Dodaj do ulubionych

Yoma- prosba

05.05.11, 19:52
Yoma, czy mogłabyś w wolnej chwili rzucić okiem i włączyć swe zdolności lingwistyczne?
www.helpmefind.com/rose/index.php
to strona główna HMF, wyszukiwarki róż. Czy można szukać według introduktora, tzn. wychodząc nie od nazwy róży, lecz gościa, który ją wprowadził, ewentualnie daty tego wydarzenia?
byłabym bardzo wdzięczna
Lella- kloc proniemiecki
;)
Obserwuj wątek
    • yoma Re: Yoma- prosba 05.05.11, 20:41
      Można

      w zakładkach z lewej: Plants: Advanced search
      w tym, co się otworzy: Introduction
      w tym co się otworzy masz opcje: Introduced by (nazwisko)
      albo Introducer country (kraj introduktora)
      albo Introduced before (przed) in (w) after(po) year (roku)
      • yoma Re: Yoma- prosba 05.05.11, 20:43
        Tyle że tam jest napisane coś takiego

        These advanced search options are part of the premium membership package.

        czyli Opcje zaawansowanego wyszukiwania są częścią pakietu czlonkowskiego premium, czyli możliwe, że każą coś zapłacić. Jakby chcieli, a masz coś konkretnego, to krzycz, może z mojej encyklopedii coś wyleci.
        • yoma Re: Yoma- prosba 05.05.11, 20:49
          Może i nie każą, nacisnęłam coś i nic nie kazali :)

          W tym Advanced search masz takie opcje:

          Name nazwa
          Class Any grupa
          Color Any kolor
          Bloom cykl kwitnienia
          Habit Any ulistnienie i zwyczaje rośliny
          Growing strefa, zastosowanie, odporność na choroby
          Favorites ulubione wyhodowane/odkryte przez
          Bred / wyhodowane/odkryte przez
          Introduction introdukcja
          Lineage rodowód
          Plant has … nagrody, ogrody, szkółki itd.
          • lellapolella Re: Yoma- prosba 05.05.11, 21:24
            kurdeż, otwierać się otwiera ale nic się nie da wpisać, chyba jest zablokowane, jak się nie jest członkiem:(
            znalazłam różę w blogu jakiejś Norweżki, ona pisze, że to ,St.Nicolas' introdukowana przez Hillinga w 1950 roku ale idąc po nazwie w HMF to jej nie ma...
            Dobra, dzięki, będę się martwić jak się okaże, że to, co namierzyłam w sąsiedniej wsi na płocie to właśnie ta róża:) To do kwitnienia:)
            • yoma Re: Yoma- prosba 05.05.11, 21:34
              No faktycznie. Czekaj, spróbuję swojej, choć jej jeszcze nie opanowałam dobrze...
              • yoma Re: Yoma- prosba 05.05.11, 21:42
                Nimo...
            • yoma Re: Yoma- prosba 05.05.11, 21:49
              Mam "Nicola". Biała, data rejestracji odmiany 1985, hodowca Gandy... I "Nicole". Różowa.
              • lellapolella Re: Yoma- prosba 05.05.11, 22:03
                junisroseblogg.blogspot.com/2010/07/stnicolas.html
                tu jest ta moja... no, strasznie jestem ciekawa, czy dobrze pamiętam ten kwiat... Jeśli to taka sama, trza będzie iść pogadać, bo jak nie poniemiecka, to skąd?
                • yoma Re: Yoma- prosba 06.05.11, 18:14
                  Kurcze, dobra jesteś. Ja bym na widok powiedziała "o, jaka ładna dzika róża".
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka