Forum eDziecko edziecko Niemowlę
ZMIEŃ
      wyciszony

wyciszony

(26 wyników)
    • Mam problem żeby wyciszyć syna przed snem. Jeszcze miesiąc temu bez problemu był kleik, kąpiel, pierś i spanie (mały przyzwyczajony do zasypiania przy piersi). Ale odkąd zaczął pełzać to usypianie zajmuje mi czasem nawet godzinę czasu, bo przerywa nagle jedzenie, fik na brzuch (karmię na łóżku - śpi z nami) i pełza mi po całym łóżku albo w czasie jedzenia łapie stopy i przerywa ssanie żeby wsadzić stopę do buzi, albo po prostu sobie gada. Nawet kołysanie na rękach nie pomaga, bo albo firanka ...
    • Drogie Mamy, nasza córcia to żywe srebro, nie usiedzi w spokoju ani minuty. Zasypianie wieczorem to 40 min ciężkiej harówki - bujanie na rękach, noszenie. Wiem, że dziecko trzeba wieczorem wyciszyć - próbowałam czytać bajki - ale ona macha rękami do książeczki i to raczej jej nie wycisza - wręcz przeciwnie. W ogóle jest strasznie ciekawska i jak ją noszę na rękach i bujam to chwyta rękami wszystko co w zasięgu - poręcz fotela, firankę, dywan, mój sweter. Ziewa, trze oczka, marudzi - ale c...
    • córka-7 m-cy spała ostatnio u dziadków. po nocy, która podobno łatwa nie była, usłyszałam od teściów, że powinnam zgłosić się do pediatry, żeby dała coś na "wyciszenie" dziecka... córka krzyczała w nocy, moim zdaniem z powodu zmmiany m-ca i tęsknoty, a nie dlatego, że jest nie wyciszona(...)??? wg dziadków, powinna spać całą noc, nie budzić się na papu, i nie płakać "bez powodu". dodam, że 2-gi raz w jej życiu spała poza domem. mi się miesza w głowie, czy teściom?
    • Szukam skutecznego preparatu dla mojej córki,która ma skazę białkową, a tym samym azs. Oilatum i Emolium nie skutkują w jej przypadku. Natomiast pytanie dot. zupełnie czegoś innego. Lekarka zaleciła stosowanie Fenistilu w kropelkach (łagodzi objawy alergii i zmniejsza świąd skóry). Faktycznie gdy go stosujemy mała spokojniej śpi, nie jest taka niespokojna. Ale nie można go stosować dłużej jak 3 tyg. Lekarka nawet zaleciła, by stosować 2 tyg. Tak też zrobiłam, ale ost. dni mała cały czas płaka...
    • Dziewczyny proszę o pomoc , nie wiem już co robić. Mój synek ma miesiąc, na początku był na piersi i mm ( spał pięknie, trzeba było Go wybudzać do jedzenia ). Niedawno przeszliśmy tylko na butlę ( nan ha 1 ). Mały sporo ulewa , ale przybiera ładnie, rośnie, rozwija się - najgorsze są problemy z usypianiem. Nie umie sie kompletnie wyciszyć i w rezultacie usnąć. Mogę chodzić z Nim na rączkach, lulać, bujać, przysypia na minutę i się budzi - i tak na okrągło. W wózku nie chce spać...
    • drogie mamy jaki macie sposoby na wyciszenie swoich brzdacow przed snem chodzi mi glownie o drzemki dzienne, bo ja mam z tym straszny problem. moj łobuz to żywe srebro i generalnie nie lubi spac. Oczka sie zamykaja, główka "leci" ,ale spac nie bedzie..., a wyciszani jest nudne bo jest za duzo do "roboty", tu cos trzeba zrzucic, tu cos otworzyc itp. Brzdac ma 9 miesiecy.
    • jak w temacie, czy któraś z was dziewczyny miała podobny problem??? Na moje nieszczęście mieszkam w bloku i od 2mc na okrągło sąsiedzi robią remont . Obecnie jedni skończyli remont drudzy zaczęli , szlag mnie juz trafia pobadam w histerie mała wyje przeraźliwe nie ma szans żeby ją położyć w innym pokoju bo wiercenie słychać w całym mieszkaniu O RANY!!!!!!!!!! Wyciszał z was ktoś może pokoj??
    • Zacznę od tego ze moze na tym forum są dziewczyny dla których karmienie butelką to nie koniec świata. Jeżeli tak to proszę o zrozumienie i za wszelkie wypowiedzi będę bardzo wdzięczna. Z powodu stresu jaki dopadł mnie kilka dni temu zatrzymała mi się produkcja mleka. Dokladnie od 1 maja córeczka jest tylko na butli i w rezultacie chodzi o to aby wyhamować laktację, mam do tego powody (leczenie łysienia) i prosze nie pisać że źle robię, bo mam już tego naprawdę dosyć, ta presja otoc...
    • Moja 3 miesięczna córeczka nie potrafi zasnąc spokojnie w dzien. Gdy widzę ze jest seena (zaczyna ziewac) to od razu kladę ją do lóżeczka.I tu jest problem! Czasami w miare spokojnie zasnie ale częsciej dostaje spazmów! Wtedy biorę ją na rece, uspokaja sie i do lóżeczka i tak w kólko...az w końcu szlochając zasypia przy piersi - bo najczęsciej juz nadejdzie pora karmienia.To "usypianie" trwa nawet 2 godziny!:( nie wiem co zrobic zeby Mala normalnie, spokojnie zasypiala w ciągu dnia.Na n...
    • Mój 3 miesięczny synek ssie piąstki, zazwyczaj gdy jest głodny, ale zauwazyłam, że robi to również przed zaśnięciem. Smoczka nie lubi i nie potrafi ssać, w związku z tym mam pytanie: czy możliwe jest, że ssąc piąstki traktuje je jak sposób na uspokojenie i wyciszenie? Wszyscy, którzy widzą go w akcji, naciskają by podać szybko jedzonko bo mały "zje rączki" a mi się wydaję, że ssanie rączek to nie zawsze oznacza głód. Bardzo proszę o opinie. pozdrawiam serdecznie.
    • Jak wielokrotnie pisałam na tym forum, moja córka samoistnie zrezygnowała ze smoczka, kiedy miała trzy miesiące. Odłożyła na bok, nie powiedziała "dziękuję" wyłącznie z przyczyn obiektywnych, a jak się chciała uspokoić (zasypianie, bolące zęby etc.) ssała kciuk lewej łapki. Łomatko, co ja się o tym kciuku nasłuchałam! Że krzywy zgryz, krzywe podniebienie, nawyk nie do wykorzenienia przed maturą, urazy palca, dżuma, trąd i cholera w jednym. Jedna lekarka kazała mi nawet wtórnie przyuczyć dzi...
    • dreczy mnie sumienie bo czesto zostawiam malego placzacego,poniewaz czesto placze.oczywiscie sprawdzam pieluche,glod.jak wszystko gra wychodze z pokoiku.robicie tak?szkoda mi go jaktak placze...ma 2 miesiace
    • wysypka(4)

U mojego 4 miesięcznego synka pojawila się na plecach (po prawej stronie tuż nad pieuszką i sięga do lopatki) wysypka. Skóra jest czerwona i pokryta malymi krostkami, w dotyku to jest szorstkie. 4 dni temu zauważylam te zmiany, następnie zniknęly i pojawily się znowu. Zmienilam mu pieluchy z pampersów na huggisy, ale od tego chyba by mial wysypkę niżej. No i kilka dni temu wprowadzilam mu marchewkę, a następnie jablko. Temperatury nie ma, zrobil się tylko bardziej marudny. Nie r...
    • Cześć! Moja p. pediatra zastanawia sie czy nie przepisac mojej coreczce kropli uspokajajacych i wyciszajacych. Amelka ma prawie 9 miesięcy i praktycznie od urodzenia sa problemy u niej ze spaniem. Jest dzieckiem nadpobudliwym wedlug neurologa. Na spacerze tez sa problemy z wysiedzeniem w wozku, najchetniej by chciala tylko aby sie nia zajmowac. Dzis mi spala przez caly dzien lacznie 1.20min a wieczorem byl wrzask z przemęczenia. Ewidentnie widac ze brakuje jej snu. Zastanawiam sie czy ...
    • Ratunku!!!!!!! Juz nie mam siły ani pomysłów:( Moje 9 tyg szczęście jest tak pobudzone, wszystko ją nakręca, sufit, pusta ściana, nie potrafie juz jej ululac w ciągu dnia:( Już nawet próbowaliśmy z mężem usypiać ją w łazience:( Paranoja:( Jeżeli nie padnie ze zmęczenia, oczywiści8e po wielkich bojach, bo sama nie wie co chce, czy smoka, czy piers, czy przytulić się, czy na rękach, czy na ramieniu. Usypia jedynie w wózku na spacerze, ale niestety nie zawsze pogoda pozwala na spa...
    • Mam pytanie. Czy wasze dzieciatka też wpadają w histerie jak chce im sie spać? Kuba płacze , krzyczy, ale przeciera oczka, zasypia na chwilkę potem znowu to samo. Po około pól godziny zasypia, i śpi spokojnie. Nic mu sie chyba nie dzieje, nie boli go nic. No to czemu tak sie dzieje:( Ewa
    • Moj synek ma prawie 10 tygodni. Od jakiegoś czasu próbuję nauczyć go samodzielnego zasypiania wg metody Tracy Hogg. Jednak nie wszystko jest w książce jasno wytłumaczone. Np. czy uspokajając dziecko trzymać je tak długo aż całkowicie się wyciszy i przyśnie czy od razu odkładać? Jak odkładam synka od razu to ledwo dotknie łóżeczka już krzyczy. Natomiast jak trzymam go dłużej to wydaje mi się, że to bez sensu, bo tak naprawdę zasypia mi na ręku a nie sam w łóżeczku. Napiszcie jak ...
    • Siedze i sie doluje, bo popelnilam glupi blad w przeszlosci i nauczylam malego (prawie 4 m) zasypiac na bujanym siedzonku i nie moge go oduczyc. W nocy zasypia w lozeczku, jako tako, czasem troche poplacze, czasem zasypia po cichutku, natomiast w ciagu dnia przyzwyczailam go do bujania do kazdej drzemki (lub ewentualnie zasypia na spacerze w wozku, oczywiscie musze wozkiem jechac po wertepach lub nim bujac)... No i nie wiem jak go oduczyc... czy komus sie udalo? Nie wchodzi w gr...
    • Kochane Mamy!Czy usypiając piersią i jednocześnie podając swoim maluchom w ten sposób kolację, dajecie im jeszcze wcześniej np. kaszkę na kolację? Mam 8- miesięczną córeczkę i nasz wieczorny rytuał wygląda tak: kaszka na kolację (od niedawna), kąpiel, usypianie i karmienie piersią. Zastanawiam się, czy jej po prostu nie przekarmiam. Jest dość okrągłym niemowlaczkiem, ale pediatrzy twierdzą, że nie otyłym. A ja nie chciałabym jej zafundować nadmiaru komorek tłuszczowych na starcie:)...
    • Czesc dziewczyny. Mam pytanie. Wlasciwie to dlaczego niemowlaki nie moga patrzec w telewizje? Moj 2 miesieczny synek telewizor ma za glowna atrakcje, tyle tam kolorow i w ogole. Ale slyszalam ze dzieci nie powinny patrzec w telewizor, to samo dotyczy lustra. Tyle ze nie wiem jaki negatywny wplyw moze to miec na bobasa. Prose napiszcie. Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się