dozorca1
05.12.04, 08:01
Zrobiłem ciasto drożdżowe dokładnie według przepisu. Niestety nie wyrosło i
było na pograniczu zakalca. Co może być przyczyną ? Czy ktoś mi może
podpowiedzieć jak się steruje parametrami wypieku, aby ciasto wyszło jak
należy ? Czy jak nie rośnie, to znaczy, że:
a) za mało drożdży
b) powinno podwoić objętość przed włożeniem do piekarnika (chyba tu
popełniłem błąd, nie doczekałem)
c) za niska/wysoka temperatura pieczenia
d) za krótko/długo w piekarniku ?
Generalnie: co jest przyczyną zakalca lub nie wyrośnięcia ciasta drożdżowego ?