyć, albo posmarować, do się wyrywa i popłakuje...
Obserwuj wątek
    • monikaa13 Re: Odparzenia w fałdach na szyi 17.04.09, 12:22
      Hmm ja nie miałam takiego problemu ale chyba sudokremem bym nie
      smarowała, bo wysusza. Może smaruj czymś tłustym. Ja zawsze używałam
      Linomag zielony i córka w sumie nie miała problemów z odparzeniami.
    • frida-marzec08 Re: Odparzenia w fałdach na szyi 17.04.09, 12:27
      bardzo dokładnie myj żelem do kąpieli + oliwka Bamibno
      • zazou1980 Re: Odparzenia w fałdach na szyi 17.04.09, 12:37
        młodą kąpiemy w emolium i ol-badzie na zmianę - oba mają w sobie oliwkę. więcej
        jej niczym nie sparujemy. mi się wydaje, że powinno to się jakoś wietrzyć, ale
        ona na brzuchu długo nie poleży, a tak to skóra na szyi cały czas pofałdowana.
        normalnie jakby miała głowę przyklejoną do ciała uncertain
        • embeel Re: Odparzenia w fałdach na szyi 17.04.09, 12:42

          nam pomógł bepanthen
          --
          Zdobyliśmy Południe
          • black-mama Re: Odparzenia w fałdach na szyi 17.04.09, 12:47
            My też z tym długo walczyliśmy, pomogła mąka ziemniaczana...
            • laurentina.g Re: Odparzenia w fałdach na szyi 17.04.09, 13:45
              U nas też mąka ziemniaczana ewentualnie puder alantan plus
    • anaveronika Re: Odparzenia w fałdach na szyi 17.04.09, 13:22
      moj tez nie daje sobie szyjki umyc, broni sie jak tylko moze przed tym. nam pomogł akurat sudocrem. A teraz dziwnie zaczerwieniło mu sie na nozce, tam gdzie noga łaczy sie ze stopa, z przodu. i to smaruje linomagiem kilka razy dzienine, przy zmianie pieluchy i pomaga.
      • aneczka.20.0 Re: Odparzenia w fałdach na szyi 17.04.09, 15:18
        nam na takie rzeczy pomaga tylko bepanthen masc po alantalu aby gorzej bylo.
    • mama-123 Re: Odparzenia w fałdach na szyi 17.04.09, 17:07
      Dodam, ze gdy karmisz dziecko (obojetnie czy piersia czy butelka)
      tak je uloz zeby glowka byla lekko odchylona. W ten sposob powietrze
      dotrze tam bez problemow i to bardzo, bardzo pomaga. Nawet poweim,
      ze to samo wystarczy. Moj maluch tak mial i wystawienie na powietrze
      wlasnie w czasie karmienia pomoglo.
      • elzbieta_1983 Re: Odparzenia w fałdach na szyi 17.04.09, 17:41
        u nas pomogło częste mycie i smarowanie alantanem plus
    • zielonakumkum Re: Odparzenia w fałdach na szyi 17.04.09, 20:04
      u nas pomogło smarowanie Cutivate nie wiem czy mozna bez recepty ale
      działa.
      • carolinecat Re: Odparzenia w fałdach na szyi 17.04.09, 22:08
        zielonakumkum, cutivate to masc na recepte ze sterydami, ktorych uzycie powinno
        sie ograniczyc do minimum, a najlepiej w ogole nie stosowac, tym bardziej na
        odparzenia.
        • zielonakumkum Re: Odparzenia w fałdach na szyi 18.04.09, 21:34
          nam ja przepisal lekarz na recepte bo nic nie pomagalo i
          stosowalismy tylko przez 3dni ale jak "babcine"sposoby nie
          zadzialaly to chyba w koncu trzeba skonsultowac z lekarzem i
          zastosowac sie do zalecen a nie meczyc dzieckasmile
          • carolinecat Re: Odparzenia w fałdach na szyi 18.04.09, 22:23
            na odparzenia zapisał maść ze sterydami???? no cóż, ważne, że pomogło, ale tak
            jak pisałam, naprawdę trzeba z nimi uważać. niestety dość dużo jest lekarzy,
            którzy nadal lekką ręką przepisują sterydy.
            • zuz-aka1 Re: Odparzenia w fałdach na szyi 20.04.09, 09:39
              tanno-hermal
              • smolkowicz_a Re: Odparzenia w fałdach na szyi 20.04.09, 11:53
                Właśnie miałam napisać Tanno harmal lotio.
                • carolinecat Re: Odparzenia w fałdach na szyi 21.04.09, 10:06
                  dziewczyny, dzieki za podpowiedz z tym tanno hermal, nie znalam tego, ale z
                  opisu wyglada, ze to idealny preparat na takie odparzenia
    • soilew Re: Odparzenia w fałdach na szyi 20.04.09, 10:35
      Synkowi pomogła tylko maka ziemniaczana sypana w ładki.Pozdrawiam
      • jadziunia5 Re: Odparzenia w fałdach na szyi 20.04.09, 14:00
        u mojegoi synusia tez się to pojawiło, lekarka kazała najpierw kapac
        w kalii i zasypywać zmiany pudrem, potem był tormentiol, nie
        pomogło, teraz kazała cutivate albo baneocin i balsam ATOPRA
    • anusia-mamusia bephanten maść 21.04.09, 09:51
      ja używam bephanten maść,sudocremu używałam przez pół roku a potem
      mały dostal uczulenia na sudocrem ,bephanten masć jest rewelacyjna
      dla skóry mojego maluszka smile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka