Dodaj do ulubionych

umowa deweloperska

08.09.14, 18:36
Nie wiem na jakie forum sie zwrócić. Zanudzam.. Ale
- Kupuje dziurę w ziemi, deweloperem jest spółka akcyjna z kapitałem wpłaconym 500.000, mieszkanie oddane za 2 lata. Spolka-deweloper chce zawrzeć umowę tylko cywilnoprawną, chce chyba obejść ustawę o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego i domu jednorodzinnego z 16 września 2011 r., zwanej potocznie: ustawą deweloperską, wiadomo dlaczego... Niemniej mieszkanie jest ładne, takie, jakie bysmy chcieli.. ale ta umowa moim zdaniem je dyskwalifikuje..

Macie jakies doświadczenia? Pytałam u innych deweloperów i wszedzie jest um. deweloperska podpisywana.
Obserwuj wątek
    • railly Re: umowa deweloperska 30.10.14, 10:47
      Jeżeli deweloper od poczatku kombinuje w taki sposób, to raczej wybierz innego spzredawcę, tym bardziej że do odbioru lokalu byłoby jeszcze co najmniej 2 lata. Przy zakupie mieszkania na etapie "dziury w ziemi" ważne jest zaufanie do dewelopera, a ja bym mu nie zaufała, skoro od poczatku nie jest uczciwy. Poza tym, umowa notarilana to większa pewnośc dla ciebie, a on chce cię tego pozbawić.
    • kokoszka30 Re: umowa deweloperska 18.05.20, 14:21
      Ten temat nie jest wcale tak prosty i oczywisty. Przed w ogóle podjęciem działań w tym kierunku, warto się nieco "doszkolić" i poznać wszelkie szczegóły, które dotyczą umów deweloperskich. Polecam zacząć od podstaw czyli www.inlegis-gliwice.pl/umowa-deweloperska/ gdzie wszystko zostało opisane i pokazane w prosty sposób.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka