Dodaj do ulubionych

Jakie krople do oczu

07.02.08, 11:14
cześć,
chciałbym poznać waszą opinię jakie krople stosujecie przy pracy
przy komputerze, gdy oczy bolą i są czerwone.
Napiszcie jakie krople stosujecie i jak wam pomagają.(cene kropli)

Ja mam HYABAK (koszt 29zł)dość drogie wg. mnie ale są dobre.
oczywiście i tak mnie oczy bola od ciągłego wpatrywania się w
monitor ale coś tam pomagają.

Czekam na wasze propozycje i opinie na temat kropli. Powiem że
założyłem ten temat aby znależć najlepsze krople. :)
Obserwuj wątek
    • qpowo Re: Jakie krople do oczu 20.02.08, 12:15
      jak oczy bolą, pieką i są czerwone to używam Starazolin (cena ok. 9 zł).
      skuteczność bardzo dobra. szybko radzą sobie z zaczerwienieniem i dodatkowo mile
      nawilżają gałę oczną ;)

jak tyko susza bez zaczerwienienia, to Systane (drogie ok. 35 zł). nic
      specjalnego, oczyszczają i nawilżają (niestety na dość krótko), ale jakiś tam
      efekt jest. kupuje je głównie dlatego, że po otwarciu można ich używać przez 6
      miesięcy a nie jak innych przez bodajże 2-3. no i drrrrogie..
    • kaatrin Re: Jakie krople do oczu 22.02.08, 19:18
      Ja uzywam kropli bez konserwantow. Takie krople sa w jednorazowych
      ampulkach. Nie mieszkam w Polsce, wiec nie znam sie na polskich
      markach. Znam Systane (jest rowniez w wersji w ampulkach), dosc
      dobre krople. Niestety jednorazowki sa drozsze. Jesli uzywasz
      krople codziennie, warto jednak zwrocic uwage na wlasnie typ
      konserwantu jaki jest zawarty w kroplach.

Szczegolnie nalezy unikac benzalkonium chloride (BAK). Wystepuje np.
      w kroplach Visine. Nalezy rowniez kategorycznie unikac kropli
      typu "redness relief" (wybielajacych oko). Nie dosc, ze jeszcze
      bardziej wysuszaja oko, one rowniez uzalezniaja i na dluzsza mete
      oczy moga sie zrobic permanentnie czerwone.

Jesli znasz angielski, polecam link, jak rowniez caly serwis
      dryeyezone.com

www.dryeyezone.com/encyclopedia/preservatives.html

--
      Ekspert na antenie RM: - Weźmy słowo ?komputer". Wszystkie litery w
      tym słowie przyporządkujmy kolejnym liczbom w alfabecie, potem
      dodajmy je do siebie i pomnóżmy przez 6. Co otrzymamy? Otrzymamy
      666. A więc i komputer i Internet to narzędzia diabła.
    • kaatrin Re: Jakie krople do oczu 22.02.08, 19:32
      Sprawdzilam HYABAK i widze, ze sa bez konserwantow, wiec jest to
      dobry wybor. Wazne, zeby mrugac jak najczesciej. Pracujac na
      komputerze, czesto o tym zapominamy. Takze zaleca sie, zeby monitor
      postawic nizej i lekko pod katem, wtedy powieka zakrywa wieksza
      czesc oka.
      --
      Ekspert na antenie RM: - Weźmy słowo ?komputer". Wszystkie litery w
      tym słowie przyporządkujmy kolejnym liczbom w alfabecie, potem
      dodajmy je do siebie i pomnóżmy przez 6. Co otrzymamy? Otrzymamy
      666. A więc i komputer i Internet to narzędzia diabła.
    • greenpoziomka Re: Jakie krople do oczu 16.04.08, 19:35
      Tak, Starazolin pomaga, choć jest to tylko walka z objawami (zaczerwienie,
      pieczenie).
      Wypróbowałam ostatnio Homeoptic - po kilkudniowej kuracji mogę powiedzieć że są ok.
      Mogę też polecić kropelki Świetlik Euphrasia - kosztują około 6 złotych, leczą
      podrażnienia i zapalenie spojówek.
    • izydaaa Re: Jakie krople do oczu 22.02.10, 13:02
      Witam, ja używam kropli Strazolin ok 9-10 zł.do tego biorę tabletki PRYZMIN -
      BORÓWKA Z LUTEINĄ i witaminami A + E firmy PRYZMIN ,wspomaga ostrość widzenia
      oraz zmniejsza dolegliwości wzrokowe. Same krople niewiele pomagają więc
      wspomagam się tabletkami.
      • luuuk11 Re: Jakie krople do oczu 14.03.10, 11:22
        sprawdzilem te tabletki - polecam! naprawde jest wiekszy komfort widzenia, choc oczywiscie cudow nie ma sie co spodziewac..
        Co do kropli Visine classic co uzywam od miesiaca sa nienajlepsze, srednio nawilzaja i tuz po zakropieniu troche pieka oczy.
        Swietlik tanszy i lepszy pod kazdym wzgledem
      • a.janicka Re: Jakie krople do oczu 16.09.11, 11:34
        luteina super się sprawdza jednak należy przyjmować ją systematycznie, krople starazolin świetnie dają radę z utrzymaniem odpowiedniego nawilżenia oka w utrudnionych warunkach z klimatyzacja, wentylacja czy wielogodzinna praca przy komputerze.
    • kal_ho_naa_ho Re: Jakie krople do oczu 11.06.10, 15:25
      wiesz zależy co nam dolega, ale moim zdaniem bardzo dobre są krople, które ze
      świetlikiem, albo jakieś rodzaj kropli Visine. moim zdaniem te krople są jednymi
      z lepszych i pomocnych na różne kłopoty ze wzrokiem,
    • laatnala Re: Jakie krople do oczu 08.11.10, 12:48
      Hm nie miałam okazji spróbować tych kropli Haybak, ale dobrych kropli do oczu jest naprawdę cała masa, wystarczy zobaczyć na wybór: www.e-lek.pl/product-advsearch.spring;jsessionid=44A41791C4D742CFA105EAB524C92497?searchMask=krople+do+oczu
      Używałam kropli visine, hylo-comod i chyba visio care. Wszystki mi odpowiadały
    • amityra Re: Sulfacetamidum 10% HEC 22.01.11, 17:08
      Przerabiałem wszystkie podawane przez was krople i okazuje się ,że najlepsze są Sulfacetamidum 10% HEC .Proponuje dodatkowo ( jak kogoś stać0Nutrof total ze względu na glutation.
      • carolla11 Re: Sulfacetamidum 10% HEC 21.09.11, 14:12
        mi się sprawdziły krople Starazolin HydroBalance, które super nawilżają oczy. Są dostępne bez recepty i można stosować jak się nosi szkła kontaktowe :)
        www.polpharma.pl/pl/nasze-produkty/produkty/produkt/art0,186,starazolin-hydrobalance.html
        • fizja Re: Sulfacetamidum 10% HEC 25.04.13, 20:35
          Nie prawda, że zakrapiając oczy Starazolinem można jednocześnie nosić soczewki! Wiem z autopsji i jednocześnie jest to zaznaczone w przeciwwskazaniach!
          Starazolin jest dobry na zmęczenie oczu, lekkie zaczerwienienie natomiast nie zwalcza poważniejszych dolegliwości, na zapalenie spojówek tylko Sulfacetamidum (niestety na receptę).
    • iwona_36 Re: Jakie krople do oczu 14.03.11, 11:08
      Pracuje przy komputerze, dla mnie ulgę dla oczu przynoszą krople Genteal HA - mają również właściwości nawilżające, ceny są różne tutaj podaje link do apteki w której można kupić je po promocyjnej cenie www.e-apteka24.com/genteal-krople-p-21081.html
    • carolla11 Re: Jakie krople do oczu 12.09.11, 12:44
      muszę przyznać, że wybór kropli na rynku w chwili obecnej jest dość spory dlatego należy przede wszystkim kierować się składem kropli. Niedawno pojawiły się krople do oczu z kwasem hialuronowy, substancją, która naturalnie występuje w oku przez co skutecznie i długotrwale nawilża oko. Znalazłam ciekawy artykuł warty przeczytania. Polecam. kobieta.wp.pl/kat,26377,title,Kwas-hialuronowy-na-zmeczone-oczy,wid,13752792,wiadomosc.html?ticaid=1d02c&_ticrsn=5
      Ja używam Starazolin Hydrobalance w ciągu tygodnia bo wiem, że są idealne dla mnie. Wiele kropli już przetestowałam i przekonałam się do tych :)
          • wesola-guska Re: Jakie krople do oczu 26.09.11, 10:28
            Dziewczyny wystrzegajcie się kropli do oczu z konserwantami, a już na pewno tych co zawierają chlorek benzalkoniowy, może on uszkodzić aż 80% komórek rogówki! Starazolin to nie jest dobry wybór po pierwsze podnosi ciśnienie w gałce, po drugie przy dłuższym stosowaniu wręcz wysusza oko. Hyabak to bardzo dobry wybór i tego się trzymaj jest on czysty od konserwantów.
            Zawiera on w dozowniku sączek o średnicy oczek mniejszej niż wielkość bakterii.Kiedy naciskasz ściany buteleczki, płyn przeciska się przez pory, a ewentualne zarazki zostają wewnątrz. Do Twojego oka trafia czysta, sterylna kropla, bez żadnych drażniących konserwantów. Krople które bazują jeszcze na tym systemie to Hyal-Drop Multi (zawierają kwas hialuronowy), Filmabak (poliwinylopirolidon, będzie trochę gorzej powlekał).
            Mogę również polecić krople z systemem Comod, opakowanie zawiera cząsteczki mikrosrebra i cieniutki lejeczek. Są to m.in Hylo-COMOD ( z kwasem hialuronowym),Hylo-Parin (kwas hialuronowy + heparyna, która likwiduje przekrwienia) Hylo-Care (kwas hialuronowy + dekspantenol, który koi i regeneruje rogówkę),Allergo-COMOD (kromoglikan disodowy, który zapobiega reakcjom alergicznym).
            Może trochę przynudzam ale chciałam pokazać dlatego krople tego typu są tyle droższe. Dokonujmy rozsądnych wyborów.

--
            Lubię żyć kolorowo
    • basia.b077 Re: Jakie krople do oczu 04.10.13, 17:17
      Ja mogę polecić ectoalerg. Jestem alergiczką i ważne jest dla mnie żebym mogla je stosować bezpiecznie przez dłuższy czas. Dodatkowo pracuję przed komputerem co sprawia że moje oczy ciągle są zmęczone.Z moich kropelek jestem na prawdę zadowolona<3
    • werabs73 Re: Jakie krople do oczu 13.10.13, 22:30
      Ja polecam krople firmy Optive. Tutaj możecie dowiedzieć się więcej o tych kroplach. www.optive.pl. Ja bardzo długo męczyłam się z zespołem suchego oka. Pewnie wiecie co to za schorzenie. Po wielu próbach, przeróżnych kropli te mi bardzo pomogły. Polecam i Wam. Pozdrawiam.
    • matrusen krople do oczu 16.02.15, 14:32
      U mnie najlepiej się sprawdzają krople starazolin hydrobalance, bo z tych co przetestowałem, to najlepiej i na najdłuższy czas nawilżają oczy. Inne krople musiałem zapodawać co jakiś czas, a z tymi jak raz zakroplę, to do końca dnia bez problemu mogę wytrzymać w biurze z klimatyzacją przed kompem.
    • gisel6 Re: Jakie krople do oczu 17.03.15, 11:58
      Ja również używam kropli Hyabak. Można je znaleźć nawet za 20 zł (apteka Słoneczna). Jak się jest skazanym na długotrwałe stosowanie kropli to trzeba wybierać te bez konserwantów - jak Hyabak. Poza tym ważna jest oprócz ceny, data ważności po otwarciu - Hyabak można stosować do 3 miesięcy po otwarciu.

--
      Piszę blog: gisel-zdrowie-i-uroda.blogspot.com/
    • bezykowy Re: Jakie krople do oczu 26.03.15, 10:45
      Moje ulubione krople to starazolin hydrobalance. Wydaje mi się, że po żadnych innych oczy nie są tak dobrze nawilżone. Szybko łagodzą podrażnienia i uczucie zmęczenia. Jak się pracuje przy komputerze, to po całym dniu te krople naprawdę przynoszą ulgę.
    • kasiajotka Re: Jakie krople do oczu 29.05.15, 13:08
      Różnych kropli używałam, ale moje ulubione to chyba jednak niebieski starazolin, bo nawilżają oczy na długi czas i do tego można je stosować z soczewkami. I cenę mają przyzwoitą.
    • gisel6 Re: Jakie krople do oczu 20.07.15, 14:33
      suplement diety zawierający witaminy, minerały i bioflawonoidy ma inne przeznaczenie niż nawilżające krople do oczu, może akurat u Ciebie przyczyna była inna niż zespół suchego oka i dlatego krople nie okazały się zadowalające

--
      Piszę blog: gisel-zdrowie-i-uroda.blogspot.com/
    • azulesonly Re: Jakie krople do oczu 31.07.15, 13:01
      Moje ulubione krople do oczu to starazolin niebieski, których używam regularnie do nawilżania oczu. Mają w składzie kwas hialuronowy, więc są naprawdę mocno nawilżające i też pięknie koją dolegliwości oczu
      • prze_mo77 Re: Jakie krople do oczu 04.08.15, 14:08
        Mnie też krople nie pomagają, są za słabe i dają krótkotrwały efekt. Ja akurat stosuję gold luteinę na oczy, bo mnie żona namówiła- kiedyś regularnie, teraz już biorę raz na jakiś czas. Trzymam się jej, bo oprócz duzej ilości luteiny, ma też wit e, cynk itd. Poza tym nie uczula mnie, z czym przeważniemam spore problemy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka