30.05.05, 10:00
Czy w ciąży można stosować nalewki? Wiadomo, że są one na spirytusie.
Stosować nie doustnie, ale np. do płukania gardła, krwawiących dziąseł, jako
okłady itp. Mąż wczoraj kupił mi nalewkę z szałwi do płukania gardła. Pani w
aptece powiedziała, że można w ciąży, a w ulotce jak byk jest napisane
w przeciwskazaniach. Raz wypłukalam, ale sam etanol się czuje.
Obserwuj wątek
    • rzasia Re: Nalewki 30.05.05, 10:09
      Deltax pisała o nalewce z nagietka, czyli chyba można?
      • abiela Re: Nalewki 30.05.05, 10:31
        Nie widze problemu, przeciez tego alkoholu nie pijesz prawda?
    • delta.x Re: Nalewki 30.05.05, 11:19
      Nalewka z nagietka, o której pisałam nie ma w ulotce żadnych przeciwskazań,
      nawet jeśli chodzi o stosowanie wewnętrznie. Ale na ból gardła stosuje się
      zewnętrznie i to tym bardziej nie zaszkodzi. Zresztą tam się stosuje takie
      proporcje, że nalewka do płukania jest bardzo rozcieńczona (nic nie szczypie) a
      w przypadku picia (rozciencza się mniej) byłyby to zaledwie 2 ml nalewki
      dziennie, tylko to na jakieś inne dolegliwości.
      Śmiało możesz stosować do płukania gardła.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka