IP: *.aster.pl 10.05.11, 08:08
Mój 10 miesięczny synek jest karmiony przeze mnie piersią ale tylko rano przed pracą i wieczorem. W nocy śpi. W ciągu dnia dostaje raz odciągnięte moje mleko, owoce, obiad i jedną porcję sinlacu. Zastanawia mnie właśnie ten sinlac. W wielu postach czytałam o sceptycznym podejściu do tego produktu. Synek jest na około 50 centylu (waga). Ma skazę białkową. Nasza doktor argumentuje podawanie sinlacu właśnie skazą, żeby podawać posiłek bez mm ale za to pożywny. Do tego jakieś 3 miesiące temu miał wolniejsze tempo nabierania wagi. Wtedy to było drugie wskazanie do podawania. Ale teraz przybiera już dobrze. Czy mam go dalej podawać? Jakie są typowe wskazania do podawania sinlacu? Czy nie zaszkodzę mu podawaniem sinlacu przez dłuższy czas? Jak długo można go podawać?
Obserwuj wątek
    • mrs.t Re: sinlac 10.05.11, 08:50
      no wiadomo, wazna jest rownowaga, umiar.
      jedna porcja sinlacu jakos tam uargumentowana ma swoja racje bytu, czy potem podawac? To nie tak ze przy dobrze zbilansowanej diecie tym zaszkodzisz; to raczej chodzi o to ze sinlac jest badzo slodki, do tego owoce w ciagu dnia; zeby sie dziecko nie obrazilo na wytrawne smaki; Teraz budujesz mu nawyki, przyzwyczajasz do, przede wszystkim neuytralnych smakow, warzyw, miesa, ; do slodkiego rzadko trzeba maluchy namawic :) z mlekiem matki to wysysaja;)
      w obawie o to (czy uzasadnionej? U jednych dzieci mniej, u innych bardziej) warto ograniczac 'slodkosci' w pierwszym roku zycia (slodkie kaszki, deserki)
      Moze zeby wilk syty i owca cala, zeby ten slodki posilek nie byl tak slodki as dostarczal kalorii podawaj sinlac z np kaszka kukurydziana czy manna (zwyklymi niedzieciowymi ) czy innymi kaszami..
      Chodzi o pozwolenie na poznanie Wielu smakow (zwlaszca do roczku) bo teraz budujemy baze, na ktorej bedzie dziecko sie zywic nawet jako dorosly. Wiecej smakow teraz to wieksze prawdopodobienswo roznorodnej diety w przyszlosci..

to tak z jednego pktu widzenia/..

Rozszerzasz
      diet
      e? POCZYTAJ! O nawykach 1 ♠ 2 ♣3
      www.dzikiedzieci.pl/index.php?strona=12 www.dzikiedzieci.pl/index.php?strona=122
      Czy_niemowle_moze_jesc_jak_dorosly?#♣ chron_dziecko_przed_otyloscia
    • agnieszka.lelen Re: sinlac 13.05.11, 23:31
      Sinlac to produkt zbożowy bezglutenowy, bezlaktozowy stworzony z ryżu i mąki z chleba świętojańskiego , wzbogacony w witaminy i składniki mineralne. Jest zalecany w diecie bezglutenowej, przy nietolerancji laktozy, w niedoborach masy ciała a ponieważ nie zawiera białka mleka krowiego i białka sojowego - jest zalecany przy alergiach na te białka; ew. w profilaktyce tych alergii. Sinlac nie powinien zaszkodzić; jest to produkt wysokobiałkowy, kaloryczny. Podaje się go tak długo jak długo są wskazania do podawania. --
      Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
      lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
    • kamila1907 Re: sinlac 14.05.11, 22:36
      Też podawałam swojej córce Sinlac,bo miała skazę i jestem z niego bardzo zadowolona. Teraz ma 16 miesięcy i robię jej z Sinlacu np. placki. Nigdy nie miałyśmy problemu z wagą, córka była i jest na 50 centylu. Był czas,że nie chciała żadnych kaszek ryżowych, a Sinlac jadła. I mimo,że jest on słodki nie robiła problemu z jedzeniem innych rzeczy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka