Dodaj do ulubionych

Kolejna wspaniała Pi$klapa, czyli

17.10.18, 09:44
... Rządowy program leczenia niepłodności naprotechnologią ...

Naprotechnologia: narodziny jednego dziecka - 428 tys. zł
In vitro: narodziny jednego dziecka - +/- 12 tys. zł

Gdyby kwotę wydaną na naprotechnologię przeznaczyć na in vitro, mogłoby się urodzić jeszcze
2 500 dzieci...
Obserwuj wątek
  • trusiaa Re: Kolejna wspaniała Pi$klapa, czyli 17.10.18, 12:14
   A urodziło się siedemdziesięcioro. Idealnych obywateli. Stawiają na jakość, praffda?

   Swoją szosą to jest ciekawe bardzo - tzw. naprotechnologia to zwykła procedura stosowana dotąd rutynowo przez każdego ginekologa, do którego zgłasza się para mająca problemy z zajściem w ciążę. Do wdrożenia tejże potrzebne są: kalendarzyk, kilka kartek papieru z miejscem na wpisanie pomiarów temperatury i jeszcze termometr, wszystko za 20 - 30 zł, do tego kilka wizyt u lekarza w roku - co zatem kosztuje 428 tys.?!
   Znalazłam takie:
   Cuda i dziwy...
   Małżeństwo Bujaków, które dochowało się dwóch synów, straciło trzecią ciążę i (wbrew bożej intencji?) postanowiło mieć więcej dzieci. Ci państwo, w dowód wdzięczności za córkę, założyli instytut, który ma pomagać innym parom.
   Firma wygrała konkurencję z pięcioma innymi - w tym np. z Fundacją S.O.S. Obrony Życia Poczętego (która zgłosiła się do przetargu mimo braku doświadczenia w prowadzeniu tego rodzaju projektów), a bezpośrednim konkurentem była firma, której ostatnimi projektami były produkty związane z tematyką religijną: m.in. aplikacja na Święto Trzech Króli, aplikacja przygotowana na Światowe Dni Młodzieży oraz na międzynarodowy festiwal filmów Niepokalanów.
   – Średni koszt leczenia niepłodności w Instytucie Rodziny waha się między 1,8 a 2,8 tys. zł. Czy to dużo? Jeśli jedna wizyta lekarska potrafi trwać nawet półtorej godziny? – pyta retorycznie Bartosz Bujak.
   Do Instytutu dołączył profesor Chazan.
   Jeszcze w tym roku (2017) ma ruszyć portal, na którym ma się pojawić między innymi interaktywny kalendarzyk małżeński, który - po podaniu indywidualnych parametrów - m.in. śluz i temperatura - wskaże płodne dni.
  • trusiaa Re: Kolejna wspaniała Pi$klapa, czyli 09.08.20, 09:30
   Naprotechnologia: 46 mln złotych - 294 dzieci.
   In vitro: 244 mln złotych - 22 tys. dzieci.

   Co ciekawe, jeśli chodzi o koszt jednej ciąży w programie refundacji in vitro, wydano nieco ponad 13,2 tysiąca złotych na każde urodzone dziecko – podaje portal money.pl. Dla porównania, na każdą ciąże w Narodowym Programie Prokreacyjnym wydano 156 tysięcy złotych.

   Klapa? Wygląda raczej na kolejny przewał sporej kasy (gdzieś wcięło około czterdzieści baniek). Samodzielne mierzenie i notowanie temperatury oraz klepanie zdrowasiek pod kontrolą instruktora nie kosztuje chyba aż tyle?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka