Dodaj do ulubionych

Co i gdzie kronika: 14-15-09-02 weekend

14.09.02, 04:50
No i sobota Sydney +19 super cieplo niebiesko az razi
W piatek zaczal sie Festiwal Filmow Niemieckich i na otwarcie dali mocy film
Das Experiment - czesc ludzi nie wytrzymala.
Film jest oparty na experimencie na Uniwersytetu w Stamford w 1971.
Ciekawe
Weekend relaksowy - czyli muzyka i gadauly czego zycze wszystkim
i prosze uwazac na kaluze bo ciagle mokro
Obserwuj wątek
    • Gość: Sar Re: Co i gdzie kronika: 14-15-09-02 weekend IP: *.prem.tmns.net.au 14.09.02, 07:40
      No nareszcie, ozpol!!!
      A juz myslalam, ze zrezygnowales dzisiaj.
      Tak trzymaj wink)).

      Ten eksperyment w Stamford to ze studentami w roli wiezniow i straznikow???
      Moze mi sie i pomieszalo, bo bardzo dawno o tym czytalam.

      Wyspa jak wyspa, piekna. Woda turkusowa, plaze pelne turystow. Choc dzis
      wlasciwie troche ich mniej, bo wieje. Juz trzeci dzien zdrowo dmucha. Lenistwo
      i obzarstwo zaplanowane na dzis. Z troche bardziej wyszukanym gotowankiem.

      Pozdrowka

      Sar
      • Gość: Zorro Re: Co i gdzie kronika: 14-15-09-02 weekend IP: *.sji-ca-4.rasserver.net 14.09.02, 07:59
        Sar i Ozpol to ta sama osoba - Ozpol
        Opusc to forum na zawsze ciulu.
      • anza_ Re: Co i gdzie kronika: 14-15-09-02 weekend 14.09.02, 08:07
        A tutaj cisza. Jutro bedzie wrzawa, bo w niedziele "Independence Day", czyli
        fiesta z fajerwerkami, dobre jedzonko no i popicie. Chyba pojade do Ruidoso,
        zeby od ludzi troche odpoczac, cos nie lubie wrzaw. Bedzie dluuuugi weekend. W
        poniedzialek tez laba. To dobre wiadomosci.

        Do zlych wiadomosci nalezy, ze chyba politycy tu zupelnie poglupieli, co nie
        jest charakterystycznym obrazkiem tylko tutaj. Wciaz sie klóca o sprzedanie
        czego sie da firmom amerykañska, niemiecka i chyba nawet chiñska. Jak tak dalej
        pójdzie to zmienimy jezyk oficjalny na jakis inny, bo po hiszpañsku nikt juz
        nie bedzie rozumial.

        Ostatnie newsy: nadal jestesmy pognebieni, ze prezydent nie moze poslubic
        swojej zony w kosciele, bo jest rozwiedziony ...... chyba sie rozplacze.

        Saludos
    • luiza-w-ogrodzie Re: Co i gdzie kronika: 14-15-09-02 weekend 14.09.02, 16:21
      Eksperyment Zimbardo? Bardzo ciekawa rzecz. Powinni uczyc tego przymusowo w
      szkolach.

      Tymczasem u mnie w Sydney 20 minut temu zaczela sie niedziela, ksiezyc i Krzyz
      Poludnia juz zaszly, gwiazdy mienia sie wsrod galezi eukaliptusa. Goscie
      poszli, swiece sie dopalaja, chyba pojde spac.

      Zycze milej niedzieli
      Luiza
      • Gość: marcee Re: zimbardo IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 14.09.02, 20:36
        i ucza

        czy ktos wie np na czym polega teora napiec Goode'a ??
        a o eksperymencie zimbardo wszyscy, wiec ucza
      • jarmucha Re: Co i gdzie kronika: 14-15-09-02 weekend 15.09.02, 00:00
        Experiment Stannford to "wiezienny" eksperyment
        www.prisonexp.org/
        A co do experymentu Zimbardo to dwa lata wczesniej:

        Cytuje za RPW roku 1969 psycholog społeczny profesor P. Zimbardo przeprowadził
        eksperyment. Pozbawił tablic rejestracyjnych dwa podobnej klasy samochody i
        ustawił je przy ruchliwych ulicach. Samochód A "porzucił" w nowojorskiej
        dzielnicy Bronx (cieszącej się jak najgorszą sławą), samochód B w ekskluzywnym
        Paolo Alto w Kalifornii. Pojazdy obserwowane były z ukrycia. Zgodnie z
        przewidywaniami pierwszych zniszczeń w samochodzie A dokonano już po dziesięciu
        minutach, a w ciągu dwudziestu czterech godzin wszystko, co przedstawiało jakąś
        wartość, zostało wymontowane, pozostałe zaś elementy zniszczone. Samochód B
        przez ponad tydzień pozostał nietknięty. Wtedy eksperymentator wybił jedną
        szybę. W ciągu zaledwie kilku godzin samochód B został zdemolowany w takim
        samym stopniu, co samochód A. W obu przypadkach w znacznej większości wandalami
        okazali się nie ludzie z marginesu społecznego (stereotypowo: czarni i
        bezdomni), ale biali, sprawiający prima facie wrażenie praworządnych obywateli

        Co do filmu to nie wiem o ktorym exp.jest mowa

        Pozdr.
        Sar
        • Gość: Sar Re: Co i gdzie kronika: 14-15-09-02 weekend IP: *.prem.tmns.net.au 15.09.02, 00:08
          Uuupss!!!
          Zapomnialam sie wylogowac....
          hm...

          Sae
          • Gość: jot-23 Re: Co i gdzie kronika: 14-15-09-02 weekend IP: *.dyn.optonline.net 15.09.02, 01:02
            Gość portalu: Sar napisał(a):

            > Uuupss!!!
            > Zapomnialam sie wylogowac....
            > hm...
            >
            > Sae

            nice!
          • marcee_ma_ciote Re: Co i gdzie kronika: 14-15-09-02 weekend 15.09.02, 02:16
            Gość portalu: Sar napisał(a):

            > Uuupss!!!
            > Zapomnialam sie wylogowac....
            > hm...
            >
            > Sae

            Nie ty jedna spalilas zupelnie ladnego nicka!
    • ozpol Re: Co i gdzie kronika: 14-15-09-02 weekend 15.09.02, 03:28
      Niedziela - dalej slonecznie ale mamy nie przyjemnosc bo jest wypalanie wokol
      Sydney i zapach spalenizny w calym miescie a w nie ktorych dzielnicach niebo
      bylo zaslane dymem.
      Co do filmu i eksperymentu to bylo o eksperymencie w Stampford z 1971.
      Problemem malym filmu bylo ze bardzo malo bylo wiadomo o coddzienosci glownych
      bohaterow.
      Ale jesli bedziecie mieli okazje zobaczyc ten film polecam.
      Niedziela zapowiada sie spokojnie, choc ciekwie moze byc na Festiwalu Kultury
      Libanskiej w centrum miasta. Ja sie nie wybieram.
      Moze pordzielicie sie co ogladaliscie podczas weekendu czy to w kinie czy
      wideo czy w TV.
      Zycze dalej dobrej niedzieli.
      • _bruno5 Re: Co i gdzie kronika: 14-15-09-02 weekend 15.09.02, 03:33
        Czlowieku-ozpolu, pozwolisz, ze cie tak nazwe .To jest nie
        mozliwe ,zeby ktos prawdziwy ,taki jak ty ,istnial naprawde
        .Ty jestes wytworem chorego umyslu osoby z dostepem do
        Internetu .Pozdrowienia .
        • _bruno5 Re: Co i gdzie kronika: 14-15-09-02 weekend 15.09.02, 04:10




          Gwizdek rozwiaze nasze problemy, bo glupoty
          nie
          Autor: ozpol@NOSPAM.gazeta.pl
          Data: 13-09-2002 08:34

          To jest czarny dzien dla "demokracji" w Polsce.
          Typowy przyklad jak potrafimy dyskutowac i
          przedstawiac nasze racje - wyciagnac
          gwizdy i gwizdac.
          Sami sobie nagwizdalismy i jesli gwizdzacy
          mysla ze moze cos osiagneli - to to
          ze Polska nagwizdala sobie w papiery.
          Ci co to popieraja udawadniaja ze oprocz
          umietnosci gwiadzania innych
          umiejenosci w zyciu nie posiedli.
          • Gość: maz Re: Co i gdzie kronika: 14-15-09-02 weekend IP: *.arach.net.au / *.arach.net.au 15.09.02, 06:54
            Hej!!!burki.....bruno...rzulw....
            huzia...won do budy....hahahaha.
            Wracajac do tematu.
            Cieszcie sie szybko dobra pogoda w Sydney ,bo juz Wam podsylamy zmiane hihihihi
            W Perth ,wczoraj,przeszla potezna nawalnica.
            Osobiscie wyszedlem z niej obbronna reka,bo zerwalo mi tylko kawalek
            plastykowego dachu z pergoli,ale inne dzielnice nie byly tak szczesliwe
            i poburzylo domy ,polamalo drzewa ,linie wysokiego napiecia itd...itp...
            Nic to - jeszcze sie nie dajemy i zyjemy dalej.
      • rzulvv tak trzymaj pedale 15.09.02, 03:34
        ozpol napisał:

        > Niedziela - dalej slonecznie ale mamy nie przyjemnosc bo jest wypalanie wokol
        > Sydney i zapach spalenizny w calym miescie a w nie ktorych dzielnicach niebo
        > bylo zaslane dymem.
        > Co do filmu i eksperymentu to bylo o eksperymencie w Stampford z 1971.
        > Problemem malym filmu bylo ze bardzo malo bylo wiadomo o coddzienosci
        glownych
        > bohaterow.
        > Ale jesli bedziecie mieli okazje zobaczyc ten film polecam.
        > Niedziela zapowiada sie spokojnie, choc ciekwie moze byc na Festiwalu Kultury
        > Libanskiej w centrum miasta. Ja sie nie wybieram.
        > Moze pordzielicie sie co ogladaliscie podczas weekendu czy to w kinie czy
        > wideo czy w TV.
        > Zycze dalej dobrej niedzieli.
        >
        • _bruno5 Re: tak trzymaj pedale 15.09.02, 03:35
          Podejrzewam PawlaD, ze to on jest ozpolem!!!!!!
          • rzulvv Re: tak trzymaj pedale 15.09.02, 03:40
            _bruno5 napisała:

            > Podejrzewam PawlaD, ze to on jest ozpolem!!!!!!

            ktos tu bardzo odkryl ze ozpol to Sar i z tym sie zgadzam bo robia te same
            bledy i przytakuja sobie wzajemnie.Byc moze i Ty masz racje bo PawelD tez sie
            pokazuje w tym samym czasie i nawija z ozpolem o krainie kangurow.jest jeszcze
            maz ale to kochanek ozpolasmile
            • _bruno5 Re: tak trzymaj pedale 15.09.02, 03:45
              Dlatego maz przestal lubiec ozpola ,bo on z kangurami kreci
              .Pozdrowienia .Ciekaw jestem co z tego wyjdzie?
            • Gość: sar Re: tak trzymaj pedale IP: *.prem.tmns.net.au 15.09.02, 08:06
              rzulvv napisał:

              > _bruno5 napisała:
              >
              > > Podejrzewam PawlaD, ze to on jest ozpolem!!!!!!
              >
              > ktos tu bardzo odkryl ze ozpol to Sar i z tym sie zgadzam bo robia te same
              > bledy i przytakuja sobie wzajemnie.Byc moze i Ty masz racje bo PawelD tez sie
              > pokazuje w tym samym czasie i nawija z ozpolem o krainie kangurow.jest
              jeszcze


              te, zul, pokaz mi jeden moj blad, ktory nie bylby literowka, poza ta
              nieszczesna historia.
              Popracuj troche nad analiza tekstu, bos cieniutki...

              Sar
              • Gość: maz Re: tak trzymaj pedale IP: *.arach.net.au / *.arach.net.au 15.09.02, 08:17
                Sar !!!!!
                Nie przejumuj sie gowniarzami!!!!!!!!
                Oni wszystkich , wszedzie, podejrzewaja o to co sami robia.
                Relax ,przeciez jest niedziela....
                • Gość: Sar Re: tak trzymaj pedale IP: *.prem.tmns.net.au 15.09.02, 08:30
                  maz,

                  ja tylko tak, dla draki, tak naprawde to sie wcale nie przejmuje. Swoja droga
                  to forum to swietna terapia, pozwala nabrac dystansu do roznych rzeczy wink.

                  Ja, po pierwszej weekendowej wyprawie na lad staly jestem, rano wybralismy sie
                  na ryneczek kupilam sobie tajski coriander, i curry leaves.
                  A swoja droga troche dziwnie sie czuje wybierajac sie "za morze" na zakupy.

                  Pozdrowka

                  Lepiej sie chyba nie podpisywac, zwlaszcza lesli nie jest sie nalogowym
                  klamczuchem

                  • Gość: maz Re: tak trzymaj pedale IP: *.arach.net.au / *.arach.net.au 15.09.02, 08:34
                    Gość portalu: Sar napisał(a):

                    > maz,
                    >
                    > ja tylko tak, dla draki, tak naprawde to sie wcale nie przejmuje. Swoja droga
                    > to forum to swietna terapia, pozwala nabrac dystansu do roznych rzeczy wink.
                    >
                    > Ja, po pierwszej weekendowej wyprawie na lad staly jestem, rano wybralismy
                    sie
                    > na ryneczek kupilam sobie tajski coriander, i curry leaves.
                    > A swoja droga troche dziwnie sie czuje wybierajac sie "za morze" na zakupy.
                    >
                    > Pozdrowka
                    >
                    > Lepiej sie chyba nie podpisywac, zwlaszcza lesli nie jest sie nalogowym
                    > klamczuchem
                    >
                    A moze tak zmienimy watek bo pod tym tylulem jakos mi nieprzyjemnie pisac.
                    Wchodze w kompetencje Ozpola i zaczynam "co gdzie 15.IX..."
                    dolanczasz ???????
                    • Gość: Sar jasne IP: *.prem.tmns.net.au 15.09.02, 08:41

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka