Dodaj do ulubionych

Początek nowej ery

27.08.14, 12:59
Dzisiaj, 27.08.2014, ogłoszono, że Komisja Europejska dopuściła do stosowania daclatasvir (Daklinza) do leczenia genotypów 1, 2, 3 i 4 w skojarzeniu z innymi lekami przeciwwirusowymi.
Daclatasvir stosowany w skojarzeniu z sofosbuvirem jest tabletkową, bezinterferonową terapią przeciw HCV, która w trakcie badań klinicznych uzyskiwała odsetek wyleczeń do 100% – w tym w grupach chorych z zaawansowaną chorobą wątroby, z genotypem 3, a także tych uprzednio leczonych nieskutecznie interferonową terapią 3-lekową z inhibitorem proteazy.
Odsetek obserwowanych poważnych skutków ubocznych wynosił 4,7%, konieczność przerwania terapii z tego powodu wystąpiła w <1% wypadków. Najczęściej obserwowano uczucie zmęczenia, ból głowy i nudności. W badaniach klinicznych daclatasviru wzięło udział 5500 chorych (licząc wszystkie badania – te z interferonem i te bez interferonu). Bezpieczeństwo stosowania daclatasviru wykazano m.in. na następujących grupach chorych: pacjenci w podeszłym wieku, z zaawansowaną chorobą wątroby, po przeszczepie wątroby, z koinfekcją HIV.
Zalecane terapie:
• genotyp 1 lub 4, bez marskości: daclatasvir + sofosbuvir przez 12 tygodni (należy rozważyć przedłużenie do 24 tygodni dla pacjentów uprzednio leczonych nieskutecznie);
• genotyp 1 lub 4, wyrównana marskość: daclatasvir + sofosbuvir przez 24 tygodnie;
• genotyp 3: wyrównana marskość i/lub uprzednio leczeni nieskutecznie: daclatasvir + sofosbuvir przez 24 tygodnie;
• genotyp 4: daclatasvir + pegylowany interferon alfa + rybawiryna przez 24 tygodnie + ewentualnie dodatkowo 24 tygodnie bez daclatasviru.
noweleki.hepatitisc.pl/
Obserwuj wątek
  • magdallena_28 Re: Początek nowej ery 27.08.14, 13:29
   To jeszcze napadamy na bank albo na 2 i jesteśmy zdrowi:-)
  • Gość: gość Re: Początek nowej ery IP: 85.255.233.* 28.08.14, 07:45
   Wiadomość dobra daje dużo optymizmu, pytanie ile te cacko kosztuje i która europejska służba zdrowia zechce za taką terapię zapłacić. Pewnie nie prędko się to stanie.
   • kiepski476 Re: Początek nowej ery 28.08.14, 08:44
    > która europejska służba zdrowia zechce za taką terapię zapłacić.

    W Anglii już w kwietniu NHS wyasygnował 18,7 mln funtów na leczenie 500 chorych za pomocą terapii: sofosbuvir + daclatasvir albo ledipasvir w ramach compassionate use – jeszcze PRZED dopuszczeniem leku do obrotu – gdy chory źle rokuje, czyli jest zagrożony śmiercią lub dekompensacją wątroby w ciągu 12 miesięcy.
    www.england.nhs.uk/wp-content/uploads/2014/04/sofosbuvir-pol-stat.pdf
    • krysia013 Re: Początek nowej ery 28.08.14, 09:39
     Ja właśnie czekam tylko na tą terapię, ileż to jeszcze potrwa by pozbyć się gada z mojego organizmu:) Kilka lat :(
     • tajfun10 Re: Początek nowej ery 28.08.14, 18:22
      Hej Superr tylko co z tego, że jesteśmy w UE jak i tak nasz NFZ stosuje terapię i wytyczne z zeszłego roku. Taka wiedzę i informację mam z przed 3 tygodni od lekarza. Więc jak nie zmienią myślenia i mentalności daleko nam przeciętniakom do tej super terapii ot tyle. Chciałabym być już tą nową leczona ale jak na razie zapisali mnie na przyszły rok na inter i rybka więc chyba tylko cud w NFZ musi się stać by wprowadzili nową terapię lub zbiorowe podpisy do ministerstwa zdrowia trzeba wysłać.
      Pozdr
      Mała
  • Gość: gość Re: Początek nowej ery IP: 212.183.128.* 29.08.14, 05:03
   A jest może ulotka w języku polskim?
   • tajfun10 Re: Początek nowej ery 29.08.14, 09:19
    Hutownia Urtica ma jak na razie najwięcej informacji dotyczące nowych leków. Można tam dzownić i się dowiedzieć o cenę np leku Sofosbuvir ( Sovaldi ) Poza tym jeśli chcecie się leczyć na własną rękę tzn kupić lek zagranicą bo taniej i leczyć się samemu mmm nawet gdyby ktoś z nas mógł np podjąć kredyt i kupić samemu lek no nie wiem duże ryzyko... bo żaden mądry lekarz nie podejmie się leczenia bez zgody NFZ. przynajmniej nie na Wolskiej w Warszawie. Choć mój lekarz chciałby nowymi już leczyć ale nie podejmie tego ryzyka.Trzymają się wytycznych z zeszłego roku pomimo, że jak mu wspomniałam przecież jesteśmy w UE co z nowymi lekami a on na to NFZ stary system i tyle. Można jechać do Londynu, Holandi ale też trzeba spłenić warunki i wymogi. Jak to powiedział mój lekarz może Pani się tam leczyć tylko czy nowymi lekami trzeba też za coś tam żyć, utrzymać się itp droga otwarta.
    Więc myślę że zanim nasz NFZ nie zmieni mentalności i myślenia o hcv c i wielkości/zasięgu to nie mamy przeciętni ludzie co myśleć przy F0, F1 do terapii nowymi lekami czy terapii 3 lekowej.

    Pozdr
    Mała
    • kiepski476 Re: Początek nowej ery 29.08.14, 10:05
     > Hutownia Urtica ma jak na razie najwięcej informacji dotyczące nowych leków

     Hurtownia PGF Urtica po prostu handluje lekiem Sovaldi (sofosbuvir). I tyle. Używanie liczby mnogiej nie jest uzasadnione.

     > bo żaden mądry lekarz nie podejmie się leczenia
     > bez zgody NFZ. przynajmniej nie na Wolskiej w Warszawie.

     Bez zgody NFZ nie ma refundacji. Dalej rola NFZ się kończy.
     Jeśli zaś chodzi o leczenie za pomocą pełnopłatnych leków, to sprawa wygląda nieco inaczej.
     Odwrotnie, tylko mądry, wykształcony lekarz, mający aktualną wiedzę podejmie się takiego leczenia.
     Negatywną decyzję podejmuje wtedy zwykle dyrekcja szpitala. Wcale nie NFZ. To dyrekcja szpitala boi się ryzyka procesów sądowych o odszkodowanie, gdyby coś poszło nie tak. Nie wiem, na ile to ryzyko jest rzeczywiste. Dyrektorzy twierdzą, że w naszym systemie prawnym oświadczenie pacjenta, że nie będzie domagał się odszkodowania na wypadek niepożądanych skutków takiego leczenia, nie ma wystarczającej mocy prawnej, gdyż można je podważyć stwierdzeniem, że zostało wymuszone sytuacją zdrowotną pacjenta.
     Moim skromnym zdaniem ignoranta, wytyczne zawarte w oficjalnym dokumencie „Charakterystyka produktu leczniczego”, który jest zatwierdzany przez Europejską Agencję Leków EMA na podstawie danych z badań klinicznych, jest wystarczającą podstawą, by lekarz mógł podjąć leczenie. Natomiast dyrektorzy szpitali mogą być odmiennego zdania. A już na pewno dyrektor tego szpitala, w którym pracuje konsultant krajowy – ignorant w sprawach leczenia HCV.

     > Więc myślę że zanim nasz NFZ nie zmieni mentalności i myślenia o hcv

     Mylisz pojęcia. Większe znaczenie ma mentalność konsultanta krajowego niż NFZ.
     NFZ nie ma tu nic do gadania. Procedura jest następująca. Najpierw opracowuje się program lekowy (na którego kształt konsultant krajowy może mieć wpływ). Program lekowy opiniuje Rada Przejrzystości przy Agencji Oceny Technologii Medycznych, natomiast Komitet Ekonomiczny negocjuje warunki finansowe. Ostateczną decyzję podejmuje i zatwierdza Minister Zdrowia. Decyzję podejmuje MINISTER ZDROWIA! Dopiero na końcu NFZ jedynie kontraktuje realizację tego programu lekowego. Kontraktuje w ramach środków przyznanych przez ministerstwo.
     NFZ nie jest Tuskiem, żeby być wszystkiemu winien.
     • kiepski476 Re: Początek nowej ery 29.08.14, 10:20
      Drobne uzupełnienie. W wypadku leczenia niezgodnego z programem lekowym zawsze będzie problem, kto za co płaci. Za badania kontrolne, np. RNA HCV, płaci wtedy pacjent. Na refundowanie tych badań musiałby się ewentualnie zgodzić NFZ. A ten zapewne nie zgodzi się, argumentując, że to wymagałoby dodatkowych środków. Myślę, że twój lekarz miał na myśli potrzebę zgody NFZ tego rodzaju.
      • tomek1987ch Re: Początek nowej ery 02.09.14, 14:49
       terapia z lepidasvirem za 100 tys dolarów,dotyczy 12 tygodni? bo jeśli tak to za 8 tygodni byłoby 66 tys dolarów,a w Europie -30% więc w granicach 50 tys dolarów,czylo jakieś 160 tys zł tak?
     • tajfun10 Re: Początek nowej ery 30.08.14, 15:48
      Odp: Decyzję podejmuje MINISTER ZDROWIA! Dopiero na końcu NFZ jedynie kontraktuje realizację tego programu lekowego. Kontraktuje w ramach środków przyznanych przez ministerstwo.
      NFZ nie jest Tuskiem, żeby być wszystkiemu winien.

      Kiepski widzę, że dużo czytasz i słuchasz o leczeniu ale trochę się jednak mylisz. Każdy z nas chce być leczony już nowymi lekami. Ale z przykrością stwierdzę po rozmowach z osobami które są blisko naszego lecznictwa ,że do czasu kiedy nie znajdziemy a może mamy ale niechą nam dać kasy nie mamy co liczyć na wprowadzenie nowych terapii bo na obencą chwilę na kieszeń naszej służby zdrowia poprostu nie stać aby te nowe terapie były refunodwane a jeżel już się uda to tylko pewnie będą one dla wybrańców bo koszt ich będzie ogromny.
      Staram się być oczywiście nastawiona do tego, że za nim podejmę terapię coś drgnie ale wątpię w to by do konca 2015 roku coś miało się z mnieć. Z tego co słyszę na nowe leki może będziemy mogli Wszyscy czy F0 czy F1 itp liczyć może za 5 lat. Aby się to nie sprawdziło i było to jak najszybciej może w nowym Roku bo kiedyś musi się coś zmienić.
      Ale gdyby było inaczej będziemy wszyscy szczęśliwi że coś wreszczcie drgnęło. Myślę , że do końca tego roku w terapii nic się nie zmieni w Polsce aby w Nowym Roku :-)
      Pozdr
      Mała
   • kiepski476 Re: Początek nowej ery 29.08.14, 10:10
    > A jest może ulotka w języku polskim?
    "Charakterystyka produktu leczniczego" (tzw. ulotka) jest oficjalnym dokumentem, zatwierdzanym przez Europejską Agencję Leków EMA.
    Zwykle jest publikowana (we wszystkich europejskich językach) w ciągu tygodnia–dwóch po dopuszczeniu do obrotu. Poszukaj więc w przyszłym tygodniu leku Daklinza pod adresem:
    www.ema.europa.eu/ema/index.jsp?curl=pages%2Fmedicines%2Flanding%2Fepar_search.jsp&mid=WC0b01ac058001d124&searchTab=&alreadyLoaded=true&isNewQuery=true&status=Authorised&status=Withdrawn&status=Suspended&status=Refused&startLetter=D&keyword=Enter+keywords&searchType=name&taxonomyPath=&treeNumber=&searchGenericType=generics
    • kiepski476 Re: Początek nowej ery 29.08.14, 10:29
     Oczywiście „Charakterystyki” należy szukać w zakładce Product information.
  • Gość: gość Re: Początek nowej ery IP: *.bb.sky.com 30.08.14, 09:09
   A są jeszcze jakies inne terapie w kolejce do rejestracji?
   • kiepski476 Re: Początek nowej ery 30.08.14, 10:34
    > A są jeszcze jakies inne terapie w kolejce do rejestracji?

    W najbliższych miesiącach – trzy terapie.
    • W grudniu zostanie dopuszczona do obrotu w Europie terapia analogiczna do opisywanej w tym wątku, w której daclatasvir (produkcji Bristol-Myers Squibb) zostanie zastąpiony ledipasvirem (prod. Gilead) i umieszczony w jednej kapsułce z sofosbuvirem (prod. Gilead). W USA spodziewają się ceny rzędu 100 tys. dolarów (Europa powinna dostać 30% upustu ;-).
    • W pierwszym kwartale 2015 r. należy się spodziewać w Europie terapii firmy AbbVie wg nieco innego schematu, ale równie skutecznej: paritaprevir/ritonavir +ombitasvir + dasabuvir.
    • Nie śledziłem losów terapii własnej Bristol-Myers Squibb, która powinna się również pojawić na europejskim rynku w najbliższym czasie (jest już zarejestrowan w Japonii): asunaprevir + daclatasvir. Będzie nieco mniej skuteczna niż ta omawiana tutaj (skuteczność poprawi się po dołożeniu beclabuviru – co da terapię według tego samego schematu co terapia ABBVie), ale spodziewam się, że będzie dużo tańsza.
    Więcej informacji na ten temat w przeglądowym artykule:
    noweleki.hepatitisc.pl/2014/01/sofosbuvir-sovaldi-zrejestrowany-w.html
  • kiepski476 Re: Początek nowej ery 03.09.14, 14:17
   Ciekawe, czy coś z tego wyniknie:
   www.appliedclinicaltrialsonline.com/appliedclinicaltrials/Blogs/More-DAAs-More-Controversy/ArticleStandard/Article/detail/852611
   • kiepski476 Re: Początek nowej ery 03.09.14, 14:42
    A tymczasem w Teksasie:
    www.genengnews.com/insight-and-intelligence/why-is-everybody-picking-on-sovaldi/77900246/
  • tomek1987ch Re: Początek nowej ery 03.09.14, 17:03
   kiepski? ten pomysł wyjazdu po generyk sofosbuviru,to wydaje mi sie na wodzie pisany,bez recepty iść do indyjskiej apteki po taki lek,to prawie jak lot w kosmos
   • kiepski476 Re: Początek nowej ery 03.09.14, 17:33
    Na wodzie pisane? To zależy, co jest dla ciebie łatwiejsze: wyszukanie Hindusa, który załatwi receptę, czy zarobienie ćwierć miliona złotych.
    Jeśli to drugie rozwiązanie jest łatwiejsze, to nie ma problemu. Sovaldi leży na półce w hurtowni PGF Urtica we Wrocławiu przy ul. Krzemienieckiej i czeka nie ciebie. Idziesz z receptą do dowolnej polskiej apteki, płacisz 248 730 zł + drobna prowizja dla apteki i masz.
    • tomek1987ch Re: Początek nowej ery 03.09.14, 17:40
     i jedno i drugie jest bardzo trudne,ale lepiej już tego hindusa szukać:)
     • tomek1987ch Re: Początek nowej ery 03.09.14, 17:52
      ja pracuje w anglii i mógłbym być leczony sofosbuvirem,ale poczekam na tabletki
      • kasiasgl Re: Początek nowej ery 04.09.14, 21:24
       A co trzeba zrobić, żeby dostać zagranicą ubezpieczenie uprawniające do leczenia najlepszą w danym momencie terapią? Jadę, podejmuję legalną pracę i co dalej?
  • kiepski476 Re: Początek nowej ery 15.09.14, 14:30
   Jest już dostępna tzw. ulotka (Charakterystyka produktu leczniczego) po polsku:
   www.ema.europa.eu/docs/pl_PL/document_library/EPAR_-_Product_Information/human/003768/WC500172848.pdf
   • Gość: malgorzata Re: Początek nowej ery IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.09.14, 14:57
    Charakterystyka jest , o cenie żadnej wzmianki nie znalazłam. Są jakieś przecieki?
    Przeszukując internet znalazłam tylko rozważania na temat ceny zestawu sofosbuvir + ledipasvir, szacuje się ,że wyniesie ona 95.000 dolarów, tak jak dotychczasowa terapia SOF+ interferon+rybawiryna, cena za 12 -tygodni , niektórym ( nieleczonym bez marskości) wystarczy 8 tygodni. Prezes Gilead chwali się, że koszt zmniejszy się, w tych przypadkach ,o 1/3 i będzie mniejszy niż sofosbuvir z simeprevirem. Firma Gilead będzie sprzedawała , jak twierdzi prezes, nowy zestaw bez szczególnej ? prowizji, jednak oficjalnie ceny nie chce podać..... obłęd jak będzie tanio 300.000 zł zamiast 400.000. Nasz konsulat musiał ,to wiedzieć kiedy obiecał 5 lat i po sprawie z HCV w Polsce :(
    • kiepski476 Re: Początek nowej ery 15.09.14, 18:50
     > Nasz konsulat musiał ,to wiedzieć kiedy
     > obiecał 5 lat i po sprawie z HCV w Polsce :(
     Nawet zakładając, że zakażonych HCV jest w Polsce tylko ok. 200 tys. osób, a nie 730 tys. (jak szacowano dotąd), to na przeleczenie wszystkich potrzebny byłby jeden roczny budżet NFZ-etu. Można osiągnąć cel sformułowany przez konsultanta, jeśli zwiększymy budżet NFZ-etu o 20% i ten wzrost przeznaczymy wyłącznie na leczenie HCV. 5 lat i po sprawie.
     • Gość: malgorzata Re: Początek nowej ery IP: *.4web.pl 15.09.14, 19:52
      No, to chyba jednak "wszystko( NIE) pójdzie dobrze"... zapomniałam o drobnej asekuracji ze strony konsultanta.
  • bartek19881908 Re: Początek nowej ery 15.09.14, 21:48
   Czesc sluchaj kiepski bo widze ze duzo wiesz na ten temat. Wykryli mi hcv i 17.8 czegos tam i wzrasta. Wiesz moze jak dlugo bede czekal na leczenie i ile moze to trwac? Jak to jest w zyciu bo mam dziewczyne od nie dawna ale dopiero teraz sie dowiedzialem czy moglem ja zarazic podczas stosunku jak np jej tylko krew leciala? No i wgl czy mozna z tym jakos zyc majac dziewczyne. Ona jest bardzo kochana i wyrozumiala jak jej powiedzialem to zrozumiala i bedzie ze mna ale chce wiedziec jak to wyglada wszystko bo dopiero bede szedl do lekarza. Z gory fziekuje
   • kiepski476 Re: Początek nowej ery 15.09.14, 23:55
    Można z tym żyć. Dziewczynę też można mieć. Spoko.
    noweleki.hepatitisc.pl/2012/11/ot-jedno-zakazenie-nastepuje-na-190-000.html
    pl.wikibooks.org/wiki/Jak_%C5%BCy%C4%87_z_HCV/Intymno%C5%9B%C4%87
    Przy tej chorobie musisz uzbroić się w cierpliwość, bo wszystko trwa miesiącami, a nawet latami. Często wręcz nie opłaca się śpieszyć.
    Poczytaj wątek:
    forum.gazeta.pl/forum/w,690,153339756,153341788,Re_czekac_na_3_lekowa_terapie_.html
  • bartek19881908 Re: Początek nowej ery 16.09.14, 08:44
   Mialem jechac do dziewczyny za dwa miesiace do niemiec teraz to juz pewnie nie pojade co? Myslisz ze tam tez poddali by mnie leczeniu?
   • bartek19881908 Re: Początek nowej ery 16.09.14, 08:48
    Co to wgl jest to rna hcv bo noe rozumiem tego
    • kiepski476 Re: Początek nowej ery 16.09.14, 10:41
     Materiał genetyczny wirusa we krwi.
     RNA ? kwas rybobukleinowy.
     Obecność RNA wirusa we krwi potwierdza zakażenie. Obecność przeciwciał anty-HCV nie mówi nic o zakażeniu, a jedynie oznacza, że organizm miał kontakt z wirusem.
     • bartek19881908 Re: Początek nowej ery 16.09.14, 16:51
      Ta a jezeli liczba przeciw cial wzrasta
   • kiepski476 Re: Początek nowej ery 16.09.14, 11:06
    > Mialem jechac do dziewczyny za dwa miesiace do niemiec teraz to juz pewnie nie
    > pojade co?
    To nie nowotwór. Ta choroba rozkręca się długimi latami (np. u dzieci potrzebuje najczęściej 30 lat, aby zniszczyć wątrobę). Dla przykładu powiem ci, że mój syn odwleka leczenie już 9 lat i nadal jeszcze chcemy za dwa lata poczekać, aż dostępne będą bezpieczniejsze dla niego terapie. Najpierw trzeba żyć, a potem chorować – nie odwrotnie.
    Problem w tym, by nie przegapić momentu, gdy leczenie jest już konieczne. Trzeba regularnie monitorować stan wątroby (biopsja co 3–5 lat albo elastografia co rok). Możesz więc zrobić sobie badanie elastograficzne wątroby (najlepiej SWE) i będziesz wiedział, na czym stoisz. Jeśli wyjdzie F1, to możesz jechać do dziewczyny na długie lata. (Przeczytaj polecany wyżej wątek).
    Adresy elastografów znajdziesz tutaj:
    noweleki.hepatitisc.pl/p/przydatne-linki.html
    Poczytaj też wątki:
    forum.gazeta.pl/forum/w,690,153339756,153341788,Re_czekac_na_3_lekowa_terapie_.html
    forum.gazeta.pl/forum/w,690,153287096,153289238,Re_Postep_wloknienia_watroby_przy_hcv.html
    > Myslisz ze tam tez poddali by mnie leczeniu?
    Musisz mieć w Niemczech ubezpieczenie zdrowotne. W przeciwnym wypadku NFZ zwróci ci za leczenie tylko tyle, ile zapłaciłby w Polsce. W Polsce płaci najczęściej za leczenie interferonem z rybawiryną, które jest wielokrotnie tańsze od nowoczesnych terapii, które będą stosowane w Niemczech. Bez niemieckiego ubezpieczenia zdrowotnego musiałbyś dopłacić kilkaset tysięcy złotych.
    • bartek19881908 Re: Początek nowej ery 16.09.14, 16:53
     Tak a jezeli liczba przeciw cial wzrasta
     • kiepski476 Re: Początek nowej ery 16.09.14, 17:50
      Coś pokręciłeś. Nikt nie bada liczby przeciwciał anty-HCV. Albo pomyliłeś wirusy, albo nie odróżniasz przeciwciał od wirusów.
      Jeśli chodziło ci o wzrost liczby wirusów, to on o niczym nie świadczy. Wirusy przekazują jedynie informację, które komórki wątroby należy zniszczyć, natomiast dzieła zniszczenia dokonuje twój własny system odpornościowy ? często system odpornościowy w ogóle nie wykorzystuje tych informacji od wirusów i człowiek nie choruje. Niestety, nie trwa to wiecznie.
      Mówiąc krótko: są dwa zasadnicze mierniki tej choroby: stopień włóknienia (F) i aktywność zapalna (A). Stopień włóknienia mówi o tym, jak bardzo dotąd została zniszczona wątroba, a aktywność zapalna ? jak intensywny jest proces zapalny dziś. Biopsja bada obydwa aspekty, elastografia tylko ten pierwszy.
      Innymi wskaźnikami, jak pozom wiremii czy aminotransferazy (AspAT, AlAT) w ogóle się nie przejmuj. No prawie w ogóle, w przypadku aminotransferaz należy reagować, gdy następuje ich gwałtowny wzrost. Przez gwałtowny należy rozumieć: wielokrotny wzrost. Dwukrotny to jeszcze za mało.
      • bartek19881908 Re: Początek nowej ery 17.09.14, 01:41
       Bo poszedlem zrobic badania krwi na hcv . Powiedzieli ze jest dodatni i liczba tych chyba anty... wynosi 9, drogie badanie rowniez bylo dodatnie i ilosc anty wzrosla do 17, i ze jestem chory. To mowisz ze musze zrobic RNA HCV jutro jde prywathie do lekarza ktory pracuje u nas w lodzi w szpitalu gdzie się to leczy no zobacze co ona mipowie bo ta kkobita co mi krew pobierala to tak gadała jak by to nie wiadomo co bylo mowi idz jak najszyhciej do lekarza bo hodzisx i zarazasz ludzi. Trochę się z nią poklucilem bo wydzierala sie na faly korytaz przychodni
       • kiepski476 Re: Początek nowej ery 17.09.14, 10:16
        > Powiedzieli ze jest dodatni i liczba tych chyba anty...
        > wynosi 9, drogie badanie rowniez bylo dodatnie
        > i ilosc anty wzrosla do 17
        Chodzi ci o drugie badanie anty-HCV czy o drogie badanie RNA HCV?
        Jeśli o to pierwsze, to powtórzę drugi raz. Podawane przez ciebie liczby nie są liczbą przeciwciał! Dwa razy wyszedł wynik pozytywny ? i tyle.
        Ten wynik świadczy tylko i wyłącznie o tym, że miałeś kontakt z wirusem. Nawet 40% zakażonych HCV samoistnie eliminuje wirusa. Może się więc okazać, że wcale nie jesteś już zakażony. Tylko badanie materiału genetycznego wirusa we krwi (RNA HCV) może rozstrzygnąć tę wątpliwość.
        > bo hodzisx i zarazasz ludzi
        Jeśli przestrzegasz elementarnych zasad higieny, to nikogo nie zarażasz. Co najwyżej ta baba, co się na ciebie darła, może kogoś zarazić, jeśli nie przestrzega norm, np. nie zmienia rękawiczek przy każdym pacjencie ? rękawiczki nie są po to, by chronić pielęgniarkę, lecz po to, by chronić pacjentów, należy więc je zmieniać po każdym pacjencie.
        > zobacze co ona mipowie
        Nic ci nie powie, bo nie ma żadnych informacji poza jedną, jedyną, że jesteś podejrzany o zakażenie HCV ? tylko podejrzany. Trzeba zrobić badanie RNA HCV. Jeśli wyjdzie pozytywnie, to wtedy trzeba przynajmniej zbadać genotyp wirusa HCV (a przy genotypie wirusa 1 dodatkowo genotyp interleukiny IL28B) oraz określić stopień włóknienia wątroby (biopsja lub elastografia).
       • kiepski476 Re: Początek nowej ery 17.09.14, 10:24
        PS
        bartek19881908: załóż nowy wątek, bo całkowicie odbiegłeś od tematu niniejszego wątku.
  • kiepski476 Re: Początek nowej ery 17.09.14, 10:27
   Link do oficjalnej Charakterystyki produktu leczniczego Daklinza w języku polskim znajdziecie pod adresem:
   noweleki.hepatitisc.pl/2014/08/poczatek-nowej-ery.html
  • kiepski476 Re: Początek nowej ery 23.09.14, 16:10
   Cena 84 tabletek daclatasviru (Daklinza) w niemieckich aptekach wynosi 40 tysięcy euro.
   Zatem 12-tygodniowa terapia sofosbuvir (Sovaldi) + daclatasvir (Daklinza) kosztuje równo 100 tysięcy euro.
   • bartek19881908 Re: Początek nowej ery 23.09.14, 19:48
    Moze to zabrzmi glupio ale zabardzo nie wiem jak ;) a mozna sporadycznie napic sie alkoholu nie mowie nagminnie ale raz na jakis czas . Zaraz mam urodziny sylwester jest ;)
    • kiepski476 Re: Początek nowej ery 23.09.14, 21:20
     Odpowiem ci, jeśli uda ci się znaleźć uzasadnienie umieszczenia twojego pytania w wątku o pierwszej skutecznej terapii bezinterferonowej?
     PS
     Jeśli jakimś cudem ci się uda, wtedy poradzę ci, byś skorzystał z opcji ?Szukaj w treści? niniejszego forum, dzięki której znajdziesz kilkaset wypowiedzi na ten temat (w szczególności 45 moich wypowiedzi).
     • Gość: gadus Re: Początek nowej ery IP: *.dynamic.chello.pl 23.09.14, 22:08
      hihihi:):):) no kiepski wirtualne piwo Ci sie nalezy:):) tez mna ciut wstrzaslo pytanie i kombinacja: jak sie ma temat tego watku do "toastu":):):)
      • Gość: malgorzata Re: Początek nowej ery IP: *.4web.pl 23.09.14, 22:24
       Wracając do ceny z nowej ery..... kolejny zestaw w granicach 400.000 zł :( !
       Jeśli potwierdzą się przewidywania ok.100.000 dolarów za sofosbuvir+ ledipasvir Gilead będzie "łaskawcą"....
       • kiepski476 Re: Początek nowej ery 23.09.14, 23:22
        A ja zastanawiam się, który z 91 krajów z poniższej listy chciałbym zwiedzić:
        www.gilead.com/~/media/Files/pdfs/other/HCVGenericAgreementFactSheet.pdf
        Przydatne linki:
        www.travelbit.pl/
        wizaserwis.pl/
        www.skyscanner.pl/
        www.booking.com/

        • Gość: kasiasgl Re: Początek nowej ery IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.14, 02:12
         A skąd weźmiesz receptę? A jak zdobędziesz ubezpieczenie?
         • kiepski476 Re: Początek nowej ery 24.09.14, 11:46
          > A skąd weźmiesz receptę?
          Od lekarza.

          > A jak zdobędziesz ubezpieczenie?
          Nie potrzebuję ubezpieczenia zdrowotnego. Wykupię jedynie ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i nagłych zachorowań.
          • Gość: kasiasgl Re: Początek nowej ery IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.14, 20:16
           No to dostaniesz najtańsze leczenie - tak jak w Polsce. Moja córka jest po nieskutecznej terapii trójlekowej, więc nie może powiedzieć, że nagle zachorowała i chce najdroższe leki.
           • kiepski476 Re: Początek nowej ery 24.09.14, 20:43
            Zapewne nie czytałaś mojego artykułu:
            noweleki.hepatitisc.pl/2014/09/indyjskie-generyki-coraz-blizej.html

        • kawka1273 Re: Początek nowej ery 24.09.14, 09:36
         Witam. Ja polecam Sri Lanke koszt podrozy jak do Indii z miedzyladowaniem w Dubaju. . Jest bezpoeczniej niz w Indiach I nie ma potrzeby brac lekow antaymalarycznych. sposob zalatwienia spraw jak w Indiach- wsztstko zalatwi sie za lapowki. Wyspa jest przepiekna. Wiekszosc Polakow wymajmuje tubylca- przewodnika za niewielkie pieniadze ktory obwozi po wyspie I potrafi wszystko zalatwic I zorganizowac. Mam namiary na sprawdzonego w razie potrzeby.
         • Gość: Jolanta Re: Początek nowej ery IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.14, 21:56
          Sri Lanka czy Mauritius - piękne lecz drogie. Tańsza jest Kuba. I na pewno kraje byłego ZSRR, np. Uzbekistan, gdzie jeszcze chyba można dogadać się po rosyjsku. Afganistan bym raczej odradzała...chociaż... co nas nie zabije, to nas wzmocni :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka