Dodaj do ulubionych

Tresura psa

29.11.08, 16:26
Witam.
Od tygodnia mam jamnika długowłosego w mieszkaniu-mieszkam w bloku na
parterze. Moje pytanie dotyczy sikania. Mój pies robi to co 1,5-2 godziny? Czy
to normalne? Jak go nauczyć załatwiać swoje potrzeby na spacerze? Do tej pory
karałam go jak zrobił soku w domu-dostawał klapsa i mordkę w kałuże, ale to
nic nie daje-on dalej swoje. Załatwi się w mieszkaniu i zaraz potem na
spacerze parę razy? Co ja mam zrobić żeby nauczył się robić siku na spacerach,
które są dość częste bo co 2 godziny, żeby nie dopuścić do sikania w domu ale
to i tak nic nie daje. POMOCY? Ile to jeszcze potrwa zanim zrozumie? jaka
metoda jest najskuteczniejsza? Smakołyki na spacerze też nic nie dają

Obserwuj wątek
    • lajlah Re: Tresura psa 01.12.08, 12:09
      Witaj!
      Z częstotliwości sikania wnioskuję, ze Twoj pies jest jeszcze młody, może
      szczenię? Jeśli pies jest dorosły, to radziłabym skontaktować się z lekarzem, bo
      oddaje hołd naturze zbyt często i mogą być to problemy natury zdrowotnej.
      Ale zakładam, że to szczenię, ewentualnie młodzieżówka nie nauczona w
      dzeiciństwie czystosci. Ja radziłabym Ci spróbować metody nagradzania (tak jak z
      dzieckiem). Zaobserwować kiedy piesek sika (po wstaniu, po jedzeniu, po
      zabawie, w chwilach dużych emocji, typu radość). w miejscu dla Was
      najwygodniejszym położyćmu gazety i niech to będzie jego tymczasowe psie wc. Gdy
      wstanie, naje się i napije, lub gdy widzicie, że zaczyna kręcić się na siusiu,
      to szybciutko go do jego wucecika i jak zrobi ne tę gazetkę, pochwalić głosem,
      pogłaskać a nawet można da c apoczątku jekiś smakołyk, aby piesek skojarzył:
      siusiu na gazetkę- pochwała, nagroda. Moim skromnym zdaniem, to bardziej
      skutkuje niż system kar (jesli kara, to tylko głosem, nie wolno bić), ponieważ
      takie traktowanie jak dotychczas może w psie wyzwolić lęk, blokadę psychiczną
      przed załatwieniem potrzeby fizjologicznej w ogóle. Gdziekolwiek by nie zrobił,
      dotawiał karę w postaci klapsa i jeszcze umoczenia we własnym moczu. Nie polecam
      tej metody! Psu trzeba pokazać, że świetnie że robi siku:) ale w określonym
      miejscu. Oczywiście na początku będzie sporo wpadek, ale powoli, powoli, system
      nagradzania zrobi swoje:) Gdy zdarzy się wpadka, zganić podniesionym głosem (nie
      krzykiem, ani biciem) spokojnie i stanowczo powiedzieć np; tutaj nie wolno.
      Oczywiście na spacery wyprowadzać często i gd zdarzy mu się zrobić na dworze,
      chwalić i głaskać natychmiast, aby pies skojarzył siusiu na dworze- pochwała,
      nagroda.
      Życzę powodzenia i cierpliwosci, bo na początku będzie potrzebna. Daj znać, jak
      idzie nauka. Pozdrawiam:)
      • anetaswierczek.pl Re: Tresura psa 02.12.08, 13:17
        Dziękuję za podpowiedź.
        Mój piesek ma w tej chwili 4 miesiące-w sobotę miał urodziny. ja wcześniej
        stosowałam tę metodę z nagradzaniem - jak zrobił siku i kupkę na spacerze
        dostawał smakołyk i go głaskałam ale zdarzało mu się często robić siku w domu. Z
        kupka chyba załapał o co chodzi bo od zeszłego poniedziałku dopiero dziś rano mu
        się zdarzyło - ale może za późno go wyprowadziłam? Chociaż codziennie idziemy na
        pierwszy spacer o 6:30 ale dziś nie wytrzymał:( Co do siku - to właśnie nie wiem
        jak często on powinien to robić - przez ostatnie 3 dni staram się go wyprowadzać
        co 2 godziny i też był spokój do dziś - raz zrobił siku w przed pokoju. Ale stąd
        moje kolejne pytanie. Czy jak go nauczę chodzić siku co dwie godziny to się
        przyzwyczai i tak będzie zawsze? Problem w tym że ja zamierzam iść do pracy od
        marca i będzie zostawał sam. Czy może mój piesek jest jeszcze na tyle mały że
        tak potrzebuje często się załatwiać a potem z czasem to się unormuje? I jeszcze
        pytanie odnośnie kupy? On robi rano 2 - 3 o 6:30 na pierwszym spacerze potem po
        śniadaniu ok 9 i czasami ok 11. Wieczorem też robi po jedzeniu a potem jeszcze
        ok 20. Nie za dużo tych kup?
        Dziękuje za odpowiedź :)
        Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka