Dodaj do ulubionych

dieta rocznego malucha

IP: *.222.250.39.spray.net.pl 27.01.11, 21:33
Witam Pani Doktor, moja córka skończyła roczek i nie wiem jak rozszerzyć jej dietę, żeby nie brakowało w niej wszystkich ważnych składników odżywczych. Do tej pory podawałam jej 15-20 gram mięsa, ile teraz powinna dostawać? ile razy w tygodniu może zjeść rybę i czy w takich samych ilościach jak mięsko. czy może jeść pieczywo żytnie,razowe i graham? a co z fasolką szparagową i szczypiorkiem? czy są jakieś zioła których lepiej unikać?
pozdrawiam Kasia
Obserwuj wątek
    • mrs.t Re: dieta rocznego malucha 27.01.11, 22:23
      roczniak moze sie spokojnie stolowac z rodzicami , jesc 'wszystko' **
      www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/co-kiedy-w-diecie-dziecka/146-produkty-spozywcze-w-diecie-dziecka-ktore-ukonczylo-12-miesiac-zycia.html
      nie podawac na razie surowych jajek (np na miekko), miesa (tatar etc), owocow morza;

przede wszystkim wciaz unikac cukru (zwlaszca bialego, w formie biszkopcikow, ciasteczek, innnych bezwartosciowych przekasek wysokoprzetworzonych)
      soli (na rzecz ziol babyonline.pl/niemowle_rozszerzanie_diety_artykul,5476.html
      www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79410,6394065,Ziola_w__kuchni_dla_najmlodszych.html
      jak najbardziej zdrowe sa pieczywa z grubego przemialu (aczkolwiek nie pelnoziarniste - z pestkami , tak jak z calymi orzechami nalezy sie wstrzymac, az maluch bedzie mial pelny zestaw zebow sluzacych do przezuwania - czyli czworek i piatek!)

z ryba swita mi ze chyba dwa razy w tygodniu, z pewnoscia ktos jeszcze sie dopisze...
      co do gramow ciezko mi sie tez wypowiedziec, bo moj synek zjadal ile chcial, trudno bylo przeliczyc na gramy :)

**
      wszystko - i stolowanie sie z rodzicami, pod warunkiem ze przestrzegaja oni zasad 'zdrowego zywienia' we wlasnej kuchni, tzn ograniczenie (wrecz wykluczenie) potraw smazonych w glebokim tluszczu, mocno solonych (np gotowych czy z puszki), bez konserwantow , chemii ('z papierka' z glutaminianem etc); opierajac sie na warzywach, owocach, nie samym bialym pieczywie, ograniczeniu slodyczy.. w jakiejs tam zgodzie z piramidami zywienia

--
      Zdrowe rozszerzanie diety
    • agnieszka.lelen Re: dieta rocznego malucha 29.01.11, 23:52
      Witam! Dziecko >1roku może zacząć jeść z "rodzinnego talerza". Ilość mięsa>20g /porcję. Wg zaleceń dot. dzieci w wieku 1-3 lat chude mięso czerwone (w tym wędliny) powinno być spożywane nie częściej niż 2-3x/tydz. a jajka kurze w dni , w które nie jest spożywane mięso. Mięso drobiowe powinno być spożywane 2-3x/tydz., zawsze bez skóry. Ryby początkowo 1-2x/tydz.; można częściej; porcje jak mięso. Fasolka i szczypiorek jak najbardziej może być. Można unikać mocnych ,silnych ziół, ale to też zależy od dziecka. Jeśli jest Pani niepewna zawsze są gotowe obiady w słoikach, ze składem dobranym do wieku i potrzeb dziecka (takie> 11mies. i dla dzieci1-3lat). Może jeść pieczywo żytnie, razowe i graham. pozdr.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka