Dodaj do ulubionych

Wrocław ul Ruska

12.10.09, 16:32
Witam
czy dostanę jakąś podpowiedź jak dojechać bez niespodzianek do
Bielan/zjazd z A4 na ul Ruską.
Planowane spotkanie 8,45-9,00
dzięki
Obserwuj wątek
      • tomek854 Re: Wrocław ul Ruska 12.10.09, 17:28
        Się utrzymała od czasów kiedy Wrocław był polski poprzednim razem...

A co do meritum: z A4 można róznie, ale nie wiem skąd nadjeżdżasz. Generalnie:
        zjeżdżasz na węźle bielańskim i przesz na północ. Ruskie czołgi objeżdżasz z
        lewej strony i potem cały czas prosto i prosto i prosto i prosto i prosto, potem
        będzie wielkie rondo nieoznakowane jako rondo na którym też prosto, a za nim
        prosto. Niezadługo potem będzie skrzyżowanie ze światłami, to na nim prosto, a
        zaraz za nim będzie takie jedno bez świateł, to też prosto. Jak po lewej
        będziesz miał hotel "Wrocław" to będzie takie skrzyżowanie ze światłami. Tam
        pojedziesz prosto. Zaraz za tym skrzyżowaniem będzie wiadukt kolejowy, a tuż
        przed nim będzie odchodziła w prawo taka wąska jednokierunkowa. To ty pojedziesz
        prosto.

Za wiaduktem skrzyżowanie ze światłami i z tramwajami w każdą stronę. Tam
        jedziesz w lewo i jedziesz prosto przez światła na skrzyżowaniu z Zielińskiego,
        prosto przez skrzyżowanie ze światłami na pl. Legionów i, dla odmiany, prosto
        przez skrzyżowanie ze światłami koło dworca świebodzkigo. W ten sposób mając po
        prawej fosę dojedziesz do Placu Jednego Maja zwanym przez nielicznych Placem JP
        II. Tam w prawo i już jesteś na Ruskiej, gdzie nie możesz znaleźć miejsca do
        parkowania, co czyni ów manewr kompletnie bezsensownym. Dlatego lepiej zrobić
        taki dość nietypowy myk i pojechać PROSTO. Przejedziesz przez takie wąskie
        niebieskie metalowe mosty i na skrzyżowaniu ze światłami skręcisz w prawo, żeby
        przejechać przez kolejny most i znowu skręcić w prawo na widoczny w dole plac -
        to jest parking pod Wydziałem Fizyki i Astronomii UWr - jeśli się nic nie
        zmieniło to darmowy i zwykle na w pół pusty. Stamtąd piechotą na ulicę ruską
        około 10-15 minut, zależy jak szybko chodzisz.

A dochodzi się tak: idzie się promenadą wzdłuż rzeki (za budynkiem Fizyków) aby
        potem wgramolić się po schodkach i skręcić w prawo na mosty pomorskie. Za
        mostami, co dość może Cię zaskoczyć, idzie się prosto. I tak się idzie prosto i
        prosto i prosto aż się dochodzi na Rynek. Jak wejdziesz na Rynek (poznasz po
        tym, że po prawej będą takie miniaturowe kamieniczki a po lewej, jak od dobrych
        10 lat, tymczasowa ekspozycja szklanej fontanny) to idziesz prosto i na końcu
        rynku po prawej jest Plac Solny. Tam skręcasz w prawo i ta ulica na wprost (z
        podcieniami) to właśnie Ruska.

Alternatywnie możesz skręcić w prawo po zejściu z mostów pomorskich i iść wzdłuż
        głownej ulicy. Druga ulica w prawo która posiada tor tramwajowy to Ruska (a
        także jej przedłużenie po lewej).

Kolejną alternatywą jest zostawienie auta na pl. Maxa Borna i powrót tą samą
        drogą którą się przyjechało do placu Jednego Maja. Tam Ruska się zaczyna.

To wszystko zależy na który fragment Ruskiej masz chrapkę.

Mam nadzieję, że wszystko przejrzyście wyjaśniłem ;-)
    • t-tk Re: Wrocław ul Ruska 12.10.09, 17:16
      hmm... cholernie dawno nie jeździłem do centrum o tej porze samochodem, głównie tramwaje.
      tiny.pl/hqnf4 Proponuje taką trasę. W sumie jest najprostsza.
      Postoisz trochę przed światłami B i C. Później za Rondem też może być ciasno, ale generalnie cały czas się jedzie. Czas? Tak jak mówię, dawno nie jeździłem ;)
      Myślę, że 30 minut powinno wystarczyć ale to tylko moje przypuszczenia.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka