Dodaj do ulubionych

HOMEOPATIA

30.06.04, 20:42
Szukam dobrego lekarza homeopaty w Ełku. Proszę o pomoc.
Obserwuj wątek
    • ankajrt Re: HOMEOPATIA 01.07.04, 22:23
      Witam.
      O ile mi wiadomo to w Ełku jest 2 lekarzy homeopatów. Dr Kropiwnicka i jest ejszcze jakaś pani dr z Bialegostoku. Ja osobiście nie byłam nigdy u tej pani dr z Białego. Wiem jedynie, że przyjmuje na książeczki.

Pozdrówka, Anka
      • manio15 Re: HOMEOPATIA 02.07.04, 07:12
        ankajrt napisała:

> Witam.
        > O ile mi wiadomo to w Ełku jest 2 lekarzy homeopatów. Dr Kropiwnicka i jest
        ejs
        > zcze jakaś pani dr z Bialegostoku. Ja osobiście nie byłam nigdy u tej pani dr
        z
        > Białego. Wiem jedynie, że przyjmuje na książeczki.
        >
        > Pozdrówka, Anka

Kropiwnickiej nie polecam , natomiast tajemnicza "pani dr z Białegostoku" to
        oczywiście rodowita ełczanka Urszula Kucharska , która jest dr nie tylko z
        zawodu ale ma taki tytuł naukowy. Fakt wróciła do Ełku po doktoracie w Białym.
        To bardzo ciepła i symaptyczna osoba z którą warto se spotkac dla porataowania
        zdrowia. Odnaleźć ja można w szpitalu na Barankach gdzie jest ordynatorem
        rehabilitacji i tam też przyjmuje pacjentów.
        Zdrowia życzę
        manio
        • ankajrt Re: HOMEOPATIA 02.07.04, 23:20
          manio15
          >
          > Kropiwnickiej nie polecam , natomiast tajemnicza "pani dr z Białegostoku" to
          > oczywiście rodowita ełczanka Urszula Kucharska , która jest dr nie tylko z
          > zawodu ale ma taki tytuł naukowy. Fakt wróciła do Ełku po doktoracie w Białym.
          > To bardzo ciepła i symaptyczna osoba z którą warto se spotkac dla porataowania
          > zdrowia. Odnaleźć ja można w szpitalu na Barankach gdzie jest ordynatorem
          > rehabilitacji i tam też przyjmuje pacjentów.
          > Zdrowia życzę
          > manio

Wydaje mi się, że moja pani dr z Bialego to jeszcze inna osoba :)
          Popytam i powiem... Ta pani (z Bialego) to dojeżdza... - tak slyszłam.

Pozdrówka, Anka
          • edytas1 Re: HOMEOPATIA 03.07.04, 18:50
            SERDECZNE DZIĘKI ZA POMOC, BYŁABYM JESZCZE WDZIĘCZNA ZA DOKŁADNIEJSZE NAMIARY,
            NP DO PANI ORDYNATOR GDZIE DZWONIĆ? WĄTPIE CZY UMAWIA NA ODDZIALE.
            POZDROWIENIA EDYTA
            • manio15 Re: HOMEOPATIA 04.07.04, 22:01
              edytas1 napisała:

> SERDECZNE DZIĘKI ZA POMOC, BYŁABYM JESZCZE WDZIĘCZNA ZA DOKŁADNIEJSZE
              NAMIARY,
              > NP DO PANI ORDYNATOR GDZIE DZWONIĆ? WĄTPIE CZY UMAWIA NA ODDZIALE.
              > POZDROWIENIA EDYTA
              p. dr przyjmuje w gabinecie przy ul Kolejowej ( to na Szybie dawny "Bar
              Leśny"), a mieszka w pobliżu - zadzwoń do domu aby sie umówić.
              No i nie zdziw się faktem że porusza sie na wózku. zapewniam że to osoba
              wybitna pod każdym względem, z dużym doświadczeniem klinicznym i kontaktami z
              przodującymi w kraju (i nie tylko) ośrodkami. Jeśli czegoś nie jest pewna to
              mówi i nie udaje wszechwiedzącego szmana , konsultuje swoje decyzje bo często
              leczenie wybiega poza homeopatię , czym wzbudza moje zaufanie.

• edytas1 Re: HOMEOPATIA 03.07.04, 18:52
            JESZCZE JEDNO PYTANIE, BO INTERESUJE MNIE WSZYSTKO. MAM DZIECKO W STANIE
            PRZEDOPERACYJNYM, DLATEGO MUSZĘ DOBRZE WYBRAĆ. JAKIE SĄ ZASTRZEŻENIA DO
            KROPIWNICKIEJ?
            • manio15 Re: HOMEOPATIA 04.07.04, 22:05
              edytas1 napisała:

> JESZCZE JEDNO PYTANIE, BO INTERESUJE MNIE WSZYSTKO. MAM DZIECKO W STANIE
              > PRZEDOPERACYJNYM, DLATEGO MUSZĘ DOBRZE WYBRAĆ. JAKIE SĄ ZASTRZEŻENIA DO
              > KROPIWNICKIEJ?
              żadne , poza tym że lubię być uprzejmie obsłuzony przez lekarza z dużym
              doświadczeniem nabytym nie tylko w prowincjonalnej przychodni. reszta niech
              pozostanie milczeniem .
              jeszcze raz zdróweczka zyczę
              • matka2 Re: HOMEOPATIA 05.07.04, 13:46
                Serdecznie dziękuję za informacje. Interesuje mnie jeszcze, jaki typ leczenia
                pani doktor preferuje? Leczy kompleksami czy lekami konstytucjonalnymi? Moze
                wiesz? To ważne.
                Pozdrowienia.
                • manio15 Re: HOMEOPATIA 06.07.04, 06:46
                  matka2 napisała:

> Serdecznie dziękuję za informacje. Interesuje mnie jeszcze, jaki typ leczenia
                  > pani doktor preferuje? Leczy kompleksami czy lekami konstytucjonalnymi? Moze
                  > wiesz? To ważne.
                  > Pozdrowienia.

nie , o tym to juz pogadaj z lekarzem ...to zbyt daleko ( jak dla mnie) idące
                  szczegóły.
              • gabiberg Re: HOMEOPATIA 06.07.04, 09:28
                manio15 napisał:

> żadne , poza tym że lubię być uprzejmie obsłuzony przez lekarza z dużym
                > doświadczeniem nabytym nie tylko w prowincjonalnej przychodni. reszta niech
                > pozostanie milczeniem .
                > jeszcze raz zdróweczka zyczę

Myslalam ze gorszej prowincji niz Szyba nie ma.
                Ciekawe czemu tak slawna lekarka z doktoratem praktykuje na Szybie?
                gabi
                • freeman8 Re: HOMEOPATIA 06.07.04, 14:12
                  Wiecznie się dziwisz.
                  Na Szybie otwarto prywatną przychodnię lekarską w której przyjmują m. in.
                  lekarze którzy pracowali lub nadal pracują w Ełckim szpitalu wojskowym.
                  A położenie gabinetu nie ma nic do rzeczy.
                  A lekarzy z tytułami naukowymi jest w Ełku coraz więcej.
                  Teraz osiedle Baranki i Szyba to kilkanaście tys. mieszkańców.
                  a nie dawna Szyba, którą pamiętasz sprzed wyjazdu do krainy wiecznej
                  szczęśliwości.

• andrzejwuzel Re: HOMEOPATIA 06.07.04, 19:01
                      Witam.
                      Pani Kropiwnicka przyjmuje w Poradni na ul. Kilińskiego, jezeli chodzi o
                      homeopatie nie ma doswiadczeń tylko z podwórka a stosuje głw leki
                      konstytucjonalne raczej w niskich rozcieńczeniach, co do efektów mam różne
                      zdanie choć nie jestem uprzedzony do homeopatii.
                      Wiem ze posługuje się równiez innymi niekonwencjinalnymi metodami leczenia
                      czesto z pozytywnyum skutkiem
                      Jezeli chodzi o pania Ordynator nie orientuje sie zupełnie, a faktycznie jest
                      dostepna okresowo pani doktor z Białegostoku( danych osobowych nie znam) ale
                      stosuje dosyć zaawansowane leczenie i ma dobrą sławę
                      Zdrowia zyczę :)))
                  • gabiberg Re: HOMEOPATIA 07.07.04, 08:41
                    horny7 napisał:

>
                    > > Ciekawe czemu tak slawna lekarka z doktoratem praktykuje na Szybie?
                    >
                    > Sugerujesz, ze to jej zawodowa porazka?
                    >
                    > Pozdrawiam,
                    >
                    > &

Nie wiem. Ktos na forum ja szalenie gloryfikowal i przesadnie rekomendowal.
                    Przyznasz ze lekarz z doktoratem cieszacy sie slawa w calej Polsce nie
                    wyladowalby na Szybie. Mimo ze Szyba liczy teraz kilkanascie tysiecy
                    mieszkancow.
                    gabi
                    • manio15 Re: HOMEOPATIA 07.07.04, 09:24
                      gabiberg napisała:

> horny7 napisał:
                      >
                      > >
                      > > > Ciekawe czemu tak slawna lekarka z doktoratem praktykuje na Szybie?
                      > >
                      > > Sugerujesz, ze to jej zawodowa porazka?
                      > >
                      > > Pozdrawiam,
                      > >
                      > > &
                      >
                      > Nie wiem. Ktos na forum ja szalenie gloryfikowal i przesadnie rekomendowal.
                      > Przyznasz ze lekarz z doktoratem cieszacy sie slawa w calej Polsce nie
                      > wyladowalby na Szybie. Mimo ze Szyba liczy teraz kilkanascie tysiecy
                      > mieszkancow.
                      > gabi
                      od tych sukcesów na skalę światową to ci się zupełnie w głowie popierniczyło i
                      odmawiasz juz nie tylko prawa do sukcesu ale niemal człowieczeństwa osobie
                      której z pewnością nie znasz i nigdy nie poznasz, tylko dlatego że nie
                      wyjachała do nyc. Adasiu nieco opamietania ! aby byc kimś nie wystarczy
                      wyjechać z Ełku i odwrotnie.
                      • gabiberg Re: HOMEOPATIA 08.07.04, 08:16
                        manio15 napisał:

> gabiberg napisała:
                        >
                        > > horny7 napisał:
                        > >
                        > > >
                        > > > > Ciekawe czemu tak slawna lekarka z doktoratem praktykuje na Szyb
                        > ie?
                        > > >
                        > > > Sugerujesz, ze to jej zawodowa porazka?
                        > > >
                        > > > Pozdrawiam,
                        > > >
                        > > > &
                        > >
                        > > Nie wiem. Ktos na forum ja szalenie gloryfikowal i przesadnie rekomendowal
                        > .
                        > > Przyznasz ze lekarz z doktoratem cieszacy sie slawa w calej Polsce nie
                        > > wyladowalby na Szybie. Mimo ze Szyba liczy teraz kilkanascie tysiecy
                        > > mieszkancow.
                        > > gabi
                        > od tych sukcesów na skalę światową to ci się zupełnie w głowie popierniczyło
                        i
                        > odmawiasz juz nie tylko prawa do sukcesu ale niemal człowieczeństwa osobie
                        > której z pewnością nie znasz i nigdy nie poznasz, tylko dlatego że nie
                        > wyjachała do nyc. Adasiu nieco opamietania ! aby byc kimś nie wystarczy
                        > wyjechać z Ełku i odwrotnie.

Efekty leczenia widac najlepiej na tobie. Na moje posty odpowiadasz Adasiowi.
                        Bez komentarza.
                        gabi
                    • horny7 Re: HOMEOPATIA 07.07.04, 12:11

> Przyznasz ze lekarz z doktoratem cieszacy sie slawa w calej Polsce nie
                      > wyladowalby na Szybie. Mimo ze Szyba liczy teraz kilkanascie tysiecy
                      > mieszkancow.

Dlaczego nie?
                      A może osiągneła w życiu to do czego dążyła, zdobyła uznanie, tytuł naukowy,
                      a teraz chce poświęć się pracy z pacjentami. A, że padło na Ełk/Szybę? Może
                      sentyment do miasta? Jeśli tak, SZACUNECZEK ;-)

Ukłony,

&
                      • gabiberg Re: HOMEOPATIA 08.07.04, 08:26
                        horny7 napisał:

>
                        > > Przyznasz ze lekarz z doktoratem cieszacy sie slawa w calej Polsce nie
                        > > wyladowalby na Szybie. Mimo ze Szyba liczy teraz kilkanascie tysiecy
                        > > mieszkancow.
                        >
                        > Dlaczego nie?
                        > A może osiągneła w życiu to do czego dążyła, zdobyła uznanie, tytuł naukowy,
                        > a teraz chce poświęć się pracy z pacjentami. A, że padło na Ełk/Szybę? Może
                        > sentyment do miasta? Jeśli tak, SZACUNECZEK ;-)
                        >
                        > Ukłony,
                        >
                        > &
                        Mozliwe. Zawsze cenilam lekarzy z powolania. W sluzbie zdrowia w Polsce
                        potrzeba jeszcze wielu Judymow.
                        Nie znam tej pani i nie podwazam jej kwalifikacji. Bylam zdziwiona kiedy gosc z
                        forum manio nachalnie ja rekomendowal. Moze gosc chce dorobic do pensji i od
                        kazdego nagonionego pacjenta ma dole. Dlatego tak sie angazuje.
                        Nie sprzeciwiajmy sie dla mania bo wszystkich nas ochrzci Adasiami:)
                        gabi

• manio15 Re: HOMEOPATIA 09.07.04, 07:12
                          gabiberg napisała:

> horny7 napisał:
                          >
                          > >
                          > > > Przyznasz ze lekarz z doktoratem cieszacy sie slawa w calej Polsce ni
                          > e
                          > > > wyladowalby na Szybie. Mimo ze Szyba liczy teraz kilkanascie tysiecy
                          > > > mieszkancow.
                          > >
                          > > Dlaczego nie?
                          > > A może osiągneła w życiu to do czego dążyła, zdobyła uznanie, tytuł naukow
                          > y,
                          > > a teraz chce poświęć się pracy z pacjentami. A, że padło na Ełk/Szybę? Moż
                          > e
                          > > sentyment do miasta? Jeśli tak, SZACUNECZEK ;-)
                          > >
                          > > Ukłony,
                          > >
                          > > &
                          > Mozliwe. Zawsze cenilam lekarzy z powolania. W sluzbie zdrowia w Polsce
                          > potrzeba jeszcze wielu Judymow.
                          > Nie znam tej pani i nie podwazam jej kwalifikacji. Bylam zdziwiona kiedy gosc
                          z
                          >
                          > forum manio nachalnie ja rekomendowal. Moze gosc chce dorobic do pensji i od
                          > kazdego nagonionego pacjenta ma dole. Dlatego tak sie angazuje.
                          > Nie sprzeciwiajmy sie dla mania bo wszystkich nas ochrzci Adasiami:)
                          > gabi
                          >
                          teraz to na 100% jestesmy w domu.
                          pozdrowienia dla kierownika referatu odkurzaczy !
    • ankajrt Re: HOMEOPATIA 15.07.04, 15:31
      Maiałam się czegoś dowiedzieć o pani dr z Białego. Niestaty skutek marny :( Wiem, że przyjmuje w tej samej przychodni co chirurdzy koło starego szpitala. Słyszałam też, że jeśli nie ma się znajomości to trzeba czekać około 1 miecha jak nie wieęcej :/

Jeśli mowa o dr Kropiwnickiej to ja się u niej teraz leczę i z pozytywnymi efektami :) Niestety od 12 lipca jest na urlopie.

Pozdrówka, Anka
    • ralston Re: HOMEOPATIA 04.07.05, 20:10
      Rozmawiałem ze swoim kolegą lekarzem, obecnie zresztą pracującym w Ełku.
      Potwierdził, że homeopatia nic wspólnego z medycyną nie ma. W każdym razie nie
      więcej niż zamawianie chorób przez babki. Okultyzm i tyle.
      • mobb Re: HOMEOPATIA 04.07.05, 22:31
        A ja znam dwóch lekarzy medycyny tradycyjnej czyli "nieokultystycznej" (dwie
        zupełnie nie związane ze sobą osoby) które pozostając w bezsilności medycyny
        tradycyjnej wobec przewlekłych chorób ich własnych dzieci zaczęli studiować
        homeopatię, jeden nawet wyjechał do ośrodka w Niemczech znanego w tej
        dziedzinie. I o dziwo w obu przypadkach pomogło, dzieci wyzdrowiały.

może okultyzm, a może kolejna dawka nadziei, która leczy. Niekoniecznie jest to
        powód żeby z zacięciem negować. Nie bardzo lubię lekarzy, którzy wiedzą
        wszystko i najlepiej. Homeopatia nie jest szarlatanerią, która wyklucza inne
        metody leczenia, zatem może chyba bez szkód dla pacjentów co najmniej
        współistnieć.

Mi homeopatia nie pomogła, ale nie pomogła mi też medycyna tradycyjna. Z tego
        powodu nie krzyczę że wszyscy lekarze są do dupy ;)
        • manio15 Re: HOMEOPATIA 05.07.05, 07:51
          czy homeopaia jest szarlataneria ? może. Jednak oprócz dyplomowanego doctora
          ijego pazernego portfela potrzebna jest wiara w skuteczność terapii - efekt
          placebo często przynosi niesamowite efekty. poza tym homeopatia to nie jest
          leczenie niczym . W zalergizowanym społeczeństwie często tradycyjne metody
          leczenia zawodzą np . antybiotyki nie tylko nie leczą ale wzmagaja alergię -
          samo ich odstawienie może przyczynić sie do ustąpienia choroby. Byc może
          właśnie odstawienie tych leków daje szansę na samouleczenie pod nadzorem
          sympatycznego i zaangażowanego lekarza. Jest w tym oczywiscie jakaś moda i
          trend - spotkac zatem mozna homeopatów ekonomicznych - czyli takich którzy
          wykonuja taka profesje bo takie jest zapotrzebowanie na rynku.
          Gorzkie doświadczenia z tradycyjnymi lekarzami każą mi podchodzić z dystansem
          do wszelkich metod , bo pamietam jakimi studentami byli niektórzy z nich i aż
          ciarki przechodzą gdy pomyslę jakimi są lekarzami. A juz radykalnie krytyczne
          opinie jednych lekarzy o drugich jako zywo przypominaja mi kabaretowy (
          zapewniam że z życia wzięty) tekst kolejnego fachowca wykonującego prace
          budowlane : Panie a kto to Panu tak spieprzył ? - oceniajac dotychczas wykonane
          prace.
          Na szczęscie każdy ma wybór i może leczyć się nawet u babki znachorki -
          najważniejsze jest zaufanie i skuteczność !

manio szamański
          • ralston Re: HOMEOPATIA 05.07.05, 11:20
            Akurat ten mój znajomy żadnego interesu w krytyce homeopatii nie ma. Żaden
            homeopata zawodowo mu raczej nie zagraża i konkurencji nie może stanowić, bo
            jeszcze nie ma takiego preparatu, który połamane nogi sam poskłada.
            Sam mam też takiego kolegę z ogólniaka, który jest dziś lekarzem, ale do
            którego leczyć się bym nie poszedł, z tym że ta sama reguła dotyczy w takim
            samym stopniu tzw. lekarzy-homeopatów. Kto Ci zagwarantuje, że taki się akurat
            w trakcie studiów nie obijał? Tylko dlatego, że dziś wypisuje recepty nie na
            lekarstwa a na jakieś ucierane kulki nie zawierające żadnej substancji czynnej?
            Oczywiście, że każdy może wybierać i leczyć się u kogo chce - ja jednak
            takie "leczenie" odradzam. To magia a nie medycyna.
            • manio15 Re: HOMEOPATIA 05.07.05, 11:41
              ralston napisał:

> Akurat ten mój znajomy żadnego interesu w krytyce homeopatii nie ma. Żaden
              > homeopata zawodowo mu raczej nie zagraża i konkurencji nie może stanowić, bo
              > jeszcze nie ma takiego preparatu, który połamane nogi sam poskłada.

tym bardziej nie powinien krytykować , bo to jakby dekarz krytykował szklarza.

> Sam mam też takiego kolegę z ogólniaka, który jest dziś lekarzem, ale do
              > którego leczyć się bym nie poszedł, z tym że ta sama reguła dotyczy w takim
              > samym stopniu tzw. lekarzy-homeopatów. Kto Ci zagwarantuje, że taki się
              akurat
              > w trakcie studiów nie obijał?

a to było tak ogólnie i dotyczy każdego zawodu :)))

Tylko dlatego, że dziś wypisuje recepty nie na
              > lekarstwa a na jakieś ucierane kulki nie zawierające żadnej substancji
              czynnej?

e , nie masz racji - to nie jest tylko glukoza !

> Oczywiście, że każdy może wybierać i leczyć się u kogo chce - ja jednak
              > takie "leczenie" odradzam. To magia a nie medycyna.
              To wybieraj tradycję. Ja mam swoje przyre doświadczenia z antybiotykami , które
              bezkrytycznie serwowano do chwili gdy już zabrakło fantazji jakie by tu
              jeszcze ... I to uważasz jest medycyna? Co nie znaczy że wyrzekam się
              antybiotyków - ale tylko po zbadaniu ich skuteczności i w wyłacznie
              uzasadnionych wynikami przypadkach.
              a tak na boku : nowy adres działa ? zmieniłem kanał na 9000

magicznie uleczony manio
              • ralston Re: HOMEOPATIA 05.07.05, 12:03
                manio15 napisał:

> tym bardziej nie powinien krytykować , bo to jakby dekarz krytykował szklarza.

Bez przesady. Medycynę studiował ładnych parę lat i z dobrymi skutkami. Po
                studiach wybrał na specjalizację akurat ortopedię - ale to nie znaczy, że nie
                może się kompetentnie wypowiadać o farmacji.
                >
                > a to było tak ogólnie i dotyczy każdego zawodu :)))

A więc i "lekarza homeopaty" - więc nie używajmy więcej tego argumentu :)
                >

> e , nie masz racji - to nie jest tylko glukoza !

Stopień rozcieńczenia jest tak olbrzymi, że szansa napotkania cząsteczki
                substancji czynnej jest bliska zeru. Więc właściwie jest to glukoza +
                zaklęcia :)

> To wybieraj tradycję. Ja mam swoje przyre doświadczenia z antybiotykami ,
                które
                >
                > bezkrytycznie serwowano do chwili gdy już zabrakło fantazji jakie by tu
                > jeszcze ... I to uważasz jest medycyna? Co nie znaczy że wyrzekam się
                > antybiotyków - ale tylko po zbadaniu ich skuteczności i w wyłacznie
                > uzasadnionych wynikami przypadkach.

Pewnie nie Ty jeden masz przykre doświadczenia z antybiotykami, ja zresztą
                również. Ale homeopatia nie jest tu chyba rozwiązaniem - jest sporo leków nowej
                generacji, które nie są antybiotykami. A w ostateczności pozostają antybiotyki.
                Tylko trzeba trafić na kompetentnego konowała.

> a tak na boku : nowy adres działa ? zmieniłem kanał na 9000
                Odpowiedź znajdziesz na poczcie :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka