Dodaj do ulubionych

Wróciłem z Bułgari samochodem

IP: *.sattom.pl 17.08.07, 16:33
Odpowiem na wasze pytania Jechałem do Bułgari przez Rumunię a wracałem przez Serbię
Obserwuj wątek
      • anakon Re: Wróciłem z Bułgari samochodem 28.08.07, 09:03
        Trasa przez Oradea Cluj, Brasov, Pitesti Bukareszt Ruse jest stosunkowo najlepsza w Rumunii, inna kwesta, ze biegnie przez wioski, czasem to niekonczaca sie wioska i na prawde nie da sie jechac szybko, chyba, ze komus zycie niemile(patrz gory) lub ma ochote spotykac sie czesto z ichniejsza policja. Policji jest sporo, choc nie maja zwykle radarow to jednak jest ich duzo i zawsze za cos moga zatrzymac, a w miejscowosciach jest 50/h...a Rumunia jest dluga...sama droga ta o ktorej pisze do BG to jakies 600km- kretymi drogami, z mala predkoscia. Inna sprawa, ze widoczki sa sliczne i jak sie ma czas warto pozwiedzac to i owo. Z noclegami na trasie nie ma problemu, jest duzo moteli, pensjonatow, hoteli, troche campingow(osobiscie bardzo polecam camp pod Brasovem). Ceny paliw bardzo podobne do naszych, noclegi- srednio 100zl za pokoj 2 osobowy, mozna znalezc cos taniej, bywa i drozej. Obowiazkowy wykup winiety na wszystkie glowne drogi(nie mylic z autostradami, po prostu na wszytkie i juz), ale to groszowa sprawa-jakies 7-10zl. Ceny zywnosci w Rumunii sa wyzsze niz u nas, ogolnie jest tam jakby drozej. W drodze warto(jesli ktos ma takie upodobania) zakupic cos na licznych straganach z wyrobami recznie robionymi- sliczne serwety, narzuty, obrusy itp. Wiele takich straganow jest na tej drodze juz blizej Oradei. W BG dojazd od Ruse do Warny to sa juz raptem 2-3h, zalezy jak kto jedzie i czy robi sie postoj. Jest spory kawalek autostrady, drogi sa niezle.( Ta w Rumunii tez ma niezla nawierzchnie i raczej nie ma w tej chwili robot drogowych). Jesli ktos nie lubi zwiedzac, chce sie szybko przedostac, to jednak droga przez Serbie bedzie sensowniejszym rozwiazaniem...duzo szybszym, choc pewnie nieco drozszym(odleglosc, ceny winiet, serbska policja(brrrrrr)).
        • Gość: mops Re: Wróciłem z Bułgari samochodem IP: 194.183.57.* 29.08.07, 14:46
          można odpocząć w brasovie,sibiu lub sigishoarze. noclegi od 10 euro na osobę.
          paliwo w rumunii jest parę groszy tańsze niż u nas. jechanie przez serbię to
          jakaś pomyłka raczej.viniet w rumunii nie można nigdzie kupić choć są
          obowiązkowe. przejechaliśmy w tę i z powrotem bez ich zakupu. policji więcej
          stoi w bulgarii. szczęśliwie nie mieliśmy okazji zweryfikować jak to z nimi
          jest. na całej trasie żadnej kontroli choć przepisy parę razy złamaliśmy na
          oczach patrolu.bułgarzy i rumuni mrugają światlami, więc można zwolnić, bo pewne
          jest że za kilka chwil będzie stać drogówka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka