Dodaj do ulubionych

10 miesiecy i w zasadzie tylko slodkie :(

16.05.09, 12:38
Witam serdecznie! Moj synek jedyne na co chetnie otwiera budzie to: kaszki
mleczne i sloiczki z owockami lub jogurtami. Obiadki są zwykle be, buzia
zacisnieta, reka odpycha lyzeczke. Wchodzą 3-4 lyzeczki. CZasem udaje mi sie
wepchnac wiecej na zasadzie - podaje butelke z herbata i zamiast niej wsadzam
do buzi lyzeczke (ostatnio sie wycwanil i ten numer juz nie przechodzi).
Ewentualnie na koniec lyzeczki z obiadkiem nakladam odrobine musu owocowego.
Ten sposob pomaga na kolejne kilka lyzeczek.
Juz nie wiem co robic :(
Aha, karmie piersia. Synek skorki od chleba traktuje jak zabawke do
rozrywania, a nie jedzenia.
Wazy 8900.
Pozdrawiam :)
Obserwuj wątek
    • novinka1 Re: 10 miesiecy i w zasadzie tylko slodkie :( 17.05.09, 20:43
      Up :)
      • niecierpliwa3 Re: 10 miesiecy i w zasadzie tylko slodkie :( 17.05.09, 21:02
        A mieszałaś obiad z owocami? Mój synek miał przez pierwsze 2 miesiące problemy z
        jedzeniem czegokolwiek poza bananami, więc mu tego banana dodawałam do marchewki
        czy kalafiora i jakoś szło ;)
      • karro80 Re: 10 miesiecy i w zasadzie tylko slodkie :( 17.05.09, 21:03
        Wiesz, jak patrzę na swoje dziecko i forumowe maluchy to jest taki
        etap.
        Czy spowodowany znudzeniem dotychczasowymi smakami, nie wiem.
        Tu jest link, może pomoże:)

        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=579&w=94001417&v=2&s=0
        Aha i to mija:D
        • karro80 Re: 10 miesiecy i w zasadzie tylko slodkie :( 17.05.09, 21:06
          I nie sugeruj się tytułem wątku ;)
          • novinka1 Do karro80 18.05.09, 10:50
            Przeczytalam wątek. Mam pytanie co do zupy ogórkowej - czy miksujesz ogórki? Czy
            jakos ją zagęszczasz?
            • karro80 Re: Do karro80 19.05.09, 13:42
              Jeszcze miksuję, bo mała swoim jedzeniem czasem się krztusi. Za to
              mamine z talerza wchodzi dobrze;)
              Jak ugotulesz z ziemniakiem i włoszczyzną to wychodzi całkiem
              gęstawa.
    • joanna.czerwinska Re: 10 miesiecy i w zasadzie tylko slodkie :( 19.05.09, 15:42
      Witam!
      Widzę,że mamy doczynienia z wyjątkowym smakoszem potraw o smaku raczej słodkim
      :o) Może spróbuje Pani podac obiadki zawierające w swym składzie dynię, owoce.
      Dobrze jest dac łyżeczkę Dziecku by samo trafiało do buzi, będzie to ciekawe
      zajęcie i może zapomni o smakach :o)
      Pozdrawiam
      Joanna Czerwińska
      • novinka1 Re: 10 miesiecy i w zasadzie tylko slodkie :( 19.05.09, 20:41
        Bardzo dziękuję za odpowiedź.
        Mój Tadek-Niejadek nie lubi gryzc - zupki jeszcze jak cię mogę, ale o obiadkach
        z ryzem moge zapomniec. Makaron czasem wchodzi. Dzisiaj "sam" jadl rano kaszkę.
        Na razie każde jedzenie jest be, ale to dlatego, ze ma katar. Jak wyzdrowieje,
        spróbuje na nowo go przekonac łącząc obiadki z owocami.
        Pozdrawiam :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka