portobello_belle
06.08.08, 20:22
Błyskawiczne, a jakie zajebiste!
Potrzebne:
1 pierś z kurczęcia
1 duża cebula
2 pory
3 ząbki czosnku
2 średnie cukinie (ok 1kg w sumie)
***to wszystko pokroić w średnią kostkę/talarki
3 kostki rosołowe - drobiowe
pół pomarańczy
pół cytryny
pieprz, sól.
W dużym garnku, na niedużym ogniu rozpusciłam masło, do tego wrzuciłam cebulę,
czosnek i pierś z kurczaka. Przykryłam. Po jakiś 4 minutach dorzuciłam pory i
dolałam odrobinę wody. Po kolejnych 3-4 minutach dorzuciłam cukinię. Od czasu
do czasu miesznęłam, co aby nie przywarło. Całość leciutko (na tym etapie to
wystarczy) posoliłam i popieprzyłam. W tym czasie zagotowałam wodę (1,25
litra) na bulion i wrzuciłam pokruszone kostki.
Zalałam warzywka bulionem i zostawiłam na małym ogniu, aby zmiękły. Następnie
dodałam pół opakowania creme fraiche, wycisnęłam połówkę cytryny i pomarańczy
i wrzuciłam wszystko do blendera. Zmiksowałam, potem przelałam z powrotem do
gara, dosoliłam i dopieprzyłam do smaku.
Posypałam pietruszką, nalałam do miseczki i teraz jem, jem, jem i nie mogę się
nadziwić, jakie to jest zajebiste :-)
Spróbujcie! :-)