01.07.11, 12:15
Czy religia pozwala na stosowanie zamiast żelatyny - agaru?

Wg Wikipedii jego głównym składnikiem jest trudno przyswajalny przez człowieka cukier - galaktoza.

Tak się składa, że posiadam sporo tego agaru i chciałabym go spożytkować.

Dajcie znać!

Z góry dzięki.
Obserwuj wątek
    • dorrra Re: Agar 01.07.11, 15:33
      Na kilku blogach francuskich z przepisami Dukana byla mowa o 'La poudre d'agar-agar' rozumiem, ze jest to ich zelatyna, wiec jesli uzywa sie go w rodzinnych stronach Dukana to chyba mozna!
      • ladyann77 Re: Agar 01.07.11, 18:51
        Dzięki, to w oryginale nazywa się nawet agar-agar i jest miałkim proszkiem.

        Muszę zabrać się za jakąś galaretkę :), szkoda że bez warzyw...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka