mzrr21 30.08.06, 08:36 Od soboty 1 września o barbarzyńskiej godzinie 6.00 rano rozpoczyna się potwórka serialu. Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
edeka5 Re: "Siedlisko" 30.08.06, 08:38 Na którym programie i czy codziennie, czy tylko w soboty? Do pracy wychodzę o 7.10 - to jest szansa na obejrzenie. Odpowiedz Link
36krzysiek Re: "Siedlisko" 30.08.06, 08:46 Bardzo inteligentna pora! Dla "wykształciuchów". Nie będę komentował, co leci w porze oglądalności, bo bym musiał obrazić parę uczuć. Poza tym ostatnio jak ognia unikam TVP1 i TVP2. Nie lubię byc indokrtynowany. Odpowiedz Link
lylika Re: "Siedlisko" 30.08.06, 08:46 Barbarzyńską godzinę można oszukać. Wystarczy nastawić nagrywanie /z zakładką/ poprzedniego wieczora. Mamy wtedy "dwie pieczenie". Możemy obejrzeć kiedy chcemy i może zostać na stałe. Ale dla "Siedliska" warto nawet wstać przed 6.00 żeby precyzyjnie nastawić nagrywanie. Odpowiedz Link
never_enough Re: "Siedlisko" 30.08.06, 09:06 ja, przepraszam, ale mam wniosek racjonalizatorski, chodzi o sobotę 2 września? Odpowiedz Link
lylika Re: "Siedlisko" 30.08.06, 09:13 Nie będziemy się wdawać w nieistotne szczegóły. To był "skrót myślowy". Odpowiedz Link
nchyb hm, czy to jest Chmielewskie?... 30.08.06, 09:16 skoro piszecie o Siedlisku a ja kompletnie tego treściowo nie kojarzę, tylko mi Anna Dymna gdzieś w obsadzie się kojarzy, więc zapytam, a czy to z Chmielewszczyzną ma coś wspólnego, czy po prostu tak sobie o tym piszecie, bo się Wam podobało? Ja proszę o słowa zachęty, by wiedzieć, dlaczego się podobało... Odpowiedz Link
bumbecki Re: hm, czy to jest Chmielewskie?... 30.08.06, 09:22 chmielewskie to jest o tyle, że nam sie podoba )) a dlaczego ?? hmmm ja lubięklimat tego serialu, ładuje mnie pozytywną energią Odpowiedz Link
mzrr21 Siedlisko - Lylika 30.08.06, 09:26 Lylika, czy to twoje dzieciątko nagrałoby całość na płytce. To bodaj tylko 9 odcinków. Lubie ten serial. Tchnie tak wielkim spokojem i miłością. Odpowiedz Link
36krzysiek Re: Siedlisko - Lylika 30.08.06, 10:55 mzrr21 napisała: > Lylika, czy to twoje dzieciątko nagrałoby całość na płytce. To bodaj tylko 9 > odcinków. Lubie ten serial. Tchnie tak wielkim spokojem i miłością. > Przyłączam się do podania. Odpowiedz Link
lylika Re: Siedlisko - Lylika 30.08.06, 16:45 Zrobi się, nie odmówi się, proszę przyjść w przyszłym kwartale.)) A poważnie, to się nie mieści na jednej płytce. Musi byc przynajmniej na dwóch. Wiem bo już mam. Powolutku się zrobi. Już rano nadałam do dziecka komunikat nie czekając na Wasze prośby.hi! Odpowiedz Link
lylika Re: hm, czy to jest Chmielewskie?... 30.08.06, 09:28 To nie jest ani sitcom, ani telenowela tylko serial i to serial dla ludzi a nie dla "oglądalności". Polecam. Odpowiedz Link
edyta95 Re: Lylika 30.08.06, 10:31 Ja też polecam, bardzo nawet, takie rozmarzone i spokojne, i Anna Dymna taka cieplutka, bo to wogóle cieplutkie jest Odpowiedz Link
36krzysiek Re: Lylika 30.08.06, 10:44 Oglądając ten serial robi się w człowieku takie coś, że by ciepnął wszystko i pojechał na Mazury albo w Bieszczady. Zwłaszcza miastowym tak się robi. W dodatku, co jest ewenementem jeśli chodzi o polskie seriale, jest inteligentny, bezpretensjonalny, ponadczasowy i nie używa się tam "psycholożka", "ornitolożka" i "weterynażka" Odpowiedz Link
nchyb Re: Lylika 30.08.06, 10:49 ja się domagam szczegółów, Wy mi tak ogólnikowo. Ja proszę, kto kogo i z kiem, że o gdzie i kiedy nie wspomnę... Odpowiedz Link
36krzysiek Re: konkrety 30.08.06, 10:53 Bohaterami "Siedliska" są malarka Marianna i jej mąż Krzysztof. Pewnego dnia dowiadują się, że Marianna otrzymała w spadku po zmarłej ciotce Róży nieruchomość na Mazurach. W pierwszej chwili nawykli do miejskiego życia małżonkowie chcą spieniężyć posiadłość. W tym celu jadą do Ełku, by załatwić sprawę w majestacie prawa. Jednak powodowana sentymentem Marianna pragnie najpierw zobaczyć dom Róży, w którym przed laty spędzała wakacje. Po namyśle decydują się na odremontowanie domu i zamieszkanie w nim. Janusz Majewski (reżyser) nie krył, że jego najnowszy serial jest utworem na poły autobiograficznym. Dość przypomnieć, że zdjęcia do cyklu powstawały w okolicach Starych Juch na Mazurach, gdzie reżyser ma posiadłość, którą sam przebudowywał i remontował. Zaangażował się nawet w życie lokalnej społeczności. Wszystko to, odpowiednio wymieszane z fabularną fikcją, znalazło wyraz w "Siedlisku". Reżyser zadbał też o należyte wyeksponowanie mazurskiej przyrody, ciągle pięknej, mimo licznych szkód i dewastacji spowodowanych przez niefrasobliwych turystów."Jest to opowieść o ludziach dojrzałych, którzy po trzydziestu latach małżeństwa przenoszą się na wieś i odkrywają na nowo łączącą ich miłość" - tak krótko scharakteryzował "Siedlisko" Janusz Majewski ("Zaklęte rewiry", "Zazdrość i medycyna", "C.K. Dezerterzy"). Nie krył przy tym, że jego najnowszy serial jest utworem na poły autobiograficznym. Dość przypomnieć, że zdjęcia do cyklu powstawały w okolicach Starych Juch na Mazurach, gdzie reżyser ma posiadłość, którą sam przebudowywał i remontował. Zaangażował się nawet w życie lokalnej społeczności. Wszystko to, odpowiednio wymieszane z fabularną fikcją, znalazło wyraz w "Siedlisku". Reżyser zadbał też o należyte wyeksponowanie mazurskiej przyrody, ciągle pięknej, mimo licznych szkód i dewastacji spowodowanych przez niefrasobliwych turystów. Dlatego, podobnie jak w "Chłopach" Jana Rybkowskiego, rytm akcji w serialu podporządkowany został naturalnemu biegowi pór roku. serwisy.gazeta.pl/turystyka/1,72035,943364.html Odpowiedz Link
nchyb Re: konkrety 30.08.06, 11:29 za konkrety dziękuję, podobają mi się. Jask się o barbarzyńskiej porze z łóżka zwloke i zaspanymi ślipiami pilota odnajdę, to obejrzę... Ale - domagam się znalezienia dla mnie ciotki, która mi w testamencie zapisze posiadłość na Mazurach. No proszę, po znajomości, załatwcie mi to, ja bardzo proszę... Odpowiedz Link
lylika Re: konkrety, konkrety 30.08.06, 20:09 36krzysiek napisał: ...> Bohaterami "Siedliska" są malarka Marianna i jej mąż Krzysztof<... ...>Janusz Majewski reżyser) nie krył, że jego najnowszy serial jest utworem na >połya utobiograficznym. Dość przypomnieć, że zdjęcia do cyklu powstawały w >okolicach Starych Juch na Mazurach, gdzie reżyser ma posiadłość, którą sam >przebudowywał i remontował. Zaangażował się nawet w życie lokalnej >społeczności. Wszystko to, odpowiednio wymieszane z fabularną fikcją, znalazło wyraz w "Siedlisku"<... ... Chciałam tylko dodać, że scenariusz napisały panie; Zofia Nasierowska, żona reżysera Janusz Majewskiego i Wanda Meierówna, żona Lenonarda Pietraszaka, kreującego rolę Krzysztofa, grająca w serialu rolę ciotki. W czasie kręcenia serialu aktorzy pomieszkiwali w "domu-pensjonacie" Majewskich tworząc niejako "żywe siedlisko" Po prostu, doskonała spółka rodzinno-towarzysko-aktorsko-reżysersko-scenariuszowa. Telewizja, jak dotychczas, odmawia środków na nakręcenie dalszego ciągu opowieści choć gotowy scenariusz został złożony bezpośrednio po nakręceniu pierwszej serii. Szkoda słów. Odpowiedz Link
lylika Re: konkrety, konkrety 30.08.06, 20:46 A tu macie konkrety konkretów. www.filmpolski.pl/fp/index.php/127191 Odpowiedz Link
mzrr21 Lylika !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11 11 31.08.06, 08:01 Lylika jesteś kochana Odpowiedz Link
maalza Re: hm, czy to jest Chmielewskie?... 06.09.06, 10:48 Dobrze jest się podładować pozytywną energią, ale na Boga! Nie o 6.00 rano Odpowiedz Link
mzrr21 Re: hm, czy to jest Chmielewskie?... 07.09.06, 07:57 No tak o szóstej rano to ty jesteś do kitu, trudno Odpowiedz Link
maalza Re: hm, czy to jest Chmielewskie?... 07.09.06, 10:07 mzrr21 napisała: > No tak o szóstej rano to ty jesteś do kitu, trudno Nie do końca. O 6 rano w sobotę to mnie jeszcze wcale nie ma Odpowiedz Link
groha Re: "Siedlisko" 30.08.06, 11:09 O, opowiadacie o mojej ukochanej bajce z niebieskim, zaczarowanym domem, śpiewającym kominiarzem i latającą lokomotywą? Odpowiedz Link
36krzysiek Re: "Siedlisko" 30.08.06, 11:39 szósta rano to pora do niczego, za późno do udoju krów i za wcześnie do udoju oglądaczy TV ! Odpowiedz Link
eulalija Re: "Siedlisko" 30.08.06, 15:09 Godzina jest gadziniasta strasznie ale już dwa alarmy w telefonie ustawiłam: "Włóż kasetę" będzie dzwonił wieczorem i "Pobudka" rano, będę nagrywać, trudno, dla tego serialu mogę się tak poświęcać, jak nagrywanie ruszy to mogę jeszcze dospać troszkę. To i tak 15 minut później niż wstaję w tygodniu. Odpowiedz Link
lylika "Siedlisko" się będzie nagrywać 30.08.06, 16:49 Ale nie gwałtownie bo dziecko zawalone robotą w pracy. Odpowiedz Link
lylika Re: "Siedlisko" się będzie nagrywać 02.09.06, 22:09 Pierwszy odcinek nagrany. C.d.n. Odpowiedz Link
nchyb Re: "Siedlisko" 02.09.06, 11:23 ja nie oglądałam, bo moje dziecię na mecz musiałam zawieźć. Jestem zła. Nie na dziecię, tylko ogólnie. Czy będą powtórki?... Odpowiedz Link
edeka5 Re: "Siedlisko" 11.09.06, 23:39 Zapomniałam. A mogłam obejrzeć przed wyjściem do pracy, już byłam na nogach Odpowiedz Link
goonia Re: "Siedlisko" 13.09.06, 22:48 Nawet Wam nie zaluje, ze cos ciekawego, madrego i podnoszacego na duchu mozecie ogladnac. Wcale. Ani troche. Nic a nic Odpowiedz Link
lylika Re: "Siedlisko" 13.09.06, 23:00 A TV Polonia nie masz. Tam z reguły powtarzają. Odpowiedz Link
goonia Re: "Siedlisko" 14.09.06, 21:37 Niestety nie, ale sie przelece w niedalekiej przyszlosci do polskiej wyporzyczlni video. Miewaja rozne seriale telewizyjno, moze i "Siedlisko" bedzie. Mam za to pytanie odnosnie nagrywania z telewizji. Czy nagrywasz na DVD czy video, a jesli to drugie, to jak to potem na plytke przegrac. Gubie sie w tych sprawach a jest jeden program w TVN na ktorym szlenczo mi zalezy. Z video musze przegrac na nasz system, a plyke moge od razu obejrzec. Odpowiedz Link
lylika Re: "Siedlisko" 14.09.06, 22:32 Trzeba mieć nagrywarkę DVD. Jeśli Cię interesują szczegóły techniczne mogę zapytać dziecka. Ja się posługuję tylko wiedo a DVD to domena dziecka, ono ma wszystko co potrzeba do takich czynności a ja tylko wydaję dyspozycje Odpowiedz Link
goonia Re: "Siedlisko" 15.09.06, 17:57 Czyli gdybym miala DVD z nagrywarka, to moge nagrywac prosto z TV, jak za prostych czasow na viedeo. Czy tak? Wdzieczna jestem niezmiernie, zalezy mi dosc mocno i czym szybciej podam konkrety rodzinie tym lepiej dla mnie Odpowiedz Link
lylika Re: "Siedlisko" 15.09.06, 20:39 Tak, stacjonarna nagrywarka DVD, najlepiej z dyskiem twardym (troche drozsza) - wtedy mozna PO nagraniu wyedytowac material (np. wyciac reklamy) i dopiero finalnie nagrac na plytke. Podsumowujac - uzycie takie same jak przy video + dodatkowa mozliwosc edycji. Odpowiedz Link
lylika Re: "Siedlisko" UWAGA 15.09.06, 23:17 Jutro "Siedlisko" o 5.50. Zmienili godzinę. To dla tych co nastawiają nagrywanie. Odpowiedz Link
lylika Re: "Siedlisko" 23.09.06, 07:47 edeka5 napisała: > Pobudka!!! Siedlisko się zaczyna. . Się oglądało. Odpowiedz Link