Dodaj do ulubionych

program LOAŁ

29.10.10, 23:20
www.lossan.pl/program znaczy się ścigają lub ściągają z konkurencji:) Ciekawe czy tez tak dożo napiszą jak CI z DZ.
Obserwuj wątek
  • canigghia Re: program LOAŁ 31.10.10, 00:09
   jak widzisz, maja program, którego tak naprawdę nie ma. Ich konwencja odbędzie sie tak, że państwo W, pokażą kiepską prezentację, nie dopuszczając nikogo do głosu i będzie ok. Ok było 4 lata temu, teraz wybieram sie na tą tzw. konwencję, i zadam pare pytań.
   • woj-123 Re: program LOAŁ 31.10.10, 00:20
    1. pewnie piszą orginalny program:), a państwo W + NW (pełnomocnik i osoba która robi im sploty filmowe w jednym). A dlaczego KWW DZ nie filmów na swojej stronie?
    2. A o co zapytasz?
  • leonzielony Re: program LOAŁ 31.10.10, 10:05
   Byłem zwiedziłem,studio wyborcze,profesjonalne zdjęcia kandydatów,ale programu brak!
   Uznanie za profesionalizm strony,ale pachnie to bardzo dobrym marketingiem,a życia brak!
   Z zainteresowaniem oczekuję na konwencje wyborczą,wkrótce .....
   • mieszkanieczielonki Re: program LOAŁ 31.10.10, 16:26
    Z tego co się dowiedziałem to program LOAŁ ma być najprawdopodobniej w pierwszych dniach listopada. Czytałem też program dlazielonki i muszę przyznać, że jest obszerny, ale kompletnie nierealny do zrealizowania w ciągu najbliższej kadencji...
    Można odnieść wrażenie, że osoby które go napisały nie mają wystarczającego przygotowania i wiedzy na pewne tematy. Łatwo jest napisać coś długiego jednak trzeba wziąć pod rozwagę czy to co obiecujemy wyborcom jest realne, inaczej to albo nie traktujemy ich poważnie albo sami nie jesteśmy poważni... Pozdrawiam i czekam na wszystkie komitety.
    • leonzielony Re: program LOAŁ 31.10.10, 17:28
     To racja dość obszerny tz. "krowa wyborcza",czkamy na następne,z ciekawości czy ktoś jest w posiadaniu jakiś zobowiązań z poprzednich wyborów,dobrze te obietnice skonfrontować z tym
     co się udało zrobić w realu!
     • kww_dla_zielonki Re: program LOAŁ 31.10.10, 21:04
      Program jest jak najbardziej realny. Większość zawartych w nim postulatów nie wymaga wielkich środków finansowych. Można je zrealizować, zarządzając w inny sposób gminą, wprowadzając budżet zadaniowy, skutecznie starając się o środki zewnętrzne. Ważnym jest też określenie rzeczywistych problemów społecznych w gminie, stworzenie ich hierarchii i skuteczne rozwiązywanie. Należy pamiętać, że gmina jest bardzo zadłużona i nasze tj. podatników pieniądze powinny być wydawane efektywnie. Oznacza to, że każda złotówka powinna być wydana na zadania publiczne realizowane przez gminę, rozwiązując konkretny deficyt ograniczający rozwój miasta. Mógłbym wymienić wiele zadań, na które nieefektywnie wydano w Zielonce pieniądze. Niedziałający monitoring, mało komu potrzebne hot-spoty. Proszę powiedzieć, jaką potrzebę społeczną zaspokojono poprzez wydanie 100 tys. zł na siłownie w OKiS; kilkadziesiąt tys. złotych na telewizję lub propagandę „sukcesów” władzy w lokalnej prasie. A widzi Pan sens powołanie straży miejskiej i przeznaczenie na jej funkcjonowanie środków finansowych umożliwiających jej prace do godziny 16.00. Cały czas się zastanawiam jaki problem społeczny rozwiązano ja powołując, czy u nas jest tak niebezpiecznie? Czy nie ma pilniejszych i ważniejszych potrzeb na które można by było przeznaczy co roku kilkaset tys. złotych przeznaczanych na SM. Może przypomnę, że zadaniem samorządu gminy jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb jej mieszkańców. Nasz program to przede wszystkim inne podejście do sposobu zarządzania miastem, wprowadzenie budżetu zadaniowego, planowania strategicznego, itd.. Uwzględnienie w procesie podejmowania przez władze decyzji opinii mieszkańców. W programie nie przedstawiliśmy chciejstwa inwestycyjnego, nie proponujemy wielkich inwestycji, takich jak basen. Proszę pamiętać, że nasz program pisaliśmy posiadając niepełne informacje o stanie finansów gminy. Czy znajdzie gdzieś Pan wiarygodne, konkretne informacje o zadłużeniu jakie ma gmina? Są utajniane. Dla tego skupiliśmy się na działaniach „miękkich”, które pozwolą efektywniej wykorzystać nasze podatki.
      Proszę o wskazanie konkretnego punktu naszego programu, który wydaje się do nie zrealizowania. Każdy z punktów naszego programu to konkretne działania, nie opisane w programie ale dla autorów programu oczywiste.
      KWW Dla Zielonki - Grzegorz Grabowski
      • mieszkanieczielonki Re: program LOAŁ 31.10.10, 21:18
       Z chęcią zrobię to na dniach, tylko proszę mi nie kazać jeszcze raz przechodzić przez ten tekst o tak późnej porze bo potem spać nie będę mógł ;)
       Chcaiłbym zapytać Pana, tym razem bezpośrednio, czy Pan nadaje się na burmistrza Zielonki czy nie? Całkiem niedawno twierdził Pan coś innego i się pod tym podpisał. Załączam Panu link do Pańskiego wcześniejszego stwierdzenia z prośbą aby się Pan do niego ustosunkował bo ja jako Pana ewentualny przyszły wyborca muszę mieć pewność czy człowiek, na którego dajmy na to zagłosuję wie tak na prawdę czego chce i nie przyczyni się do zmarnowania mojego głosu... Pozdrawiam. Tekst linka
        • fastmagic29 Re: program LOAŁ 31.10.10, 22:56
         wow, likwidacja straży miejskiej, siłownia itd. ale Pan ma super pomysły na poprawę naszego życia w Zielonce ufff będę na Pana głosował:) Tylko mam pytania skąd ta godzina 16 w pracy straży? widocznie nie interesuje się Pan co się dzieje może tak na stronę tej instytucji wejść? z siłowni to pewnie kilka osób korzysta, to trochę populizm jest z tym oszczędzaniem na bezpieczeństwie. A co do tego czy jest w Zielonce bezpiecznie, to hmmm jak kiedyś napisałem że jest bezpiecznie to wiele osób ze mną się nie zgodziło i poradziło spacer w ciepłe dni w pewnych miejscach no i cóż chyba mają rację tam jest potrzebna Policja i straż miejska. Myślałem, że w Państwa programie nawet na pierwszym miejscu jest wprowadzenie innych zadań dla straży miejskiej no chyba, że to pomyłka? Miałem nadzieję, że jest Pan realną i konstruktywną opozycją i będę mógł na Pana głosować z rodziną bo chcemy ożywienia ale z tym likwidowaniem i itd. to trochę Pan się rozpędził:) Pozdrawiam i życzę powodzenia w wyborach.
         • kww_dla_zielonki Re: program LOAŁ 01.11.10, 17:45
          Nie pisałem o likwidacji SM. Pisałem o podejmowaniu decyzji na co wydawane są nasze pieniądze. Jakie problemy społeczne rozwiązują lub minimalizują. Jeżeli takim problemem było niskie poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców a jego rozwiązaniem miało być powołanie SM, to instytucja ta powinna w pełni ten problem rozwiązać tj. pracować całą dobę i przez cały tydzień. Powołując ją w takim stanie osobowym, z takim wyposażeniem, jest to niemożliwe. I czy zwiększyło się bezpieczeństwo w Zielonce? Przykład siłowni dotyczył tego samego problemu. Może postawie takie pytanie: czy nie było innych potrzeb mieszkańców naszego miasta, które za te pieniądze byłyby rozwiązane?
       • kww_dla_zielonki Re: program LOAŁ 31.10.10, 22:49
        Proszę wykorzystać także, możliwość zadawania pytań na stronie dlazielonki. Będę wiedział ze jest pytanie na forum. A dawno tutaj nie byłem, choć teraz będę zaglądał. O Pana pytaniach dowiedziałem się od kolegi.

      • sportif Re: program LOAŁ 31.10.10, 22:45
       odnośnie Straży Miejskiej - została głównie powołana aby "zastąpić" policjantów, którzy odeszli /zostali przeniesieni do sąsiednich, bardziej kryminogennych gmin.
       • keszelm Re: program LOAŁ 01.11.10, 10:27
        sportif napisał:

        > odnośnie Straży Miejskiej - została głównie powołana aby "zastąpić" policjantów
        > , którzy odeszli /zostali przeniesieni do sąsiednich, bardziej kryminogennych g

        Ciekawa teoria rzecznika LOAŁ. Do godziny 16ej zastępują, a potem radź sobie obywatelu sam.
        I wydajemy na to znaczne sumy, bo tak się burmistrzowi podoba. I nie ma dyskusji.

        Może wreszcie powiemy: "Tej "ekypie" dziękujemy już wiemy co oni mogą".
        • mieszkanieczielonki Re: program LOAŁ 01.11.10, 12:44
         Dziwne rzeczy Pan wypisuje... Zastanawiam się czym się Pan kieruje bo z tego co widzę nie jest to zdrowy rozsądek... :(
         Proszę pamiętać, psuje się bardzo łatwo, ale potem "jak trwoga to do Boga". Mieszkam w Zielonce kilka lat i niezarejestrowałem żadnych poważnych wpadek obecnej władzy, a mądre powiedzenie brzmi "jak jest dobrze to nie trza psuć", pozdrawiam.
         • dabrowa51 Re: program LOAŁ 01.11.10, 16:02
          Chyba niewiele można zepsuć.Taka nawierzchnia ulic jest już chyba nie do zepsucia.Przekazanie spółce wodociągowej potężnego gmachu po Ośrodku kultury,gdzie tych kilka zatrudnionych osób ginie w przepastnej przestrzeni.Za utrzymanie gmachu oczywiście zapłacą mieszkańcy Zielonki,użytkownicy "wody miejskiej" ..... .A straż miejska,wobec szczupłych kadr policji jest potrzebna,ale jej działalność musi być bardziej widoczna ..... .Straż miejska powinna zająć się tematem kierowców samochodów i motocykli urządzających sobie "crossy" w mieście.Dzieje się tak zarówno w dzień jak i w nocy.Szczególnie niebezpieczne są takie zabawy urządzane na ul.Sienkiewicza .Obok jest przedszkole ..... matki z małymi dziećmi,tylko patrzeć,kiedy wydarzy się tragedia."Wyścigi" urządza kilku nieodpowiedzialnych mieszkańców naszego miasta.
         • serchow Re: program LOAŁ 02.11.10, 06:44
          mieszkanieczielonki napisał:

          Mieszkam w Zielonce kilka lat i niezarejestrowałem żadnych poważnych wpadek obecne
          > j władzy, a mądre powiedzenie brzmi "jak jest dobrze to nie trza psuć", pozdraw
          > iam.

          A jak się wyprzeda majątek gminy to coś widać? A jak doprowadzi się do ogromnego zadłużenia-to coś widać? Widać dopiero jak komornik się zjawia.
          Niech Pan rozejrzy się. Burmistrz skrzętnie ukrywał sytuację finansową, a jego radni tylko
          kiwali głowami. Cała prawdę odkryją dopiero następcy. Stąd taka panika w LOAŁ.
          pozdrawiam
          • piorek Re: program LOAŁ 02.11.10, 09:39
           Serchow, ja wiem , że jest kampania wyborcza, ale proponuję trzymać się mocniej rzeczywistości. Po pierwsze, zadłużenie gminy wcale nie jest ukrywane. Wielkość zadłużenia radni otrzymują przy każdej zmianie budżetu, a dodatkowo zestawienie zadłużenia wraz z prognozą przygotowano ostatnio na potrzeby jednego z radnych opozycyjnych. Można go poprosić o materiały. Po drugie do gminy nie przyjdzie komornik - każą zmianę w budżecie opiniuje zewnętrzna instytucja kontrolna (RIO). Jak do tej pory zmiany były opiniowane pozytywnie. Nawet niektórzy mieszkańcy pytali RIO czy z budżetem Zielonki jest OK - i RIO to potwierdzało. Nie neguję zadłużenia - wynosi ono teraz ok. 58%. Pod koniec roku będzie mniejsze, gmina czeka m.in. na zaległe środki z unii europejskiej, ok. 2 mln zł. Problem zadłużenia dotyczy wielu okolicznych miast (Wołomin, Kobyłka, Radzymin...). Tak naprawdę, jak się chce intensywnie nadganiać zaległości infrastrukturalne nie ma się dużego pola manewru.
           Radni nie kiwali głowami. Widać, że nie byłeś na żadnej komisji nie przysłuchiwałeś się gorącym dyskusjom jakie się odbywały.

           Uchwały budżetowe były przyjmowane na 15 radnych "11" za i "4" wstrzymującymi się. Były sesje, gdzie nie było ani jednego głosu przeciw! Radnych z komitetu burmistrza było zaś 9. Ci "jego radni" widać to jest jakieś większe grono. Niektórzy teraz stratują z innych komitetów. Trzeba być czujnym i nie dać się im nabrać, bo cała "15" popierała pomysły burmistrza :))

           Nie wiem co masz na myśli pisząc o "wyprzedaży majątku gminnego". Jakieś szczegóły podasz?

           Nie zauważyłem paniki w ZO AL, wręcz przeciwnie. Jestem świadomy, - to już piszę ze swej prywatnej strony - że mieszkańcy mogą docenić i wybrać jeszcze raz, albo mogą dać szansę nowym "twarzom". Naturalna rzecz w wyborach. Z wielką przyjemnością jeszcze raz chciałbym reprezentować mieszkanców Zielonki. Jeżeli mieszkańcy uznają inaczej i tak będę dalej działał dla Zielonki w stowarzyszeniu ZFS, a źródło utrzymania mam niezależne od gminy.

           Panikę raczej da się zauważyć np. w środowiskach związanych z PiS i katolicką prawicą. Mają aż 3 kandydatów na burmistrza. W moim okręgu zielonkowski lider PIS startuje z listy Wspólnoty, a szeregowi członkowie PiS startują z listy PiS. Czy to nie objaw "paniki?"

           Pozdrawiam.

           --
           Przypomnę rzecz podstawową: dyskusja to nie tylko wygłaszanie opinii, które są święte bo moje. Dyskusja to zbijanie argumentów przeciwnika, co wymaga dobrego ich zrozumienia (czytania ze zrozumieniem), wiedzy na dany temat, posiadania własnego zdania (a nie tylko potrzeby demonstracji przekory), po czym logicznego formułowania zastrzeżeń, odnoszenia się do meritum, bez nadinterpretacji i luźnych skojarzeń. Takich dyskutantów szanuję, a najbardziej tych, którzy mają jakieś wątpliwości i wykazują samokrytycyzm. (K.T. Lewandowski)
           • wodzu.easy Re: program LOAŁ 02.11.10, 12:17
            Piórek, Jak Pan jako bliski współpracownik Grzegorza Grabowskiego w ZFS odnosi się do jego krytyki pod adresem Łossana i spółki? W obecnych wyborach pozostaje Pan wierny Łossanowi -
            czy zatem zarzuty Grabowskiego to stek bzdur?
            Pozdrawiam, czekając na odpowiedź.
            • mieszkanieczielonki Re: program LOAŁ 02.11.10, 16:54
             Pozwolę sobie wtrącić...
             Wydaje mi się, że zadajesz Wodzu pytanie z serii tych "NIE NA MIEJSCU", gdyż stawia ono adresata w bardzo niezręcznej sytuacji... Odpowiedź jednak na nie, wg mnie, jest bardzo prosta. Kimkolwiek jest Piórek, jeżeli pozostaje lojalny panu Łossanowi to oznacza jednoznacznie, że nie może brać na poważnie słów/tekstów pana Grabowskiego. Proste jak drut i nie trzeba być chyba inteligentną osobą aby dojść do takich wniosków, prawda?
             Rozumiem, że tym pytaniem chcesz Wodzu sprowokować i doprowadzić do konfliktu pomiędzy Piórkiem i panem Grabowskim...?
            • piorek Re: program LOAŁ 03.11.10, 14:23
             Tak się złożyło, że Krzysztof Napiórkowski, bliski współpracownik Grzegorza Grabowskiego z ZFS nie jest jednocześnie bliskim współpracownikiem Grzegorza Grabowskiego kandydata na burmistrza. Co nie zmienia faktu, że chęć wystartowania Grzegorza szanuję. Myślę, że jest to dowód na to, że działanie w stowarzyszeniu na rzecz miasta i powiatu ma charakter apolityczny i "porozumienia ponad podziałami". Natomiast w zabawę dużych chłopców, jakże w Zielonce popularną pt "kto nie jest z nami ten przeciwko nam" bawić się nie zamierzam. Chociaż niektórzy bez takiej zabawy żyć nie potrafią ;)

             Pozwolę tu sobie na małą dygresję. Stowarzyszenia lokalne , takie jak Zielonkowskie Forum Samorządowe skupiają wokół siebie ludzi, którzy chcą coś dla Zielonki zdziałać, a nie tylko krzyczeć na forum "trzeba coś z tym zrobić" czy "łapać złodzieja". Ci zaangażowani działacze to często ludzie mający charakter i predyspozycje liderskie. Wystarczy powiedzieć, że 8 osób - członków ZFS kandyduje na radnych z różnych komitetów, a dwóch członków - na burmistrza. Prędzej czy później w takim stowarzyszeniu część działaczy dojdzie wniosku, że można coś robić inaczej niż dotychczas oraz - w ich przekonaniu - zrobić lepiej i startują w wyborach samorządowych. Dzięki tamu mieszkańcy Zielonki mają wybór przy urnach.

             I wracając do meritum. Część zarzutów podnoszonych przez komitet "DZ" uważam za słuszne, a część za niesłuszne. Te moim zdaniem słuszne wynikają z faktu, że mamy wspólne z Grzegorzem poglądy na pewne sprawy, a w części z z faktu, że tylko ten się nie myli, kto nic nie robi. Te moim zdaniem niesłuszne wynikają z tego, że w danym przypadku z KW "DZ" się nie zgadzam gdyż nie mają oni racji, o! ;)


             --
             Przypomnę rzecz podstawową: dyskusja to nie tylko wygłaszanie opinii, które są święte bo moje. Dyskusja to zbijanie argumentów przeciwnika, co wymaga dobrego ich zrozumienia (czytania ze zrozumieniem), wiedzy na dany temat, posiadania własnego zdania (a nie tylko potrzeby demonstracji przekory), po czym logicznego formułowania zastrzeżeń, odnoszenia się do meritum, bez nadinterpretacji i luźnych skojarzeń. Takich dyskutantów szanuję, a najbardziej tych, którzy mają jakieś wątpliwości i wykazują samokrytycyzm. (K.T. Lewandowski)
           • serchow Re: program LOAŁ 03.11.10, 07:20
            piorek napisał:

            Serchow, ja wiem , że jest kampania wyborcza, ale proponuję trzymać się mocniej rzeczywistości.
            Piórek ja wiem, że jest kampania wyborcza ale proponuję trzymaj się mocniej rzeczywistości.
            Po pierwsze, zadłużenie gminy wcale nie jest ukrywane.
            To dziwne ze nikt wobec tego nie może znaleźć konkretnych informacji.
            …Można go poprosić o materiały. To WASZ obowiązek radnych Łossana przedstawiać mieszkańcom sytuację. O nic nie musimy prosić czy szukać. Oto właśnie jak rozumiesz swój obowiązek kontaktu z wyborcami. A chyba pieniądze brałeś z kasy gminy. Jak czytam większe niż w bogatszych gminach.
            Po drugie do gminy nie przyjdzie komornik .Komisarz – mała różnica. Dałem przykład by każdy zrozumiał.
            Nie neguję zadłużenia - wynosi ono teraz ok. 58%.
            Więc napisz uczciwie jak daleko mamy do przepaści, do katastrofy dla miasta. Chyba 2 % - prawda? A co to jest 2%. A jak się okaże, że Zielonka spłaca raty bankowi jako wydatki sztywne nie wpisywane do zadłużenia, a jak się okaże, że spółka fikcyjnie zaciągała jakiś kredyt zamiast samorządu? A jak się okaże, że …..Oj ciekawy będę bilansu otwarcia następnego burmistrza. Zleciłbym audyt księgowości Zielonki.
            I kto to tak dobrze rządził? Kolega GG, czy może jednak AŁ.
            Problem zadłużenia dotyczy wielu okolicznych miast (Wołomin, Kobyłka, Radzymin...).
            No i jak w tym zestawieniu wypadamy? Śmiało nie krępuj się. Przytocz liczby. Może zapomniałeś, wiec zajrzyj na inny wątek.

            Uchwały budżetowe były przyjmowane na 15 radnych "11" za i "4" wstrzymującymi się.
            No więc Wy - Łossana radni wszystko uchwalaliście, bo was jak rozumiem była większość. To wy decydowaliście o wszystkim. O tym zadłużeniu też. To wy tak planowaliście. Gdzie była komisja rewizyjna. Więc nie dziel odpowiedzialności. I jeszcze raz chcesz próbować ? Zrujnować Zielonkę!!!!
            Nie zwalaj teraz na PIS, ..,opozycję, ….

            Nie wiem co masz na myśli pisząc o "wyprzedaży majątku gminnego". Jakieś szczegóły podasz?
            A działeczki gminnej żadnej nie sprzedaliście? A ustne przetargi to po co?

            A co do paniki to ona Was tylko dotyczy, bo wy rządziliście- sami. I chyba aż przez 8 lat. Nie ma na kogo teraz zwalić. A teraz trzeba zdać rachunek. A ataki na Pana GG- czy to nie na Twojego kolegę- to nie objaw paniki, strachu – bo może zostać burmistrzem. I co wtedy?
            A aluzyjki, pochodzące z waszego kręgu bardzo niesmaczne.? A może tak kiedyś oklaskiwaliście „Koksownik”, może tak burmistrz piał z zachwytu, że u mnie w Zielonce…..
            Teraz oczerniamy. Kto? No nie ja.
            Wiec trzymajmy się faktów.

            W czym macie doświadczenie?
            • piorek Re: program LOAŁ 03.11.10, 15:00
             Widzę Serchow, że używanie dramatycznych słów i patosu sprawia Ci przyjemność. "Przepaść, katastrofa dla miasta, fikcyjny kredyt, zruinowanie Zielonki, wyprzedaż majątku". Poezja! Ja tam wolę suchą prozę :)

             Do maksymalnego zadłużenie brakuje 2% budżetu. W chwili obecnej. Pod koniec roku bilans będzie lepszy, bo planowane jest ok. 3 mln zł przypływu m.in. z tytułu ostatniej raty dotacji na budowę kanalizacji. Do maksymalnego zadłużenia jest więc rozsądny bufor bezpieczeństwa, a komisarz nam nie grozi. Po pierwsze, spółki nie zaciągają kredytów pod budżet miasta, tylko pod swój. Po drugie wszystkie sztywne wydatki wchodzą do budżetu. Budżet jest co miesiąc kontrolowany przez niezależną i czepliwą instytucję i nie wnosiła ona zastrzeżeń do bezpieczeństwa finansów gminy. Pudło więc. Poza tym skąd się wziął deficyt? Z konieczności szybkiego nadrabiania zaległości infrastrukturalnych gminy m.in. w kanalizacji i oświacie. Te pieniądze nie był parą w gwizdek, one zostały włożone w twardą infrastrukturę. Wszystkie kredyty zaciągane przez gminę były przeznaczane na konkretną inwestycję infrastrukturalną. Ludzie chcąc kupić mieszkanie też zaciągają kredyt, bo jest im potrzebne tu i teraz, a nie za 25 lat, gdy uzbierają kasę. Wiadomo, że po okresie kredytowego przyśpieszenia przychodzi czas spłaty i spowolnienia tempa inwestycji, ale jak kupisz mieszkanie na kredyt to już je masz i potem z kasą nie szalejesz.

             Dla Ciebie sprzedaż zbędnych gminie działek to "Wyprzedaż majątku"? To w takim razie w poglądach na zarządzanie gminą różnimy się diametralnie. Gmina to nie babcia, co gromadzi w szafie skarby. Jak działka nie ma praktycznego dla gminy zastosowania w dającej się przewidzieć przyszłości należy ją sprzedać, środki włączyć do budżetu, a nabywca niech postawi tam dom i ożywia gminę. Po co gminie kilkanaście działek po 600-1000 m2 w różnych częściach miasta?

             Nie ja atakuję Pana GG, co najwyżej będę się z nim spierał i jeżeli ktoś czyni to inaczej niż merytorycznie to nie ma mojej aprobaty. Ja jestem spokojny, nie panikuję. Chyba widzisz w innych swoje emocje. A na "Koksownik" to wsparłem stowarzyszenie swoimi pieniędzmi.

             --
             Przypomnę rzecz podstawową: dyskusja to nie tylko wygłaszanie opinii, które są święte bo moje. Dyskusja to zbijanie argumentów przeciwnika, co wymaga dobrego ich zrozumienia (czytania ze zrozumieniem), wiedzy na dany temat, posiadania własnego zdania (a nie tylko potrzeby demonstracji przekory), po czym logicznego formułowania zastrzeżeń, odnoszenia się do meritum, bez nadinterpretacji i luźnych skojarzeń. Takich dyskutantów szanuję, a najbardziej tych, którzy mają jakieś wątpliwości i wykazują samokrytycyzm. (K.T. Lewandowski)
             • zawsze.katinka Re: program LOAŁ 03.11.10, 15:18
              piorek napisał:


              > Do maksymalnego zadłużenie brakuje 2% budżetu. W chwili obecnej. Pod kon
              > iec roku bilans będzie lepszy, bo planowane jest ok. 3 mln zł przypływu m.in. z
              > tytułu ostatniej raty dotacji na budowę kanalizacji.

              Przepraszam, że tak wybiórczo...ale w tym momencie to mnie interesuje najbardziej.
              Nie mogę się doczekać jakoś tej kanalizacji, chociaż Wojska Polskiego było przewidziane na 2008...znalazłam uchwałę w sprawie zaciągnięcia kredytu na kanalizację min. Wojska Polskiego...Co w sytuacji, jeśli kredyt został zaciągnięty a inwestycja nie jest wykonana? Czy dotacja pokrywa zaciągnięte zobowiązania kredytowe? Pytam bo nie znam tych procedur a chętnie się dowiem:)
              • piorek Re: program LOAŁ 03.11.10, 15:36
               Wspomniana przez Ciebie uchwała dotyczyła szeregu ulic i w związku z trudnościami z budową kanalizacji przy Wojska Polskiego kwota kredytu została parę miesięcy później zmniejszona uchwałą o wartość kosztową na Wojska Polskiego właśnie. Nazwa uchwały pozostała ta sama, zdaje się, że miało to związek z procedurami bankowymi (inny tytuł uchwały - ponowienie procedury kredytowej), ale muszę się upewnić w UM.

               --
               Przypomnę rzecz podstawową: dyskusja to nie tylko wygłaszanie opinii, które są święte bo moje. Dyskusja to zbijanie argumentów przeciwnika, co wymaga dobrego ich zrozumienia (czytania ze zrozumieniem), wiedzy na dany temat, posiadania własnego zdania (a nie tylko potrzeby demonstracji przekory), po czym logicznego formułowania zastrzeżeń, odnoszenia się do meritum, bez nadinterpretacji i luźnych skojarzeń. Takich dyskutantów szanuję, a najbardziej tych, którzy mają jakieś wątpliwości i wykazują samokrytycyzm. (K.T. Lewandowski)
               • zawsze.katinka Re: program LOAŁ 03.11.10, 15:41
                Właśnie - wspomniałeś o trudnościach...przez te 8 lat, trudności nie zostały rozwiązane...chociaż w tej sprawie wpłynęło do UM nie jedno pismo...Ale to nie o to teraz chodzi bo to wszyscy zainteresowani wiedzą.

                Nie odpowiedziałeś na co idzie dotacja na kanalizację?


                piorek napisał:

                > Wspomniana przez Ciebie uchwała dotyczyła szeregu ulic i w związku z trudnościa
                > mi z budową kanalizacji przy Wojska Polskiego kwota kredytu została parę miesię
                > cy później zmniejszona uchwałą o wartość kosztową na Wojska Polskiego właśnie.
                > Nazwa uchwały pozostała ta sama, zdaje się, że miało to związek z procedurami b
                > ankowymi (inny tytuł uchwały - ponowienie procedury kredytowej), ale muszę się
                > upewnić w UM.
                >
                > --
                > Przypomnę rzecz podstawową: dyskusja to nie tylko wygłaszanie opinii, które są
                > święte bo moje. Dyskusja to zbijanie argumentów przeciwnika, co wymaga dobrego
                > ich zrozumienia (czytania ze zrozumieniem), wiedzy na dany temat, posiadania wł
                > asnego zdania (a nie tylko potrzeby demonstracji przekory), po czym logicznego
                > formułowania zastrzeżeń, odnoszenia się do meritum, bez nadinterpretacji i luźn
                > ych skojarzeń. Takich dyskutantów szanuję, a najbardziej tych, którzy mają jaki
                > eś wątpliwości i wykazują samokrytycyzm. (K.T. Lewandowski)
                • piorek Re: program LOAŁ 03.11.10, 15:47
                 Z dotacji pokrywane są zobowiązania zaciągnięte na budowę kanalizacji zgodnie z wykonaną pracą i umową dotacyjną.
                 --
                 Przypomnę rzecz podstawową: dyskusja to nie tylko wygłaszanie opinii, które są święte bo moje. Dyskusja to zbijanie argumentów przeciwnika, co wymaga dobrego ich zrozumienia (czytania ze zrozumieniem), wiedzy na dany temat, posiadania własnego zdania (a nie tylko potrzeby demonstracji przekory), po czym logicznego formułowania zastrzeżeń, odnoszenia się do meritum, bez nadinterpretacji i luźnych skojarzeń. Takich dyskutantów szanuję, a najbardziej tych, którzy mają jakieś wątpliwości i wykazują samokrytycyzm. (K.T. Lewandowski)
                 • zawsze.katinka Re: program LOAŁ 03.11.10, 16:06
                  Masło maślane...czy jeśli UM zaciągnął kredyt na wykonanie inwestycji, ta dotacja pozwoli go spłacić?

                  piorek napisał:

                  > Z dotacji pokrywane są zobowiązania zaciągnięte na budowę kanalizacji zgodnie z
                  > wykonaną pracą i umową dotacyjną.
                  > --
                  > Przypomnę rzecz podstawową: dyskusja to nie tylko wygłaszanie opinii, które są
                  > święte bo moje. Dyskusja to zbijanie argumentów przeciwnika, co wymaga dobrego
                  > ich zrozumienia (czytania ze zrozumieniem), wiedzy na dany temat, posiadania wł
                  > asnego zdania (a nie tylko potrzeby demonstracji przekory), po czym logicznego
                  > formułowania zastrzeżeń, odnoszenia się do meritum, bez nadinterpretacji i luźn
                  > ych skojarzeń. Takich dyskutantów szanuję, a najbardziej tych, którzy mają jaki
                  > eś wątpliwości i wykazują samokrytycyzm. (K.T. Lewandowski)
                 • keszelm Re: program LOAŁ 03.11.10, 18:51
                  piorek napisał:

                  > Z dotacji pokrywane są zobowiązania zaciągnięte na budowę kanalizacji zgodnie z
                  > wykonaną pracą i umową dotacyjną.

                  Oto odpowiedź radnego, który najlepiej zna się na dotacjach w Zielonce i jest filarem
                  Łossana. Więc jak takich mamy specjalistów nic dziwnego, że zadłużyliśmy się po uszy.
                  Ale co tam. Sprzeda się działeczkę i nie będzie zadłużenia. To filozofia "Ekypy" Łossana
                 • leonzielony Re: program LOAŁ 04.11.10, 21:30
                  Wiadomość w ferworze dotarła do forowicza "serchow",a winna do Ciebie,naprawiam błąd!
                  Widzę,że jesteś dość biegły w sprawach działalności samorządowej i reprezentujesz ekipę
                  burmistrza,prośba o program wyborczy z poprzednich wyborów/2006r./!Pomimo licznych apeli
                  w necie brak odzewu,pomimo komentarza na stronie "obywatelskiego portalu internetowego"
                  innych wątków na forum,ten temat jest im obcy,lub nie wygodny! A swoją drogą Twoją dyskusja i tłumaczenie dość ciekawe,ale troszeczkę akademickie,wytłumacz prosto gdzie konkretnie są środki na daną inwestycje,wątek Wojska Polskiego! Pomimo uwag i sugesti,bez urazy,pozdrwiam!
                  • serchow Re: program LOAŁ 05.11.10, 07:19
                   leonzielony napisał:

                   > Wiadomość w ferworze dotarła do forowicza "serchow",a winna do Ciebie,naprawiam błąd!
                   Nie ma sprawy. Dobrze, że są tacy mieszkańcy co chcą wiedzieć co dzieje się w Zielonce.
                   Źle, że są tacy radni którzy nie chcą podzielić się swoja wiedzą. Ale przecież wszyscy dostali laptopy od szczodrobliwego burmistrza i nic...
                   Siedzą cicho, a to oni głosowali tak, że tak teraz mamy.
                   Ja osobiście zatem bardzo ostrożnie patrzyłbym na tych co to chcieliby jeszcze raz spróbować.
                   O burmistrzu już nie piszę bo to zupełnie specjalny przypadek.
                   Ktoś napisał, że najgorszy w historii miasta. Dodałbym jeszcze w większej skali.
                   Pozdrawiam Cię
                   SS
             • serchow Re: program LOAŁ 03.11.10, 16:16
              piorek napisał:

              > Widzę Serchow, że używanie dramatycznych słów i patosu sprawia Ci przyjemność.
              > "Przepaść, katastrofa dla miasta, fikcyjny kredyt, zruinowanie Zielonki, wyprze
              > daż majątku". Poezja! Ja tam wolę suchą prozę :)
              >
              Czy ty wiesz co to jest patos?
              A co to takiego 60% zadłużenia. Zapytaj ekonomistę - widać, że nie macie zielonego o ekonomii pojęcia.


              Pod koniec roku bilans będzie lepszy, bo planowane jest ok. 3 mln zł przypływu m.in. z
              > tytułu ostatniej raty dotacji na budowę kanalizacji.

              To tak się gospodarzy, będą pieniądze to nie zginiemy.
              Do maksymalnego zadłużenia jest więc rozsądny bufor bezpieczeństwa, a komisarz nam nie grozi.

              Dobra perspektywa po 8 latach rządzenia. A jak tam jest w innych gminach zapomniałeś napisać?

              Pudło więc. O jakim pudle piszesz.

              Ludzie chcąc kupić mieszkanie też zaciągają kredyt, bo jest im potrzebne tu i teraz, a nie za 25 lat, gdy u bierają kasę. Wiadomo, że po okresie kredytowego przyśpieszenia przychodzi czas spłaty i spowolnienia tempa inwestycji, ale jak kupisz mieszkanie na kredyt to już je masz i potem z kasą nie szalejesz.


              Potem już będzie w Zielonce klops, nie zbudujecie basenu, parkingu podziemnego, ba nawet dróżki i to ŁOSSAN do tego doprowadził.

              > Gmina to nie babcia, co gromadzi w szafie skarby. Jak działka nie ma praktycznego dla gminy zastosowania w dającej się przewidzieć przyszłości należy ją sprzedać, środki włączyć do budżetu, a nabywca niech postawi tam dom i ożywia gminę. Po co gminie
              > kilkanaście działek po 600-1000 m2 w różnych częściach miasta?
              Najlepiej wszystko wyprzedać, za pól darmo, byle szybko potem niech się inni martwią.

              TAKI PO WAS ZOSTAJE OBRAZ
              >
              > Nie ja atakuję Pana GG, co najwyżej będę się z nim spierał i jeżeli ktoś czyni
              > to inaczej niż merytorycznie to nie ma mojej aprobaty.

              Ty żadnych argumentów nie masz. Próbujesz rozmyć odpowiedzialność za kryzys jaki jeszcze Zielonka nie miała.


             • leonzielony Re: program LOAŁ 04.11.10, 11:05
              Widzę,że jesteś dość biegły w sprawach działalności samorządowej i reprezentujesz ekipę
              burmistrza,prośba o program wyborczy z poprzednich wyborów/2006r./!Pomimo licznych apeli
              w necie brak odzewu,pomimo komentarza na stronie "obywatelskiego portalu internetowego"
              innych wątków na forum,ten temat jest im obcy,lub nie wygodny! A swoją drogą Twoją dyskusja i tłumaczenie dość ciekawe,ale troszeczkę akademickie,wytłumacz prosto gdzie konkretnie są środki na daną inwestycje,wątek Wojska Polskiego! Pomimo uwag i sugesti,bez urazy,pozdrwiam!
         • baseciq Re: program LOAŁ 03.11.10, 09:44
          Wpadką jest brak realizacji programu wyborczego.

          Co z postulatami z programu wyborczego z przed czterech lat? Ja wiem że niektóre były absurdalne, ale po co je było obiecywać?

          Np:

          - budowa pełnowymiarowego basenu i lodowiska
          - rozwijanie systemu ścieżek i szlaków rowerowych?
          - co z poprawą komunikacji kolejowej i autobusowej? (wspólny bilet nie jest zasługą łossana)

          Wiem, basen nie jest potrzebny, ale ten przykład dowodzi, że nasza burmistrzyna naobiecuje gruszek na wierzbie żebyśmy go tylko wybrali. Co będzie tym razem? Lotnisko? A może port? I KDP? Łossan chyba myśli że startuje w konkursie piękności, a nie wyborach na burmistrza.
          • dabrowa51 Re: program LOAŁ 03.11.10, 13:21
           Pan Łossan okazał się być skuteczny i konsekwentny w budowie Pomnika dla Bolszewików.Nie żałował nawet pieniędzy na wybudowanie fragmentu drogi dojazdowej.Ale przez 8 lat kadencji nie uznał za konieczne UDZIELENIE pomocy POLAKOM na Wschodzie.W samym Kazachstanie ok.30 tys. polaków wywiezionych przymusowo przez Rosjan oczekuje na POWRÓT do Ojczyzny.Ale Ojczyzna ich się wyrzekła,władze centralne nie widzą problemu.Więcej tworzą sztuczne przeszkody,a załatwienie powrotu Polaków z Kazachstanu przerzucają na gminy.A w gminach na przykładzie Zielonki są ludzie,którzy wolą wydawać pieniądze na POMNIKI dla agresorów niż sfinansować POWRÓT do kraju choćby jednej POLSKIEJ rodziny.Niesamowity SKANDAL.Mam nadzieję,że mieszkańcy Zielonki nie poprą obecnie rządzących w najbliższych wyborach samorządowych.Oni nie służą nam ani Polsce.
           • leonzielony Re: program LOAŁ i nie tylko 03.11.10, 16:12
            Ostra teza, ale faktycznie rząd „umył ręce”, gminy zajmują się przysłowiową „kanalizacją”,
            a rodacy czekają! Kilka lat temu „Wspólnota Polska” zaprosiła do Polski rodaków na święta
            Bożego Narodzenia, osobiście z rodziną ich gościliśmy! Wspomnienie niezapomniane, wielka
            radość z odwiedzin Ojczyzny i rodaków! Może wrócić to tej tradycji i zaprosić Polaków „ze wschodu”, a później konkretną rodzinę do Zielonki. Pamiętam, kilka lat temu,
            nasze miasto zaprosiło rodzinę z Kazachstanu, ciekaw jestem ich losów. Proponuję nawiązać
            kontakt ze "Wspólnotą Polską" i nie oglądać się na „władze”, obywatel też potrafi!
            • fakty.i.mity Re: program LOAŁ i nie tylko 05.11.10, 10:33
             Zielonka żartem stoi.

             Nadchodzące w Naszym kraju wybory w większości miast są brane jako bardzo poważny sprawdzian demokracji samorządowej. W ostatnich diach odnoszę wrażenie że nasze lokalne wybory to jedna wielka kpina. Zaczynając od KW PiS, na KW Dla Zielonki kończąc. Co do pierwszego to sprawa jest dość skomplikowana i humorystyczna. Część kandydatów na radnych z ramienia tego komitetu nie posiada jakichkolwiek kompetencji do pełnienia funkcji w administracji samorządowej. Pomijam fakt że wielu z nich nawet nie ma wykształcenia na poziomie licencjatu (Boże uchroń), nie zwracając uwagi że bywają i tacy którzy mieli niemały problem ze zdaniem matury. Powiecie pewnie że się czepiam, ale dokładnie wiemy że radny miasta musi być takim samym kompetentnym gospodarzem jak Burmistrz czy prezes spółki. Sprawę kandydata tego komitetu na burmistrza nie poruszam bo nie widzę większego sensu i takowej potrzeby. Co się tyczy KW Dla Zielonki, jest dość ciekawym iż osoba protegowana z tego komitetu na urząd burmistrza, jeszcze rok temu tłumaczyła że ten cały poklask i splendor to nie dla niej. Rozumiem że tylko krowa zdania nie zmienia. Zaskakującym jest fakt że komietet ten atakujący obecną władzę jako jeden z głównych oręży stawia poziom zadłużenia Zielonki. Otóż po co Wam drodzy kandydaci taki problem, po co się ubiegać o urząd burmistrza miasta jeśli wiąże się on z 4-letnim planem jego oddłużania. Nie rozumiem po co mając w perspektywie wprowadzenie wieszczonego komisarza, walczyć o "same problemy". Tak wiem, odpowiedz Wasza jest prosta, "czując odpowiedzialność za naszą gminę, w perspektywie kilku lat uczynimy ją krainą mlekiem i miodem płynącą":) Zabawne jest także fakt krytykowania na wszelkie możliwe sposoby poczynań obecnej władzy. Ale cóż to są już prawa kampanii. Wielu mieszkańcom Zielonki znana jest opinia ich sąsiadów z ościennych gmin, mówiąca iż zazdroszczą nam dobrego i kompetentnego gospodarza. Każda władza popełnia jakieś błędy, ale nie robi tego tylko ten który nic nie robi. Uważam że w perspektywie tych 8 lat, nasze miasto stało się nie do poznania. Powstało wiele pożytecznych rzeczy i inicjatyw. Liczę że z nadchodzącymi wyborami obecna władza (może w z modyfikacjami na stanowiska kilku radnych:) otrzyma mandat na kolejną trzecią kadencję.

             pozdrawiam i liczę na konstruntywną dyskusję.
             Fakty i mity
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka