Dodaj do ulubionych

Bezsenność

25.03.20, 18:41
Mam stwierdzoną przez psychiatrę F20 shizofrenię paranoidalną i nie mogę zasnąć bez leków typu chlorprotixen 100 albo przez tisercin 75 mg.Oprócz tego to czasem dobieram raz na 2 tygodnie raz na tydzień zolpiden 10 mg. Obecnie biorę zolafren 10 mg ,deprexolet 10 mg i zamiennie tisercin 75mg albo chlorprotixen 100. Tisercin w dawce 25mg brałęm regularnie od listopada 2018 do lutego 2019 potem odstawiłem bo przestał mnie usypiać, przerzuciłem się za namową lekarza PZP na zolafren 20 mg . Byłem na oddziale dziennym tam zmniejszono mi zolafren do 10 mg i to mnie usypiało,ale po jakimś czasie przestało mnie usypiać,zacząłem stosować hydroxzynę 50 mg,Zolpidem 10 mg, prometazynę ,promazynę.chlorprotixen 50
Męczę się z bezsennością od listopada 2018 byłem 3 krotnie w szpitalu psychiatrycznym
Za pierszym razem w szpitalu psychiatrycznym dostawałem zolafren 10 oraz relanium 5 mg na uspokojenie , (osobowość schizoidalna )
Za drugim razem dostawałęm ryspolept 4 mg , spamilan , cloranxen 5mg a na sen ketrel 25 mg ale nawet przy zwiększonej dawce 100 mg mnie przestało usypiać zamieniono na tisercin 25mg tak jak pisałem dział on do lutego 2019 ( osobowość schizoidalna , obsesyjno – komplsywne )
Za trzecim razem dawano mianserynę 30 , zolafren 10 , przez pare dni włączono nitrozepam ( nie wiem w jakiej dawce ) a póżniej zastąpiono na tisercin 12 ,5 mg .( Zaburzenia schizoafektywne typu schizofrenii ) PO wyjściu ze szpitala psychiatrycznego dalej kontynuowałem leczenie zolafren 10mg 0-0-1 tisercin 25 0-0-1 mianserynę 30 0-0-1
Z biegiem czasu na tisercin pojawiła się tolerancja , tj.konieczność zwiększenia dawki obecnie jest to 75mg a chlorprotixen 100 . Jak wezmę zamiast chlorprotixenu 100 na 75 mg to śpię krócej od 22 do 2 ,a jak wezmę 100 to śpię do 6 nad ranem , ważę 130 kg może dawka jest za słaba
Nie wiem jak sobie pomóc .
Czy jestem już uzależniony od tych leków uspokajanych. Rozmawiałem ze swoim lekarzem psychiatrą że ten tisercin jak i chlorprotixen nie są lekami uzależniającymi . Byłem nawet w W-wie w poradni leczenia snu , to tylko lekarz rozpisał mi schodzenie z leków na początek z mianseeryny 30 na 15 , a potem na 0 , Pózniej miał być zmniejszany zolafren z 10 na 5 potem zero, a na końcu miał być zmniejszany tisercin 25mg( z tym że pojawiła się na niego zwiększona tolerancja ). Więc schemat odstawienny leków został zakłócony przez pojawienie się toleranicji na ten tisercin .
Po rozmowie z lekarzem prowadzącym biorę leki zolafren 10 , deprexolet 10 i tisercin 75 albo chlorportixen100
Wiem że moja sytuacja do dobrego nie prowadzi . Jak wyjść z matni leków
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka