leonada1 27.05.06, 18:02 Drogie mamy, mam ogromną prośbę, wiem,że niektóre z Was mają Książkę kucharską dla niemowląt.Będę bardzo wdzięczna jeśli podzielicie się ze mną tym skarbem. Z góry dziękuję Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
meszkasloneczko Re: Wielka prośba do mam gotujących 27.05.06, 19:16 wysłałam ci na maila gazetowego Odpowiedz Link Zgłoś
majan2 Re: Wielka prośba do mam gotujących 27.05.06, 20:24 I ja tez, tylko ma dziwne rozszerzenie wiec mam nadzieje, ze dojdzie. Milego gotowania Odpowiedz Link Zgłoś
kuncwotek Re: Wielka prośba do mam gotujących 28.05.06, 08:31 ja mam babycook, czy masz juz taką? Jeżeli nie to prześlę Ci Odpowiedz Link Zgłoś
kuncwotek Re: Wielka prośba do mam gotujących 28.05.06, 08:32 www.twojadieta.pl/dz.php Mogę Ci polecić też taka stronę. Tam też są przepisy. Odpowiedz Link Zgłoś
czeremszynianka Re: Wielka prośba do mam gotujących 14.06.06, 16:25 A mnie moglybyscie przeslac? Miszkam w Niemczech i nie mam dostepu do polskich ksiazek a juz w szczegolnoscie do tych o gotowaniu dla dzieci. Bede bardzo wdzieczna! Odpowiedz Link Zgłoś
gosia277 Re: Wielka prośba do mam gotujących 07.06.06, 11:59 ja również prosze o wysłanie ksiązki na pocztę. z góry dziękuję gosiauczynska@wp.pl Odpowiedz Link Zgłoś
czeremszynianka Re: Wielka prośba do mam gotujących 14.06.06, 16:29 Wiem, ze juz jest tyle prosb o przeslanie tych przepisow ale jesli bedziesz miala choc chwilke czasu prosze przeslij i mnie!!!! Mieszkam w Niemczech i nie mam dostepu do polskich ksiazek o gotowaniu szczegolnie dla dzieci. Jestem z coreczka w domu wiec bez problemu moge jej gotowac zreszta bardzo chce. Proosze! Odpowiedz Link Zgłoś
czeremszynianka Re: Wielka prośba do mam gotujących 14.06.06, 16:30 Zapomnialam o e-mailu: czeremszynianka@gazeta.pl Odpowiedz Link Zgłoś
viki79 Re: Wielka prośba do mam gotujących 21.06.06, 17:01 Prosilam o przepisy ale niestety nic nie dostalam na poczte viki79@gazeta.pl Moze na ta poczte sie uda:jawlo79@interia.pl Bardzo,bardzo prosze! Odpowiedz Link Zgłoś
leonada1 Re: Wielka prośba do mam gotujących 30.05.06, 15:31 bardzo dziękuję wszystkim mamom za pomoc. Mój synek ma już prawie 10 m-cy i tak naprawdę oprócz mleka z piersi nic właściwie mu nie smakuje, więc ze skóry wychodzę żeby czymś go zainteresować. Ostatnio znowu wyrzuciłam 4 rodzaje zupek ale mamy też sukces - ugotowana marchewka do łapki i to jest nasz obiad. Tylko z mięsem trudniej. dzięki jeszcze raz pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
kattra_a Re: Czy ja też mogę dostać te skarby? 30.05.06, 15:48 Witajcie, mam prośbę o wysłanie mi tych książek. Jestem młodą gospodynią z brakiem doświadczenia w kuchni. Chciałabym zacząć gotować mojemu Kubie Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
leonada1 Re: Czy ja też mogę dostać te skarby? 30.05.06, 19:10 wysłałam Ci na adres gazetowy Odpowiedz Link Zgłoś
a2jan Re: Czy ja też mogę dostać te skarby? 30.05.06, 21:04 ja tez poprosze na ajankow@poczta.onet.pl Odpowiedz Link Zgłoś
s77d Re: Czy ja też mogę dostać te skarby? 03.06.06, 12:37 Ja też bym poprosiła. Z góry dziękuję. s77d@interia.pl Odpowiedz Link Zgłoś
maw3 Re: Wielka prośba do mam gotujących 31.05.06, 12:04 BARDZO PROSZĘ i dla mnie na adres maw3@gazeta.pl Z góry dziekuję Odpowiedz Link Zgłoś
atb3 Re: Wielka prośba do mam gotujących 01.06.06, 10:59 ja też bardzo proszę na atb3@gazeta.pl Odpowiedz Link Zgłoś
elkusia Re: Wielka prośba do mam gotujących 31.05.06, 08:59 Ja też bardzo chętnie skorzystam Odpowiedz Link Zgłoś
kuncwotek Re: Wielka prośba do mam gotujących 31.05.06, 09:32 Wysłalam Ci przepisy i poradnik odnośnie karmienia. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
mirabelka200377 Re: Wielka prośba do mam gotujących 31.05.06, 09:51 czy ja tez moge poprosic o te ksiazki. Moja Julka ma 7,5 miesiaca wlasnie zaczęłam jej gotowac ale wogole nie mam pomysłów. Mam jeszcze jedna prośbę moja córeczka nie moze jeść jabłek i gruszek, gdybyście miały jakieś przepisy na deserki z innych owoców to tez bardzo prosze poratujcie mnie. Aha mleko modyfikowane tez odpada, tylko mleczko mamy jej smakuje. mirabelka200377@gazeta.pl Odpowiedz Link Zgłoś
saga78 Re: Wielka prośba do mam gotujących 31.05.06, 09:59 bardzo prosze tez o przepisy na deserki i zupki, ja sama chcialabym gotowac, ale nie znam proporcji... saga78@gazeta.pl Odpowiedz Link Zgłoś
elkusia Re: Wielka prośba do mam gotujących 31.05.06, 09:59 Jesteś super mama, bardzo wielkie dzięki ode mnie i maleństwa Odpowiedz Link Zgłoś
magdab555 Re: Wielka prośba do mam gotujących 31.05.06, 13:18 ja też bym poprosiła o przepisy dla mojedo maluszka który ma juz dość zupy jażynowej, codziennie takiej samej . mój adres to magdab555@gazeta.pl Odpowiedz Link Zgłoś
leonada1 Re: Wielka prośba do mam gotujących 31.05.06, 13:51 poszukałam jeszcze trochę na forum i takie przepisy znalazłam. Zaznaczam ,że nie są moje, chwała należy się innym... 1) ZUPKA Z PIERSIA KURCZKA W jednym garnku ugotowalam marchewki (6) i ziemniaka (1) z odrobinka maselka.W drugim kawaleczek piersi z kurczaka z dodatkiem natki pietruszki i natki selera (bez przypraw). Po ugotowaniu zmiksowalam (w przystawce do robota kuchennego sluzacej do robienia koktaili) marchew,miesko i ziemniaczka,dolalam troche wywaru warzywnego (od gotowania marchwi i ziemniak) i troszke soczku jablkowego (dodaja go do zupek gerbera jako osladzacz naturalny).Nastepnie w wymyte i wyparzone sloiczki po Gerberkach wlozylam zupke na 3/4 sloiczka i zamknelam jeszce gorace.W sumie wyszly 4 sloiczki + dzisiejsza porcyjka na obiadek.Po wystygnieciu wlozylam do zamrazalnika. 2)ZUPKA MACHWIANKA Z RYZEM W jednym garnku ugotowalam marchewke (6) i kalafior (odrobinke) na maselku.W drugim ryz (duzo,bo rowniez dla nas a troche dla malej ubralam potem,niestety my tez bez soli ryz mielismy).Zmiksowalam ryz z marchewka i kalafiorkiem + wywar warzywny + soczek jablkowy.I dalej tak samo jak przy poprzedniej zupce. Tez wyszly mi 4 sloiczki. 3)DANIE: KURCZAK NA SLODKO Ugotowalam piers z kurczaka na miekko w wodzi.W drugim garnku wstawilam kasze jaglana i po 5 minutach dodalam obrane , pokrojone w kosteczke jabluskzo slodkie i rozgotowalam to.Nastepnie wszystko zmiksowalam.AMi to dzis miala na obiadek i byla zachwycona 4)ZUPKA DYNIOWA Nalej do garneczka troche wody i zagotuj na malym ogniu.Obierz dynie i pokroj w kawałeczki (wypestkowane).Wrzuc troche do garneczka i rozgotuj z maselkiem (reszte możesz przechowac w zamrażalniku poporcjowane na zime). Tak zamrozic.Po odmrożeniu i podgrzaniu dodac troche mleczka (swojego lub modyfikowanego) A drugi wariant bezmleczny to zmiksowac Jz piersia kurczaka lub innym miesem A trzeci warint to dodac żółtko i zmiksowac (1/2 zoltka co drugi dzien!!) Dynia również jest slodka i Jzdrowa 5)ZUPKA Z CUKINII Ugotowałam na masełku 5 marchewek,1 ziemniaczka i pod koniec gotowania dodalam kilka plasterkow cukinii.Na koniec kasze jaglana i na malym ogniu gotowałam Az napecznieje.W innym garneczku gotowałam piers z indyka (kawałeczek) razem z natka selera i pietruszki oraz porem.Nastepnie zmieliłam warzywka i włożyłam do sloiczko czesc zupki a do pozostałej czesci dodalam miesko i zmiksowałam i tym sposobem mialam 2 rodzaje zupek za jedzym razem,miesna i Jbezmiesna Cukinia jest polecana od 5 miesiaca,bardzo zdrowa i smaczna,nadaje słodkawego smaku. 6)ZUPKA JARZYNOWA Z MIESKIEM Ugotowalam piers z kurczaka na miekko w wodzie z natka selera,pora i pietruszki.W drugim garnku wstawilam marchewki,ziemniaczka,kalarepke,pietruszke i ugotowalam na miekko.Wszustko razem zmiksowalam. Dzis do jarzynowej dodalam buraczka i tez jest pycha przyznam,ze zupeczki sa smaczne mimo iz bez przypraw.Duzo gestsze niz ze sloiczka i slodziutkie naturalnie (bo duzo marchwi)>mnie bardziej smakuje ta z ryzem a zobaczymy ktora AMi.Dzis miala ta z kurczakiem i zjdla z apetytem.A proporcje to ja na oko,sama sobie wymyslilam A i ja na sloiczkah podpisuje date sporzadzenia i skladniki 7)DANIE Z RYZEM Ugotowalam piers z kurczaka na miekko w wodzi.W drugim garnku wstawilam ryz a w 3 garnku rozgotowałam obrane , pokrojone w kosteczke jabluskzo slodkie. Nastepnie wszystko zmiksowalam. przyznam,ze zupeczki sa smaczne mimo iz bez przypraw.Duzo gestsze niz ze sloiczka i slodziutkie naturalnie (bo duzo marchwi)>mnie bardziej smakuje ta z ryzem. A i ja na sloiczkah podpisuje date sporzadzenia i skladniki Odpowiedz Link Zgłoś
moj_malutek Re: Wielka prośba do mam gotujących 03.06.06, 23:39 Ja rowniez poprosze. Z gory dziekuje. Pozdrawiam. moj_malutek@gazeta.pl Odpowiedz Link Zgłoś
leonada1 Re: Wielka prośba do mam gotujących 31.05.06, 13:55 jarzynki z mięsem kalafiorowa z mięsem na rosole 90g obranych warzyw 1/4 marchewki (25 g) 1/2 małego ziemniaka (18g) 1/4 pietruszki (9g) 1/4 małego pora (9g) 2 gałązki kalafiora (18 g) łyżeczka oliwy z oliwek (5 g) ewentualnie oleju słonecznikowego łyżeczka płatków ryżowych (5 g) 120 ml wody którą uzupełniamy w trakcie gotowania mały kawałek surowego chudego mięsa z drobiu lub cielęciny (20 g) 1 porcja = 180 g + 10 g mięsa Warzywa starannie umyć obrać i opłukać mięso opłukać warzywa i mięso pokroić włożyć do wrzącej wody oraz gotować przez około 15 min. Dodawać płatki ryżowe lub kaszę kukurydzianą. Gotować na małym ogniu do miękkości jeszcze około 20 minut. Ugotowane warzywa mięso i ryż zmiksować. Można też wyjąć mięso i drobno posiekać a warzywa i ryż przetrzeć przez gęste sitko. Przetartą lub zmiksowaną zupę zagotować. Dodać oliwę lub olej. Wymieszać sprawdzić temperaturę podać dziecku Królik z kalarepą 1/2 marchewki 1/2 kalarepy 1 łyżeczka masła 2 łyżeczki mięsa z królika (20g) Mięso gotujemy osobno i siekamy drobno. Warzywa obieramy, myjemy i kroimy na drobno. Do zagotowanej wody dodajemy warzywa i gotujemy do miękkości. Po ugotowaniu przecieramy przez sito dodajemy mieso i masło i gotujemy. Ostudzone podajemy dziecku papka warzywna z kurczęciem 1/2 marchewki 1/2 ziemniaka 2 różyczki brokuł 1 łyzeczka oleju sojowego 20 g surowego mięsa 100 ml wody Warzywa myjemy, ziemniaki i marchew obieramy i płuczemy. Kroimy je na drobno i wrzucamy do zagotowanej wody. Gotujemy do miękkości (20min). Na koniec gotowania wrzucamy brokuły. Ostatecznie miksujemy i dodajemy olej ponownie doprowadzamy do zagotowania. Po ostudzeniu podajemy łyżeczką. zupa jarzynowa z mięsem bez rosołu 1/2 pietruszki (25g) 1/2 marchwi (15g) ziemniak (50g) łyżeczka oliwy z oliwek lub oleju sojowego (5g) 2 płaskie łyżeczki kleiku ryżowego (5g) 100 ml. wody surowe chude mięso z piersi kurczaka lub indyka (20g) 1 porcja = 180g+10g gotowanego mięsa Warzywa należy umyć obrać i opłukać oraz włożyć do wrzącej wody i ugotować na wolnym ogniu do miękkości. miksujemy warzywa a następnie mieszamy z kleikiem . Mięso gotujemy osobno przez okres około 20 minut. Po ugotowaniu rozdrabniamy drobno siekając nożem. Do zupy dodać posiekane mięso a po zagotowaniu dodajemy oliwkę. Po wymieszaniu podajemy dziecku. Odpowiedz Link Zgłoś
leonada1 Re: Wielka prośba do mam gotujących 31.05.06, 13:56 z jajkiem kisiel mleczny z żółtkiem 20g mleko następne (Bebilon 2, Nan 2, Gerber 2) 100ml wody łyżeczka mączki ziemniaczanej (5g) 1/2 żółtka (10g) 1 porcja = 150ml Wodę należy zagotować po schłodzeniu wody rozprowadzić mleko. Następne w pozostałej ilości wody rozprowadzić mączkę ziemniaczaną i żółtko mieszając starannie doprowadzić do gotowania się. Łączymy z rozprowadzonym mlekiem. Podajemy z sokiem owocowym. kleik ryżowy z żółtkiem i jabłkiem 56 łyżeczek kleiku ryżowego lub kaszki (1518g) obrane jabłko (50g) łyżeczka oliwy z oliwek pół żółtka (10g) 100 ml wody 1 porcja=150g Jabłko myjemy, obieramy i trzemy na tarce. Wkładamy do wrzącej wody i gotujemy. Następnie chłodzimy i dodajemy kleik ryżowy oraz 1/2 żółtka mieszamy i gotujemy. Po zagotowaniu dodajemy oliwkę lub świeże masło. lane kluski 100g mleka płynnego modyfikowanego 5g mąka kukurydziana 1 żółtko (5g) Mleko przygotować zgodnie z podanym przez producenta przepisem. Żółtko połączyć z mąka i 2 łyżeczkami wody na jednolita masę i wlewać cieniutkim strumieniem na wrzące mleko, zagotować. Kluseczki powinny być wielkości drobnej kaszy perłowej i bardzo miękkie papka warzywna z żółtkiem 1/2 marchewki 2 różyczki kalafiora 1/2 małego ziemniaka 1 łyżeczka masła 100 ml wody Warzywa przygotowujemy myjemy, ziemniak i marchewkę obieramy i płuczemy. Wodę gotujemy i wrzucamy warzywa doprowadzając do miękkości ( ok 20 min). Dodajemy ugotowane żółtko i masło i miksujemy wszystko. Gotujemy i podajemy po schłodzeniu. zupa jarzynowa z żółtkiem 1/4 małej marchwi (30 g) 1/2 małego ziemniaka (20 g) 1/4 korzenia pietruszki (20 g) plaster małego selera (20 g) łyżeczka świeżego masła (5g) 2 płaskie łyżeczki kleiku ryżowego (5g) 1/2 żółtka (10 g) 120 ml wody (uzupełniać w trakcie gotowania) 1 porcja = 150g + 1/2 żółtka Warzywa umyć obrać opłukać. Jajko sparzyć wrzątkiem oddzielić białko od żółtka i podzielić żółtko na dwie porcje. Warzywa pokroić włożyć do wrzącej wody (120 ml) i gotować na wolnym ogniu 20 min. Ugotowane warzywa przetrzeć lub zmiksować, dodać kleik ryżowy masło i żółtko wymieszać zagotować. Przed podaniem sprawdzić temperaturę. Białko jaja i połowę żółtka użyć do innej potrawy nie przechowywać zupa marchwiowo-ziemniaczana z żółtkiem 1/2 marchwi (60g) 1 ziemniak (50g) 1 łyżeczka posiekanego pora ( 78g) 1 łyżeczka kleiku kukurydzianego (23 g) 1 łyżeczka masła (5g) 100 ml wody 1/2 żółtka (10g) 1 porcja=180g + 10g żółtka Marchewkę i ziemniaka myjemy, obieramy i płuczemy. Por po umyciu kroimy drobno. Do zagotowanej wody wrzucamy pokrojone warzywa i gotujemy około 20 min. Jajko uprzednio ugotowane studzimy i obieramy ze skorupki oddzielając białko od żółtka. Żółtko dodaje się do zupy i zmiksujemy wszystko dokładnie. Następnie do potrawy dodajemy kleik i masło mieszamy i gotujemy a po schłodzeniu podajemy dziecku Odpowiedz Link Zgłoś
leonada1 Re: Wielka prośba do mam gotujących 31.05.06, 13:57 przeciery owocowe kisiel żurawinowy 100g żurawin 20g cukru 10g mąki ziemniaczanej 200 ml wody Żurawiny po umyciu rozgniatamy przecier z jabłek 100g jabłek 1/2 łyżeczki cukru 2 łyżeczki wody (10ml) 1 porcja=100g Do przygotowania przecieru używajmy jabłek słodkich i soczystych. Myjemy i obieramy oraz ścieramy na tarce. Mieszamy z przegotowaną wodą oraz cukrem. Jest to wspaniałe danie deserowe. przecier z malin 1/2 szklanki malin 2 łyżeczki kleiku ryżowego Miękkie dojrzałe owoce płuczemy wrzątkiem. Przecieramy maliny i dodajemy kleik ryżowy delikatnie mieszając. przecier z truskawek 5-7 dojrzałych truskawek 1 łyżeczka kleiku ryżowego 2-3 łyżeczki przegotowanej wody Dojrzałe owoce przebierz, opłucz sparz wrzątkiem. Rozetrzyj na miazgę i przetrzyj przez grube sitko i dodaj kleik ryżowy, 2 łyżeczki wody. Rozmieszaj wszystko. Przecier podawaj dziecku zaraz po przygotowaniu. pure z jabłka i gruszki 1/3 dojrzałego jabłka (50g) 1/2 miękkiej gruszki (60g) 2 łyżki przegotowanej wody 1 porcja=100g Owoce należy opłukać, obrać ze skórki, pozostawić jedynie miękisz i pokroić na cienkie plasterki. Po włożeniu do rondelka, dusić na wolnym ogniu z 2 łyżkami wody przez czas 10 minut. Po rozgotowaniu owoce rozetrzyj i zmiksuj. Podawane jako doskonały deser, jako dodatek do biszkopta lub kaszy manny. puree z jabłko i gruszki 1/3 jabłko (50g) 1/2 dojrzałej gruszki(50g) 12 łyżki przegotowanej wody 1 porcja=100 g Owoce myjemy, obieramy, oddzielamy miąższ. Jabłko kroimy w plasterki i z rozdrobnioną gruszką dusimy w niewielkiej ilości wody przez około 10 minut. Po rozgotowaniu owoce przetrzyj przez sitko lub zmiksuj. Ochłodzone podajemy dziecku jako deser. Możemy serwować z biszkoptem bądź jako dodatek do kaszy mannej. Odpowiedz Link Zgłoś
haniuta12 Re: Wielka prośba do mam gotujących 01.06.06, 08:36 Cześć Dziewczyny, czy ja również mogę prosić o księgę przepisów. Mi gotowanie kompletnie nie wychodzi i Martynka chce jeść tylko słoiczki, a moje zupy wypluwa. z góry dziękuję bardzo Odpowiedz Link Zgłoś
haniuta12 Re: Wielka prośba do mam gotujących 01.06.06, 08:36 a mój adres to: haniuta@tlen.pl Odpowiedz Link Zgłoś
kattra_a Re: Dziękujemy 31.05.06, 22:05 Dzięki za przepisy. Rzucam słoiki w kąt i zaczynam gotować dla mojego terrorysty Odpowiedz Link Zgłoś
mirabelka200377 Re: Dziękujemy 01.06.06, 09:32 ja równiez bardzo bardzo dziekuje za przepisy. Odpowiedz Link Zgłoś
elap5 Re: Wielka prośba do mam gotujących 01.06.06, 12:12 ja również gorąco prosze o te książke dziekuje Odpowiedz Link Zgłoś
aniaszew Re: Wielka prośba do mam gotujących 02.06.06, 12:22 To i ja się dołączę, też poproszę.Jakbyście mogły...Dzięki aniaszew@gazeta.pl Odpowiedz Link Zgłoś
baranek77 Re: Wielka prośba do mam gotujących 02.06.06, 21:05 Ja też poproszę na baranek77@gazeta.pl Moje dziecko właśnie odmówiło picia mleka - obawiam się że następne będą słoiczki )) Magda Odpowiedz Link Zgłoś
s77d Re: Wielka prośba do mam gotujących 03.06.06, 12:44 Ja też bardzo proszę s77d@interia.pl Odpowiedz Link Zgłoś
moj_malutek Re: Wielka prośba do mam gotujących 03.06.06, 23:43 Ja rowniez poprosze. Z gory dziekuje. Pozdrawiam. moj_malutek@gazeta.pl Odpowiedz Link Zgłoś
krynia2410 Re: Wielka prośba do mam gotujących 05.06.06, 12:33 Ja też bardzo proszę o przesłanie książki , z góry bardzo dziękuję. krynia2410@gazeta.pl Odpowiedz Link Zgłoś
zyleta_w Re: Wielka prośba do mam gotujących 06.06.06, 23:25 Witam. Ja bardzo chcę gotować Małemu, ale przyznam się szczerze, że nie bardzo umiem. Dlatego też bardzo proszę o przesłanie książki na adres wiola8@poczta.wp.pl. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Zyleta i Głodny Aduś Odpowiedz Link Zgłoś
asiapulik Re: Wielka prośba do mam gotujących 09.06.06, 14:24 Chciałabym przyłączyć się z prośbą o przesłanie mi również , jeśli jest to możliwe ksiązki kucharsakiej dla maluszków. Mój adres mailowy to : asiapulik@interia.pl Z pozdrowieniami Asia Odpowiedz Link Zgłoś
viki79 Re: Wielka prośba do mam gotujących 09.06.06, 16:47 Bardzo prosze o przepisy.U nas z kasa ostatno bardzo zle, a sloiczki tyle kosztuja!Od pieczenia ciast jestem specjalistka, ale gotowanie to dla mnie czarna magia. viki79@gazeta.pl Odpowiedz Link Zgłoś
asiak78 Re: Wielka prośba do mam gotujących 09.06.06, 16:58 jeśli można, to ja również poproszę, bo kuchara ze mnie cieniutka... asiak78@gazeta.pl Odpowiedz Link Zgłoś
ewa11121 Re: Wielka prośba do mam gotujących 12.06.06, 21:16 jeżeli znajdzie się ktoś kto ma jeszcze siły na wysyłanie tej książki to ja też bardzo poproszę ewa1112@autograf.pl Odpowiedz Link Zgłoś
agnesia235 Re: Wielka prośba do mam gotujących 15.06.06, 21:26 Kochane mamunie jeśli któraś jeszcze może mi przesłać te cudeńka w przepisać pięknie proszę!!! e-mail: marzyńska-agnieszka@wp.pl Z góry bardzo serdecznie dziękuję!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
edyta_i_weronika Re: Wielka prośba do mam gotujących 18.06.06, 22:40 I ja bardzo bym prosiła! bua@rybnet.pl Z góry dziękuję! Odpowiedz Link Zgłoś
ala_1105 Re: Wielka prośba do mam gotujących 17.06.06, 11:57 jeśli mogę poprosić mamy same gotujęce swoim pociechom o przesłanie książek kucharkich albo swoich przepisów to będe b.wdzięczna alarucinska@tlen.pl Z gory b.dziekuje Odpowiedz Link Zgłoś
magdulka2 Re: Wielka prośba do mam gotujących 21.06.06, 12:57 ja też bardzo proszę o przepisy - chciałabym zacząć sama gotować dla mojej 8- miesięcznej córeczki Odpowiedz Link Zgłoś
leonada1 Re: Wielka prośba do mam gotujących 22.06.06, 11:03 drogie mamy, nie dam rady wszystkim wysłać więc wklejam link - tu można ściągnąć to cudo tarnawatka.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=MostPopular pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś