Dodaj do ulubionych

Wielka prośba do mam gotujących

27.05.06, 18:02
Drogie mamy,
mam ogromną prośbę, wiem,że niektóre z Was mają Książkę kucharską dla
niemowląt.Będę bardzo wdzięczna jeśli podzielicie się ze mną tym skarbem.
Z góry dziękuję
Obserwuj wątek
    • meszkasloneczko Re: Wielka prośba do mam gotujących 27.05.06, 19:16
      wysłałam ci na maila gazetowego smile
      • majan2 Re: Wielka prośba do mam gotujących 27.05.06, 20:24
        I ja tez, tylko ma dziwne rozszerzenie wiec mam nadzieje, ze dojdzie. Milego
        gotowania
        • kuncwotek Re: Wielka prośba do mam gotujących 28.05.06, 08:31
          ja mam babycook, czy masz juz taką? Jeżeli nie to prześlę Ciwink
          • kuncwotek Re: Wielka prośba do mam gotujących 28.05.06, 08:32
            www.twojadieta.pl/dz.php Mogę Ci polecić też taka stronę. Tam też są
            przepisy.
          • czeremszynianka Re: Wielka prośba do mam gotujących 14.06.06, 16:25
            A mnie moglybyscie przeslac? Miszkam w Niemczech i nie mam dostepu do polskich
            ksiazek a juz w szczegolnoscie do tych o gotowaniu dla dzieci. Bede bardzo
            wdzieczna!
      • gosia277 Re: Wielka prośba do mam gotujących 07.06.06, 11:59
        ja również prosze o wysłanie ksiązki na pocztę.
        z góry dziękuję
        gosiauczynska@wp.pl
      • czeremszynianka Re: Wielka prośba do mam gotujących 14.06.06, 16:29
        Wiem, ze juz jest tyle prosb o przeslanie tych przepisow ale jesli bedziesz
        miala choc chwilke czasu prosze przeslij i mnie!!!! Mieszkam w Niemczech i nie
        mam dostepu do polskich ksiazek o gotowaniu szczegolnie dla dzieci. Jestem z
        coreczka w domu wiec bez problemu moge jej gotowac zreszta bardzo chce. Proosze!
      • czeremszynianka Re: Wielka prośba do mam gotujących 14.06.06, 16:30
        Zapomnialam o e-mailu: czeremszynianka@gazeta.pl
      • viki79 Re: Wielka prośba do mam gotujących 21.06.06, 17:01
        Prosilam o przepisy ale niestety nic nie dostalam na poczte viki79@gazeta.pl
        Moze na ta poczte sie uda:jawlo79@interia.pl Bardzo,bardzo prosze!
    • leonada1 Re: Wielka prośba do mam gotujących 30.05.06, 15:31
      bardzo dziękuję wszystkim mamom za pomoc.
      Mój synek ma już prawie 10 m-cy i tak naprawdę oprócz mleka z piersi nic
      właściwie mu nie smakuje, więc ze skóry wychodzę żeby czymś go zainteresować.
      Ostatnio znowu wyrzuciłam 4 rodzaje zupek ale mamy też sukces - ugotowana
      marchewka do łapki i to jest nasz obiad. Tylko z mięsem trudniej.

      dzięki jeszcze raz
      pozdrawiam
      • kattra_a Re: Czy ja też mogę dostać te skarby? 30.05.06, 15:48
        Witajcie,
        mam prośbę o wysłanie mi tych książek.
        Jestem młodą gospodynią z brakiem doświadczenia w kuchni.
        Chciałabym zacząć gotować mojemu Kubiesmile

        Pozdrawiam
        • leonada1 Re: Czy ja też mogę dostać te skarby? 30.05.06, 19:10
          wysłałam Ci na adres gazetowy
          • kuncwotek Re: Czy ja też mogę dostać te skarby? 30.05.06, 19:12
            ja tez wysłałam
            • a2jan Re: Czy ja też mogę dostać te skarby? 30.05.06, 21:04
              ja tez poprosze na
              ajankow@poczta.onet.pl
              • leonada1 Re: Czy ja też mogę dostać te skarby? 30.05.06, 21:50
                zrobione
              • s77d Re: Czy ja też mogę dostać te skarby? 03.06.06, 12:37
                Ja też bym poprosiła. Z góry dziękuję. s77d@interia.pl
      • maw3 Re: Wielka prośba do mam gotujących 31.05.06, 12:04
        BARDZO PROSZĘ i dla mnie na adres
        maw3@gazeta.pl

        Z góry dziekujęsmile
        • atb3 Re: Wielka prośba do mam gotujących 01.06.06, 10:59
          ja też bardzo proszę na atb3@gazeta.pl
    • elkusia Re: Wielka prośba do mam gotujących 31.05.06, 08:59
      Ja też bardzo chętnie skorzystam
      • kuncwotek Re: Wielka prośba do mam gotujących 31.05.06, 09:32
        Wysłalam Ci przepisy i poradnik odnośnie karmienia. Pozdrawiam
        • mirabelka200377 Re: Wielka prośba do mam gotujących 31.05.06, 09:51
          czy ja tez moge poprosic o te ksiazki. Moja Julka ma 7,5 miesiaca wlasnie
          zaczęłam jej gotowac ale wogole nie mam pomysłów. Mam jeszcze jedna prośbę moja
          córeczka nie moze jeść jabłek i gruszek, gdybyście miały jakieś przepisy na
          deserki z innych owoców to tez bardzo prosze poratujcie mnie. Aha mleko
          modyfikowane tez odpada, tylko mleczko mamy jej smakuje.
          mirabelka200377@gazeta.pl
          • saga78 Re: Wielka prośba do mam gotujących 31.05.06, 09:59
            bardzo prosze tez o przepisy na deserki i zupki, ja sama chcialabym gotowac,
            ale nie znam proporcji...
            saga78@gazeta.pl
        • elkusia Re: Wielka prośba do mam gotujących 31.05.06, 09:59
          Jesteś super mama, bardzo wielkie dzięki ode mnie i maleństwa
    • magdab555 Re: Wielka prośba do mam gotujących 31.05.06, 13:18
      ja też bym poprosiła o przepisy dla mojedo maluszka który ma juz dość zupy
      jażynowej, codziennie takiej samej . mój adres to magdab555@gazeta.pl
    • leonada1 Re: Wielka prośba do mam gotujących 31.05.06, 13:51
      poszukałam jeszcze trochę na forum i takie przepisy znalazłam. Zaznaczam ,że
      nie są moje, chwała należy się innym... smile





      1) ZUPKA Z PIERSIA KURCZKA
      W jednym garnku ugotowalam marchewki (6) i ziemniaka (1) z odrobinka
      maselka.W
      drugim kawaleczek piersi z kurczaka z dodatkiem natki pietruszki i natki
      selera
      (bez przypraw).
      Po ugotowaniu zmiksowalam (w przystawce do robota kuchennego sluzacej do
      robienia koktaili) marchew,miesko i ziemniaczka,dolalam troche wywaru
      warzywnego (od gotowania marchwi i ziemniak) i troszke soczku jablkowego
      (dodaja go do zupek gerbera jako osladzacz naturalny).Nastepnie w wymyte i
      wyparzone sloiczki po Gerberkach wlozylam zupke na 3/4 sloiczka i zamknelam
      jeszce gorace.W sumie wyszly 4 sloiczki + dzisiejsza porcyjka na obiadek.Po
      wystygnieciu wlozylam do zamrazalnika.

      2)ZUPKA MACHWIANKA Z RYZEM
      W jednym garnku ugotowalam marchewke (6) i kalafior (odrobinke) na maselku.W
      drugim ryz (duzo,bo rowniez dla nas a troche dla malej ubralam potem,niestety
      my tez bez soli ryz mielismy).Zmiksowalam ryz z marchewka i kalafiorkiem +
      wywar warzywny + soczek jablkowy.I dalej tak samo jak przy poprzedniej zupce.
      Tez wyszly mi 4 sloiczki.

      3)DANIE: KURCZAK NA SLODKO
      Ugotowalam piers z kurczaka na miekko w wodzi.W drugim garnku wstawilam kasze
      jaglana i po 5 minutach dodalam obrane , pokrojone w kosteczke jabluskzo
      slodkie i rozgotowalam to.Nastepnie wszystko zmiksowalam.AMi to dzis miala na
      obiadek i byla zachwyconasmile

      4)ZUPKA DYNIOWA

      Nalej do garneczka troche wody i zagotuj na malym ogniu.Obierz dynie i pokroj
      w kawałeczki (wypestkowane).Wrzuc troche do garneczka i rozgotuj z maselkiem
      (reszte możesz przechowac w zamrażalniku poporcjowane na zime). Tak
      zamrozic.Po odmrożeniu i podgrzaniu dodac troche mleczka (swojego lub
      modyfikowanego)

      A drugi wariant bezmleczny to zmiksowac Jz piersia kurczaka lub innym miesem

      A trzeci warint to dodac żółtko i zmiksowac (1/2 zoltka co drugi dzien!!)

      Dynia również jest slodka i Jzdrowa

      5)ZUPKA Z CUKINII

      Ugotowałam na masełku 5 marchewek,1 ziemniaczka i pod koniec gotowania
      dodalam kilka plasterkow cukinii.Na koniec kasze jaglana i na malym ogniu
      gotowałam Az napecznieje.W innym garneczku gotowałam piers z indyka
      (kawałeczek) razem z natka selera i pietruszki oraz porem.Nastepnie zmieliłam
      warzywka i włożyłam do sloiczko czesc zupki a do pozostałej czesci dodalam
      miesko i zmiksowałam i tym sposobem mialam 2 rodzaje zupek za jedzym
      razem,miesna i Jbezmiesna

      Cukinia jest polecana od 5 miesiaca,bardzo zdrowa i smaczna,nadaje słodkawego
      smaku.

      6)ZUPKA JARZYNOWA Z MIESKIEM
      Ugotowalam piers z kurczaka na miekko w wodzie z natka selera,pora i
      pietruszki.W drugim garnku wstawilam
      marchewki,ziemniaczka,kalarepke,pietruszke i ugotowalam na miekko.Wszustko
      razem zmiksowalam.
      Dzis do jarzynowej dodalam buraczkasmile i tez jest pycha

      przyznam,ze zupeczki sa smaczne mimo iz bez przypraw.Duzo gestsze niz ze
      sloiczka i slodziutkie naturalnie (bo duzo marchwi)>mnie bardziej smakuje ta
      z
      ryzem a zobaczymy ktora AMi.Dzis miala ta z kurczakiem i zjdla z apetytem.A
      proporcje to ja na oko,sama sobie wymyslilam

      A i ja na sloiczkah podpisuje date sporzadzenia i skladnikismile

      7)DANIE Z RYZEM
      Ugotowalam piers z kurczaka na miekko w wodzi.W drugim garnku wstawilam ryz a
      w 3 garnku rozgotowałam obrane , pokrojone w kosteczke jabluskzo slodkie.
      Nastepnie wszystko zmiksowalam.


      przyznam,ze zupeczki sa smaczne mimo iz bez przypraw.Duzo gestsze niz ze
      sloiczka i slodziutkie naturalnie (bo duzo marchwi)>mnie bardziej smakuje ta
      z
      ryzem.

      A i ja na sloiczkah podpisuje date sporzadzenia i skladnikismile
      • moj_malutek Re: Wielka prośba do mam gotujących 03.06.06, 23:39
        Ja rowniez poprosze. Z gory dziekuje. Pozdrawiam. moj_malutek@gazeta.pl
    • leonada1 Re: Wielka prośba do mam gotujących 31.05.06, 13:55

      jarzynki z mięsem

      kalafiorowa z mięsem na rosole 90g obranych warzyw 1/4 marchewki (25 g) 1/2
      małego ziemniaka (18g) 1/4 pietruszki (9g) 1/4 małego pora (9g) 2 gałązki
      kalafiora (18 g) łyżeczka oliwy z oliwek (5 g) ewentualnie oleju
      słonecznikowego łyżeczka płatków ryżowych (5 g) 120 ml wody którą uzupełniamy
      w trakcie gotowania mały kawałek surowego chudego mięsa z drobiu lub
      cielęciny (20 g) 1 porcja = 180 g + 10 g mięsa Warzywa starannie umyć obrać i
      opłukać mięso opłukać warzywa i mięso pokroić włożyć do wrzącej wody oraz
      gotować przez około 15 min. Dodawać płatki ryżowe lub kaszę kukurydzianą.
      Gotować na małym ogniu do miękkości jeszcze około 20 minut. Ugotowane warzywa
      mięso i ryż zmiksować. Można też wyjąć mięso i drobno posiekać a warzywa i
      ryż przetrzeć przez gęste sitko. Przetartą lub zmiksowaną zupę zagotować.
      Dodać oliwę lub olej. Wymieszać sprawdzić temperaturę podać dziecku

      Królik z kalarepą 1/2 marchewki 1/2 kalarepy 1 łyżeczka masła 2 łyżeczki
      mięsa z królika (20g) Mięso gotujemy osobno i siekamy drobno. Warzywa
      obieramy, myjemy i kroimy na drobno. Do zagotowanej wody dodajemy warzywa i
      gotujemy do miękkości. Po ugotowaniu przecieramy przez sito dodajemy mieso i
      masło i gotujemy. Ostudzone podajemy dziecku

      papka warzywna z kurczęciem 1/2 marchewki 1/2 ziemniaka 2 różyczki brokuł 1
      łyzeczka oleju sojowego 20 g surowego mięsa 100 ml wody Warzywa myjemy,
      ziemniaki i marchew obieramy i płuczemy. Kroimy je na drobno i wrzucamy do
      zagotowanej wody. Gotujemy do miękkości (20min). Na koniec gotowania wrzucamy
      brokuły. Ostatecznie miksujemy i dodajemy olej ponownie doprowadzamy do
      zagotowania. Po ostudzeniu podajemy łyżeczką.

      zupa jarzynowa z mięsem bez rosołu 1/2 pietruszki (25g) 1/2 marchwi (15g)
      ziemniak (50g) łyżeczka oliwy z oliwek lub oleju sojowego (5g) 2 płaskie
      łyżeczki kleiku ryżowego (5g) 100 ml. wody surowe chude mięso z piersi
      kurczaka lub indyka (20g) 1 porcja = 180g+10g gotowanego mięsa Warzywa należy
      umyć obrać i opłukać oraz włożyć do wrzącej wody i ugotować na wolnym ogniu
      do miękkości. miksujemy warzywa a następnie mieszamy z kleikiem . Mięso
      gotujemy osobno przez okres około 20 minut. Po ugotowaniu rozdrabniamy drobno
      siekając nożem. Do zupy dodać posiekane mięso a po zagotowaniu dodajemy
      oliwkę. Po wymieszaniu podajemy dziecku.
    • leonada1 Re: Wielka prośba do mam gotujących 31.05.06, 13:56
      z jajkiem

      kisiel mleczny z żółtkiem 20g mleko następne (Bebilon 2, Nan 2, Gerber 2)
      100ml wody łyżeczka mączki ziemniaczanej (5g) 1/2 żółtka (10g) 1 porcja =
      150ml Wodę należy zagotować po schłodzeniu wody rozprowadzić mleko. Następne
      w pozostałej ilości wody rozprowadzić mączkę ziemniaczaną i żółtko mieszając
      starannie doprowadzić do gotowania się. Łączymy z rozprowadzonym mlekiem.
      Podajemy z sokiem owocowym.

      kleik ryżowy z żółtkiem i jabłkiem 56 łyżeczek kleiku ryżowego lub kaszki
      (1518g) obrane jabłko (50g) łyżeczka oliwy z oliwek pół żółtka (10g) 100 ml
      wody 1 porcja=150g Jabłko myjemy, obieramy i trzemy na tarce. Wkładamy do
      wrzącej wody i gotujemy. Następnie chłodzimy i dodajemy kleik ryżowy oraz 1/2
      żółtka mieszamy i gotujemy. Po zagotowaniu dodajemy oliwkę lub świeże masło.

      lane kluski 100g mleka płynnego modyfikowanego 5g mąka kukurydziana 1 żółtko
      (5g) Mleko przygotować zgodnie z podanym przez producenta przepisem. Żółtko
      połączyć z mąka i 2 łyżeczkami wody na jednolita masę i wlewać cieniutkim
      strumieniem na wrzące mleko, zagotować. Kluseczki powinny być wielkości
      drobnej kaszy perłowej i bardzo miękkie

      papka warzywna z żółtkiem 1/2 marchewki 2 różyczki kalafiora 1/2 małego
      ziemniaka 1 łyżeczka masła 100 ml wody Warzywa przygotowujemy myjemy,
      ziemniak i marchewkę obieramy i płuczemy. Wodę gotujemy i wrzucamy warzywa
      doprowadzając do miękkości ( ok 20 min). Dodajemy ugotowane żółtko i masło i
      miksujemy wszystko. Gotujemy i podajemy po schłodzeniu.

      zupa jarzynowa z żółtkiem 1/4 małej marchwi (30 g) 1/2 małego ziemniaka (20
      g) 1/4 korzenia pietruszki (20 g) plaster małego selera (20 g) łyżeczka
      świeżego masła (5g) 2 płaskie łyżeczki kleiku ryżowego (5g) 1/2 żółtka (10 g)
      120 ml wody (uzupełniać w trakcie gotowania) 1 porcja = 150g + 1/2 żółtka
      Warzywa umyć obrać opłukać. Jajko sparzyć wrzątkiem oddzielić białko od
      żółtka i podzielić żółtko na dwie porcje. Warzywa pokroić włożyć do wrzącej
      wody (120 ml) i gotować na wolnym ogniu 20 min. Ugotowane warzywa przetrzeć
      lub zmiksować, dodać kleik ryżowy masło i żółtko wymieszać zagotować. Przed
      podaniem sprawdzić temperaturę. Białko jaja i połowę żółtka użyć do innej
      potrawy nie przechowywać

      zupa marchwiowo-ziemniaczana z żółtkiem 1/2 marchwi (60g) 1 ziemniak (50g) 1
      łyżeczka posiekanego pora ( 78g) 1 łyżeczka kleiku kukurydzianego (23 g) 1
      łyżeczka masła (5g) 100 ml wody 1/2 żółtka (10g) 1 porcja=180g + 10g żółtka
      Marchewkę i ziemniaka myjemy, obieramy i płuczemy. Por po umyciu kroimy
      drobno. Do zagotowanej wody wrzucamy pokrojone warzywa i gotujemy około 20
      min. Jajko uprzednio ugotowane studzimy i obieramy ze skorupki oddzielając
      białko od żółtka. Żółtko dodaje się do zupy i zmiksujemy wszystko dokładnie.
      Następnie do potrawy dodajemy kleik i masło mieszamy i gotujemy a po
      schłodzeniu podajemy dziecku
    • leonada1 Re: Wielka prośba do mam gotujących 31.05.06, 13:57

      przeciery owocowe

      kisiel żurawinowy 100g żurawin 20g cukru 10g mąki ziemniaczanej 200 ml wody
      Żurawiny po umyciu rozgniatamy
      przecier z jabłek 100g jabłek 1/2 łyżeczki cukru 2 łyżeczki wody (10ml) 1
      porcja=100g Do przygotowania przecieru używajmy jabłek słodkich i soczystych.
      Myjemy i obieramy oraz ścieramy na tarce. Mieszamy z przegotowaną wodą oraz
      cukrem. Jest to wspaniałe danie deserowe.

      przecier z malin 1/2 szklanki malin 2 łyżeczki kleiku ryżowego Miękkie dojrzałe
      owoce płuczemy wrzątkiem. Przecieramy maliny i dodajemy kleik ryżowy delikatnie
      mieszając.

      przecier z truskawek 5-7 dojrzałych truskawek 1 łyżeczka kleiku ryżowego 2-3
      łyżeczki przegotowanej wody Dojrzałe owoce przebierz, opłucz sparz wrzątkiem.
      Rozetrzyj na miazgę i przetrzyj przez grube sitko i dodaj kleik ryżowy, 2
      łyżeczki wody. Rozmieszaj wszystko. Przecier podawaj dziecku zaraz po
      przygotowaniu.

      pure z jabłka i gruszki 1/3 dojrzałego jabłka (50g) 1/2 miękkiej gruszki (60g)
      2 łyżki przegotowanej wody 1 porcja=100g Owoce należy opłukać, obrać ze skórki,
      pozostawić jedynie miękisz i pokroić na cienkie plasterki. Po włożeniu do
      rondelka, dusić na wolnym ogniu z 2 łyżkami wody przez czas 10 minut. Po
      rozgotowaniu owoce rozetrzyj i zmiksuj. Podawane jako doskonały deser, jako
      dodatek do biszkopta lub kaszy manny.

      puree z jabłko i gruszki 1/3 jabłko (50g) 1/2 dojrzałej gruszki(50g) 12 łyżki
      przegotowanej wody 1 porcja=100 g Owoce myjemy, obieramy, oddzielamy miąższ.
      Jabłko kroimy w plasterki i z rozdrobnioną gruszką dusimy w niewielkiej ilości
      wody przez około 10 minut. Po rozgotowaniu owoce przetrzyj przez sitko lub
      zmiksuj. Ochłodzone podajemy dziecku jako deser. Możemy serwować z biszkoptem
      bądź jako dodatek do kaszy mannej.
      • haniuta12 Re: Wielka prośba do mam gotujących 01.06.06, 08:36
        Cześć Dziewczyny,
        czy ja również mogę prosić o księgę przepisów. Mi gotowanie kompletnie nie
        wychodzi i Martynka chce jeść tylko słoiczki, a moje zupy wypluwa.
        z góry dziękuję bardzo
        • haniuta12 Re: Wielka prośba do mam gotujących 01.06.06, 08:36
          a mój adres to: haniuta@tlen.pl smile
    • kattra_a Re: Dziękujemy 31.05.06, 22:05
      Dzięki za przepisy.
      Rzucam słoiki w kąt i zaczynam gotować dla mojego terrorystysmile
      • mirabelka200377 Re: Dziękujemy 01.06.06, 09:32
        ja równiez bardzo bardzo dziekuje za przepisy.
    • elap5 Re: Wielka prośba do mam gotujących 01.06.06, 12:12
      ja również gorąco prosze o te książke

      dziekuje
      • aniaszew Re: Wielka prośba do mam gotujących 02.06.06, 12:22
        To i ja się dołączę, też poproszę.Jakbyście mogły...Dzięki
        aniaszew@gazeta.pl
    • baranek77 Re: Wielka prośba do mam gotujących 02.06.06, 21:05
      Ja też poproszę na baranek77@gazeta.pl Moje dziecko właśnie odmówiło picia
      mleka - obawiam się że następne będą słoiczki smile))
      Magda
      • s77d Re: Wielka prośba do mam gotujących 03.06.06, 12:44
        Ja też bardzo proszę s77d@interia.pl
    • moj_malutek Re: Wielka prośba do mam gotujących 03.06.06, 23:43
      Ja rowniez poprosze. Z gory dziekuje. Pozdrawiam. moj_malutek@gazeta.pl
      • krynia2410 Re: Wielka prośba do mam gotujących 05.06.06, 12:33
        Ja też bardzo proszę o przesłanie książki , z góry bardzo dziękuję.
        krynia2410@gazeta.pl
    • zyleta_w Re: Wielka prośba do mam gotujących 06.06.06, 23:25
      Witam. Ja bardzo chcę gotować Małemu, ale przyznam się szczerze, że nie bardzo
      umiem. Dlatego też bardzo proszę o przesłanie książki na adres
      wiola8@poczta.wp.pl. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

      Zyleta i Głodny Aduś
      • asiapulik Re: Wielka prośba do mam gotujących 09.06.06, 14:24
        Chciałabym przyłączyć się z prośbą o przesłanie mi również , jeśli jest to
        możliwe ksiązki kucharsakiej dla maluszków.
        Mój adres mailowy to : asiapulik@interia.pl

        Z pozdrowieniami
        Asia
    • viki79 Re: Wielka prośba do mam gotujących 09.06.06, 16:47
      Bardzo prosze o przepisy.U nas z kasa ostatno bardzo zle, a sloiczki tyle
      kosztuja!Od pieczenia ciast jestem specjalistka, ale gotowanie to dla mnie
      czarna magia.
      viki79@gazeta.pl
      • asiak78 Re: Wielka prośba do mam gotujących 09.06.06, 16:58
        jeśli można, to ja również poproszę, bo kuchara ze mnie cieniutka...
        asiak78@gazeta.pl
        • ewa11121 Re: Wielka prośba do mam gotujących 12.06.06, 21:16
          jeżeli znajdzie się ktoś kto ma jeszcze siły na wysyłanie tej książki to ja też
          bardzo poproszę ewa1112@autograf.pl
          • agnesia235 Re: Wielka prośba do mam gotujących 15.06.06, 21:26
            Kochane mamunie jeśli któraś jeszcze może mi przesłać te cudeńka w przepisać pięknie proszę!!!
            e-mail: marzyńska-agnieszka@wp.pl
            Z góry bardzo serdecznie dziękuję!!!!
          • edyta_i_weronika Re: Wielka prośba do mam gotujących 18.06.06, 22:40
            I ja bardzo bym prosiła! bua@rybnet.pl Z góry dziękuję!
    • ala_1105 Re: Wielka prośba do mam gotujących 17.06.06, 11:57
      jeśli mogę poprosić mamy same gotujęce swoim pociechom o przesłanie książek
      kucharkich albo swoich przepisów to będe b.wdzięczna alarucinska@tlen.pl Z gory
      b.dziekuje
    • magdulka2 Re: Wielka prośba do mam gotujących 21.06.06, 12:57

      ja też bardzo proszę o przepisy - chciałabym zacząć sama gotować dla mojej 8-
      miesięcznej córeczki
    • leonada1 Re: Wielka prośba do mam gotujących 22.06.06, 11:03
      drogie mamy,
      nie dam rady wszystkim wysłać więc wklejam link - tu można ściągnąć to cudo
      tarnawatka.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=MostPopular
      pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka