Dodaj do ulubionych

PRZEPISY - DESERY

    • forazedwora Sernik z sandwiczera w kilka min. ( Faza I, II,) 27.04.10, 13:52
      Spełniam prośbę i podaję mój "opatentowany" :) sposób na błyskawiczne ciacho
      sernikowe do kawki :
      Mieszam jajko , pół
      kostki twarogu , słodzik ( ten do pieczenia)- ile lubicie , aromat (wedle
      uznania - ja dodaję śmietankowy lub waniliowy), łyżka mąki kukurydzianej, łyżka
      otrębów owsianych lub innych
      i 2 łyżki jogurtu ( ja daję mój ulubiony Zott).Wkładamy to do rozgrzanego
      sandwiczera na kilka min aż
      odparuje porządnie. Można polać słodkim jogurtem ....cieplutki sernik
      błyskawica...pyszny :)
      Dodając więcej jogurtu otrzymacie kluchy leniwe ...
      • kokk-onn Re: Sernik z sandwiczera w kilka min. ( Faza I, I 28.04.10, 12:43
        jeeeej ale narobilas mi smaku na ten sernik z sandwiczera!
    • hanuulka SEKUNDOWY DESER 27.04.10, 19:48
      SEKUNDOWY DESER
      mały jogurt naturalny
      3 tbl. słodziku rozpuszczone w odrobinie wody,
      3 łyżeczki odtłuszczonego mleka w proszku ,
      płaska łyżeczka kakao ,
      można też parę kropli aromatu ,
      wszystko energicznie wymieszać łyżeczką i delektowac się smakiem
      PYCHOTKA :)
      • schico Re: SEKUNDOWY DESER 28.04.10, 12:25
        Ciasteczka cappucino:

        1 jajko
        3 łyżki otrąb owsianych
        1/4 łyżeczki proszku do pieczenia
        1 płaska łyżeczka kawy rozpuszczalnej
        odrobina mleka 0%
        7 rozkruszonych pastylek słodzika

        Jajko rozbełtać w miseczce. Kawę rozpuścić w odrobinie gorącego
        mleka lub wody. Wymieszać wszystkie składniki, wykładać łyżką na
        wyłożoną papierem blachę, formując ciasteczka o grubości ok. 0,5 cm.
        Piec w temperaturze ok. 160, aż będą chrupiące.

    • olgab4 Deser twarożkowy na szybko, II faza 29.04.10, 10:19
      Pół kostki chudego sera
      2 łyżki chudego jogurtu naturalnego
      3 łyżki odtłuszczonego mleka w proszku
      kilka kropel aromatu wg. uznania (ja uzywam waniliowego)
      cynamon
      kilka łyżek słodziku

      Wszystko zmieszać, rozmemłać i smacznego.
      z dodatkiem mleka w proszku smakuje wybornie, dzis dodałam z ciekawości, smak o
      niebo lepszy niz tylko twaróg i jogurt ;)
      • rozmalinka Re: Deser twarożkowy na szybko, II faza 28.09.10, 22:16
        A próbowałas z mleczkiem skondensowanym light?
    • olgab4 Ciasto czekoladowe z otrębami 03.05.10, 20:09
      Eksperymentalnie zrobilam dzis. Murzynek mi nie wyszedl wiec zmodyfikowalam i
      mam tu swoj przepis ;)

      5 łyzek otrębów owsianych
      4 łyzki otrębów pszennych
      2 łyżki kakao odtł.
      5 łyżek jogurtu nat. 0%
      4 łyżki maizeny
      aromat do smaku
      1 jajko
      słodzik (ja rozpuściłam ok. 10 granulek w odrobinie wody)
      łyżeczka proszku do pieczenia

      Wszystko wymieszać i wstawić do piekarnika na ok. 40 minut, 180 stopni z termo
      obiegiem.
      Naprawde wyszlo dobre! Smacznego!
      :)
      "Good girls go to heaven, bad girls go to everywhere"
    • olgab4 Kulki czekoladowe/bajaderki 06.05.10, 12:34
      "Bajaderki" 3-4 łyżki otrąb owsianych, 3 łyżki otrąb pszennych, pół szklanki mleka 0%, kakao holenderskie, słodzik (ja daje 4 pastylki), aromat waniliowy i rumowy (ja uzywam migdalowego, bo mieszkam w UK i zadnego innego nie ma), do smaku.

      Wykonanie: Mleko mieszamy z kakao i słodzikiem, oraz aromatami. Otręby mieszamy z mlekiem i gotujemy aż lekko napęcznieją i zrobi się plastyczna masa. Kiedy masa ostygdnie, robimy z niej kulki i czekamy aż ostygną. Ja wkladam do lodowki i mam kulki na zimno.
      Przepychota!
      • ewela345 Re: Kulki czekoladowe/bajaderki 07.05.10, 13:24
        Olga dziękuję za kulki!!
        są rewelacyjne! :)

        choć za nim się zrobią zimne to już ich prawie nie ma hehe :D

        strasznie mi smakują na gorąco albo na ciepło i do tego jeszcze z naleśnikami
        jako farsz w środku
        Polecam!

        pycha!!!
        • kubasiowo Re: Kulki czekoladowe/bajaderki 07.05.10, 13:28
          A ile dałaś kakao? Ja chyba je spieprzyłam, bo jakoś mi nie podeszły specjalnie:-(
          • ewela345 Re: Kulki czekoladowe/bajaderki 07.05.10, 13:36
            kakao daje 1 lub 1,5 łyżeczki
            i więcej słodzika ok 6-7 tabletek

            i na gorąco smakuje jak rozpuszczona czekolada :)
            • olgab4 Re: Kulki czekoladowe/bajaderki 07.05.10, 17:13
              Ewela, ciesze sie, ze moglam sie na cos przydac ;)
              ja mam takie ciagoty na slodkie, ze co i rusz wymyslam jakis odpowiednik
              slodyczy. Te quasi bajaderki sa b. kleiste nawet po ochłodzeniu, ale moim
              zdaniem przepychota.
              Tylko, ze musze troche sie ogarnac, bo njachetniej zeżarłabym cale na raz, a to
              w koncu otreby, za duzo otrebow jak na jedno posiedzenie...

              Kubasiowo, co nie wyszlo?
              • kubasiowo Re: Kulki czekoladowe/bajaderki 08.05.10, 15:15
                olgab4, dałam za dużo kakao (dałam ze 3 łyżeczki-żeby kolor ładny był;-) ) i
                wyszły takie ciężkie/gorzkawe.
                Na drugi raz będę mądrzejsza:-)
      • madzioreck Genialne!!!!!!!!!!!!!! 28.05.10, 15:02
        Po prostu genialne! Dziewczyno, piwo dla Ciebie :)
      • rubeus Re: Kulki czekoladowe/bajaderki 11.08.10, 11:04
        TO ja podłącze się ze swoim pomysłem na kakowo-mleczne cuś.

        Deser/słodka przekąska wymyślona na poczekaniu.

        Do małej miseczki - tak ok. 200-300 ml, wsypujemy czubatą łyżeczkę
        kako, 1 płaską łyżeczkę słodzika w proszku i mieszamy. Potem
        wsypujemy do ok. 3/4 wysokości miseczki odtłuszczone mleko [u]
        granulowane. Mieszamy aby rozprowadzić kako. Do tej mieszaniny
        dodajemy 2-3 łyżki gorącej wody. I energicznie mieszamy
        łyżeczką, aż zrobi się gęsta, w miarę jednolita masa. (jak za gęste
        i nie daje się dobrze mieszać dodać odrobinkę wody.)

        Zawartość miseczki przekładamy na folię spożywczą, zawiajmy,
        rozwałkowujemy na płasko albo robimy 'serdelek' i wkładamy na
        czas jakiś do zamrażalnika.

        Nie wiem czy wyszłoby ze zwykłym mlekiem w proszku - trzeba by dać
        więcej wody.

        Dziś będę kombinował z dodaniem ociupinki aromatu do wody.
        • milamilka Re: Kulki czekoladowe/bajaderki 13.06.11, 19:05
          Ja zrobiłam kulki, wyszły pycha, dałam 2 łyżeczki kakao :) I tak wpadło mi do głowy następnym razem zrobię 2 razy więcej bo wychodzi zdecydowanie za mało ;) i do połowy nie dodam kakao tylko aromat smietankowy, powinny wyjśc takie mleczne :)
    • rozalia30 jogurt owocowy i galaretka-bez cukru i owocow 07.05.10, 17:38
      Dopisze tu moje wczorajsze odkrycie:
      w Lidlu sa syropy 'owocowe' do rozcienczania z woda-bez cukru, bez owocow, bez
      kalorii w zasadzie, za to ze slodzikiem i reszta chemicznych ulepszaczy;)
      Po dodaniu do jogurtu naturalnego mamy najbardziej chyba dietetyczny 'owocowy'
      jogurt, ktory do tego smakuje calkiem przyjemnie:)
      Po dodaniu do wody z zelatyna- mamy galaretke.

    • olgab4 krem czekoladowo-migdałowy 10.05.10, 13:33
      Kopiasta łyzka serka homo 0%
      Łyżka jogurtu naturalnego 0%
      4 łyżki mleka w proszku
      Łyżka kakao
      2 krople aromatu migdałowego
      ok 2 łyżki słodziku


      Zamieszać serek homo, jogurt naturalny i kakao. Dodać słodzik i aromat.Zajadać
      jak nutelle ;)
      jest pyszne, swietny deser na szybko.
    • gusia210 sernik przekładany z bloga pani dukanowej 16.05.10, 17:15
      Pyszny!!!
      Składniki:

      * 400g serka homogenizowanego waniliowego
      * 5 jajek
      * 4 łyżki wrzątku
      * 1 łyżka kakao
      * 2 płaskie łyżeczki kawy rozpuszczalnej
      * 3,5 łyżki zmielonych (!) otrębów owsianych
      * ok. 3 łyżek słodzika (wg uznania)

      Białka ubić na sztywną pianę. W misce zmieszać żółtka, słodzik, otręby i serek.
      Nie mieszać za długo, dodać pianę. Masę podzielić na 3 części, do jeden dodać
      kawę rozpuszczoną w 2 łyżkach wrzątku, do drugiej-kakao rozpuszczone w 2 łyżkach
      wrzątku (powstanie gęsta pasta:)), trzecią zostawić waniliową. Poszczególne masy
      wyłożyć do tortownicy, ja miałam 21cm, ale lepsza byłaby troszkę mniejsza. Piec
      w 200 stopniach ok.40-60min (moje ciasto było gotowe już po 35min-trzeba
      sprawdzać patyczkiem:) bo piec piecowy nie równy;)).

      UWAGA! Ciasto jest bez proszku do pieczenia!
    • marita_ie ciasto rabarbarowe faza II 05.06.10, 17:11
      składniki na ciasto:
      3 jajka, 2 łyżki mąki kukurydzianej, 3 łyżki słodzika, łyżeczka proszku do
      pieczenia.
      Białka ubić ze słodzikiem, w oddzielnej miseczce wymieszać żółtka z mąką,
      delikatnie połączyć z ubitym białkiem. Całość wylać na blachę pokrytą papierem
      do pieczenia rozprowadzić łyżką żeby utworzyła się dosyć cienka warstwa.
      Rabarbar wcześniej pokrojony w kostkę rozłożyć równomiernie na cieście, wszystko
      do piekarnika na 25 min 180stopni. W międzyczasie ubić 2 białka z łyżką
      słodzika, ciasto wyjąć z pieca, rozłożyć ubitą pianę i piec przez następne 25
      min. Wyszło naprawdę dobre, może trochę za słodkie ale zupełnie nowy smak do
      dietki


      p.s ja osobiscie zredukowalam ilosc slodzika, bo wiecej dodalam do rabarbaru
      -przysmazając/ze uzyje takiej metafory/ na patelni. warte zrobienia!
      • mama-ola Re: ciasto rabarbarowe faza II - pytanie 07.06.10, 10:06
        > Rabarbar wcześniej pokrojony w kostkę rozłożyć równomiernie
        (...)
        > bo wiecej dodalam do rabarbaru
        > -przysmazając/ze uzyje takiej metafory/ na patelni

        To rabarbar wcześniej tylko pokrojony w kostkę, czy też przysmażony
        ze słodzikiem?
        • marita_ie Re: ciasto rabarbarowe faza II - pytanie 14.06.10, 13:27
          w przepisie byl surowy pokrojony w kostke,ale ja zrobilam na patelni ze
          slodzikiem.moim zdaniem, bylby za kwasny
          • mamamartusia Re: ciasto rabarbarowe faza II - pytanie 29.06.10, 18:59
            Ja zrobiłam z "podsmażonym" rabarbarem i wydaje mi się,że przez sok
            który puścił,ciasto niezbyt wyrosło. Następnym razem położę rabarbar
            bez smażenia. A najlepsza z całego ciasta jest pianka...konsumuje
            mąż który jest na diecie.
      • agaelgam pytanie dot. białek 08.06.10, 14:43
        Piszesz, żeby białka poączyć z ciastem, a później piszesz, żeby ubić
        2 białka i wyłozyć na ciasto. Te 2 białka to dodatkowe, czy część z
        tych 3 jajek
      • madallena25 Re: ciasto rabarbarowe faza II 16.07.10, 12:38
        Robiłam 2 razy i niestety za kazdym razem to co wychodziło nie
        nadawało sie do zjedzenia, w szczególności to coś co imituje
        biszkopt. nie polecam ;(
        • dorcia1234 faza III jogurt z truskawkami 16.07.10, 23:24
          zmiksować trzeba jogurt naturalny z odrobiną aromatu waniliowego i słodzikiem.
          Oddzielnie zmiksować truskawki ze słodzikiem. Do szklanego naczynia wlewać
          naprzemiennie jogurt i truskawki, na wierzchu można położyć listek mięty.
          Schłodzić w lodówce i zjeść. Na te upały idealny
          ( przepis ściągnięty od Dukana, on proponował jogurt sojowy waniliowy bądź
          naturalny ze słodzikiem. Jako że takiego nie znalazłam wzięłam zwykły )
    • madziowy1 ciasto rabarbarowe :)) fotka 08.06.10, 07:38
      Coby zachęcić do pieczenia - pochwalę się moim wczorajszym cudem.


      [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]
      http://images39.fotosik.pl/298/03f8574950c5187emed.jpg[/IMG][/URL]

      smacznego
    • mizi_mizi Babeczki z nadzieniem rabarbarowym faza II P+W 14.06.10, 13:24
      CIASTO:

      3 łyżki otrąb (do wyboru do koloru) zmielonych na mąkę

      2 spore łyżki twarogu na sernik (u mnie Dr Oetker)

      1 łyżeczka proszku do pieczenia

      skrobia kukurydziana do uzyskania odpowiedniej konsystencji (ale nie
      dużo)



      NADZIENIE:

      2 łodygi rabarbaru

      żelatyna

      słodzik do gotowania



      JAK ZROBIĆ CIASTO: Otręby mielimy na coś przypominającego mąkę.
      Dodajemy proszek do pieczenia i twaróg. Jeśli wyjdzie mega rzadkie,
      dodajemy trochę skrobii kukurydzianej. Ciasto powinno być bardzo
      lepkie (przyklei się do ścianek foremki). Ja mam foremkę silikonową
      na mufinki (nie odważyłabym się zrobić w innej). Nakładamy ciasto do
      foremek tak, aby było go sporo na dole (ok. 8mm) i na ściankach (3-4
      mm). Wkładamy do nagrzanego do 180 stopni piekarnika i pieczemy ok.
      20 min (ja pod koniec włączyłam grill, coby się trochę
      przyrumieniły). Po upieczeniu babeczki zame wyskakują z foremek.

      NADZIENIE: rabarbar obieramy, kroimy i wkładamy do garnka. Podlewamy
      odrobiną wody i gotujemy aż zrobi się paćka :))) dodajemy słodzik i
      żelatynę (na oko, u mnie ok. 1 łyżeczki). Jak trochę przestygnie,
      nakładamy do babeczek i do lodówki do schłodzenia.

      Z tych proporcji wychodzą 4 babeczki - można pożreć wszystkie na
      raz :D
    • pinik Cytrynowa sernikowa pianka / muffinki I (?) II 16.06.10, 15:27
      Wpisuje tu przepis na moje dzisiejsze odkrycie. Nie jestem pewna, czy mozna to w
      pierwszej fazie jesc (juz za dobrze nie pamietam, czy byly wtedy np otreby
      dozwolone, choc jest tu ich malo), ale na druga jest super!

      Ja robilam ten cytrynowy sernik (wychodzi taka piankowata konsystencja) w
      papierowych foremkach do muffinkow (jakies 20 sztuk!).Latwo to ciasto pozniej z
      tego wyjac, nie ma zmywania itd.

      Chyba mozna tego duzo zjesc dziennie, bo otrebow jest jedna lyzka, a reszta to
      dozwolona raczej w ilosciach wiekszych (chyba :-)


      A tu przepis:

      500 gr serka homogenizowanego 0,2%
      3 jajka
      2-3 lyzki slodzika w plynie
      1 lyzka otrebow owsianych
      1/2 szklanki chudego mleka
      1/2 paczuszki skorki z cytryny bardzo drobno startej (lub 1-2 lyzeczki)
      1/2 aromatu cytrynowego
      1 aromat waniliowy
      1 lyzeczka proszku do pieczenia

      * nagrzej piekarnik (170 stopni)
      * rozloz foremki do muffinek (jakies 20 sztuk)
      * rozdziel zoltka od bialek
      * Wszystko oprocz bialek (te najpierw ubic!) zmieszaj ze soba mikserem.
      * dolacz bialka
      * cala mase rozloz rowno do foremek (mnie wyszlo ich 20)

      Piec (zaleznie od piekarnika) jakies 35 minut.

      Smacznego!
      • kubasiowo Re: Cytrynowa sernikowa pianka / muffinki I (?) 16.06.10, 18:18
        Czy ja dobrze rozumiem, że 1/2 buteleczki aromatu cytrynowego i cała
        waniliowego?? Ile to ml? Odpowiednio 5 i 10 ml??
        • pinik Re: Cytrynowa sernikowa pianka / muffinki I (?) 16.06.10, 20:42
          Te zapachy to z takich typowych malych jakby ampulek szklanych. Ja uzywam
          niemieckich, ale mysle, ze w POlsce jest ten sam standart. Niestety na
          opokowaniu (sa w nim cztery takie kapsulki z aromatem) nie jest napisane, ile
          tam zawartosci.

          Natomiast waniliowy aromat uzylam dzis inny. Dr. Oetker Finesse (w takiej
          saszetce). Wlalam caly, a to ma 5g.
          • kubasiowo Re: Cytrynowa sernikowa pianka / muffinki I (?) 16.06.10, 20:48
            Dzięki. To chyba mam problem;-) Muszę zatem w sklepie przyuważyc takie ampułki,
            a raczej ich pojemność;-)
            Ja mam z tej serii:
            ndsp.gu.ma/
    • anetabp deser Jogobella 17.06.10, 23:11
      tak mi się chciało sernika z owocami i galaretką i zrobiłam taki
      deserek:
      jogobella light 500g
      4 lyżki żelatyny
      1/4 szklanki wrzątku
      szklanka herbaty owocowej
      2 łyżki żelatyny rozpuścić w 1/4 szklance wrzątku i jak wystygnie
      zmiksować z jogobellą light (ja miałam brzoskwiniową). Przełożyć do
      miseczek. Przepis na galaretkę ściągnęłam z bloga dukanforever -
      zaparzyć herbatę (pokochałam dzisiaj rekomendowaną przez
      dukanforever lipton infusion CharMing) i rozpuścić w niej 2 łyżki
      żelatyny. jak zacznie się ścinać, przelożyć na masę jogurtową.
      Następnym razem zrobię dwie kolorowe warstwy jogurtu i dwa kolory
      galaretki - będzie ładniej ;)
      Dla mnie pychaaaaaaa!
    • elrosa Pierniczki otrębowe 27.06.10, 07:21
      Pierniczki otrębowe
      - 2 jajka
      - 3-4 łyżki otrębów
      - przyprawa do piernika
      - słodzik
      - 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia (opcjonalnie)

      Ubić pianę z białek. W osobnym naczyniu utrzeć żółtka ze słodzikiem
      (dałam ok. 15 tabletek rozpuszczonych w niewielkiej ilości wody). Do
      piany wlać żółtka, ostrożnie wymieszać. Dodać przyprawę do pierników
      (dałam ok. 1 łyżeczki - można mniej, ja lubię mocno korzenne )
      oraz otręby - jeśli masa jest dość rzadka, można zwiększyć ich ilość.
      Można dodać także ok. pół łyżeczki proszku do pieczenia.
      Ciasteczka wykładamy na blachę (najlepiej przykrytą papierem do
      pieczenia lub folią aluminiową), pieczemy ok. 20 minut w 175
      stopniach.
    • madziowy1 WZ-ka i tiramisu 07.07.10, 14:29
      może znacie tego bloga - natknęłam się właśnie szukając przepisu na
      pizzę i fotki WZ-ki i tiramisu mnie powaliły.
      Wklejam linka a jak tylko skompletuję składniki to robię
      ojejku aż się poplulam.......
      • andzik27 nie ma linka... 07.07.10, 14:40
      • imasumak Re: WZ-ka i tiramisu 07.07.10, 14:54
        Podawałam już wam już gdzieś przepis na tiramisu.... tylko kurde gdzie?
        Spróbuje poszukać :)
        • madziowy1 Re: WZ-ka i tiramisu - teraz z linkiem 08.07.10, 13:01
          kayenn-gotuje.blog.onet.pl/Dietetyczna-Wuzetka,2,ID407592613,n
          • malosia06 Re: WZ-ka i tiramisu - teraz z linkiem 08.07.10, 13:30
            Oryginalna wuzetka ma w składzie ciasta kakao, i na zdjęciu wydaje się, że ta
            "dukana" też ma. A w przepisie kakao nie istnieje. Jak się znam na pieczeniu, to
            z podanych składników wyjdzie jasne ciasto.
            • elle_e Re: WZ-ka i tiramisu - teraz z linkiem 12.11.10, 16:28
              chyba się nie znasz na dukanowym pieczeniu bo z otrębów może wyjść takie ciasto i bez kakao, a kakao jest na wierzchu
    • rubeus Deser Kawowy 08.07.10, 21:35
      Ja wiem, że to banalne i oczywiste, ale daję.

      Składniki:

      - Opakowanie serka homogenizowanego naturalnego (taka zwykła mała foremka.) Zamiast serka może być jogurt naturalny - wtedy dajemy trochę mniej niż połowę takiego dużego kubka.

      - płaska łyżeczka kawy rozpuszczalnej (jak ktoś lubi kawę może dać czubatą. Dwie to chyba za dużo by było)

      - słodzik do smaku ( ja daję 2 tabletki)

      Obróbka:

      łyżeczkę kawy rozpuścić w niewielkiej ilości gorącej wody, dodać słodzik. Powstałą esencję kawową przelać do serka/jogurtu
      i dokładnie rozbełtać, aż do całkowitego wymieszania się smaku.
      Od ilości wody, w której rozpuszczona została kawa zależy konsystencja powstałego deseru. Ja wolę trochę bardziej płynny.

      Serek/jogurt lepiej niech będzie wyciągnięty prosto z lodówki - lepiej moim zdaniem smakuje.
      • sprayka Re: Deser Kawowy 17.08.11, 22:55
        Dzięki - dzisiaj Twój przepis uratował mnie - nie zjadłam byle czego, byle słodkie :-)
    • madzioreck sernik - przepis mess8385 09.07.10, 16:37
      500gr białego sera chudego( z sieclec jest super bo juz wilgotny
      fajny, jak kostka masła w opakowaniu po 200gr są)
      4 jaja ( białka oddzielić od żółtek)
      3 łyżki zmielonych otrąb owsianych (ja zawsze otrębów mówięsmile )
      3/4 szklanki mleka (zalecane 0,5 ale ja daję 2%)
      aromat waniliowy kilka kropli
      słodzik do smaku w/g uznania, ja daję 30 tabletek rozkruszonych z
      huxola i smak wręcz wyśmienitysmile
      Ser w blenderze miele z żółtkami i mlekiem i otrębami jak się ładnie
      zmiesza i zmieli dodaję aromat i słodzik i znów mieszam.
      białka ubijam. przekladam zmielone to wszytko do michy ( bo w
      pojemniku z blendera się nie mieścismile ) i dodaję białka ostrożnie
      ale dokładnie mieszając drewnianą tą płaską "lychą"smile
      Wariację sobie wymyśliłam i odkładam tej mysy z 3 łyzki do miseczki
      i mieszam z łyżką kakao dekomoreno i tabl.słodzika dodatkowosmile
      piekłam- I TO NAJWAŻNIWJSZE- w foremce do BABKI!!(raz tez w naczyniu
      żaroodpornym okrągłym ale o średnicy 18 cm) w innych plaskacz
      wychodzi. Wlewam pół mieszaniny fo foremki wyłożonej pergaminem, na
      to "układam" wygibasy z kakaowo sernikowej masy i zalewam resztą
      białejsmile wstawiam do piekarnika z termoobiegiem nagrzanego do 170
      stopni i piekę 60 min, po ok 30 szybko obracam tylko foremkęsmile.
      rośnie na 8 cm ponad formęsmilesmile wyłączam po ok 55 min i zostawiam na
      ok 15, 20 min jeszcze w piekarniku.Oczywiście opada, ale ma w
      efekcie końcowym ok 5 cm wysokości a nie jak do tej pory góra
      1,5smilesmile Wyjmuję i przekładam a potem się zajadam (-y) jak szalenismilesmile
      • mess8385 Re: NOWY!!!:)sernik 13.08.10, 17:29
        na ok 106 pozycji nowy wpisałam, nieskromnie zabrzmi a le jak dla
        mnie jeszcze lepszy od tego:):) polecam amatorom sernikowym:):)
    • malaga0 Re: PRZEPISY - DESERY SERNIK DUKANA 10.07.10, 06:41
      PODAJE LINK NA SERNIK DUKANA
      vitalia.pl/index.php/mid/49/fid/341/diety/odchudzanie/du_id/913271/w_id/1249667
      • malosia06 Jeszcze inny sernik 24.08.10, 13:39
        1 kg sera 0%
        10 jajek
        250 ml mleka 0,5%
        9 łyżek otrębów owsianych
        1 budyń bez cukru waniliowy/śmietankowy lub 2 półpełne łyżki skrobi kukurydzianej
        2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
        słodzik do pieczenia np. sussina gold (4 - 6 łyżek – do smaku)
        1 zapach śmietankowy
        1/2 zapachu pomarańczowego
        Uwaga: pojawił się aromat sernikowy (chyba gellwe), ale ja do
        niego dodawałam jeszcze śmietankowy i cytrynowy.
        1 płaska łyżeczka soli

        Ser z żółtkami zetrzeć w malakserze na niskich obrotach. Cały czas ucierając
        dodać sól, proszek, słodzik, olejki, budyń/skrobię i otręby zmielone na mąkę
        (mieszam wszystkie suche składniki w miseczce). Ucierać ok 20 minut, potem dodać
        trochę mleka i ucierać na mniejszych obrotach. Jeśli ser jest „twardy”, można
        dodać całe mleko. W międzyczasie ubić na sztywno pianę z białek.
        Masę przelać do miski, dodać resztę mleka i ręcznie wymieszać delikatnie ciasto
        z pianą.
        Wylać masę na okrągłą tortownice średnicy 26 cm całkowicie wyłożoną papierem do
        pieczenia (polecam nieprzywierający papier silikonowany) tak by papier wystawał
        wyżej niż tortownica (ok 5 cm ponad brzeg tortownicy – czyli 1/2 szerokości
        papieru do pieczenia), włożyć do nagrzanego piekarnika i piec ok. 35 do 45
        minut. Sprawdzać patyczkiem pod koniec pieczenia, jeśli zaczyna ciemnieć a
        wymaga dopieczenia, można przykryć z wierzchu folią alumoniową.
        Po upieczeniu pozostawić w otwartym piekarniku do przestygnięcia.
        Ciasto jest bardzo wilgotne i rewelacyjne w smaku
        Piecze się szybciej niż tradycyjny sernik - około 45 minut.
        Po ostudzeniu ma wysokość tortownicy.
        • savage80 Pyszniutki KOGEL MOGEL 04.02.11, 16:49
          Dwa zoltka, jedno bialko lyzka slodzika pol lyzki kakao kropelka aromatu ja uwielbiam rumowy:P miksujemy az bedzie puszek i gotowe mnnnniami
          • milamilka Re: Pyszniutki KOGEL MOGEL 11.06.11, 14:08
            Zrobiłam pycha :) Ciekawe kogiel mogiel nie chce się ubijać na puszysto ze słodzikiem, trzeba dodać te białka. Pół życia używam słodzika a nigdy nie przyszło mi do głowy zrobić sobie z nim kogiel mogiel jaki to człowiek nierozgarnięty ;)
    • slonce12 bezy pomarańczowo czekoladowe 12.07.10, 09:18
      4 białka ubite na sztywno na koniec pół łyżki słodziku do piekarnika
      na ok 40 minut po 20 minutach obrócić szpatułką
      po wyjęciu polać masą:
      4 żółtka utrzeć z płaską łyżeczką kakao bez cukru, pół łyżki
      słodzika i aromat pomarańczowy, pycha
      trudno mi powiedzieć która faza bo dałabym sobie głowę uciąć ze I
      ale własnie dostałam zjeb, że łamię zasady
      smacznego
    • dordulka Sernik waniliowy pieczony w kapieli wodnej 17.07.10, 20:53
      Sernik waniliowy

      1 kg sera "sernikowego" dr Oetker
      ok. 3/4 szkl sypiego słodziku
      5 jak
      2-3 łyżki skrobi lub budyń waniliowy bez cukru
      aromat waniliowy

      Zmiksować wszystkei składniki, nie ma potrzeby ubijania jajek, wlać (masa jest dość rzadka) do tortownicy dokładnie owinietej folią aluminiową. Pec w 170 st przez zmniej wiecej 45 minut (sprawdzac, czy sernik się ściął, nei musi wyglądać na solidnie upieczony). Schłodzić przez noc w lodówce, bez tego nie smakuje tak, jak powinien.

      Kąpiel wodna - dokłądnie owinietą folią aluminiową tortownicę umieścić w wiekszej blaszcze, nalać wrzątku i piec:-)

      Warto!!!
      • gusia210 Re: Sernik waniliowy pieczony w kapieli wodnej 05.12.10, 14:23
        bardzo dobry ten sernik.Wczoraj go zrobiłam.Polecam!!!
    • elrosa Sernik z pianką i sernik dwuwarstwowy (II faza) 19.07.10, 19:24
      Tak się nieśmiało pochwalę ;)

      Sernik z pianką
      Sernik dwuwarstwowy

      Smacznego :)
    • anetabp czekoladowa pianka z mikrofali 25.07.10, 10:22
      1 lyzka kakao
      2 lyzki naturalnego serka homo lub jogurtu
      4 lyzki slodzika
      1 lyzka skrobii kuku
      aromat
      2 jajka
      szczypta proszku do pieczenia

      Bialka ubic. Wymieszac reszte skladnikow i dodac delikatnie bialka.
      Piec w mikrofalii 3.30min na pelnej mocy (700W). wyjac z foremki.
      spod bedzie wilgotny. Ostudzic, pokroic na kawalki.
      • rubeus Re: czekoladowa pianka z mikrofali 03.09.10, 20:48
        Ja z rozpędu zapomniałem ubić białka i dodałem do masy całe jajka i wyszedł mi genialny murzynek.
        Tak dobry, że pożarłem cały na raz, choć miał być też na jutro.
        No i piekłem w zwykłej ceramicznej miseczce, bo wszystkie foremki mam metalowe.
        • lillysunny Re: czekoladowa pianka z mikrofali 04.11.10, 16:02
          Hej dziewczyny, mam takie pytanie. Znalazłam ostatnio fb sante przepis na ciasteczka owsiane zpierwszegotloczenia.pl/przepisy/ciasteczka-owsiane-z-zurawina-bez-pieczenia/ Czy po zamienieniu płatków na otręby przepis będzie się nadawał do diety dukana?
    • lilka208 Re: PRZEPISY - DESERY ciasteczka biszkoptowe I 26.07.10, 17:16
      www.gotujmy.pl/ciasteczka-biszkoptowe,przepisy,53456.html
    • kaszunia ciasto czekoladowe z mikrofali, baaardzo szybkie 29.07.10, 14:40
      Witajcie, oto przepis na ciacho znaleziony na demotywatorach, odrobinę przerobiony :)

      4 łyżki zmielonych otrębów
      2 łyżki słodzika w płynie
      2 łyżki kakao
      1 jajko
      3 łyżki mleka 0%
      1 łyżeczka proszku do pieczenia

      odrobina przyprawy do piernika (jeśli ktoś chce)

      Mieszamy w dużym kubku i na około 4 minuty do mikrofalówki.
      Wyciągamy i zajadamy :)
      • madziowy1 BOSKIE!!!!!!! 29.07.10, 20:47
        ja dziś rano wlaśnie na demotach znalazłam :)))
        i zaraz jak wróciłam zrobiła i jeszcze szybciej zjadłam......
        jak dla mnie bomba! tego mi było trzeba w czasie ochoty na słodkie.
        Wszystkie serniki się chowają :)
        ja nie dawał mprzyprawy do piernika ale aromat waniliowy i w tamtym
        przepisie jest oleja a ja dałam 3 łyzeczki serka naturalnego homo -
        robiłam w kubku - w mikrofali na 3 minuty w 1000 W mocy.
        Łatwo się dało wyjąć z kubka i po ostygnieciu zniknęło w
        sekundzie :)))
        Ja mam mikor w pracy i mogę sypką mieszankę przygotować w domu a w
        pracy tylko jajko dodać i wsztstkim oczy wylezą i pocieknie ślinka :P
        • 51pdeta Coca-clolowa galaretka !!!!!! 29.07.10, 23:36
          Natręne myślenie o zjedzeniu czegoś słodkiego skłoniło mnie do wymyślenia
          galaretki z coca coli z biedronki.
          2 litrowa Coca Cola liht-przelałam do większego trochę garnka aby
          "odgazowała".Rozpuściłam żelatynę na 2,5 litra płynu i wlałam do Coli.I do
          lodówki na noc.Mam teraz zimną,SŁODKĄ i szybko zrobioną pokusę w lodówce.POlecam !
        • lunastu Re: BOSKIE!!!!!!! 30.07.10, 21:30
          zrobilam ,uroslo i opadlo !!! to tak jest ? czy mi nie wyszlo?
          • kaszunia Re: BOSKIE!!!!!!! 31.07.10, 02:56
            lunastu napisała:

            > zrobilam ,uroslo i opadlo !!! to tak jest ? czy mi nie wyszlo?

            Ja wychodzę z założenia, że nie rozmiar się liczy ;)

            Mnie też trochę opadło, ale ważne, że jest smaczne :)
            • lunastu Re: BOSKIE!!!!!!! 01.08.10, 12:11
              ... no tak ! masz racje ! ale moje nie tylko opadlo o polowe ale bylo
              zakalcowate ! jak namoczone otreby bez smaku!
        • madzioreck Re: BOSKIE!!!!!!! 31.07.10, 03:09
          Dziewczyny, a pieczecie na samych mikrofalach czy z jakimś grillem/opiekaczem?
          • madziowy1 Re: BOSKIE!!!!!!! 01.08.10, 13:57
            na samych mikrofalach :)
            mi też rośnie powyej kubka a potem opada do brzegu ale właśnie nie
            ilosć a jakość....
            a co do zakalca....
            hm może to wina serka homo?
            robiłam już kilka razy - i nie było zakalca....
            mój M robił w pracy z serkiem danio i jest ok.
            może musisz o 1 min dłuzej trzymać na fali?
            trzeba popróbować.
            Ja raz zrobiłam z 2 łyzek mąku kuku i 2 łyżek otrębów też było
            super - no ale mąka....
            a i oczywiście otręby zmielone na puch :)
            próbujcie - ja mam właśnie ochotę na ta a mi małż zabrał całe kakao
            do pracy ( prezentację ciacha robi kolezankom :) )
        • sza-rka Re:PRZEBOSKIE!!!!!!! 30.08.10, 15:04
          ROZKOSZ W BIAŁY DZIEŃ
    • lilka208 mini pączek z dziurą pp,pw 06.08.10, 14:25
      smaczny.wizaz.pl/przepis_widok.php?id=2898

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka