Dodaj do ulubionych

cofnięta żuchwa

30.07.08, 09:26
mój synek skończył 3 m-ce 10 dni temu
lekarz na szczepieniu zwrócił dziś uwagę, że maluszek ma cofniętą
żuchwę, niestety ciężko było uzyskać więcej informacji, dlatego
pytam tutaj (nie wiem czy na odpowiednie forum trafiłam?)
czym to skutkuje, czy jest jeszcze szansa, że się odpowiednio
wysunie? bo raczej nic się z tym zrobić nie da?
zaznaczam, że maluszka karmię wyłącznie piersią i ssie ładnie, na
początku miał kłopoty z łapaniem, ale nigdy ze ssaniem
Obserwuj wątek
    • dacra Re: cofnięta żuchwa 05.08.08, 12:47
      moj starszy syn (obecnie 26 miesiecy) urodzil sie z bardzo mocno cofnieta
      zuchwa, co niestety skutkowalo nieefektywnym ssaniem, w koncu okazalo sie ze
      dziecko sie nie najada, bo nie potrafi ani ssac butelki ani piersi. ok. 3
      miesiaca zycia trafilismy do IMiD gdzie go oberzal chirurg szczekowy, aby
      wykluczyc malozuchwie. Na szczescie jest ok. dzieki cwiczeniom logopedycznym
      (pod opieka jest od 6 tygodnia zycia) oraz pozniej wprowadzaniu roznych pokarmow
      stalych, ktore powodowaly prace zuchwy, szczeka sie wysunela, ale nadal jest
      przerwa. Jestesmy tez pod opieka ortodonty w instytucie.

Cofnieta zuchwa moze skutrkowac problemamy w jedzeniu takimi jak ksztuszenie
      sie, wylewanie przy piciu z kubeczka, a co najwazniejsze moze powodowac rozne
      dysfunkcje mowy (opoznienie mowy, seplenienie). Dobrze ze karmisz piersia,
      poniewaz dziecko zmuszac do wykonania ogromnej pracy zuchwa, co pozwala na
      rozwoj miesni. Jestes z Wawy? jesli tak to prosze napiosz na priv do mnie to
      podam ci gdzie dobrze uderzyc, zeby dziecko pozniej nie mialo problemow.
      • mama-lideczka Re: cofnięta żuchwa 06.08.08, 08:59
        nie jestem z wawy, ale dziekuje za info
        narazie lekarz, z którym rozmawiałam kazał poczekać jeszcze do pół
        roczku, żuchwa nie jest b. cofnięta, mały ładnie łapie piers, je i
        najda się (tyje 300g tygodniowo), podobno ma się jeszcze wysunąć
        jak popatrzyłam na zdjęcia pierwszeg synka, to on chyba też miał
        cofniętą żuchwę przez pierwsze pół roczku, nikt na to nie zwrócił
        specjalnej uwagi, teraz już super mói, zaczął jak miał 18m, nie ma
        żadnych problemów,
        może taka uroda moich dzieci?, ale trzymam rękę na pulsie, w razie
        czego sie odezwe, dziękuje, pozdrawiam
        • dacra Re: cofnięta żuchwa 06.08.08, 10:24
          fakt, wiekszosc dzieci rodzi sie z lekko cofnieta zuchwa, jest to fizjonomia.
          Jesli nie ma dodatkowych atrakcji z tym zwiazanych nie ma za bardzo czym sie
          martwic, teoretycznie do 6 miesiaca zycia powinna sie wysunac. Wystarczy tylko
          lozeczko ustawic pod katem ok 30 stopni oraz ukladac dziecko do spania na
          boczku. Z pierwszym senem przezylismy sporo przez pierwsze trzy miesiace pani
          profesor jak widziala syna ok. 3 miesiaca powiedziala, ze najgorsze za nami, a
          moglo sie to nienajlepiej skonczyc, z reszta i tak wyladowalismy jak mial ok 2
          tygodni na OIOMie w Centrum Zdrowia Dziecka. Na szczescie wszystko dobrze sie
          skonczylo. Teraz mamy tez drugiego syna, monitorowalismy rozwoj zuchwy jeszcze w
          ciazy podczas usg, ale ma tylko lekko cofnieta i nie widze ze beda jakies
          wieksze problemy.
      • mama-kurczaka Re: cofnięta żuchwa 07.12.08, 18:48
        Mam podobny problem. Mój synek też ma cofniętą żuchwę. Pediatra to bagatelizuje,
        dlatego szukam namiarów na jakiegoś rozsądnego lekarza który mógłby nam pomóc.
        Jesteśmy z Warszawy

• mikiki4 Re: cofnięta żuchwa 10.06.14, 14:35
      Moje maleństwo też miało cofniętą żuchwę a niestety nie mogłam karmić piersią. Bardzo się obawiałam, że jej się nie wyćwiczy, bo jak wiadomo karmienie piersiowe to najlepszy na sposób. Jednak się udało i już w czwartym miesiącu usteczka były normalne a nawet prześliczne :). Nie wiem czy to pomogło ale używałam do karmienia smoczków dynamicznych lovi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka