Dodaj do ulubionych

ceny badań

07.07.05, 09:38
dziewczyny, a jakie są ceny badań hormonalnych?
Tych wszystkich które są niezbędne przy PCO?
zamierzam zrobic prywatnie, ale nie wiem na jaki koszt się przygotować.
I napiszcie proszę, jakie badanie w jakim dniu cyklu powinno być.
Obserwuj wątek
    • dagps Re: ceny badań 07.07.05, 09:53
      najwazniejsze sa LH, FSH, estradiol i testosteron razem jakies 100 zl i mozesz
      je zrobic wszystkie w 3 dc takze wywolanego np duphastonem czy luteina jesli
      nie masz samoistnych miesiaczek, szczegolnie dwa pierwsze powinny byc w 2 - 4
      d.c.
      progesteron robi sie po owulacji ale u nas to kto wie kiedy ta owulacja. jest
      konieczny wtedy kiedy chcesz starac sie o dzieco, jesli chcesz tylko
      diagnozowac pco to nie musi byc zrobiony. mozna tez robic SHGB, ale nie mam
      pojecia kiedy i za ile bo u mnie w miescie (przysiegam ze duzym!!:()nie robia
      go bo jest za drogi, wiec ja nie mam zrobionego. wymienione przeze mnie
      pierszwe cztery potwierdza pco jesli jest.
      powodzenia. napisz co i jak.
    • kwiatuszekxx Re: ceny badań 07.07.05, 10:01
      3 lata temu mialam robione badania hormonalne, ale nie mam pojęcia jakie i co
      wyszlo. ( bo nikt mi ich nie dal,tylko wpisali w kartę).
      teraz zamierzam poprosić o ksero karty.
      Mam pytanie czy jeśli mialam robione te badania i wtedy wyszlo PCO to czy jest
      sens robić je znów ???
      Przecież PCO nie znikło.
      Czego nowego się z nich dowiem?
      Jak często robicie sobie badania?
      • kwiatuszekxx jeszcze raz robić? 07.07.05, 10:05
        3 lata temu mialam robione badania hormonalne, ale nie mam pojęcia jakie i co
        wyszlo. ( bo nikt mi ich nie dal,tylko wpisali w kartę).
        teraz zamierzam poprosić o ksero karty.
        Mam pytanie czy jeśli mialam robione te badania i wtedy wyszlo PCO to czy jest
        sens robić je znów ???
        Przecież PCO nie znikło.
        Czego nowego się z nich dowiem?
        Jak często robicie sobie badania?
        • dagps Re: jeszcze raz robić? 07.07.05, 10:14
          i to znow ja:)
          warto je powtorzyc ale czytam gdzie indziej ze bralas tabletki, musi byc ten
          odstep ze 2 3 mieisace, pamietaj. ja robilam badania raz, bo dopiero po 6
          latach leczenia nie wiadomo czego zalozylam sobie internet i dowiedzialam sie
          jakie mam zrobic. na lekarzy nie moglam liczyc przez caly ten czas. na
          szczescie ktos nietlumaczac mi o co chodzi przepisywal diane wiec taki z tego
          plus. po takim czasie warto powtorzyc badania bo wiadomo jak silne pigulki brac
          i co robic w ogole, mzona wtedy podejmowac jakies decyzje. a moze nie ma juz
          cech pco? moze nie bylo nigdy, skoro tamto badanie bylo w czasie przyjmowania
          hormonow, to moze diagnoza byla zla? zycze ci tego!!! pco jest tearz "modne"
          ale nie warto go miec przypuszcalnie. tzreba wszytsko zbadac i sie nie dobijac
          jesli go nie ma. mam dwie kolezanki ktore byly przekonane ze maja pco bo nie
          mialy mieisaczek a jajniki wielotorbielowatre. zrobily badania hormonow i
          okazalo sie ze bzdura, zadne pco tylko prolaktyna za wysoka, a u drugiej
          tarczyca. jedna sie juz nie musi lecyc,bo rozwiazala problem prolaktyny a druga
          ma dzieci.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka