Dodaj do ulubionych

poledwiczki wieprzowe???

10.02.04, 13:03
prosze o ciekawe (szybkie) danie. z gory dziekuje
Obserwuj wątek
    • giezik Re: poledwiczki wieprzowe??? 10.02.04, 13:14
      juz sie na sama mysl uslinilem. mmmm...

      no to jedziemy. Poledwiczke oprószamy pieprzem, zawijamy w folie al. i wkladamy
      do piekarnika na 15-25 min (zalezy od tego, czy ktos lubi krwiste czy nie - to
      niestety kwestia eksperymentów - jak długo *

      w miedzyczasie w rondeluku rozgrzewamy 2-3 łyżki masla (NIE MARGARYN :) ), gdy
      zacznie sie juz nawet lekko przypalac, wlac pol szklanki bialego wytrawnego
      wina. Wino powinno odparowac. Pozniej zestawic z ognia i dodac kubek smietany,
      wymieszac i jeszcze raz zagotowac. W trakcie dodac łyżkę delikatnej musztardy i
      zamieszac.

      Poledwice wyjac pokroic w grube plastry podawac z sosem. Do tego risotto


      * jesli obawiasz sie, zeby nie wyszla zbyt krwista ** pokroj w grube plastry i
      smaz na patelni (bez tluszczu), pod koniec smazenie mozesz podlac wódką
      (żubrówką), whisku, koniakiem, calvadosem czy co tam masz i zapalic (tylko
      zdejmij z ognia)

      ** mimo byc moze niecheci sprobuj choć raz takiej półkrwistej. Warto
    • brunosch Re: poledwiczki wieprzowe??? 10.02.04, 13:20
      -Polędwiczki kroisz w plastry, lekko rozpłaszczasz dłonią, jak za duże, to
      przekrój jeszcze na pół. Włóż do miski z sosem sojowym + 1/2 łyżeczki imbiru +
      pieprz
      -kapustę pekińską cieńko pokrój w paski, można tez pieczarki, paprykę i co tam
      wpadnie w dłoń, pokropić sosem sojowym. ja dodaję jeszcze anyżek (polski, nie
      gwiaździsty) ale jak ktos nie lubi, to nie.
      Na rozgrzany olej wkładasz mięso na 1 min. odłóż na bok
      Na ten sam olej wkładasz jarzyny, po 2 min. zalewasz zaprawką spod mięsa,
      jeszcze trochę dusisz i jak sos wyparuje, dodajesz spowrotem mięso na jakąś
      minutę.
      Robi się to szybciej niż gotowanie ryżu, dlatego zacznij smażyć jak ryż jest
      już prawie miękki
    • Gość: Kasia Re: poledwiczki wieprzowe??? IP: *.crowley.pl 10.02.04, 13:25
      Można zrobić nożem lub trzonkiem drewnianej łyżki dziurę z grubszej części
      polędwiczki i nafaszerować suszonymi śliwkami lub morelami, z wierzchu natrzeć
      ziołami, czosnkiem, posolić, popieprzyć i smażyć na rumiano a większe
      polędwiczki poddusić z odrobiną wody. Można potem jeść na zimno.

      Wszystko zależy czy masz polędwiczki duże czy malutkie. Można też je poprostu
      ponakrawać nożem po bokach (coś na kształt choinki)wyglądają wtedy fikuśnie po
      usmażeniu.
      • Gość: kaska Re: poledwiczki wieprzowe??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.04, 15:05
        nacinasz nozem, wkladasz w to ser plesniowy i obwiazujesz nitka bawelniana.
        Obsmazasz na patelni z maslem i oliwa. Sil, pieprz - wiadomo. Ja jeszcze daje
        czosnek na patelnie. Do tego dobry jest sos z grzybow.
        Albo polewiczki w platsry, szybko obsmazasz, krotko. Smietane podgrzewasz,
        dajesz ser -plesniowy i natke, mieszasz. Sosem polewasz mieso.
    • wedrowiec2 Re: poledwiczki wieprzowe??? 10.02.04, 15:10
      Przygotowuję marynatę: sok z pół cytryny, 2 ząbki czosnku, 2 łyzki oliwy.
      Polędwiczki (ok. 0,5 kg) kroję na plastry o grubości 2 cm i rozpłaszczam je
      lekko palcami. Posypuję je czarnym pieprzem i zalewam marynatą. Po godzinie
      zbieram czosnek z mięsa i smażę je na oliwie uprzednio rozgrzanej z listkiem
      laurowy. Wystarczy smażyc po 3-4 minuty z każdej strony.
      ps. Przepis jest z GW, ale nie internetowej, a papierowej.
    • Gość: Pichciarz Re: poledwiczki wieprzowe??? IP: *.proxy.aol.com 10.02.04, 17:12
      Świetne przepisy. Sądzę, że można je także dostosować do kurzych piersi.
    • hania55 Re: poledwiczki wieprzowe??? 10.02.04, 18:18
      A ja polecam najpierw zabejcować polędwiczki w czerwonym winie z rozmarynem,
      czosnkiem, cebulą i pieprzem. Zostawić na kilka godzin w lodówce. Osuszyć z
      marynaty i obsmażyć na oliwie. Nastęnie podlać trochę bejcą, dodać rozmaryn,
      pieprz i wszystko razem dusić. Albo też dusić polędwiczki z cebulą i piwem.
    • kokolores Re: poledwiczki wieprzowe??? 10.02.04, 19:45
      No to ja tez sie przylacze. Poledwiczki pokroic na grube plastry ,posolic
      popieprzyc ,smazyc na patelni na oliwie z oliwek 2-3 min z kazdej
      strony,wlozyc do naczynia zaroodpornego .Pomidora i ser mozarella pokroic w
      plastry, ulozyc na poledwiczkach(najpierw pomidor a potem mozarella) posypac
      ziolami wedle gustu(np oregano , ziola prowansalskie itp).Zapiekac tak dlugo
      az ser sie roztopi(180 stopni rozgrzac).Smacznego .
    • Gość: Joanna Re: poledwiczki wieprzowe??? IP: *.lodz.msk.pl / 62.233.147.* 13.02.04, 17:54
      Ja mam przepis z gazety.pl polędwiczki po chiński - poledwiczkę kroimy w
      plastry lekko zbijamy, marynata: sos sojowy+rozmaryn+bazylia
      +majeranek+tymianek, zostawiamy je w marynacie około 1 h, smażymy chwilę i
      gotowe, dobrze smakują z dpiem czosnkowy(ząbek czosnku, troche jogurty
      naturalnego i majonezu) Rewelacja

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka