Dodaj do ulubionych

C-SportLounge Citroena

16.08.05, 09:11
Podczas tegorocznego Salonu Samochodowego we Frankfurcie Citroën zaprezentuje prototyp o nazwie C-SportLounge.

Szczególny wysiłek przy pracach nad tym prototypem włożono w przepływ powietrza, osiągając współczynnik Cx o wartości 0,26. Przód samochodu charakteryzuje się poszerzonymi otworami wlotu powietrza i długimi światłami o ostrych formach. Duża przednia szyba sięga wysoko i łączy się łagodnie, bez załamania linii, z panoramicznym dachem. W ten sposób powstała duża przeszklona powierzchnia zapewniająca dobrą widoczność i dopływ światła.

Luksusowe wnętrze C-SportLounge zapewnia komfortową jazdę czterech dorosłych osób i jest wyrazem przeznaczenia tego modelu również do dalekich podróży.

Miejsce kierowcy zostało stworzone z myślą o przyjemności prowadzenia samochodu. Zarówno kierowca, jak i pasażerowie będą się czuć jak w kokpicie samolotu. Oryginalne wykorzystanie urządzeń analogowych oraz ich rozmieszczenie potęguje takie wrażenie.

Wyżej umieszczony fotel zapewnia doskonałą widoczność, co przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa jazdy. Połączony został z konsolą główną, dzięki czemu przełączniki skrzyni biegów i klimatyzacji znajdują się w zasięgu ręki, bez względu na wybraną pozycję fotela.

Wnętrze zostało zaprojektowane tak, by umożliwić kierowcy maksymalne skoncentrowanie się na prowadzeniu, łącznie z kierownicą z zespołem przełączników sterujących i manetkami zmiany biegów.

motoryzacja.interia.pl/news?inf=654814

Jedno mnie interesuje-czemu on jest tylko dla 4 osób? W końcu to kawał bryki...
Obserwuj wątek
  • mrzagi01 Re: C-SportLounge Citroena 16.08.05, 09:55
   > Jedno mnie interesuje-czemu on jest tylko dla 4 osób? W końcu to kawał
   bryki...
   >
   nie napisali że jest dla 4, tylko że 4 osobom zapewnia "komfortową podróż"

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka