agatren 27.09.06, 10:31 Jak wygląda sprawa podwójnego nazwiska w Anglii? Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
agatren Re: Podwójne nazwisko 27.09.06, 12:09 Nie ma żadnych problemów w urzędach??? Odpowiedz Link Zgłoś
mysz2006 Re: Podwójne nazwisko 27.09.06, 14:17 czy chodzi Ci o nazwiska typu Zielinska-Johnson? Odpowiedz Link Zgłoś
agatren Re: Podwójne nazwisko 27.09.06, 15:45 Typu Kowalska-Nowak. Czy podwojne nazwisko nie sprawi mi trudności w załatwianiu formalności w Anglii. Jak wygląda sytuacja gdy dziecko ma nazwsiko ojca, a matka podwóje. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
mysz2006 Re: Podwójne nazwisko 27.09.06, 18:41 Zadnych trudnosci. Tu to sytuacja nagminna. Nie mowiac juz o takich scenariuszach gdzie matka X a dzieci: jedno Y drugie Z .... itd. Nikt nawet brwi ze zdziwienia nie podnosi. Chleb powszedni. Odpowiedz Link Zgłoś
ewunia_uk Re: Podwójne nazwisko 27.09.06, 20:30 Ja mam wlasnie takie dwuczlonowe nazwisko, i minusy takiej sytuacji sa chyba takie same bez wzgedu, w jakim kraju sie mieszka. Ja na tzw. codzien (np. w pracy) uzywam tylko jednego nazwiska, i musze zawsze uwazac, zeby w "oficjalnych" sytuacjach uzywac obu, bo tak jestem zarejestrowana w urzedzie skarbowym, w NI, w paszporcie, w uprawnieniach zawodowych. Czasem, ale raczej rzadko zdarzaja sie sytuacje, kiedy mnie szukaja pod jednym, a potem pod drugim nazwiskiem. Ale generalnie wiekszych problemow nie ma. Z tym, ze ja mam nazwisko brytyjskie, natomiast przy dwu polskich nazwiskach dochodzi problem uciazliwego literowania, zwlaszcza jesli nazwiska sa dlugie. Odpowiedz Link Zgłoś
grazia.eni Re: Podwójne nazwisko 27.09.06, 22:48 Mam podwójne nazwisko - zwłaszcza pierwsze paskudnie polskie. Ja się mogę pomęczyć , żeby się nauczyć angielskiego - oni mogą trochę też Urzędowych problemów nigdy nie miałam. Odpowiedz Link Zgłoś
agatren Re: Podwójne nazwisko 28.09.06, 09:45 Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś