Dodaj do ulubionych

Niemy świadek tragedii :-(

09.11.05, 21:26
Nie wiem po co ja Wam to piszę, ale to mnie dotkneło do żywego i nie potrafie
o tym przestać myśleć. Co innego widzieć w telewizji, a co innego dotknąć i
czuć .... że ten niemy świadek, potrafi wywołać emocje.
Dziś przyszedł do analizy tachograf.
Był lekko zdeformowany i posypany szklanym pyłem, wyjęcie tarczki tachografu
troszkę zajęło czasu. To było dziwne uczucie, trzymać w ręku rzecz, która się
nie spaliła, tak jak te dzieci :-(
Czy rzeczywiście przedmiot "jest w stanie" dokonać swoistego przekazu, czy
wywołać emocje.
Obserwuj wątek
    • inna-bajka Re: Niemy świadek tragedii :-( 09.11.05, 21:30
      Sory, ale qrwa nie moge dojśc do siebie.
      Jak bardzo czasem potrafimy zaufać, oddać swoje zycie w rece, które powinny
      mieć ta swiadomość, że od jego decyzji na drodze zginą ci co najbardziej
      oczekuja od nas opieki.
    • mejson.e Zadra 09.11.05, 21:49
      Nic już nie będzie takie samo.

      Wiele tragedii widziałem i o wielu trąbiły media, ale sprawa szkolnego autobusu
      zostanie we mnie jak nieusuwalna zadra.

      Tydzień PO wysyłałem córkę na wycieczkę autobusową i spokój powrócił dopiero,
      gdy była już znowu w domu.

      Człowiek powierza życie swoich najbliższych bezmyślnym sępom, które dla paru
      groszy obrócą bezcenne w popiół a stać ich będzie jedynia na "nie chciałem".

      Pozdrawiam,
      Mejson
      --
      Automobil
      Forum pozytywnie zakręconych automaniaków.
      • inna-bajka Re: Zadra 09.11.05, 21:52
        Możemy mówić różne rzeczy na Policje, ale uważam, że jeśli rodzice proszą o
        naloty na autokary wiozące dzieci, jestem za.
        • mejson.e Za 09.11.05, 21:56
          inna-bajka napisała:

          " Możemy mówić różne rzeczy na Policje, ale uważam, że jeśli rodzice proszą o
          naloty na autokary wiozące dzieci, jestem za."

          Policja sama namawia do wcześniejszego zgłaszania kontroli WSZYSTKICH autokarów
          wyjeżdżających z dziećmi.

          Pozdrawiam,
          Mejson
          --
          Automobil
          Forum pozytywnie zakręconych automaniaków.
      • misiek4111 Re: Zadra 09.11.05, 22:00
        O ile wiem, to rodzice zawsze prosza Policje o sprawdzenie stanu technicznego
        autobusu, co jest OK. Jednak wg mnie duzo wazniejsze jest zeby patrzyc kierowcy
        na rece podczas jazdy, bezmyslnosc kierowcow autobusow jest ogromna, gdy ktorys
        lamie przepisy, wzywajmy Policje, to duzo wazniejsze niz stan techniczny.
        Doszlo juz do takiej sytuacji, ze autobus w gorszym stanie jest
        bezpieczniejszy, gdyz nie przekracza szybk. ciagle o 40-50 km/h.
        Pzdr.
        • mejson.e Patrzeć na ręce 09.11.05, 22:05
          misiek4111 napisał:

          "Doszlo juz do takiej sytuacji, ze autobus w gorszym stanie jest
          bezpieczniejszy, gdyz nie przekracza szybk. ciagle o 40-50 km/h."

          Zgadzam się - poczułem ulgę gdy latem zamiast pary luksusowych klimatyzowanych
          ścigaczy klasę syna powiozły dwa poczciwe jelcze z Nowego targu.

          Górale spokojnie i pewnie przejechali ze stolicy w Pieniny robiąc porządne
          postoje i nie ścigając sie z cieniem.


          Pozdrawiam,
          Mejson
          --
          Automobil
          Forum pozytywnie zakręconych automaniaków.
      • typson Re: Zadra 10.11.05, 00:24
        > Człowiek powierza życie swoich najbliższych bezmyślnym sępom, które dla paru
        > groszy obrócą bezcenne w popiół a stać ich będzie jedynia na "nie chciałem".

        o co chodzi z tymi groszami w tym konkretnym wypadku?
        • lexus400 Re: Zadra 10.11.05, 08:12
          > o co chodzi z tymi groszami w tym konkretnym wypadku?

          Ustalono, że kierowca autobusu wiózł 1 czy 2 kanistry z benzyną zakupioną "na
          handel".
          • typson Re: Zadra 10.11.05, 09:52
            No najpierw pisaly tak lokalne gazety ale pozniej to odszczekano. Okazalo sie,
            ze kanistry byly puste. Wiec w koncu jak?
            • mejson.e Grosze 10.11.05, 22:53
              typson napisał:
              "No najpierw pisaly tak lokalne gazety ale pozniej to odszczekano. Okazalo sie,
              ze kanistry byly puste. Wiec w koncu jak?"

              Firma prowadząca przewozy autokarowe, także ten białostocki, kombinowała m.in. z
              tachografami - kierowcy przekraczali czas pracy, jadąc solo symulowali jazdę w
              dwuosobowym zespole itp.

              Może to nie miało wpływu na tamten wypadek ale na pewno nie będzie to
              okoliczność łagodząca w tej sprawie.

              Pozdrawiam,
              Mejson
              --
              Automobil
              Forum pozytywnie zakręconych automaniaków.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka