Dodaj do ulubionych

prośba o pomoc

29.12.08, 20:01
Dziewczyny,
potrzebuje Waszej pomocy:)
Staram się z mężem o dziecko od 5 m-c niestety bezskutecznie :( Idąc za Waszą radą zaczęłam bardzo dokładnie obserwować sówj cykl i niestety podczas tego cyklu ( na pewno to ma miejsce po raz drugi) śluz płodny nijak się nie pokrywa ze skokiem temperatury. Śluz płodny występuje około 12-13 dnia cyklu, skok temperatury około 23 dnia cyklu. Mało tego koło 28 dnia cyklu mam kolejny skok. Zupełnie nie wiem co się dzieje.Dodam, ze cykl mam 32dniowe. Skąd mogą byc takie rozbieżności? Czy moze to być powód dla którego nam się nie udaje? Dodam jeszcze,że odkąd zaczęliśmy się starać o dziecko miewam dziwne odczucia podczas drugiej połowy cyklu. Rozumiem, ze można sobie wkręcić, ze jest mi neidobrze, ale że bardzo mcono bolą mnei piersi (nigdy tego wcześniej nie miałam), albo pod koniec tamtego cyklu ciągnęło mnei na wymioty. Dziewczyny czy któraś z Was miała albo ma podobny problem?
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: prośba o pomoc 29.12.08, 21:58
      Wrzuć tutaj wykres, albo przynajmniej rozpiskę temperatur na kolejne
      dni cyklu, to zobaczymy. A to, że po pięciu miesiącach się nie udało,
      to jest w normie. Pomyśl - jeżeli przy staraniu w dniach płodnych
      udaje się zajść z prawdopodobieństwem ok. 1/3, to nie znaczy, że
      zajdziesz po trzech podejściach. Jednej parze uda się od razu, a
      innej po roku.
      Postaraj się wyluzować, bo Twoje objawy świadczą o dużym stresie.
      A on czasem skutecznie uniemożliwia zajście.
      • magapsora Re: prośba o pomoc 29.12.08, 22:38
        Wydaje mi się, ze nie jestem zestresowana próbuję podchodzić do tematu nie stresując się,a le zastanawia mnie kilka takich właśnie dziwnych rzeczy.
        Moje temperatury:
        36,5
        36,4
        36,35
        36,3
        36,4
        36,5
        36,42
        36,38
        36,32
        36,38
        36,42
        36,2
        36,4
        36,3
        36,25
        36,3
        36,4
        36,6
        36,5
        36,6
        36,7
        36,7
        36,8
        36,7
        36,8
        36,7
        37

        drugi cykl
        36,3
        36,3
        36,3
        36,5
        36,4
        36,3
        36,3
        36,4
        36,3
        36,2
        36,6
        36,4
        36,35
        36,42
        36,45
        36,4
        36,6
        36,7
        36,8
        36,7
        36,6
        36,85
        36,8
        36,85
        36,85
        36,7
        36,7

        zastanawia mnie dlaczego śluz płodny wogóle nie pokrywa się ze skokiem temperatury

        obecnie mam kolejny cykl i ygląda to tak, że w czwartek miałam śluz płodny a do dzisiaj temepratura na pozimie 36,2???
        • nglka Re: prośba o pomoc 31.12.08, 01:17
          Nie piszesz nic o śluzie przy konkretnych temperaturach a to ważne. Mało tego -
          nie piszesz który dzień cyklu jest którym, czy mierzyłaś do końca, jak mamy
          cokolwiek napisać skoro nie mamy jak się odnieść? Jak mam napisać od którego dc
          masz lutealną jeśli nie wiem od którego dc mierzyłaś i czy nie ma dziur (czy
          któregoś dnia nie brakuje)? Napiszę więc jak będzie najprościej, a ty sobie
          poukładasz.
          Wg ścisłej termicznej:
          Pierwszy wrzucony cykl. Temperatury niższe:
          > 36,5
          > 36,4
          > 36,35
          > 36,3
          > 36,4
          > 36,5
          > 36,42
          > 36,38
          > 36,32
          > 36,38
          > 36,42
          > 36,2
          > 36,4
          > 36,3
          > 36,25
          > 36,3
          > 36,4
          Temperatury wyższe (odtąd trwa faza lutealna)
          > 36,6
          > 36,5
          > 36,6
          > 36,7
          > 36,7
          > 36,8
          > 36,7
          > 36,8
          > 36,7
          > 37

          Drugi cykl i temperatury niższe:
          > 36,3
          > 36,3
          > 36,3
          > 36,5
          > 36,4
          > 36,3
          > 36,3
          > 36,4
          > 36,3
          > 36,2
          > 36,6
          > 36,4
          > 36,35
          > 36,42
          > 36,45
          > 36,4
          > 36,6
          Temperatury wyższe i faza lutealna
          > 36,7
          > 36,8
          > 36,7
          > 36,6
          > 36,85
          > 36,8
          > 36,85
          > 36,85
          > 36,7
          > 36,7

          Niskie temperatury w II fazie w stosunku do fazy I i dość krótka faza lutealna
          (zakładając, że pomiary są do ostatniego dnia przed kolejnym krwawieniem)
          świadczą najprawdopodobniej o niedomodze lutealnej, co nie musi ale może
          utrudnić zajście w ciążę jak i utrzymanie ciąży, warto poruszyć tę kwestię z
          ginekologiem.

          POZA TYM
          Nie piszesz przy odpowiednich dniach odczuć a to ważne, wiele osób sądzi, że
          śluz płodny to tylko taki, co wygląda jak białko jaja kurzego a to błąd. Płodnym
          jest śluz o CHOĆBY JEDNEJ z wymienionych cech: przejrzysty, wodnisty,
          rozciągliwy, śliski, mokry
          Mogłaś przegapić uznając, że taki śluz nie jest płodnym co prowadzi pięknie do
          błędnej analizy
          Moja rada - zapisuj wszystko, nawet to, co wydaje się tobie pozornie nieistotne.
          Przy wrzucaniu wykresu informuj czy mierzysz w 1 miejscu, przy styku z błonami,
          o stałej godzinie, zaraz po przebudzeniu, jeszcze przed wstaniem i po minimum 3
          godzinach snu, jednym termometrem. Jeśli nie spełniasz choćby jednego co wyżej
          wymienione, analizy nie można uznać za wiarygodną.
          • magapsora Re: prośba o pomoc 02.01.09, 14:17
            Dzięki za odpowiedź.
            Temperaturę zaczynam mierzyć zaraz po zakończeniu okresu. Nie ma żadnych przerw w mierzeniu temperatur. Faktycznie śluz nie spisywałam dokłądnie jaki jest. Zazwyczaj w dniu skoku temperatur ten śluz jest znikomy i nie jest to według mnie śluz płodny:(
            Jeśli chodzi o pomiar tmperatury to zawsze o tej samej godzinie, tym samym termometrem i w jednym miescu.
            A powiedzcie mi jeszcze dziewczyny jeżeli śluz nie pokrywa się ze skokiem temperatury to czy mogę się sugerować przy określaniu dniu owulacji? Na pewno też wybiorę się do gina żeby coś temu zaradzić

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka