Dodaj do ulubionych

wynik HCV raz dodatni a potem ujemny

19.11.06, 20:59
Witam!
Mam pytanie, czy jest to możliwe, żeby wynik HCV raz był dodatni(taki wyszedł
mi w ramach bezpłatnej akcji organizowanej przez miasto) a potem w 3
kolejnych próbach ujemny (2 próby robione w szpitalu a trzecia w innej
pracowni analitycznej prywatnie). Próby wątrobowe i wszystkie te badania
zlecone w spitalu mam w porządku. W środę będę mieć badania HCV RNA, ale być
może ktoś miał taką sytuację. Proszę o pomoc. Może ktoś był w takiej
sytuacji. Szczególnie proszę o odpowiedż Pana Prezesa, bo być może spotkał
się Pan z taką sytuacją? Może jednak jest jakaś nadzieja, że to jest pomyłka?
Proszę o odpowiedź.
Obserwuj wątek
    • prezes.prometeuszy Re: wynik HCV raz dodatni a potem ujemny 21.11.06, 06:15
      Wielokrotnie takie rzeczymiały już miejsce. Zawsze polecamy w takich
      przypadkach wykonać badanie HCV RNA, które będzie wykonane, z tego co czytam w
      wypowiedzi, więc należy spokojnie poczekać na wynik tego roztrzygającego
      badania.

Mogę wiedzieć w jakim mieście i w ramach jakiej akcji wykonywano te bezpłatne
      badania na antyHCV? Być może to pozwoli poznac przyczynę tego jednokrotnego
      wyniku dodatniego. Być może zakupione w akcji testy były niezgodnymi z normami
      i niezbyt pewne, dokładne.

Mam nadzieję, ze HCV RNA wyjdzie ujemny, czego serdecznie życzę.
    • mars22 Re: wynik HCV +, a potem HCV-, do Pana Prezesa 21.11.06, 09:14
      Serdecznie Panu dziękuję za odpowiedź, bo przyznam, że od niedzieli czekałam na
      nią z niecierpliwością. Dał mi Pan jakąś nadzieję, a o tych odczynnikach w
      badaniach mówiła mi również p dr, która zajęła się moja sprawą, ale jakoś nie
      wzięłam tego pod uwagę. Oby tak było!!! Idąc takim tokiem rozumowania to osoby,
      którym wyszedł w ramach tej akcji HCV ujemny tez nie mogą spać spokojnie. Boże
      to okropne! Jutro będę mieć pobieraną krew w kierunku HCV RNA, a na te wyniki z
      tego co wiem trochę się czeka, więc przede mną jeszcze kilka dni niepewności.
      Natomiast pytał Pan w jakim mieście robiłam to badanie. Na końcu wkleję Panu
      linka do tej strony, a badanie wykonywałam z tego powodu, że od 13 lat pracuję
      z dziećmi upośledzonymi umysłowo, z których niektórzy mają HBS + i jedno
      dziecko ma HCV+. Niemniej jednak badanie anty HCV robiłam pod koniec stycznia
      tego roku, ponieważ 16 lutego miałam cesarskie cięcie. Wyszedł mi ujemny.
      Bardzo się boję, że jeżeli już to mogłam się zarazić tylko w szpitalu podczas
      porodu, ponieważ pod koniec ciąży byłam na zwolnieniu lekarskim i dopiero co
      wróciłam do pracy. A poza tym nie ma co wariować HCV nie lata w powietrzu, więc
      w ogóle nie biorę pod uwagę zarażenia się w pracy, tym bardziej, że od kilku
      lat mam stanowisko kierownicze i nie pracuję bezpośrednio z dziećmi. Zastanawia
      mnie fakt, że koleżanka, która była bezpośrednio po mnie na tych badaniach ma
      też HCV +, dziś ma mieć wynik z innego źródła i nie mogę się doczekać co jej
      wyjdzie...Przepraszam, za ta przydługą i chaotyczną wypowiedź, ale sam Pan
      pewnie wie, co przeżywam. Pozdrawiam Pana serdecznie i podziwiam za pracę jaką
      Pan wykonuje na rzecz ludzi z HCV. A to ten link

www.krakow.pl/komunikaty/?MODE=mpkom&TYPE=show&kom_id=3118
      • prezes.prometeuszy Re: wynik HCV +, a potem HCV-, do Pana Prezesa 05.12.06, 21:03
        My w tym roku także prowadziliśmy akcję bezpłatnych badań w kierunku wykrycia
        HCV, także w Krakowie (w czerwcu), stąd moje pytania o akcję. Nasze badania
        opierały sie o atestowane testy III generacji Elisa (obecnie dostępne są już IV
        generacji, od niedawna) i testy takie zawsze wszystkim polecam, jako
        najdokładniejsze. Nie wiem niestety jakich testów użyto w tej (innej) akcji,
        ale w przypadku najtanszych testów (kasetkowe, niecertyfikowane, ale są w
        sprzedaży) mogą one wykazywać tak zwaną małą swoistość i być omylne dając wynik
        fałszywie dodatni. Chętnie skontaktuje się ze wskazanym w linku Sanepidem, być
        może dotrę do większej ilości informacji o tej akcji - dla nas dużo warte były
        też wyniki takich badań (ilość wykrytych antyHCv+), bo statystki to u nas nie
        istnieją praktycznie i każde takie badanie jest na wagę złota mogąc świadczyć o
        randze problemu (niedowartościowanego nadal i spychanego na margines społeczny).

Ale cóż... HCV to problem duży, dotyczy prawdopodobnie co 40 Polaka i wcale nie
        jest powiedziane, ze testy są OK i ze dzięki nim wykryto u Pani (niestety)
        chorobę. Jeśli natomiast w Pani miejscu pracy jest mniej niż 40 pracowników (a
        tak zakładam) i gdy antyHCV wykryto u więcej niż jednej osoby, to zaczyna być
        to przekłamaniem szacunkowym... ;-) Wtedy mamy kolejną przesłankę, że owe
        badania nadawały się "psu na budę".

Dziękuję bardzo za informacje i pozdrawiam.

PS. Prosze dać znać jak wyszedł wynik. Ponownie życzę minusa.
        • mars22 Re: wynik HCV +, a potem HCV-, do Pana Prezesa 13.12.06, 22:22
          Witam Pana ponownie!
          To bardzo miłe, że nadal interesował się Pan moją sprawą. HCV RNA wyszedł mi
          UJEMNY, wynik miałam już 1 grudnia, ale byłam tak szczęśliwa w związku z tym,
          że nawet tu nie zaglądałam na to forum. Jak już Panu pisałam wcześniej oprócz
          mnie jeszcze koleżanka miała w ramach tej akcji HCV dodatni, a później za parę
          dni okazało się, że w kolejnych etapach badań następna osoba z mojej pracy
          również ma dodatni oraz sześcioro dzieci, naszych niepełnosprawnych
          podopiecznych. Jedna z nich nie weryfikowała gdzie indziej tego wyniku, bo
          wyjechała teraz na czas jakiś za granicę, a druga podobnie jak ja, wykonując
          badanie prywatne ma wynik ujemny. Jeszcze nie wszystkim dzieciakom
          powtórzyliśmy badanie prywatne, ale dwoje z nich ma wynik ujemny po wykonaniu
          badania prywatnego. Mam straszny niesmak prosze Pana po tej całej bezpłatnej
          akcji. To straszne, że można robić taką "lipę". W sumie to ja jeszcze w miarę
          tą sytuację zniosłam, natomiast moja koleżanka tak to przeżyła, że była cały
          czas na lekach uspakajających. A już nie wspomnę o tym, że 4 z tych dzieci
          miało wcześniej potwierdzony HBS dodatni, więc wiadomo, że jeszcze HCV dodatni
          to już dość poważna sprawa. Czekam jeszcze na wyniki powtórnych badań
          pozostałych dzieci, ale jakoś jestem przekonana, że na pewno będą miały wynik
          ujemny.
          I tak sobie myślę, że jak w ramach takich badań tyle wyników wychodzi fałszywie
          dodatnich (ciekawe jak dużo jeszcze?)to i wynik ujemny jest nic nie wart dla
          innych uczestników badań. Naprawdę pozostał mi po tym wielki niesmak mimo, że
          zakończyło się to dla mnie bardzo pomyślnie. Jak zweryfikujemy te badania
          pozostałych dzieciaków to się do Pana odezwę jeszcze. Serdecznie Pana
          pozdrawiam.
          • prezes.prometeuszy Re: wynik HCV +, a potem HCV-, do Pana Prezesa 20.12.06, 04:43
            Tia, zapewne robili to w najtańszych badaniach kasetkowych, które nie mają
            certyfikatów niezbędnych w UE (i w Polsce już też). Szkoda zachodu,
            niepotrzebnie się ludzi stresuje takimi badaniami, które nie są warte funta
            kłaków... Szkoda, ze i skorzystała Pani z naszej akcji "Zostań w grze!", którą
            organizowaliśmy w Krakowie (między innymi) latem tego roku. Było tam około 300
            badań bezpłatnych w teście Elisa III generacji (z atestami itp.), czyli badania
            najbardziej wiarygodne.

Mam szczerą nadzieję, ze podopieczni Wasi będą też antyHCV ujemni.

Dla tych, którzy czytają ten wątek dodam po raz kolejny, ze wykonując badanie
            antyHCV trzeba zapytać laboratorium o rodzaj badania i wykonywac tylko tam,
            gdzie robią obecnie "antyHCV metodą ELISA, test IV generacji".

Zdrowych Świąt życzę!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka