19.12.09, 18:12
strona internetowa jednego z OFE.

"Ola, 25 lat, po skończeniu studiów w 2007 r. podjęła swoją pierwszą pracę.
Obecnie jej zarobki wynoszą 4000 tysiące złotych. Zakładając, że przejdzie na
emeryturę w wieku 60 lat jej emerytura wynosić będzie 4 120 zł (...)".

"Kuba, 24 lata, w 2008 roku skończył studia i podjął swoją pierwszą pracę.
Jego zarobki wynoszą obecnie 5000 zł (...) emerytura wynosić będzie 8 180 zł
netto".

Czy oni mnie mają za idiotkę?
Po pierwsze, jakoś ci ludzie z przykładów w bardzo młodym wieku kończą studia,
po drugie jakoś dziwnie dużo zarabiają jak na ludzi z rocznym doświadczeniem
zawodowym, po trzecie w tę wysokość emerytury też nie wierzę.
Obserwuj wątek
    • berta-live Re: OFE 19.12.09, 18:26
      Jak są pociotkami prezesów albo polityków, to wszystko jest możliwe. Poza tym te
      pensje to chyba brutto a nie netto. ;)
      • liisa.valo Re: OFE 19.12.09, 19:12
        No, pensje może i brutto, ale te emerytury na pewno są podane netto, bo napisano
        wyraźnie, że o kwotę netto chodzi.
    • laguerra Re: OFE 19.12.09, 20:25
      labilnymi polonistkami nie są, to pewne! :D
      • liisa.valo Re: OFE 19.12.09, 20:28
        Mój wielbiciel coś nie w temacie, bo polonistyką to ja - wbrew wykształceniu -
        się nie zajmuję.
    • g.r.a.f.z.e.r.o Re: OFE 19.12.09, 20:35
      Kurcze, wiedziałem że w złym roku studia skończyłem - bo 5 tyś netto nie mam.
      Za za lat 35, kiedy Ola przejdzie na emeryturę, owe 4 120 zł będzie warte tyle
      co dzisiaj 1200.
      System emerytalny z założenia jest niewydolny i dajcie się łudzić przyszłymi
      kwotami.
      • liisa.valo Re: OFE 19.12.09, 20:42
        Ja się nie daję łudzić, ja muszę coś wybrać, bo mnie wylosują :) I im więcej
        czytam, tym głupsza jestem. Zapytam w poniedziałek w pracy, tam z założenia jest
        kilku fachowców lub przynajmniej zorientowanych w temacie ;D
        • g.r.a.f.z.e.r.o Re: OFE 19.12.09, 20:52
          > Ja się nie daję łudzić, ja muszę coś wybrać, bo mnie wylosują :)

          Obojętnie - i tak tych pieniędzy nie zobaczysz...Gwarantuję że zanim dożyjemy
          emerytury to system znany jako ZUS padnie na pysk a OFE sie znacjonalizuje(z
          odszkodowaniem dla właścicieli - banki nie mogą stracić).
    • cookie_monsterzyca Re: OFE 19.12.09, 20:42
      Ni chu ja. W życiu ich emerytura z OFE tyle wynosić nie będzie...
      • g.r.a.f.z.e.r.o Re: OFE 19.12.09, 20:50
        cookie_monsterzyca
        > Ni chu ja. W życiu ich emerytura z OFE tyle wynosić nie będzie...

        Jak to nie - głupie obligacje RP są oprocentowane na 6% w skali roku.
        Nominalnie mogą dojść do 5 tyś.
        • hsirk Re: OFE 19.12.09, 21:45
          wiec czemu nie pozwalaja ludziom kupic sobie normalnie glupich
          ogligacji RP tylko nakazuja i dawac okradac sie przez OFE?
        • cookie_monsterzyca Re: OFE 19.12.09, 22:47
          No nie. Miałam z tym kiedyś przez moment do czynienia, z racji wykonywanej wtedy pracy i nie, z OFE ni chu chu nie dojdzie do takiej kwoty.
    • hsirk Re: OFE 19.12.09, 21:38
      bo OFE od samego poczatku to bylo jedno wielkie oszustwo majace na
      celu zajebac jak najwiecej kasy dla przyjaciol krolika.

      co bylo jasne jak slonce. ale jak kiedys, na poczatku proboiwalem to
      tlumaczyc niektorym ludziom, to reagowali strasznym zacietrzewieniem.

      • wiarusik Re: OFE 19.12.09, 22:15
        już tu kiedyś dziwiłem się z jakimś forumowiczem,dlaczego pieniędze
        na emeryturę muszą być wsadzane na ofe,a nie na konto
        ktoś się odezwał że niczego nie rozumiemy,ale wyjaśnić nam
        proletaryuszom już nie potrafił
        • liisa.valo Re: OFE 19.12.09, 22:18
          Się zgadzam. Ja bym je wolała wsadzić na konto oszczędnościowe na przykład.
        • hsirk Re: OFE 19.12.09, 22:43
          proletariuszom czy nie, niezly argument, zwlaszcza ze naprawde
          trzeba bylo byc niespelna rozumu by nie zauwazyc tego przekretu.
          • conena Re: OFE 19.12.09, 22:48
            ło, kierwa, jestem niespełna rozumu! mogłeś nie mówić.
            • hsirk Re: OFE 19.12.09, 23:04
              coz. moze tylko ogladalas reklamy nie patrzac na sedno.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka