sonnja1
12.07.05, 07:06
Dziewczyny, jestem wlasnie w trakcie studiowania pozycji "Taking charga of
your fertility" (znakomita). Autorka podaje, m.in. regule 5 dni : jestes
bezpieczna przez pierwsze 5 dni cyklu, o ile 12-16 dni wczesniej zanotowano
wzrost tempeartury" (chodzi oczywiscie o wspolzycie w tych dniach). Rozumiem,
iz uwaga o wzroscie temperatury ma wykluczyc ewentualne krwawienia
srodcykliczne, np owulacyjne.
Ale,
czy to rowniez oznacza, iz w razie jesli zdarzy sie cykl bezowulacyjny, czyli
tym samym nie bedzie wzrostu temperatury, prawda?- czy wowczas regula 5 dni
nie ma zastosowania, to znaczy, czy wspolzycie w tym czasie niesie jakies
zwiekszone ryzyko ciazy? Uff, troche zagmatwalam, ale chodzi mi o to czy brak
owulacji w jednym cyklu moze skutkowac jakas duzo wczesniejsza niz zwykle
owulacja w cyklu nastepnym?
pozdr