24.10.07, 22:06
Witaj (-:
Ciagle mam jakieś pytania. Wklejam mój obecny cykl i proszę powiedz
mi co o nim myślisz. Ten skok 36,9 to chyba się strułam bo zaraz po
miałam ostre wymioty. Natomiast w 21 dc mam spadek i gdzies tam w
okolicy miałam ten wielki pęcherzyk gotowy do pęknięcia. Zreszta dwa
dni później juz go nie było. Teraz biore luteinę ale martwi mnie że
skok temperatury nie przekracza lini podstawowej. Czy jest w ogóle
szansa na ciąże?
nmpr.bfe.pl/glowna/index_glowna.php
Obserwuj wątek
    • madziuchna23 Re: Wiosenko 24.10.07, 22:45
      wykres mi się nie wkleił, coś pomieszałam
      36,50 2dc
      36,30 3dc
      36,10 4dc
      36,20 5dc
      36,20 6dc
      36,40 7dc
      8dc
      36,00 9dc
      36,25 10dc
      36,40 11dc
      36,40 12dc
      36,10 13dc
      36,10 14dc
      36,20 15dc
      36,10 16dc
      36,45 17dc
      36,30 18dc
      36,30 19dc
      36,25 20dc
      36,05 21dc
      36,35 22dc
      36,30 23dc
      36,40 24dc
      36,40 25dc
      26dc
      36,40 27dc
      36,90 28dc
      36,30 29dc

















      • wiosenka1 Re: Wiosenko 25.10.07, 12:28
        Madziuchna miałaś usg, w którym dniu był pęcherzyk i ile miał mm?
        Tempki bardzo niskie. A jak mierzysz temp, jak długo, gdzie i czym?
        • madziuchna23 Re: Wiosenko 25.10.07, 17:14
          pęcherzyk był w 20dc 23mm a w 23dc 26mm. w 22dc zrobiłam sobie dla
          picu test owulacyjny i wyszedł pozytywny, natomiast w 25dc miałam
          usg i pęcherzyka już nie było. Mi się wydaje że pękł 23-24 dc bo
          mnie bardzo bolało. Ale temperatura jakoś diametralnie nie skoczyła.
          To mój obecny cykl, jeszcze nie zakończony, mierzę na razie
          rtęciowym takim z dużymi przerwami między kreskami (-: ok 6:30
          ustnie. Dopochwowo nie będę (-:
          • wiosenka1 Re: Wiosenko 25.10.07, 18:34
            jak na mój gust tempka juz powinna skoczyc, no najpóźniej jutro, ten
            skok 36,9 mógł to byc tzw skok termiczny w dniu szczytu sluzu, i
            tego skoku mozna nie brac pod uwagę, albo to juz był skok własciwy,
            a druga temp spadła nam pod linie, i takie cuda sie zdarzaja, i sa
            dopuszczalne, czyli jednodniowy spadek jest mozliwy

            zobaczymy czy jutro tempka pójdzie w górę, teraz dwa dni beda
            decydujace

            a i sobie mierz w ustach to nie ma znaczenia, ale pomiar w ustach
            jest narażony na błąd, musisz pilnować kilku rzeczy, term umieszczaj
            blisko policzka pod językiem i mierz temp 8 minut, pomiar zawsze
            musi byc dokładny i czynności zawsze takie same

            bedę zaglądać, wrzucaj tempki
            • proserpina Madzichna! 25.10.07, 22:07
              Chyba pojde do lekarza, jak to wszyskto czytam to zachodze
              ......................... w glowe:)W ktorym dni najlepiej sie wybrac?
    • madziuchna23 Re: Wiosenko 27.10.07, 12:08
      Wiosenko, 30,31,32 dc to temperatura 36.7
      w czwartek ostatni raz brałam luteinę
      na razie tempka nie spada, tylko w tym cyklu w ogóle prawie śluzu
      nie mam, czekam do krwawienia
      • wiosenka1 Re: Wiosenko 28.10.07, 01:26
        wyglada na to że tw 36,9 to skok termiczny, nie bierzemy go pod
        uwagę, czyli pierwsza wyzsza w 30dc-36.7

        ale luteinke przyjmuje sie po to, zeby pomóc drugiej fazie, podnieść
        prg i poóc zagnieżdzić sie zarodkowi, a w sumie dopiero u Ciebie owu
        a Ty juz luteonke skoncyła,m ten lek warto przyjmowac na 3 dzień
        wyższej temp, po przebytej owu
        • madziuchna23 Re: Wiosenko 28.10.07, 08:21
          to znaczyłoby, że dopiero była owu? Akiedy pewność, że faktycznie
          była? Jak te temperatury się utrzymają dłużej niż 10 dni tak?
          Wiosenko od 4 dni mam ciągle tak samo 36,7, popołudniami rośnie, ale
          wiem, że tego nie bierze się pod uwagę. Czy to mozliwe żeby
          temperatura była taka sama przez 4 dni?
          I bardzo dziękuję za wszelkie informacje (-:
          • wiosenka1 Re: Wiosenko 28.10.07, 20:15
            oczywiście że temp może byc taka sama
            po ok 10-14 dniach przyjdzie @ i wtedy bedzie pewność że jestes po
            owu
            kilka cykli z termometrem i bedziesz wiedziala co i jak
            powodzonka
    • madziuchna23 Re: Wiosenko 30.10.07, 07:32
      Wiosenko
      dzisiaj 35dc, temp, spadła do 36,3, czyli do mojej normalnej
      porannej. Pewnie @ zbliza sie wielkimi krokami. Tylko martwi mnie,
      że ta "niby" lutealna trwała 6 dni, czyli szanse że doszło do
      owulacji bliskie zera? tak?
      pozdrawiam
      • wiosenka1 Madzia 30.10.07, 10:52
        który to cykl z termometrem a który z luteina

        robimy tak, mierzysz w nowym cyklu tempki, i dopiero jak bedzie
        trzecie wyszza (masz pewność że owu była) zaczynasz brac luteinke,
        to prg który ma pomóc na druga fazę, wziety za wcześnie namacił Ci w
        cyklu

        teraz temp Ci beda spadac, bo na skutek odstawienia luteiny/prg
        nadchodzi @

        czy była prawidłowa owu, licho wie

        zobacz w mojej stopce, obecny cykl jest z owu prawidłową, a
        poprzedni owu nie było, tempka oscyluje blisko lini, widac różnice,
        a czasem mam też cykl bez dojrzałego pęcherzyka a temp idzie ostro w
        górę, ale ta II faza skaraca sie, różnie jest, bez usg (monitoringu
        cyklu) nie miałabym pojęcia co jest grane

        pierwszy krok: musisz kilka cykli pomierzyć i zobaczymy co nam
        bedzie wychodziło z temperatur
        • madziuchna23 Re: Madzia 30.10.07, 11:32
          Ehhh, do speca to mi jeszcze bardzo daleko bo to mój pierwszy cykl z
          termometrem i pierwszy z luteiną. Nigdy bym nie pomyślała, że to
          będzie takie trudne. Dzięki wielki...aha mam jeszcze pytanie o ten
          cykl, bo skoro nie było owu czyli to nie będzie miesiączka tylko
          krwawienie śródcykliczne, to jak mam ten cykl liczyć?
          • wiosenka1 Re: Madzia 30.10.07, 15:02
            co metdoa to inna interpretacja z tym rozpoczęciem cyklu
            załózmy jednak że owu była, bo tego nie wiadomo, i krwawienie bedzie
            1dc, tak prosciej
            zobaczymy jaki bedzie kolejny cykl
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka