założyciel: wiktorbudzinski

Homeopatia klasyczna

(935)

Homeopatia jest metodą leczniczą, która zajmuje się całym człowiekiem, rozpatrując wszystkie jego dolegliwości i choroby. Lek homeopatyczny pobudza naturalne siły uzdrawiające naszego organizmu, powodując - w zależnosci od rodzaju i zaawansowania chorób pacjenta - wyleczenie, poprawę stanu zdrowia, lub przynajmniej ulgę w cierpieniu.

Homeopatia opiera się na hipotezie Hipokratesa, że podobne leczy się podobnym (łac. similia similibus curentur).

Na przełomie XVIII i XIX wieku metoda została rozwinięta przez niemieckiego lekarza i farmaceutę Samuela Hahnemanna i od tego czasu nieprzerwanie, z rosnącą popularnością praktykowana jest przez lekarzy na całym świecie.

Homeopatia, jako specjalna forma leczenia, opiera się na czterech podstawowych zasadach:

Lek homeopatyczny jest substancją naturalną (pochodzi ze świata roślin, minerałów, zwierząt oraz chorobowo zmienionych tkanek lub wydzielin), przygotowaną w pewien ściśle określony sposób i wypróbowaną w swoim działaniu na zdrowym człowieku (w tzw. homeopatycznej próbie lekowej).
Lek homeopatyczny podawany jest pacjentowi zgodnie z zasadą podobieństwa, po przeprowadzeniu szczegółowego, indywidualnego wywiadu lekarskiego z uwzględnieniem cech, upodobań i nawyków pacjenta koniecznych dla wyboru leku.
Pacjentowi podawany jest wyłącznie jeden lek na raz.
Stosuje się najmniejszą dawkę leku i obserwuje się jej działanie.

Uwaga! To forum nie jest dla przeciwników homeopatii. Proszę takie osoby o poszukanie innego miejsca dla wyrażania takich opinii.

  • w treści
  • w temacie
  • autor
  • nazwy
  • liczby wypowiedzi
  • daty założenia
  • daty ost. listu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka