Dodaj do ulubionych

szybki sernik?

IP: *.doplaty.gov.pl 08.08.13, 09:21
Poszukuję sprawdzonego przepisu na sernik, który jest szybki, smaczny i białek nie ubija się osobno :))) Serdecznie dziękuję i pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • agus7 Re: szybki sernik? 08.08.13, 12:02
        Polecam sernik waniliowy z blogu Dorotus76. Chcialam wkleic linka, ale mi GW spam imputuje ;)
        Przepis wielokrotnie sprawdzony, sernik prosty, szybki i pyszny.
        • wadera3 ten? 08.08.13, 12:16
          Sernik z blogu Dorotus76

Absolutnie doskonały. Nawet nie wiem, co o nim napisać, bo cokolwiek napiszę, to będzie zbyt skromnie. W smaku trochę jak sernik londyński Nigelli, jednak z samą wanilią, bez aromatu cytrynowego. Nie mogłam się od niego oderwać, ale w końcu trzeba było...;). Przepis autorstwa Jennie Shapter.

Składniki na spód:

225 g ciastek digestive
          75 g masła

Ciastka dokładnie pokruszyć blenderem lub wałkiem. Masło roztopić, wymieszać z pokruszonymi ciastkami. Tortownicę o średnicy 23 cm wyłożyć folią (dno). W dno wcisnąć masę ciastkową, schłodzić pół godziny w lodówce (na początku miałam wrażenie, że ciastek jest zbyt dużo w porównaniu do masy serowej, ale jednak nie - dobrze smakowało).

Składniki na masę serową:

450 g twarogu trzykrotnie zmielonego (może być śmietankowy, ja użyłam quarka, bo innego nie miałam)
          1 łyżka mąki ziemniaczanej
          2 łyżeczki ekstraktu z wanilii
          3 jajka
          120 g cukru pudru
          225 ml śmietany kremówki

Wszystkie składniki dokładnie zmiksować, nie ma potrzeby ubijania białek osobno.

Wylać na schłodzony spód.

Piec około 45 minut w temperaturze 180ºC, można od góry przykryć folią, by pozostał biały. Nie pieczemy do tzw. suchego patyczka, ważne, by sernik był ścięty, szczególnie po środku.

Schłodzić (minimum 3 godziny, a najlepiej przez całą noc).

Uwaga: sernik jest niski, jeśli wolicie wyższe serniki, od razu najlepiej zwiększcie proporcje masy serowej (wtedy też troszkę dłużej trzeba piec).

Smacznego :)
          --
          Lepiej grzeszyć, a później żałować, niż żałować, że się nie zgrzeszyło

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka