forazedwora Sernik z sandwiczera w kilka min. ( Faza I, II,) 27.04.10, 13:52 Spełniam prośbę i podaję mój "opatentowany" :) sposób na błyskawiczne ciacho sernikowe do kawki : Mieszam jajko , pół kostki twarogu , słodzik ( ten do pieczenia)- ile lubicie , aromat (wedle uznania - ja dodaję śmietankowy lub waniliowy), łyżka mąki kukurydzianej, łyżka otrębów owsianych lub innych i 2 łyżki jogurtu ( ja daję mój ulubiony Zott).Wkładamy to do rozgrzanego sandwiczera na kilka min aż odparuje porządnie. Można polać słodkim jogurtem ....cieplutki sernik błyskawica...pyszny :) Dodając więcej jogurtu otrzymacie kluchy leniwe ... Link Zgłoś
kokk-onn Re: Sernik z sandwiczera w kilka min. ( Faza I, I 28.04.10, 12:43 jeeeej ale narobilas mi smaku na ten sernik z sandwiczera! Link Zgłoś
hanuulka SEKUNDOWY DESER 27.04.10, 19:48 SEKUNDOWY DESER mały jogurt naturalny 3 tbl. słodziku rozpuszczone w odrobinie wody, 3 łyżeczki odtłuszczonego mleka w proszku , płaska łyżeczka kakao , można też parę kropli aromatu , wszystko energicznie wymieszać łyżeczką i delektowac się smakiem PYCHOTKA :) Link Zgłoś
schico Re: SEKUNDOWY DESER 28.04.10, 12:25 Ciasteczka cappucino: 1 jajko 3 łyżki otrąb owsianych 1/4 łyżeczki proszku do pieczenia 1 płaska łyżeczka kawy rozpuszczalnej odrobina mleka 0% 7 rozkruszonych pastylek słodzika Jajko rozbełtać w miseczce. Kawę rozpuścić w odrobinie gorącego mleka lub wody. Wymieszać wszystkie składniki, wykładać łyżką na wyłożoną papierem blachę, formując ciasteczka o grubości ok. 0,5 cm. Piec w temperaturze ok. 160, aż będą chrupiące. Link Zgłoś
olgab4 Deser twarożkowy na szybko, II faza 29.04.10, 10:19 Pół kostki chudego sera 2 łyżki chudego jogurtu naturalnego 3 łyżki odtłuszczonego mleka w proszku kilka kropel aromatu wg. uznania (ja uzywam waniliowego) cynamon kilka łyżek słodziku Wszystko zmieszać, rozmemłać i smacznego. z dodatkiem mleka w proszku smakuje wybornie, dzis dodałam z ciekawości, smak o niebo lepszy niz tylko twaróg i jogurt ;) Link Zgłoś
rozmalinka Re: Deser twarożkowy na szybko, II faza 28.09.10, 22:16 A próbowałas z mleczkiem skondensowanym light? Link Zgłoś
olgab4 Ciasto czekoladowe z otrębami 03.05.10, 20:09 Eksperymentalnie zrobilam dzis. Murzynek mi nie wyszedl wiec zmodyfikowalam i mam tu swoj przepis ;) 5 łyzek otrębów owsianych 4 łyzki otrębów pszennych 2 łyżki kakao odtł. 5 łyżek jogurtu nat. 0% 4 łyżki maizeny aromat do smaku 1 jajko słodzik (ja rozpuściłam ok. 10 granulek w odrobinie wody) łyżeczka proszku do pieczenia Wszystko wymieszać i wstawić do piekarnika na ok. 40 minut, 180 stopni z termo obiegiem. Naprawde wyszlo dobre! Smacznego! :) "Good girls go to heaven, bad girls go to everywhere" Link Zgłoś
olgab4 Kulki czekoladowe/bajaderki 06.05.10, 12:34 "Bajaderki" 3-4 łyżki otrąb owsianych, 3 łyżki otrąb pszennych, pół szklanki mleka 0%, kakao holenderskie, słodzik (ja daje 4 pastylki), aromat waniliowy i rumowy (ja uzywam migdalowego, bo mieszkam w UK i zadnego innego nie ma), do smaku. Wykonanie: Mleko mieszamy z kakao i słodzikiem, oraz aromatami. Otręby mieszamy z mlekiem i gotujemy aż lekko napęcznieją i zrobi się plastyczna masa. Kiedy masa ostygdnie, robimy z niej kulki i czekamy aż ostygną. Ja wkladam do lodowki i mam kulki na zimno. Przepychota! Link Zgłoś
ewela345 Re: Kulki czekoladowe/bajaderki 07.05.10, 13:24 Olga dziękuję za kulki!! są rewelacyjne! :) choć za nim się zrobią zimne to już ich prawie nie ma hehe :D strasznie mi smakują na gorąco albo na ciepło i do tego jeszcze z naleśnikami jako farsz w środku Polecam! pycha!!! Link Zgłoś
kubasiowo Re: Kulki czekoladowe/bajaderki 07.05.10, 13:28 A ile dałaś kakao? Ja chyba je spieprzyłam, bo jakoś mi nie podeszły specjalnie:-( Link Zgłoś
ewela345 Re: Kulki czekoladowe/bajaderki 07.05.10, 13:36 kakao daje 1 lub 1,5 łyżeczki i więcej słodzika ok 6-7 tabletek i na gorąco smakuje jak rozpuszczona czekolada :) Link Zgłoś
olgab4 Re: Kulki czekoladowe/bajaderki 07.05.10, 17:13 Ewela, ciesze sie, ze moglam sie na cos przydac ;) ja mam takie ciagoty na slodkie, ze co i rusz wymyslam jakis odpowiednik slodyczy. Te quasi bajaderki sa b. kleiste nawet po ochłodzeniu, ale moim zdaniem przepychota. Tylko, ze musze troche sie ogarnac, bo njachetniej zeżarłabym cale na raz, a to w koncu otreby, za duzo otrebow jak na jedno posiedzenie... Kubasiowo, co nie wyszlo? Link Zgłoś
kubasiowo Re: Kulki czekoladowe/bajaderki 08.05.10, 15:15 olgab4, dałam za dużo kakao (dałam ze 3 łyżeczki-żeby kolor ładny był;-) ) i wyszły takie ciężkie/gorzkawe. Na drugi raz będę mądrzejsza:-) Link Zgłoś
madzioreck Genialne!!!!!!!!!!!!!! 28.05.10, 15:02 Po prostu genialne! Dziewczyno, piwo dla Ciebie :) Link Zgłoś
rubeus Re: Kulki czekoladowe/bajaderki 11.08.10, 11:04 TO ja podłącze się ze swoim pomysłem na kakowo-mleczne cuś. Deser/słodka przekąska wymyślona na poczekaniu. Do małej miseczki - tak ok. 200-300 ml, wsypujemy czubatą łyżeczkę kako, 1 płaską łyżeczkę słodzika w proszku i mieszamy. Potem wsypujemy do ok. 3/4 wysokości miseczki odtłuszczone mleko [u] granulowane. Mieszamy aby rozprowadzić kako. Do tej mieszaniny dodajemy 2-3 łyżki gorącej wody. I energicznie mieszamy łyżeczką, aż zrobi się gęsta, w miarę jednolita masa. (jak za gęste i nie daje się dobrze mieszać dodać odrobinkę wody.) Zawartość miseczki przekładamy na folię spożywczą, zawiajmy, rozwałkowujemy na płasko albo robimy 'serdelek' i wkładamy na czas jakiś do zamrażalnika. Nie wiem czy wyszłoby ze zwykłym mlekiem w proszku - trzeba by dać więcej wody. Dziś będę kombinował z dodaniem ociupinki aromatu do wody. Link Zgłoś
milamilka Re: Kulki czekoladowe/bajaderki 13.06.11, 19:05 Ja zrobiłam kulki, wyszły pycha, dałam 2 łyżeczki kakao :) I tak wpadło mi do głowy następnym razem zrobię 2 razy więcej bo wychodzi zdecydowanie za mało ;) i do połowy nie dodam kakao tylko aromat smietankowy, powinny wyjśc takie mleczne :) Link Zgłoś
rozalia30 jogurt owocowy i galaretka-bez cukru i owocow 07.05.10, 17:38 Dopisze tu moje wczorajsze odkrycie: w Lidlu sa syropy 'owocowe' do rozcienczania z woda-bez cukru, bez owocow, bez kalorii w zasadzie, za to ze slodzikiem i reszta chemicznych ulepszaczy;) Po dodaniu do jogurtu naturalnego mamy najbardziej chyba dietetyczny 'owocowy' jogurt, ktory do tego smakuje calkiem przyjemnie:) Po dodaniu do wody z zelatyna- mamy galaretke. Link Zgłoś
olgab4 krem czekoladowo-migdałowy 10.05.10, 13:33 Kopiasta łyzka serka homo 0% Łyżka jogurtu naturalnego 0% 4 łyżki mleka w proszku Łyżka kakao 2 krople aromatu migdałowego ok 2 łyżki słodziku Zamieszać serek homo, jogurt naturalny i kakao. Dodać słodzik i aromat.Zajadać jak nutelle ;) jest pyszne, swietny deser na szybko. Link Zgłoś
gusia210 sernik przekładany z bloga pani dukanowej 16.05.10, 17:15 Pyszny!!! Składniki: * 400g serka homogenizowanego waniliowego * 5 jajek * 4 łyżki wrzątku * 1 łyżka kakao * 2 płaskie łyżeczki kawy rozpuszczalnej * 3,5 łyżki zmielonych (!) otrębów owsianych * ok. 3 łyżek słodzika (wg uznania) Białka ubić na sztywną pianę. W misce zmieszać żółtka, słodzik, otręby i serek. Nie mieszać za długo, dodać pianę. Masę podzielić na 3 części, do jeden dodać kawę rozpuszczoną w 2 łyżkach wrzątku, do drugiej-kakao rozpuszczone w 2 łyżkach wrzątku (powstanie gęsta pasta:)), trzecią zostawić waniliową. Poszczególne masy wyłożyć do tortownicy, ja miałam 21cm, ale lepsza byłaby troszkę mniejsza. Piec w 200 stopniach ok.40-60min (moje ciasto było gotowe już po 35min-trzeba sprawdzać patyczkiem:) bo piec piecowy nie równy;)). UWAGA! Ciasto jest bez proszku do pieczenia! Link Zgłoś
marita_ie ciasto rabarbarowe faza II 05.06.10, 17:11 składniki na ciasto: 3 jajka, 2 łyżki mąki kukurydzianej, 3 łyżki słodzika, łyżeczka proszku do pieczenia. Białka ubić ze słodzikiem, w oddzielnej miseczce wymieszać żółtka z mąką, delikatnie połączyć z ubitym białkiem. Całość wylać na blachę pokrytą papierem do pieczenia rozprowadzić łyżką żeby utworzyła się dosyć cienka warstwa. Rabarbar wcześniej pokrojony w kostkę rozłożyć równomiernie na cieście, wszystko do piekarnika na 25 min 180stopni. W międzyczasie ubić 2 białka z łyżką słodzika, ciasto wyjąć z pieca, rozłożyć ubitą pianę i piec przez następne 25 min. Wyszło naprawdę dobre, może trochę za słodkie ale zupełnie nowy smak do dietki p.s ja osobiscie zredukowalam ilosc slodzika, bo wiecej dodalam do rabarbaru -przysmazając/ze uzyje takiej metafory/ na patelni. warte zrobienia! Link Zgłoś
mama-ola Re: ciasto rabarbarowe faza II - pytanie 07.06.10, 10:06 > Rabarbar wcześniej pokrojony w kostkę rozłożyć równomiernie (...) > bo wiecej dodalam do rabarbaru > -przysmazając/ze uzyje takiej metafory/ na patelni To rabarbar wcześniej tylko pokrojony w kostkę, czy też przysmażony ze słodzikiem? Link Zgłoś
marita_ie Re: ciasto rabarbarowe faza II - pytanie 14.06.10, 13:27 w przepisie byl surowy pokrojony w kostke,ale ja zrobilam na patelni ze slodzikiem.moim zdaniem, bylby za kwasny Link Zgłoś
mamamartusia Re: ciasto rabarbarowe faza II - pytanie 29.06.10, 18:59 Ja zrobiłam z "podsmażonym" rabarbarem i wydaje mi się,że przez sok który puścił,ciasto niezbyt wyrosło. Następnym razem położę rabarbar bez smażenia. A najlepsza z całego ciasta jest pianka...konsumuje mąż który jest na diecie. Link Zgłoś
agaelgam pytanie dot. białek 08.06.10, 14:43 Piszesz, żeby białka poączyć z ciastem, a później piszesz, żeby ubić 2 białka i wyłozyć na ciasto. Te 2 białka to dodatkowe, czy część z tych 3 jajek Link Zgłoś
madallena25 Re: ciasto rabarbarowe faza II 16.07.10, 12:38 Robiłam 2 razy i niestety za kazdym razem to co wychodziło nie nadawało sie do zjedzenia, w szczególności to coś co imituje biszkopt. nie polecam ;( Link Zgłoś
dorcia1234 faza III jogurt z truskawkami 16.07.10, 23:24 zmiksować trzeba jogurt naturalny z odrobiną aromatu waniliowego i słodzikiem. Oddzielnie zmiksować truskawki ze słodzikiem. Do szklanego naczynia wlewać naprzemiennie jogurt i truskawki, na wierzchu można położyć listek mięty. Schłodzić w lodówce i zjeść. Na te upały idealny ( przepis ściągnięty od Dukana, on proponował jogurt sojowy waniliowy bądź naturalny ze słodzikiem. Jako że takiego nie znalazłam wzięłam zwykły ) Link Zgłoś
madziowy1 ciasto rabarbarowe :)) fotka 08.06.10, 07:38 Coby zachęcić do pieczenia - pochwalę się moim wczorajszym cudem. [URL=http://www.fotosik.pl][IMG] http://images39.fotosik.pl/298/03f8574950c5187emed.jpg[/IMG][/URL] smacznego Link Zgłoś
mizi_mizi Babeczki z nadzieniem rabarbarowym faza II P+W 14.06.10, 13:24 CIASTO: 3 łyżki otrąb (do wyboru do koloru) zmielonych na mąkę 2 spore łyżki twarogu na sernik (u mnie Dr Oetker) 1 łyżeczka proszku do pieczenia skrobia kukurydziana do uzyskania odpowiedniej konsystencji (ale nie dużo) NADZIENIE: 2 łodygi rabarbaru żelatyna słodzik do gotowania JAK ZROBIĆ CIASTO: Otręby mielimy na coś przypominającego mąkę. Dodajemy proszek do pieczenia i twaróg. Jeśli wyjdzie mega rzadkie, dodajemy trochę skrobii kukurydzianej. Ciasto powinno być bardzo lepkie (przyklei się do ścianek foremki). Ja mam foremkę silikonową na mufinki (nie odważyłabym się zrobić w innej). Nakładamy ciasto do foremek tak, aby było go sporo na dole (ok. 8mm) i na ściankach (3-4 mm). Wkładamy do nagrzanego do 180 stopni piekarnika i pieczemy ok. 20 min (ja pod koniec włączyłam grill, coby się trochę przyrumieniły). Po upieczeniu babeczki zame wyskakują z foremek. NADZIENIE: rabarbar obieramy, kroimy i wkładamy do garnka. Podlewamy odrobiną wody i gotujemy aż zrobi się paćka :))) dodajemy słodzik i żelatynę (na oko, u mnie ok. 1 łyżeczki). Jak trochę przestygnie, nakładamy do babeczek i do lodówki do schłodzenia. Z tych proporcji wychodzą 4 babeczki - można pożreć wszystkie na raz :D Link Zgłoś
pinik Cytrynowa sernikowa pianka / muffinki I (?) II 16.06.10, 15:27 Wpisuje tu przepis na moje dzisiejsze odkrycie. Nie jestem pewna, czy mozna to w pierwszej fazie jesc (juz za dobrze nie pamietam, czy byly wtedy np otreby dozwolone, choc jest tu ich malo), ale na druga jest super! Ja robilam ten cytrynowy sernik (wychodzi taka piankowata konsystencja) w papierowych foremkach do muffinkow (jakies 20 sztuk!).Latwo to ciasto pozniej z tego wyjac, nie ma zmywania itd. Chyba mozna tego duzo zjesc dziennie, bo otrebow jest jedna lyzka, a reszta to dozwolona raczej w ilosciach wiekszych (chyba :-) A tu przepis: 500 gr serka homogenizowanego 0,2% 3 jajka 2-3 lyzki slodzika w plynie 1 lyzka otrebow owsianych 1/2 szklanki chudego mleka 1/2 paczuszki skorki z cytryny bardzo drobno startej (lub 1-2 lyzeczki) 1/2 aromatu cytrynowego 1 aromat waniliowy 1 lyzeczka proszku do pieczenia * nagrzej piekarnik (170 stopni) * rozloz foremki do muffinek (jakies 20 sztuk) * rozdziel zoltka od bialek * Wszystko oprocz bialek (te najpierw ubic!) zmieszaj ze soba mikserem. * dolacz bialka * cala mase rozloz rowno do foremek (mnie wyszlo ich 20) Piec (zaleznie od piekarnika) jakies 35 minut. Smacznego! Link Zgłoś
kubasiowo Re: Cytrynowa sernikowa pianka / muffinki I (?) 16.06.10, 18:18 Czy ja dobrze rozumiem, że 1/2 buteleczki aromatu cytrynowego i cała waniliowego?? Ile to ml? Odpowiednio 5 i 10 ml?? Link Zgłoś
pinik Re: Cytrynowa sernikowa pianka / muffinki I (?) 16.06.10, 20:42 Te zapachy to z takich typowych malych jakby ampulek szklanych. Ja uzywam niemieckich, ale mysle, ze w POlsce jest ten sam standart. Niestety na opokowaniu (sa w nim cztery takie kapsulki z aromatem) nie jest napisane, ile tam zawartosci. Natomiast waniliowy aromat uzylam dzis inny. Dr. Oetker Finesse (w takiej saszetce). Wlalam caly, a to ma 5g. Link Zgłoś
kubasiowo Re: Cytrynowa sernikowa pianka / muffinki I (?) 16.06.10, 20:48 Dzięki. To chyba mam problem;-) Muszę zatem w sklepie przyuważyc takie ampułki, a raczej ich pojemność;-) Ja mam z tej serii: ndsp.gu.ma/ Link Zgłoś
anetabp deser Jogobella 17.06.10, 23:11 tak mi się chciało sernika z owocami i galaretką i zrobiłam taki deserek: jogobella light 500g 4 lyżki żelatyny 1/4 szklanki wrzątku szklanka herbaty owocowej 2 łyżki żelatyny rozpuścić w 1/4 szklance wrzątku i jak wystygnie zmiksować z jogobellą light (ja miałam brzoskwiniową). Przełożyć do miseczek. Przepis na galaretkę ściągnęłam z bloga dukanforever - zaparzyć herbatę (pokochałam dzisiaj rekomendowaną przez dukanforever lipton infusion CharMing) i rozpuścić w niej 2 łyżki żelatyny. jak zacznie się ścinać, przelożyć na masę jogurtową. Następnym razem zrobię dwie kolorowe warstwy jogurtu i dwa kolory galaretki - będzie ładniej ;) Dla mnie pychaaaaaaa! Link Zgłoś
elrosa Pierniczki otrębowe 27.06.10, 07:21 Pierniczki otrębowe - 2 jajka - 3-4 łyżki otrębów - przyprawa do piernika - słodzik - 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia (opcjonalnie) Ubić pianę z białek. W osobnym naczyniu utrzeć żółtka ze słodzikiem (dałam ok. 15 tabletek rozpuszczonych w niewielkiej ilości wody). Do piany wlać żółtka, ostrożnie wymieszać. Dodać przyprawę do pierników (dałam ok. 1 łyżeczki - można mniej, ja lubię mocno korzenne ) oraz otręby - jeśli masa jest dość rzadka, można zwiększyć ich ilość. Można dodać także ok. pół łyżeczki proszku do pieczenia. Ciasteczka wykładamy na blachę (najlepiej przykrytą papierem do pieczenia lub folią aluminiową), pieczemy ok. 20 minut w 175 stopniach. Link Zgłoś
madziowy1 WZ-ka i tiramisu 07.07.10, 14:29 może znacie tego bloga - natknęłam się właśnie szukając przepisu na pizzę i fotki WZ-ki i tiramisu mnie powaliły. Wklejam linka a jak tylko skompletuję składniki to robię ojejku aż się poplulam....... Link Zgłoś
imasumak Re: WZ-ka i tiramisu 07.07.10, 14:54 Podawałam już wam już gdzieś przepis na tiramisu.... tylko kurde gdzie? Spróbuje poszukać :) Link Zgłoś
madziowy1 Re: WZ-ka i tiramisu - teraz z linkiem 08.07.10, 13:01 kayenn-gotuje.blog.onet.pl/Dietetyczna-Wuzetka,2,ID407592613,n Link Zgłoś
malosia06 Re: WZ-ka i tiramisu - teraz z linkiem 08.07.10, 13:30 Oryginalna wuzetka ma w składzie ciasta kakao, i na zdjęciu wydaje się, że ta "dukana" też ma. A w przepisie kakao nie istnieje. Jak się znam na pieczeniu, to z podanych składników wyjdzie jasne ciasto. Link Zgłoś
elle_e Re: WZ-ka i tiramisu - teraz z linkiem 12.11.10, 16:28 chyba się nie znasz na dukanowym pieczeniu bo z otrębów może wyjść takie ciasto i bez kakao, a kakao jest na wierzchu Link Zgłoś
rubeus Deser Kawowy 08.07.10, 21:35 Ja wiem, że to banalne i oczywiste, ale daję. Składniki: - Opakowanie serka homogenizowanego naturalnego (taka zwykła mała foremka.) Zamiast serka może być jogurt naturalny - wtedy dajemy trochę mniej niż połowę takiego dużego kubka. - płaska łyżeczka kawy rozpuszczalnej (jak ktoś lubi kawę może dać czubatą. Dwie to chyba za dużo by było) - słodzik do smaku ( ja daję 2 tabletki) Obróbka: łyżeczkę kawy rozpuścić w niewielkiej ilości gorącej wody, dodać słodzik. Powstałą esencję kawową przelać do serka/jogurtu i dokładnie rozbełtać, aż do całkowitego wymieszania się smaku. Od ilości wody, w której rozpuszczona została kawa zależy konsystencja powstałego deseru. Ja wolę trochę bardziej płynny. Serek/jogurt lepiej niech będzie wyciągnięty prosto z lodówki - lepiej moim zdaniem smakuje. Link Zgłoś
sprayka Re: Deser Kawowy 17.08.11, 22:55 Dzięki - dzisiaj Twój przepis uratował mnie - nie zjadłam byle czego, byle słodkie :-) Link Zgłoś
madzioreck sernik - przepis mess8385 09.07.10, 16:37 500gr białego sera chudego( z sieclec jest super bo juz wilgotny fajny, jak kostka masła w opakowaniu po 200gr są) 4 jaja ( białka oddzielić od żółtek) 3 łyżki zmielonych otrąb owsianych (ja zawsze otrębów mówięsmile ) 3/4 szklanki mleka (zalecane 0,5 ale ja daję 2%) aromat waniliowy kilka kropli słodzik do smaku w/g uznania, ja daję 30 tabletek rozkruszonych z huxola i smak wręcz wyśmienitysmile Ser w blenderze miele z żółtkami i mlekiem i otrębami jak się ładnie zmiesza i zmieli dodaję aromat i słodzik i znów mieszam. białka ubijam. przekladam zmielone to wszytko do michy ( bo w pojemniku z blendera się nie mieścismile ) i dodaję białka ostrożnie ale dokładnie mieszając drewnianą tą płaską "lychą"smile Wariację sobie wymyśliłam i odkładam tej mysy z 3 łyzki do miseczki i mieszam z łyżką kakao dekomoreno i tabl.słodzika dodatkowosmile piekłam- I TO NAJWAŻNIWJSZE- w foremce do BABKI!!(raz tez w naczyniu żaroodpornym okrągłym ale o średnicy 18 cm) w innych plaskacz wychodzi. Wlewam pół mieszaniny fo foremki wyłożonej pergaminem, na to "układam" wygibasy z kakaowo sernikowej masy i zalewam resztą białejsmile wstawiam do piekarnika z termoobiegiem nagrzanego do 170 stopni i piekę 60 min, po ok 30 szybko obracam tylko foremkęsmile. rośnie na 8 cm ponad formęsmilesmile wyłączam po ok 55 min i zostawiam na ok 15, 20 min jeszcze w piekarniku.Oczywiście opada, ale ma w efekcie końcowym ok 5 cm wysokości a nie jak do tej pory góra 1,5smilesmile Wyjmuję i przekładam a potem się zajadam (-y) jak szalenismilesmile Link Zgłoś
mess8385 Re: NOWY!!!:)sernik 13.08.10, 17:29 na ok 106 pozycji nowy wpisałam, nieskromnie zabrzmi a le jak dla mnie jeszcze lepszy od tego:):) polecam amatorom sernikowym:):) Link Zgłoś
malaga0 Re: PRZEPISY - DESERY SERNIK DUKANA 10.07.10, 06:41 PODAJE LINK NA SERNIK DUKANA vitalia.pl/index.php/mid/49/fid/341/diety/odchudzanie/du_id/913271/w_id/1249667 Link Zgłoś
malosia06 Jeszcze inny sernik 24.08.10, 13:39 1 kg sera 0% 10 jajek 250 ml mleka 0,5% 9 łyżek otrębów owsianych 1 budyń bez cukru waniliowy/śmietankowy lub 2 półpełne łyżki skrobi kukurydzianej 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia słodzik do pieczenia np. sussina gold (4 - 6 łyżek – do smaku) 1 zapach śmietankowy 1/2 zapachu pomarańczowego Uwaga: pojawił się aromat sernikowy (chyba gellwe), ale ja do niego dodawałam jeszcze śmietankowy i cytrynowy. 1 płaska łyżeczka soli Ser z żółtkami zetrzeć w malakserze na niskich obrotach. Cały czas ucierając dodać sól, proszek, słodzik, olejki, budyń/skrobię i otręby zmielone na mąkę (mieszam wszystkie suche składniki w miseczce). Ucierać ok 20 minut, potem dodać trochę mleka i ucierać na mniejszych obrotach. Jeśli ser jest „twardy”, można dodać całe mleko. W międzyczasie ubić na sztywno pianę z białek. Masę przelać do miski, dodać resztę mleka i ręcznie wymieszać delikatnie ciasto z pianą. Wylać masę na okrągłą tortownice średnicy 26 cm całkowicie wyłożoną papierem do pieczenia (polecam nieprzywierający papier silikonowany) tak by papier wystawał wyżej niż tortownica (ok 5 cm ponad brzeg tortownicy – czyli 1/2 szerokości papieru do pieczenia), włożyć do nagrzanego piekarnika i piec ok. 35 do 45 minut. Sprawdzać patyczkiem pod koniec pieczenia, jeśli zaczyna ciemnieć a wymaga dopieczenia, można przykryć z wierzchu folią alumoniową. Po upieczeniu pozostawić w otwartym piekarniku do przestygnięcia. Ciasto jest bardzo wilgotne i rewelacyjne w smaku Piecze się szybciej niż tradycyjny sernik - około 45 minut. Po ostudzeniu ma wysokość tortownicy. Link Zgłoś
savage80 Pyszniutki KOGEL MOGEL 04.02.11, 16:49 Dwa zoltka, jedno bialko lyzka slodzika pol lyzki kakao kropelka aromatu ja uwielbiam rumowy:P miksujemy az bedzie puszek i gotowe mnnnniami Link Zgłoś
milamilka Re: Pyszniutki KOGEL MOGEL 11.06.11, 14:08 Zrobiłam pycha :) Ciekawe kogiel mogiel nie chce się ubijać na puszysto ze słodzikiem, trzeba dodać te białka. Pół życia używam słodzika a nigdy nie przyszło mi do głowy zrobić sobie z nim kogiel mogiel jaki to człowiek nierozgarnięty ;) Link Zgłoś
slonce12 bezy pomarańczowo czekoladowe 12.07.10, 09:18 4 białka ubite na sztywno na koniec pół łyżki słodziku do piekarnika na ok 40 minut po 20 minutach obrócić szpatułką po wyjęciu polać masą: 4 żółtka utrzeć z płaską łyżeczką kakao bez cukru, pół łyżki słodzika i aromat pomarańczowy, pycha trudno mi powiedzieć która faza bo dałabym sobie głowę uciąć ze I ale własnie dostałam zjeb, że łamię zasady smacznego Link Zgłoś
dordulka Sernik waniliowy pieczony w kapieli wodnej 17.07.10, 20:53 Sernik waniliowy 1 kg sera "sernikowego" dr Oetker ok. 3/4 szkl sypiego słodziku 5 jak 2-3 łyżki skrobi lub budyń waniliowy bez cukru aromat waniliowy Zmiksować wszystkei składniki, nie ma potrzeby ubijania jajek, wlać (masa jest dość rzadka) do tortownicy dokładnie owinietej folią aluminiową. Pec w 170 st przez zmniej wiecej 45 minut (sprawdzac, czy sernik się ściął, nei musi wyglądać na solidnie upieczony). Schłodzić przez noc w lodówce, bez tego nie smakuje tak, jak powinien. Kąpiel wodna - dokłądnie owinietą folią aluminiową tortownicę umieścić w wiekszej blaszcze, nalać wrzątku i piec:-) Warto!!! Link Zgłoś
gusia210 Re: Sernik waniliowy pieczony w kapieli wodnej 05.12.10, 14:23 bardzo dobry ten sernik.Wczoraj go zrobiłam.Polecam!!! Link Zgłoś
elrosa Sernik z pianką i sernik dwuwarstwowy (II faza) 19.07.10, 19:24 Tak się nieśmiało pochwalę ;) Sernik z pianką Sernik dwuwarstwowy Smacznego :) Link Zgłoś
anetabp czekoladowa pianka z mikrofali 25.07.10, 10:22 1 lyzka kakao 2 lyzki naturalnego serka homo lub jogurtu 4 lyzki slodzika 1 lyzka skrobii kuku aromat 2 jajka szczypta proszku do pieczenia Bialka ubic. Wymieszac reszte skladnikow i dodac delikatnie bialka. Piec w mikrofalii 3.30min na pelnej mocy (700W). wyjac z foremki. spod bedzie wilgotny. Ostudzic, pokroic na kawalki. Link Zgłoś
rubeus Re: czekoladowa pianka z mikrofali 03.09.10, 20:48 Ja z rozpędu zapomniałem ubić białka i dodałem do masy całe jajka i wyszedł mi genialny murzynek. Tak dobry, że pożarłem cały na raz, choć miał być też na jutro. No i piekłem w zwykłej ceramicznej miseczce, bo wszystkie foremki mam metalowe. Link Zgłoś
lillysunny Re: czekoladowa pianka z mikrofali 04.11.10, 16:02 Hej dziewczyny, mam takie pytanie. Znalazłam ostatnio fb sante przepis na ciasteczka owsiane zpierwszegotloczenia.pl/przepisy/ciasteczka-owsiane-z-zurawina-bez-pieczenia/ Czy po zamienieniu płatków na otręby przepis będzie się nadawał do diety dukana? Link Zgłoś
lilka208 Re: PRZEPISY - DESERY ciasteczka biszkoptowe I 26.07.10, 17:16 www.gotujmy.pl/ciasteczka-biszkoptowe,przepisy,53456.html Link Zgłoś
kaszunia ciasto czekoladowe z mikrofali, baaardzo szybkie 29.07.10, 14:40 Witajcie, oto przepis na ciacho znaleziony na demotywatorach, odrobinę przerobiony :) 4 łyżki zmielonych otrębów 2 łyżki słodzika w płynie 2 łyżki kakao 1 jajko 3 łyżki mleka 0% 1 łyżeczka proszku do pieczenia odrobina przyprawy do piernika (jeśli ktoś chce) Mieszamy w dużym kubku i na około 4 minuty do mikrofalówki. Wyciągamy i zajadamy :) Link Zgłoś
madziowy1 BOSKIE!!!!!!! 29.07.10, 20:47 ja dziś rano wlaśnie na demotach znalazłam :))) i zaraz jak wróciłam zrobiła i jeszcze szybciej zjadłam...... jak dla mnie bomba! tego mi było trzeba w czasie ochoty na słodkie. Wszystkie serniki się chowają :) ja nie dawał mprzyprawy do piernika ale aromat waniliowy i w tamtym przepisie jest oleja a ja dałam 3 łyzeczki serka naturalnego homo - robiłam w kubku - w mikrofali na 3 minuty w 1000 W mocy. Łatwo się dało wyjąć z kubka i po ostygnieciu zniknęło w sekundzie :))) Ja mam mikor w pracy i mogę sypką mieszankę przygotować w domu a w pracy tylko jajko dodać i wsztstkim oczy wylezą i pocieknie ślinka :P Link Zgłoś
51pdeta Coca-clolowa galaretka !!!!!! 29.07.10, 23:36 Natręne myślenie o zjedzeniu czegoś słodkiego skłoniło mnie do wymyślenia galaretki z coca coli z biedronki. 2 litrowa Coca Cola liht-przelałam do większego trochę garnka aby "odgazowała".Rozpuściłam żelatynę na 2,5 litra płynu i wlałam do Coli.I do lodówki na noc.Mam teraz zimną,SŁODKĄ i szybko zrobioną pokusę w lodówce.POlecam ! Link Zgłoś
lunastu Re: BOSKIE!!!!!!! 30.07.10, 21:30 zrobilam ,uroslo i opadlo !!! to tak jest ? czy mi nie wyszlo? Link Zgłoś
kaszunia Re: BOSKIE!!!!!!! 31.07.10, 02:56 lunastu napisała: > zrobilam ,uroslo i opadlo !!! to tak jest ? czy mi nie wyszlo? Ja wychodzę z założenia, że nie rozmiar się liczy ;) Mnie też trochę opadło, ale ważne, że jest smaczne :) Link Zgłoś
lunastu Re: BOSKIE!!!!!!! 01.08.10, 12:11 ... no tak ! masz racje ! ale moje nie tylko opadlo o polowe ale bylo zakalcowate ! jak namoczone otreby bez smaku! Link Zgłoś
madzioreck Re: BOSKIE!!!!!!! 31.07.10, 03:09 Dziewczyny, a pieczecie na samych mikrofalach czy z jakimś grillem/opiekaczem? Link Zgłoś
madziowy1 Re: BOSKIE!!!!!!! 01.08.10, 13:57 na samych mikrofalach :) mi też rośnie powyej kubka a potem opada do brzegu ale właśnie nie ilosć a jakość.... a co do zakalca.... hm może to wina serka homo? robiłam już kilka razy - i nie było zakalca.... mój M robił w pracy z serkiem danio i jest ok. może musisz o 1 min dłuzej trzymać na fali? trzeba popróbować. Ja raz zrobiłam z 2 łyzek mąku kuku i 2 łyżek otrębów też było super - no ale mąka.... a i oczywiście otręby zmielone na puch :) próbujcie - ja mam właśnie ochotę na ta a mi małż zabrał całe kakao do pracy ( prezentację ciacha robi kolezankom :) ) Link Zgłoś
lilka208 mini pączek z dziurą pp,pw 06.08.10, 14:25 smaczny.wizaz.pl/przepis_widok.php?id=2898 Link Zgłoś