Dodaj do ulubionych

8dc i śluz płodny?? mozliwe??

23.03.07, 09:21
Dziś pierwszy raz jako pytająca na tym forum....jestesmy na etapie starań o
drugie dziecko i własnie wczoraj -8dc i juz pojawił się przeźroczysty,
rozciągliwy sluz, czy to mozliwe? a do tego lekki bol w dole podbrzusza i
bardziej z lewej strony, dodam ze cykle mam nieregularne ok 27-29 dni, a
ostatni 25, temp. na razie nie mierze bo brakuje samozapracia;)Co o tym
sadzicie? pozdrawiam i milo mi bedzie jesli otrzymam jakas odp.
Obserwuj wątek
    • agafrytka Re: 8dc i śluz płodny?? mozliwe?? 23.03.07, 09:41
      Annwa,jest to możliwe.Przy krótkich cyklach śluz płodny może pojawić się już
      pod koniec @ a nawet w trakcie.Spróbuj jednak pomierzyć tempkę.Będziesz
      wiedziała,czy owu była.Staracie sie o dzidziusia?
    • ae_iwona_83 Re: 8dc i śluz płodny?? mozliwe?? 23.03.07, 10:31
      annwa napisała:

      > dodam ze cykle mam nieregularne ok 27-29 dni, a
      > ostatni 25,

      chciałabym mieć takie "nieregularne" cykle
    • horpyna4 Re: 8dc i śluz płodny?? mozliwe?? 23.03.07, 12:00
      Annwa, jeżeli szykuje się cykl 25-dniowy, a faza lutealna nie jest za krótka,
      to owulacja wypada ok. 10 dc. Jasne jest, że śluz płodny musi pojawić się kilka
      dni wcześniej, 7-8 dc. Wszystko w porządku, ale spróbuj jednak mierzyć
      temperaturę przez najbliższe dni. Chodzi o to, żeby sprawdzić, czy faza lutealna
      nie jest jednak za krótka, bo to może utrudnić starania. Jeżeli jest to dla
      Ciebie duża uciążliwość, to mierz tylko do trzeciego dnia wyższej temperatury.
      Będziesz wiedziała, kiedy na pewno zaczęła się faza lutealna, oraz kiedy
      wykonać ewentualny test ciążowy. A o dziecko staraj się od zaraz.
      Jeżeli w tym cyklu nie uda Ci się zajść w ciążę, to przynajmniej będziesz
      wiedziała, czy nie należy farmakologicznie wydłużyć fazy lutealnej.
    • annwa Re: 8dc i śluz płodny?? mozliwe?? 23.03.07, 12:07
      Barrrdzo dziekuje za odpowiedz:)....tak zaczynamy starania:)
      • agafrytka Re: 8dc i śluz płodny?? mozliwe?? 23.03.07, 22:00
        W takim razie to jest dobry moment na danie pola do popisu plemnikom.
        Powodzonka
        • 87lnbv do Horpyna4 24.03.07, 12:30
          Witam Cię, pomału się oświecam na Waszym wątku, czy dobrze kumam, faza lutealna
          to u mnie 11dni, od zawsze, jeśli będę miała skok temki, to na 3 dzień wyzszej
          tempki biore duph, łykam go przez 10dni, i już wydłuża mi się II faza do 12dni,
          czy tak to rozumiec? Dla ścisłości to lekarz mnie kieruje, ale poprzedni cykl
          kazał mi brac duph od 16 dc - kalendarzykowo, tak mi sie rozchustał cykl, że
          zadzw do gina i się zbuntowałam. Czy dobrze rozumiem ten mechanizm?
          Pozdrowionka. Iwona.
          • horpyna4 Re: do Horpyna4 24.03.07, 14:36
            Oczywiście, bo wtedy masz pewność, że owulacja się odbyła. Biorąc kalendarzykowo
            można ją przystopować. Jeżeli np. owulacja wystąpi w 17 dc, albo później, to
            rzeczywiście organizm może zwariować przy takim potraktowaniu.
            A do ilu się wydłuży, to się okaże. Albo i nie, jeżeli będzie ciąża, bo wtedy
            faza powyższonych temperatur nie skończy się tak szybko.
            • 87lnbv Re: do Horpyna4 24.03.07, 18:47
              i do tych wysokich tempek zmierzam, bardzo Ci dziekuję
              • 87lnbv do Anwa 25.03.07, 17:53
                rety Anwa przepraszam że tak sie wchromoliłam, ale czytając złapałam tu
                Horpynę, więc "rzuciłam się" z pytaniem, mam nadzije, że wybaczysz
                • annwa Re: do Anwa 26.03.07, 15:41
                  Wybaczam:) milego dnia
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka