Dodaj do ulubionych

wiosna ludów

08.02.09, 12:11
Witam Lalke czytałam wieki temu i przyznam ze to jedna z moich
ulubionych ksiazek.Niestety nie pamietam czym zasluzyl sie Ignacy
Rzecki podczas wiosny ludów i jaki byl dokladny przebieg jego
wojskowej kariery.Jesli ktos pamieta prosze niech napisze;)
Obserwuj wątek
    • soova Re: wiosna ludów 08.02.09, 12:15
      "Zasłużył się" to chyba za mocne słowo. Rzecki raczej w wydarzeniach Wiosny Ludów uczestniczył, dosługując się stopnia oficerskiego, bodajże z tytułu dwóch ran, jakie odniósł w bojach. Całość jego kariery wojskowej oraz losy po jej zakończeniu opisane są tu: univ.gda.pl/~literat/lalka/0010.htm

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka