Dodaj do ulubionych

Mapy, atlasy... a Plock.

02.12.02, 00:45
Z kartografia mam nie wiele wspolnego, ale przegladajac rozne w miare nowe
wydawnictwa autoatlasow mam wrazenie jakby zasieg miasta nie
obejmowal "skrajnych" dzielnic (np. Podolszyc). Nie wiem, czy stosuje sie
jakies uproszczenia, czy to tez powielany blad - wydawca bierze
tzw. "przodka" i z niego "kopiuje".
Oczywiscie problem banalny i o znikomej szkodliwosci, ale ... ;-)
Obserwuj wątek
    • roman_j Re: Mapy, atlasy... a Plock. 02.12.02, 09:05
      Hmmm. Kwestia rzeczywiście nie jest zbyt poważna, ale skoro nie mamy nic
      ważniejszego na tapecie, więc poświęcę jej nieco uwagi. :-))
      Przede wszystkim mam pytanie: na jakiej podstawie stwierdzasz, że Płock w
      atlasach jest prezentowany bez swych skrajnych części. Jest to wbrew pozorom
      pytanie zasadnicze. Z mojej praktyki wynika bowiem, że w atlasach (np.
      samochodowych) nie nanosi sie zwykle granic miast, a oznaczane są jedynie ich
      części obejmujące tereny gęsto zabudowane. Dlatego np. w przypadku Płocka
      zaznaczony jest obszar szeroko rozumianego Śródmieścia, a oddzielnie występują
      Podolszyce, Radziwie, itp. Są jednak one opisane w ten sposób, że nie ma
      wątliwości, że są to części Płocka.
      • naka Re: Mapy, atlasy... a Plock. 02.12.02, 22:58
        Eeeeeee to chyba nie tak !!! To raczej jest wina wydawnict, ktore nie moga
        nadazyc za rozszerzającym i rozbudowujacym sie ciagle miastem !!! I zadna
        mapa nie bedzie mapa aktualna bo długa jest droga od stworzenia szkicu do
        ukazania sie w handlu !
    • hiubi Re: Mapy, atlasy... a Plock. 13.12.02, 14:55
      Wszystkim polecam:
      www.shellgeostar.com/share/
      W zasadzie atlas nie potrzebny. Druknąłem sobie całą trasę Amsterdam - Niemcy (Medebach) - Łódź - Płock i za godzinkę - dwie wyjeżdżam... jeszcze tylko weekend w Medebach i next week w PŁOCKU!!!
      • roman_j Re: Mapy, atlasy... a Plock. 13.12.02, 16:04
        hiubi napisał:

        > (Medebach) - Łódź - Płock i za godzinkę - dwie wyjeżdżam... jeszcze tylko
        > weekend w Medebach i next week w PŁOCKU!!!

        I mam nadzieję, że równiez na Forum Romanum. ;-))
      • pinch shell 14.12.02, 12:15
        Wydawnictwa "firmowane" przez Shell sa bardzo dobre. Pamietam jak kiedys
        poszukujac pewnej lokalizacji w pewnym miescie szef wyciagnal podreczny atlas
        shella ... Pomyslalem wtedy: "akurat w tym znajdziemy..." ;-) Jak sie okazalo
        atlas byl wykonany bardzo dokladnie ... dokladniej niz moj atlas formatu A4
        sponsorowany przez pewnego dealera firmy Mercedes ;)
        A juz "mapki" ktore kiedys mozna bylo dostac na stacjach Orlenu w ramach
        promocji jak sie zatankowalo za jakas tam sume nie byly zbyt udane ... ;)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka